До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 5

  • 309 388
  • 2 391
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 280
 През септември Люцканов ми каза, че в Девата вече има колпоскоп и на него гледа Хубчев. Нямам личен отзив, но не пречи да се пита там  Simple Smile

# 376
  • Бургас
  • Мнения: 5 833
Не ми е оферта Девата за прегледи, защото разполагам с най-много час и половина-два като времепрозорец (в най-добрия случай) Tired Явно ще проучвам още малко или ще отида при Кироваков на преглед, пък ще се надявам да има възможност или да ме упъти къде да ида. Между другото дали се иска нещо по-специално като образование или квалификация допълнителна (като феталната морфология, примерно) за да се има доверие на преглеждащ с колпоскоп лекар newsm78

# 377
  • Мнения: 1 102
 Здравейте дами
за Лазарова - ами след незарастнала раничка след раждане ми сложи спирала /  трябваше да лекувам друго и хапчетата бяха противопоказни  - това е преди доста години де .../ и спиралата 3 години е продължила да уврежда раничката ....сами си направете сметка  за професионализма й
за да излекува грешката на Лазарова - младия Михайлов директно ми написа направление за операция -като не забрави да ме предупреди че евентуално докато съм под наркоза ....можело да отстрани  матката, ако изследването не било добро .... направете си извод и за неговия професионализъм . Добре че се грабнах и отидох до Майчин дом - там с едно лазерно обгаряне ме оправиха.... но не можеш за всяка болежка да тичаш до София

въобще Бургас е доста зле откъм гинеколози ........още повече жени - та ако ми препоръчате някоя /доволна съм от Ризова - дано се вредя за час при нея де /  за проблем различен от бременност  ... ще бъда благодарна

# 378
  • Бургас
  • Мнения: 4 715
Не ми е оферта Девата за прегледи, защото разполагам с най-много час и половина-два като времепрозорец (в най-добрия случай) Tired Явно ще проучвам още малко или ще отида при Кироваков на преглед, пък ще се надявам да има възможност или да ме упъти къде да ида. Между другото дали се иска нещо по-специално като образование или квалификация допълнителна (като феталната морфология, примерно) за да се има доверие на преглеждащ с колпоскоп лекар newsm78
аз скоро ходих на преглед в Девата при Гамишев, записах си час за почивен ден- неделя и минах много бързо, но за колпоскоп не съм питала, не знам колко трае изследването

# 379
  • Мнения: 1 280
 На мен пък ми е любопитно какъв е този колпоскоп, който се разнася по кабинетите? Мен са ме гледали единствено с видеоколпоскоп, с такъв ли гледа Кироваков?
  А дали е нужна допълнителна квалификация - да със сигурност.

# 380
  • До морето :)
  • Мнения: 387
Може пациентката да ходи по кабинетите, а не да се разнася апаратът. Не знам.

# 381
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
Здравейте дами
за Лазарова - ами след незарастнала раничка след раждане ми сложи спирала /  трябваше да лекувам друго и хапчетата бяха противопоказни  - това е преди доста години де .../ и спиралата 3 години е продължила да уврежда раничката ....сами си направете сметка  за професионализма й


Каква е тази раничка, която не зараства след раждане и след обгаряне се оправя?

# 382
  • До морето :)
  • Мнения: 387
Раничка на шийката на матката най-вероятно.

# 383
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
Да, но тези "ранички" не заздравяват, нито преди, нито след раждане... Така както го е написала  авторката изглежда сякаш тя не е разбрала за какво става дума.

# 384
  • Мнения: 1 102
Здравейте дами
за Лазарова - ами след незараснала раничка след раждане ми сложи спирала /  трябваше да лекувам друго и хапчетата бяха противопоказни  - това е преди доста години де .../ и спиралата 3 години е продължила да уврежда раничката ....сами си направете сметка  за професионализма й


Каква е тази раничка, която не зараства след раждане и след обгаряне се оправя?
ами получена след раждане /нещо ми се върти из главата термина абразио..../, най често е само по повърхността и може да се обгори с ел. ток или някаква  киселина . При мен усложнението се получи от това, че не е излекувана и върху нея е сложена спиралата -тогава вече  раничката се разраства и в дълбочина - което  при липса на лечение може да доведе до тежки последствия.Лошото бе, че Лазарова забеляза че имам раничка , когато я попитах за лечение - коментара бе че наскоро съм родила и .... но не предприе нищо да я излекува .

# 385
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
Тези "ранички" не се получават от раждане. Това са просто видоизменени клетки, които могат да се превърнат в онклогичен проблем, ако не с вземат мерки. И Лазарова е била права, че не се тетират веднага след раждане.
Ако се интересуваш можеш да прочетеш малк повече по този въпрос, има много теми тук  в бг-мама.

# 386
  • Мнения: 1 102
lechugitka - за съжаление не пазя документацията от тогава,  за да бъда по конкретна , но лекарят в София когато вече уплашена до крайност настоях за обяснение, използва тази дума .Относно това кога се третира раничка - не съм лекар , за да знам .М/у другото нямах никакви оплаквания.  По това време аз не трябваше да забременявам  - потърсих решение - стиралата ми се видя такова.
    За мен въпросът е друг -  отивам на лекар и вместо първо  да ме излекува , коментарът е :о ти имаш раничка ама като си дошла давай .Относно това от какво се получават раничките -също нищо не мога да кажа -  моята я "откри" Лазарова - когато отидох да ми постави спиралата.

# 387
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 152
lechugitka - за съжаление не пазя документацията от тогава,  за да бъда по конкретна , но лекарят в София когато вече уплашена до крайност настоях за обяснение, използва тази дума .Относно това кога се третира раничка - не съм лекар , за да знам .М/у другото нямах никакви оплаквания.  По това време аз не трябваше да забременявам  - потърсих решение - стиралата ми се видя такова.
    За мен въпросът е друг -  отивам на лекар и вместо първо  да ме излекува , коментарът е :о ти имаш раничка ама като си дошла давай .Относно това от какво се получават раничките -също нищо не мога да кажа -  моята я "откри" Лазарова - когато отидох да ми постави спиралата.
Няма проблем, просто пояснявам за какво става въпрос, защото има хора, които си мислят, че това са някакви  ранички, дето зрастват, получват се след раждане или след бурен секс примерно,  а това не е така. Хубаво е, че са ти я третирали  и си ок, защото това са опасни неща. Все пак нали затова всяка година жените си правят цитонамазки.

# 388
  • Мнения: 4
Здравейте,може ли някоя от вас да ми даде скорощно мнение за специалист,който да ми направи ранна фетална морфология в Бургас!Интересува ме само за нашия град и да е различен от Калчева,защото за нея не мога да се вредя преди 14 г.с.За предимствата на Софийските и Варненските лекари съм запозната,притисната съм от времето!
Благодаря!

# 389
  • Мнения: 284
По повод колпоскопа със сигурност Димитров в Трета поликлиника има. Аз му се доверявам от години за това изследване.

Общи условия

Активация на акаунт