мускулно схващане на корема

  • 2 369
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
здравейте мами нова съм и не знам дали съм на правилното  място на 32 години съм и чакам втората си рожба но искам да споделя нещо с вас: бременна съм в 29 седмица и от 3-тия месец получавам ниско долу на корема схващания като на прасеца не е контракция и ми е доста гадничко трябва или по гръб да се обърна или да стана сега вече и плода явно ми тежи и ми е още по болезнено обясних го на гинеколога ми и ми казаха до последно да пия магнезии диаспорал по 1 прахче на ден но това не  ми помага даже и прасците ми се схващат от време на време с първата бременност ги нямах тези проблеми ако има някой като моя проблем моля да ми сподели

# 1
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Здравей,

тези схващания доколкото знам се наричат крампи и е нормално да ги има при липса на магнезий по време на бремеността. Освен на  корема при мен се получава всяка вечер и на прасците.
Изписаха ми магнерот 2 пъти по 2. Понякога като забравя да го изпия и е ужас вечер.
Не се притеснявай, просто се опитай да налучкаш положение на тялото, в което не се получават или пък са по на рядко.
Надявам се след края на бремеността да изчезнат  Simple Smile
Иначе и аз съм в 29 седмица  Laughing

# 2
  • Мнения: 2
благодаря ти  coucoumelle дано не е нещо лошо и дано изчезне след раждането Praynig

# 3
  • Мнения: 1
   Здравейте! Аз съм 27 г.с и получавам същото схващане. С първата бременност положението не се различаваше. След като родих започнаха да ми се схващат и ръцете и краката. Нямах никаква чувствителност. Започваха се едни масажи от страна на таткото, носеше детето, за да го кърмя, дори ме водеше до тоалетната. Но след около 2 месеца след раждането бях ,,като нова,,.
   Това беше при мен, но това съвсем не означава, че на друга бъдеща мама ще я сполети същото неразположение.
   Пожелавам Ви лека бременност и раждане.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Липса на магнезий е причината за подобни крампи. Освен Магнерот или Магнерич е хубаво да хапвате повече храни, които съдържат повече магнезий - например банани  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт