Борис Акунин - има ли фенове?

  • 1 446
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не видях да има специална тема за Акунин и книгите му.

Аз съм от големите му фенове, чета книгите му на един дъх, въпреки че не обичам крими литература по принцип. Неговите книги обаче са много повече от криминални романи, носят доста от старата руска класика, героите са изградени прекрасно - в пълнота и развитие, винаги очаквам неочакваното и винаги ме изненадва приятно.
И преди съм попадала на негови книги инцидентно, но преди година-две го преоткрих, изчетох накуп всичко налично на пазара от него и оттогава не пропускам новоизлязла негова книга.
Има някои от от първите му книги, които не съм чела, тиражите са изчерпани и не успявам да ги намеря.

Други фенове на Акунин?

# 1
  • Мнения: 1
Има,има! Simple SmileИ аз съм голям фен на Акунин , споделям напълно това,което си написала за неговите книги!За съжаление също го открих за себе си малко късно и така изпуснах първите му книги,търся ги ,тук все пиша в размените,но явно никой ги няма,или пък не иска да се раздели с тях!Ако искаш да се разберем на лични,нещо да разменим за прочит! Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не съм чела нищо от него, но гледам че има доста негови книги в Читанката. От къде предлагате да ги почна? Simple Smile

# 3
  • Мнения: 350
Първата му книга е "Азазел" и тя е началото на общия герой за част от романите му -  статския съветник Фандорин. После са силни книгите му Турски гамбит /има Филм -сниман в България/ и Статския съветник. За сестра Пелагия не съм ги чела. Но наскоро прочетох Гробищни истории, които разкази много ми допаднаха .

# 4
  • Мнения: 1
Най-интересни са за Фандорин,за съжаление ,както казах по-горе, първите от поредицата не съм ги чела!За сестра Пелагия също са хубави,но повече харесвам другата поредица!

# 5
  • Мнения: X
И аз бих препоръчала да се почне от първите му книги. Въпреки, че всяка негова книга е самостоятелна, понякога има препратки към минали истории.
И на историите с Пелагия съм фен, има много тънък хумор там.

А Куест (романа - игра) четохте ли? Какво мислите?

# 6
  • Мнения: 1
Куест не съм я чела,не си я купих,защото не ми беше ясно що за книга е,ако някой я е чел нека да сподели!

# 7
  • Мнения: X
Четох я преди повече от година - веднага когато излезе, та спомените ми не са много пресни. Книгата си се чете като нормална книга, но е направена малко като комп.игра. Интересна е, определено ми хареса.

# 8
  • София
  • Мнения: 377
Хоп и аз тук  Simple Smile Борис Акунин го открих съвсем случайно с Ф.М. и я изчетох на един дъх. Сега съм се заредила с всички други книги, които са качени в Читанката, защото чета на рийдър и щом препоръчвате Азазел за начало, ще я подхвана нея първо Simple Smile

# 9
  • Мнения: 734
И аз съм фенка на Акунин. Открих го късно - първите книги бяха изчерпани. Намерих ги на английски език Simple Smile
Любимата ми поредица е за Фандорин.
"Куест" е добра книга.

# 10
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Акунин е един от най-любимите ми руски автори Истински майстор и ерудит ! Имам си любимите ми книги от всичките му поредици, купувам си всичко, което е излязло на руски и след това - преводите на български за мъжа ми .Simple Smile
Ако някой иска да прочете Азазел , Вале пика, Левиатан, Смъртта на Ахил и други от първоиздаваните му в България, с удоволствие ще изпратя.
Аз харесвам най-много серията с Фандорин, има и един друг сборник с разкази, не съм сигурна дали е превеждан на български "Приказки за идиоти". "Приключемията на магистъра" не са ми толкова любими колкото тези на Ераст Фандорин, поредицата за Пелагея също я харесвам.

Общи условия

Активация на акаунт