Избор на прахосмукачка Зелмер! Помагайте.....

  • 82 216
  • 209
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 233
Айде и аз тук...много ме впечатлихте с тия прахосмукачки! С радост хвърлих старата прахоразпръсквачка! Така се бях отвратила, че вече година карам само с метла(дебела четка от меки косми) и после с еднокъратни кърпи за под (пода е естествен паркет). Нямам килими, единствено в баните, които тупам и пера, дивани, матрации, столове с калъфи, също пера. Обаче искам нещо дето да чисти малките фуги под мебелите, би било добре да пере матраци и в известна степен в дълбочина столове и дивани. И да чисти декинга на терасата (не може да се мие с маркуч, че у съседите ще се наводни)...А и планирам космат домашен любимец. И аз избрах  тоя Zelmer Aquawelt 919.0 SThttp://www.amazon.de/gp/aw/d/B00ES180IG/=mp_s_a_1_8?qid=1446377460&sr=8-8&pi=AC_SX110_SY165_QL70&keywords=zelmer&dpPl=1&dpID=41xLBDos7KL&=plSrch#immersive-view_1446377581194.
Още не съм я купила, как в се струва ще се оправи и с положението? natnikol2, може ли да пишеш все още ли я харесваш твоята, намери ли косури (незнам как се пише тая дума) след известно време ползване?

Последна редакция: пн, 02 ное 2015, 10:19 от Z♥

# 91
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой купи ли си Zelmer Aquawelt 919.0 и доволни ли сте от нея? Може ли да пере дивани и столове? Някъде прочетох, че тези перящи прахосмукачки само бутат мръсотията под дамаската и не са особено добър вариант.

# 92
  • Мнения: 233
Аз купих. Не съм доволна. Огромна, тежка, бучаща, чистя само с водната опция после разглобявам, пера филтъра, суша, сглобявам. Не съм я ползвала за пране, пробвах веднъж на един стол, не изпра пропилото през калъфа тиквено олио напръскано с Вениш и се отказах. Функцията за извличане на разлята вода/течност също не съм я ползвала, някой, ако разсипе нещо просто попивам с кърпа и мия след това...Изобщо не ми е хрумвало да събирам каквато и да е течност с нея. Та общо взето съжалявам, че я купих, а не си избрах робот, който обикаля и чисти...

Последна редакция: вт, 01 ное 2016, 21:29 от Z♥

# 93
  • Мнения: 19 527
Не съжалявай за робота, по-голяма набутвация е. Особено този, който чисти с вода. Аз си купих и двата и сега отлежават в мазето.

# 94
  • Мнения: 77
Айде и аз тук...много ме впечатлихте с тия прахосмукачки! С радост хвърлих старата прахоразпръсквачка! Така се бях отвратила, че вече година карам само с метла(дебела четка от меки косми) и после с еднокъратни кърпи за под (пода е естествен паркет). Нямам килими, единствено в баните, които тупам и пера, дивани, матрации, столове с калъфи, също пера. Обаче искам нещо дето да чисти малките фуги под мебелите, би било добре да пере матраци и в известна степен в дълбочина столове и дивани. И да чисти декинга на терасата (не може да се мие с маркуч, че у съседите ще се наводни)...А и планирам космат домашен любимец. И аз избрах  тоя Zelmer Aquawelt 919.0 SThttp://www.amazon.de/gp/aw/d/B00ES180IG/=mp_s_a_1_8?qid=1446377460&sr=8-8&pi=AC_SX110_SY165_QL70&keywords=zelmer&dpPl=1&dpID=41xLBDos7KL&=plSrch#immersive-view_1446377581194.
Още не съм я купила, как в се струва ще се оправи и с положението? natnikol2, може ли да пишеш все още ли я харесваш твоята, намери ли косури (незнам как се пише тая дума) след известно време ползване?


след доста отделяне на време след чистенето, мислех, че няма да ми е толкова досадно да мия всичките и части... какво толкова си  мислех... нали ще ми е чист въздуха... да ама не... имаме домашен любимец мопс бежав + черен дълъг косъм килим., и сега килима е събран, не се слага вече... Е, в крайна сметка, дадох килима на пране , взеха го от вратата и след 2 дни го върнаха изпран и сух, за 11лв. / мъжа беше доста зает и не го изтупа преди това, та след прането си останаха доста космиС турбо четката ме заболява ръката докато чистя...след това идва едно миене... сушене на частите... апартамента ни е малък с доста мебели и прахосмукачката е доста голяма понякога няма място да маневрирам с нея... другото важно нещо е при ползване с водния филтър прахосмукачката да не се наккланя, има опасност от това да гръмне, с 2 думи сложих си торбата и сега чистя с нея. Плюсове - мощна е !!!! и още как, всеки път кучето ни се крие,и все едно при съседите правят ремонт основен Rolling Eyes Rolling Eyes пере килими, изсмуква вода, ДА, МОЩНА ВСМУКАТЕЛНА МОЩНОСТ, повдигаше килима...
Минуси: шумна, тежка, трудоемка... определено след като измиеш части , филтри, изсушиш, сглобиш.... доста време ти е отнела освен чистенето... вече с нея у дома никой не иска да чисти и естествено чистенето остана само на мен- определено не бих повторила подобна покупка...даже се замислих да я пусна за продажба... на скоро бях на гостигости на моя близка, ккоято пусна нейната която също доста смучеше и никак не се чуваше не смея да питам каква марка е , ще взема да се изкуша да си я взема, беше като мъркащо коте тиха !!!!!!!!

# 95
  • Мнения: 233
natnikol2, благодаря за мнението. Аз също купих zelmer, и ми иде да я метна. ММ, каза, ако и взема половината пари, щял да купи друга Simple Smile...ще видим какво ще  измисля

# 96
  • Мнения: 77
natnikol2, благодаря за мнението. Аз също купих zelmer, и ми иде да я метна. ММ, каза, ако и взема половината пари, щял да купи друга Simple Smile...ще видим какво ще  измисля


Ти добре , може да и вземеш 1/2, но аз я взех за 1 година на изплащане и оскъпяването ми беше почти двойно....

# 97
  • Мнения: 77
natnikol2, благодаря за мнението. Аз също купих zelmer, и ми иде да я метна. ММ, каза, ако и взема половината пари, щял да купи друга Simple Smile...ще видим какво ще  измисля


Ти добре , може да и вземеш 1/2, но аз я взех за 1 година на изплащане и оскъпяването ми беше почти двойно....
Че чисти, чисти. Но забравете за прането то са едни допълнителни маркучи  зо впръскване на водата, 😥 едни приставки... а накрая миенето... хич даже не ме мързи но и чакаш да изсъхнат та после да сглобяваш... който си мисли като мен преди да я купя:
Е няма да се изхабя, нали ще ми е чист въздуха и т.н. . Нека да отиде да я разгледа в магазина и да му отворят кашона с частите...
Аз толкова ревюта бях изгледала в нета, че когато отидохме с мъжа ми бях по- компетентна от продавача. Не бих могла в случая да го нарека консултант продажби!

# 98
  • Мнения: 681
хм, аз съм с перящата прахосмукачка на зелмер. Наистина е доста тежка и обемна, но на мен това е единственото, което ми пречи. Харесва ми, че е мощна. Харесва ми, че е с воден филтър(да, трябва да се мие след всяко чистене, но това не е особено тежка задача за мен). Ползвам я за пране на килим+диван+столове 2 пъти годишно. Наистина не пере кой знае колко добре, а по-скоро освежава, но като гледам каква кал и мръсотия се събира в контейнера след прането и след изплакването след това, все си мисля, че върши добра работа.
Ние избрахме тази прахосмукачка, за да намалим праха вкъщи (прахосмукачките, които не са с воден филтър разпръскват прах при чистене според това, което съм чела), защото детето ни е алергично. Като цяло, ако сега трябваше да избирам, бих си взела отново прахосмукачка с воден филтър, но без функция за пране.

# 99
  • Мнения: 77
хм, аз съм с перящата прахосмукачка на зелмер. Наистина е доста тежка и обемна, но на мен това е единственото, което ми пречи. Харесва ми, че е мощна. Харесва ми, че е с воден филтър(да, трябва да се мие след всяко чистене, но това не е особено тежка задача за мен). Ползвам я за пране на килим+диван+столове 2 пъти годишно. Наистина не пере кой знае колко добре, а по-скоро освежава, но като гледам каква кал и мръсотия се събира в контейнера след прането и след изплакването след това, все си мисля, че върши добра работа.
Ние избрахме тази прахосмукачка, за да намалим праха вкъщи (прахосмукачките, които не са с воден филтър разпръскват прах при чистене според това, което съм чела), защото детето ни е алергично. Като цяло, ако сега трябваше да избирам, бих си взела отново прахосмукачка с воден филтър, но без функция за пране.
Съгласна съм, че събира мърсотия, не оспорвам... с водния филтър дори само при прахосмукването е гадост. Но за мойте 45 кг. Не е да не е проблем...

# 100
  • Мнения: 77
https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&url= … pGkaQCD_seeoWgx5Qтова е клип от нета, различаващ се от ревютата. На него се виждат маркучите за впръскване на водата. Отделно мия и тръбата...

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 167
Здравейте!
Имам прахосмукачка Зелмер, модел Юпитер от преди 7-8 години - http://www.zelmer.bg/for-home/vacuum-cleaners/tradycyjne/animal- … /jupiter-zvc425ha. Много, ама много бях доволна от нея, но днес при включване не издаде и звук и явно дойде момента за нова. Попрочетох мнения и те са доста противоречиви за тези перящи функции и водни филтри. То е ясно - всеки има различни критерии и най-вече време, което може да отдели за почистване.
Искам да си взема същата, но май вече ги няма поне разглеждайки онлайн в сайтовете.
Разглеждам тази http://www.technopolis.bg/bg/Standard-vacuum-cleaners/Vacuum-cle … ZVC722ST/p/818761 , но ме смущава информацията за водния филтър и сухо и мокро почистване, защото не съм ползвала до сега. Някой има ли такъв модел? Задължително ли е при работа да да се използва този воден филтър и в какво се състои мокрото почистване?!

# 102
  • Мнения: 19 527
Този модел има начин да почисти и с торбичка, тоест без воден филтър. Мокрото почистване според мен е почистване с водния филтър, сухото - с торбичката. Не е перяща.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 167
Благодаря milittana  Hug

Обмислям покупката на този модел, с по-добри показатели е и най-вече мощността Zelmer Jupiter ZVC425HT Прахосмукачка с торба – Експерт килими. Явно в момента на онлайн-пазара има 2-4 модефикации на модел Зелмер Юпитер и според цвета им се различават и прахосмукачките - червена, лилава, шампанско и синя. Някоя мама по-горе беше споделила, че не е доволна. Ако прочете постта ми, би ли споделила нейната каква е?

Някой дали е ползвал модела?  - http://gumbo.bg/96823533.html. Притеснява ме този непознат за мене сайт, а никъде я няма тази прахосмукачка в официалната партньорската верига на Зелмер.  newsm78

# 104
  • Мнения: 81
Имам тази прахосмукачка от години 909.0 st
Какво не му харесахте на водния филтър , не знам. Събира си мръсотиите , мие се за две минути после. Адски мощна е. На първа степен мърка и дърпа .... колкото предишната ми прахосмукачка Simple Smile Чистил съм и в 00 часа на първа степен- не се чува, но всичко си прибира. Някак си е смешно... търкаш напред назад и чуваш съскането на четката по земята, все едно си забравил да включиш прахосмукачката Simple Smile
Хепа филтъра се замърсява. Което значи, че все пак миниатюрни прашинки напускат водата. Което пък не е учудващо предвид високия дебит на всмукване.

И ето днес решавам да намаля светенето на светодиодите на панела за регулиране на мощността. Знам че може, правил съм го , чел съм го в упътването. Отварям интернет и намирам пет упътвания. Изчитам ги и никъде не се споменава подобно нещо.
Не ми се рови по шкафове за хартиено упътване. Някой набързо да каже?

Няма нужда. Намерих си упътването . Цели 50 реда са си спестили тъпаците. Като е за Българи по-добре да не знаят нали Simple Smile
И така :
настройка сила на светене на светодиодите. При изгасена прахосмукачка се натискат бутоните + и - заедно и докато се държат натиснати се натиска бутона за включване. Прахосмукачката не тръгва, само светват три светодиода. Пускаме всички бутони и с натискане на - или + по няколко пъти, си регулираме осветеността. Пише че се регулира и силата на светодиода за запушване, но при мен той не светна в настройката.

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 18:30 от dian2n

Общи условия

Активация на акаунт