Скучно ми е

  • 7 699
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 641
А аз мисля, че си подтисната. Това се оправя с правене на нещо, което не е натоварващо и има незабавни резултати- от боядисване на стена в дома, рисуване, шиене, готвене, писане и тн. Човек има нужда от успехи, за да е мотивиран и да не е безразличен в едно ежедневие пълно със задължения и проблеми, чието решение зависи от някой друг. В такива моменти е полезно да се фокусираш върху неща, които зависят само от теб.

# 16
  • Мнения: 6 365
Че е подтисната- така е, но това ли е основата на въпроса? Каква е причината?

Моля, писането е всичко, но не и неангажиращо. Да се пише, когато си изчерпан, значи да стане като във филма Сиянието- да полудееш от писателски блокаж. Да, ще редиш думи, но няма да я има енергията, която сама да изпълни текста, да смаже подбора на изрази и метафори с машинното масло на духа.

Може леки дейности, но може и просто излизане сред природата. Изобщо, въпрос на натрупване на онази фина енергия, която ни пренася по-леко през тежките периоди.

# 17
  • Мнения: 3 634
Когато ми е скучно се влюбвам неподходящо и настава 24/7 дискотека.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
замеряй Бойко с яйца.

# 19
  • някъде някога
  • Мнения: 30
замеряй Бойко с яйца.

подстрекател Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 12 641
Че е подтисната- така е, но това ли е основата на въпроса? Каква е причината?

Моля, писането е всичко, но не и неангажиращо. Да се пише, когато си изчерпан, значи да стане като във филма Сиянието- да полудееш от писателски блокаж. Да, ще редиш думи, но няма да я има енергията, която сама да изпълни текста, да смаже подбора на изрази и метафори с машинното масло на духа.

Може леки дейности, но може и просто излизане сред природата. Изобщо, въпрос на натрупване на онази фина енергия, която ни пренася по-леко през тежките периоди.

Мамасита, асторката не се занимава с писане, а и в редицата, която изброявам мислех е ясно, че става въпрос за неангажиращи дейности. Писaнето може да е писмо до приятел, картичка, рецепта и тн. Важното е  да направи нещо с резултат днес, а не утре или никога. Човек не се зарежда от седене, напротив, така се изчерпва още повече и се задълбочава чувството на безсилие.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Общо-взето, не мога да разбера термина "скука". Всеки човек с мозък и някакви интереси може да си запълва прекрасно времето. Peace

# 22
  • Мнения: 2 457
Деца имаш ли?

# 23
  • Мнения: 2 448
Когато ми е скучно се влюбвам неподходящо и настава 24/7 дискотека.
Ти си за завиждане, щом можеш да се влюбваш когато си решиш.  Simple Smile

Иначе съм на мнението на Бояна ( която напоследък толкова често изказва моите мисли, че се чудя какво става и на всичкото отгоре ни "обвиниха" в тотална промяна и двете  Laughing , явно се променяме в една посока ).

В подобни моменти се отдавам на шиене - хем ми откъсва мислите от това да се концентрирам върху само върху неприятности и проблеми, хем виждам някакъв плод на труда си, който зависи изцяло от мен. Имам и една две мои си "лудости" за излизане от моменти на  подтиснатост, но са твърде лични за споделяне във форум.

# 24
  • някъде някога
  • Мнения: 30

Не, нямам.

# 25
  • Мнения: 8 977
И аз съм на мнение, че имаш нужда да презаредиш батериите, но непременно като се насилваш да правиш неща само, за да тушираш моментното състояние. Съгласна съм с Мамасита  Peace

Иначе за себе си знам, че спортуването е най-доброто за тонизиране на ума и сърцето ми

# 26
  • Мнения: 2 792
Смени си работата, запиши се на някакви нови курсове да учиш нещо или се предизвикай по някакъв друг начин. Няма по-голяма скука от еднообразието.

Общи условия

Активация на акаунт