До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 5

  • 293 992
  • 2 391
  •   1
Отговори
# 1 830
  • Бургас
  • Мнения: 5 682
Благодаря за съветите  bouquet Ама да уточня някои неща. Първоначалното лечение беше:
Цитат
МАКМИРОР КОМПЛЕКС вагинални капсули се прилага при комплексно лечение на вулвовагинални инфекции, причинени от патогенни микроорганизми: кандида, трихомонас и бактерии.
   т.е. нещо морящо гъби и бактерии.В допълнение фунгицид още един:
Цитат
Флукорик принадлежи към групата на противогъбичните лекарства. Активното вещество е флуконазол.
Флукорик се използва при възрастни за лечение на инфекции, причинени от гъбички. Гъбичните инфекции се причиняват най-често от дрожди, наречени Кандида.

Тоест 2 лекарства уж против гъбички, от каквито дори не се оплаквах по това време и след тях всъщност ми почнаха проблемите Shocked Rolling Eyes Това е парадокса за мен!

А второто лечение е точно с Нистатин, отново Макмирор (заради присъствието на Нистатин и там, за да е приемът и орален и вагинален уж) и Канестен. И ползата е минимална...  Хигиената се спазва, бельото се сменя - много ясно. Начинът на хранене не ми се е променял (на диетичен режим съм от юни миналата година без да се лишавам от групи храни, с много плодове и зеленчуци), не съм боледувала от много време... не знам откъде ми дойде това чудо на главата (образно казано де Mr. Green ) Tired И все си мисля,че биваше поне микробиология да ми се пусне преди всякакви лекарства Rolling Eyes
Така или иначе след толкова време на прилагане на лекарства, на своя глава няма да предприемам нищо, защото дори и обриви по ръцете ми излязоха вече и надали нямат връзка с всичката тази химия Sick  Другата седмица отивам евентуално при д-р Миринчев, пък дано стане чудо със или без негова помощ, че не се търпи вече Praynig После ходИ пак на профилактични прегледи ooooh!

А за взимането на пари за рецепта след резултати от изследвания... мога само пак  ooooh!

# 1 831
  • Мнения: 5 215
Една приятелка лекува гъбички при Мърмърова /кабинета й е до Гурко и Цар Симеон I/ и беше много доволна. Бързо излекуване ти пожелавам!

# 1 832
  • Мнения: 1 176
Аз да похваля д-р Парушева  Peace Миналата седмица бях на ФМ при нея и се усъмни, че бебка има Диафрагмална херния, която диагноза се потвърди вчера в София. Благодаря и, че навреме видя проблема  Peace

# 1 833
  • Мнения: 1 754
bradata симптомите ти много наподобяват бактериална вагиноза, която за щастие се лекува сравнително лесно, дано не са други "гъби". Peace

Цитат
Бактериалната вагиноза се появява задължително при по – високо от нормалното рН  на влагалището (алкално). Понякога след лечение на гъбички  може да се развие бактериална вагиноза, защото вагиналните таблетки  използвани в тези случай повишават (алкализират) секрета.

от тук

# 1 834
  • Мнения: 2
Здравейте! налага ми се да правя фм , но се чудя при кого. Бих искала да ме насочите към добър специалист.Благодаря предварително!

# 1 835
  • Мнения: 6 395
фм е фоликуметрия или фетална? И двете при Недялков аз бих посъветвала  Peace

# 1 836
  • Мнения: 121
Аз си правих Феталната морфология при д-р Троянчев - препоръчвам го с две ръце.Той е от Пловдив и преглежда тук в петък, събота и неделя.Гледа обстойно всичко,обяснява всичко,което вижда на разбираем език,отзивчив и отговаря на всякакви въпроси. Цената е 80 лв. Дава диск и снимки и нещо като амбулаторен лист, на който е отбелязал доста от показателите, които е видял на екрана.

# 1 837
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Фетална морфология и аз правих при Троянчев и съм с две ръце за него.  Peace

А, в момента лекувам бактериална вагиноза при Недялков. И още с първия прием на лекарствата отвратителната миризма изчезна. Други симптоми нямах.  Peace Лечението ми е с Флажил, Зинат и Лактажин.  Peace

# 1 838
  • Бургас
  • Мнения: 5 682
При мен поне миризма няма Laughing

# 1 839
  • Мнения: 188
Здравейте! Моят АГ досега все като ме питаше дали съм си правила ФМ и му казвах "не", той отговаряше "правилно". При последния преглед обаче докато ме гледаше с ехографа ме напъти да направя ФМ при д-р Калчева в третия триместър. Чудя се дали има повод за притеснение? И някой знае ли колко се плаща при нея?

# 1 840
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
При д-р Калчева платих около 80лв заедно с диска преди 2г. Много съм доволна, защото видя нещо, което убягна на останалите, при които бях ходила.

# 1 841
  • Мнения: 970
Здравейте, някой има ли телефона или координати на д-р Попов в Поморие?-трябва ми спешно!!!Може и на ЛС.

Благодаря предварително   bouquet

# 1 842
  • Мнения: 381
Здравейте момичета.
Много четох из темата за гинеколози и съвсем се обърках.
Бях бременна през 2008 година, сега има много нови имена, които аз не познавам добре.
Моля, да ме ориентирате при кой да се запиша на ЖК...мнения за доктор Кироваков?

# 1 843
  • Бургас
  • Мнения: 7 331
Ами в темата има мнения за Кироваков. Аз лично съм доволна.

# 1 844
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Темата е пълна с мнения за д-р Кироваков. Водих си бременността при него, при него раждах и ако имам трето - пак при него ще се запиша. На всички на които съм го препоръчала са останали доволни. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт