"Системата минус 60"- тема №35

  • 70 542
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
Лебед, благодаря, че ни организираш така добре и своевременно  smile3525
gabiplus чудесна си и изглеждаш фантастично след Simple Smile Поддържай фронта и не се изпускай. Снимките ти са страхотна мотивация за мен. Благодаря!
kalsi съвет: когато видиш снимки си казвай, че скоро и ти ще пуснеш такива. Имаш воля и желание, а останалото ще дойде постепенно. Освен храненето трябва да променим и мисленето. За нас чашата винаги трябва да е наполовина пълна Wink Успех!

Аз снощи хапнах късно и ми беше толкова тежко през нощта. Сякаш бях изяла глиган, а не една салата и плочка сирене. Организмът ми е свикнал със системата и вече сам ме порицава, когато издевателствам над него  Embarassed

Меню:
з- три лъжици медено крънчи от лимец с малко кисело мляко, шепа кашу, няколко парчета шоколад с бадеми.
о - риба със задушен зелен боб за гарнитура
в - домат със печена чушка и сирене /вкусно/
Приятен, минусов weekend за всички системки!  newsm10

# 16
  • Мнения: X
Момичета, само минавам да се запиша, в момента нямам много време за четене.
Погледнах някакви спорове водите; ако видите книгата на Мириманова с рецептите, ще се изумите - аз лично я имам и поне 1/3 от публикуваните вътре рецепти са в леко, да не кажа силно противоречие със строгите правила. Като намеря време, ще ви цитирам примери.
Ако аз трябва да отсъдя - за мен рибена чорба е много по-нискокалорично ядене, отколкото вариантът с криспи и сирена, или дори мляко с плодове. Не знам защо, на мен лично месото и рибата за вечеря ми действат най-отслабващо, а плодовете не - сигурно заради плодовата захар.
Колкото до това, може ли само зеленчуци на вечеря, не мога да взема отношение, трябва да питам модераторките в руския форум. Аз лично никога не съм ги яла отделно, винаги съм ги смесвала с млечни, или ориз.
Поздравления за страхотните резултати!
Само понеделник моите да тръгнат на детска и училище, започвам и аз стриктно системстване и спорт, че сега нямам нито време, нито сили, за системата се иска доста силна мотивация, а на мен май ми липсва - нали свалих основното и се чувствам човек.
Хубав ден на всички и много минуси!  Hug

# 17
  • Мнения: 5 873
При мен, също като при Жаси най-голям ефект има вечеря с месо или риба. Засищащо и отслабващо. Simple Smile
А книгата с рецепти на Мириманова имам и съм съгласна,че повечето такива не съответстват с основните правила. Факт.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Здравейте отново!

Аз също отчитам най-много минуси, ако вечерям месо, риба или домати със сирене. Забелязала съм, че когато съм в МЦ ми се яде месо, което го свързвам с нуждата на организма от желязо, както и супи - заради загубата на течности.

В книгата си с рецепти Мириманова пише: "Както вече Ви споменах, идеалната вечеря за мен е месо или риба. Но ако консумирате тези продукти ежедневно, много скоро ще се появят проблеми със стомашно - чревния тракт. Ето защо от вечерното меню не бива да се изключват зеленчуците".
Следват рецепти с тиквички, домати и т.н./само зеленчуци/, дори ориз със зеленчуци и плодове /това не е за мен, благодаря!/.

Днес закусих филийки Вита с масло и кашкавал, и 1 лъжичка боровинково сладко. Обяд - запеканка - картофи със зеленчуци. Вечеря - портокалов сок, обядвах по - късно от обикновено.

Това е засега от мен!

Последна редакция: сб, 15 сеп 2012, 21:26 от gpym4e

# 19
  • Мнения: 6
 HugБлагодаря gpum4e,може ли винаги да си толкова мила,СТРАХОТНА СИ..
И не си мечка,а дама с добро сърце-мила и отзивчива Grinning

# 20
  • Мнения: 0
Лебед, благодаря ти за новата тема   bouquet
Габи, страхотна промяна  Money  Колко килограма си смъкнала до тук и колко искаш още да смъкнеш? Благодаря, че сподели снимките.Много мотивиращо .
Аз системвам, но нямам много време за писане.Вече тръгнахме на детска градина и докато оправя документи и пр.  Crazy а и ученичка стягах.....Другата седмица и аз започвам работа. След майчинството ми е малко притеснено, но няма как ще се справям  Mr. Green Менюто за днес:
З: 1 филийка тонус с купичка боб (нали го готвих за вечеря и много ми се ядеше), 1 парче св. филе
О: домате, печени ябълки и мляко.Не бях много гладна
В: печен пипер с извара
Сега обаче ми се яде сладко.Очаквам всеки момент да  ме посети МЦ и само "глупости" са ми в главата  Laughing Но няма да се дам и утре е ден, и утре ....

# 21
  • София
  • Мнения: 4 884
Привет и от мен за днес!

Есента май настъпи или поне около мен изглежда да е така.. Simple Smile
Днес поскитахме малко по магазините за ученически покупки, похарчих сума пари, направо нямам думи... Simple Smile

Иначе сутринта станах много рано, защото трябваше да ходя до едно село, за да докарам оттам детето и набързо, но пък с голямата лъжица Simple Smile закусих миш-маш, две печени филийки и няколко колелца салам.
На обяд ядох цяла кофичка кисело мляко. Напоследък забелязвам, че след обилните и вкусни закуски, след това към 12-13 часа изобщо не съм гладна, затова не се насилвам да ям някакви манджи, а хапвам кисело мляко или си взимам салата Снежанка, или пък някакъв плод. Но като цяло избягвам плодовете, а и нямам голяма страст към тях. Simple Smile

За вечеря ядох сирене и домати. Междувременно готвих пилешка супа, но изобщо не я опитах в процеса на готвене. Напоследък манджите ми са безсолни или направо безвкусни, ама така е като вече не ги опитвам. Simple Smile

Иначе много се радвам, че снимките ви действат стимулиращо. На мен също така ми действат. Особено се втрисам като гледам старите си снимки, ужасявам се, срамувам се даже... Но все пак превъзмогнах негативните си усещания и реших да ги споделя тук в името на общата ни кауза.
Лично аз имам за сваляне още 10 кг, целта ми е да стана 60 кг, ако може завинаги. Simple Smile

Утре смятам да закусвам пилешка супа с препечени филийки, може и нещо друго, което ми се хапва в момента. Не знам защо, ама всяка сутрин се събуждам много, ама много гладна. Simple Smile

# 22
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Здравейте момичета!
Записвам се за да не ви изтърва.
По-късно ще пиша   bouquet

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте!  Hug

Минавам само да си драсна менюто, че при мен цари голяма суматоха покрай започването на учебната година:

З: мляко с нес, домашен бананов хляб, една бисквитка, малко зрънчо, почоплих един ябълков щрудел (вече не беше така апетитен като снощи, когато му точех лиги)
О: салатка с пържолка и маааалко домашна лютеница
С.З.: сок от портокал (беше от онзи новия капи с парченца, видях му съдържанието иии затова го броя като несистемен)  Mr. Green
В: ябълка, сирене

Аз продължавам да си се освинявам на закуска, лошото е, че това не ме спира без да искам да прегрешавам през деня  Tired

Както и да е, на вас пожелавам спокоен и системен уикенд  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 16 сеп 2012, 00:12 от Слънчогледка

# 24
  • Мнения: 152
Здравейте системки,

След 2 дни отсъствие и 3 рожденни дни  съм изтощена физически и присически. Всичко мина по план, бебетата се забавляваха..абе стана купон! Благодаря и за милите пожелания към моята пораснала дъщеричка! Simple Smile

Днес не бях много системна, почти не съм яла, ама то нямаше и кога.

От утре съм отново на линия
З: Сигурно ще е гювеч
О: Месце на фурна
В: Плодове (сезонни)

# 25
  • Мнения: 867
Привет момичета и аз като renka86, почти не съм яла  Rolling Eyes

Днес се събудих с нов + (все едно тази седмица не я е имало.., но осъзнавам, че тялото си възстановява част от загубените течности от първите 4-ри дена).

Разходихме се до Via Ferrata - ЛЕДНИЦАТА и си останах само със закуската... грозде и чаша прясно мляко с няколко купешки овесени бисквити.
(не съм гладна адреналинът все още ме храни  Crazy)

Хубава вечер!

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте момичета  Hug
Записвам се отново при вас хем да ви следя хем и скоро да се присъединя към режима.Първа ще по прочета че да си припомня някой неща и после се включвам леко по леко че има още за сваляне.Аз няколко месеца не бях системна но пък не съм и качила кг и това е което най много ме радва е в този режим.
Успех на всички със свалянето на кг и обещавам да пиша скоро и да давам отчети  Peace

# 27
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Здравейте,мисля да се присъединя към вашия отбор.По темата ме светна Ренка.Аз принципно не закусвам и ще ми е супер трудно,като стана да започна да ям.Ужас ама трябва да опитам.Относно ранното ядене не ми е проблем.Като цяло имам да свалям около 10 кг.,не смятам да придобивам супер манекенски мерки от порядъка на 50кг.Надявам се да се подкрепяме взаимно.Лека вечер от мен.

# 28
  • Мнения: 5 873
...Аз принципно не закусвам и ще ми е супер трудно,като стана да започна да ям.Ужас ама трябва да опитам...

Добре дошла.
Относно закусването - можеш да си сигурна,че вечеряш ли най-късно в 18 ч, на сутринта ще си много, ама много гладна. Simple Smile Закуската ще ти стане най-любимото хранене от деня. Simple Smile
Успех.

# 29
  • Мнения: 3
здравейте момичета, и аз да се запиша че да не ви изпусна  Sunglasses
аз вчера не бях системна и затова изобщо не го броя
днес се връщам в редиците
з- 1 парче торта и кафе с мляко
о- пилешко филе на фурна с моцарела и чери домат
в- салата или плод ще е
много ми се е дояло леща и ако не ме домързи ще си направя към обяда newsm78
аз съм пред мц и направо умирам за сладко ,но ще издържа надявам се  #Crazy
хайде хубав и успешен минусов ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт