За и против животни

  • 15 311
  • 331
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Добре гледаното куче редовно се обезпаразитява, ваксинира, къпе. Надали някой прибира любимеца от разходка и го оставя с мръсните лапи. Единственото, което е в повече, е евентуално по-честото минаване с прахосмукачка, ако така или иначе не го правите вече.
И през ум не ми минава да "махам" любимците, защото това са емоционални същества и ги разглеждам като членове на семейството, а не неодухотворени предмети.

# 16
  • София
  • Мнения: 758
Запазих котето си и през двете си бременности, сега още се опознават с детенце. Животното е част от семейството и с повече грижи за себе си и неговата хигиена всичко ще е наред.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 179
Изключително актуална за мен тема!  Rolling Eyes Ние имаме котка и чакаме бебе ноември. Всички ни казват да махнем котката и ни приемат за луди, че искаме да я задържим. Аз само за космите се притеснявам, те са навсякъде, макар че чистя всеки ден! И в момента съм много притеснена, чувствам се като една безотговорна (бъдеща) майка. Но толкова си обичаме котачето, не мога да си представя да се разделим с него....  Sad Той си е ваксиниран, обезпаразитен, изследвахме го за токсоплазмоза - няма разбира се (то от къде ли би могъл да я хване)... Разбирате ли, всички ме изкарват луда?!

# 18
  • Мнения: 19
lilitu с котките положението е най-страшно. Ние сме с 2, но ще се чувствам много по-безотговорна ако от домашни ги превърна в улични или пък да ги дам на някой, който няма да ги обича и ще ги гледа насила. Дори си мисля, че справяйки се с нещо толкова "невъзможно" - котка и бебе, ще се чувствам горда от себе си.
Както казах в предния коментар майка ми настоява да ги махнем, но сега си трае. Опасни биха били за бременна, заради токсоплазмозата, а не за родено вече бебе. Т. ест. хората (сигурна съм, че са много, не само моята майка) дори не разбират какъв е проблема, а само си знаят, че трябва да се маха котката.
Аз и мъжа ми обичаме котките си като деца и много пъти сме си казвали, че те са първите ни дечица.  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: X
колкото и да чистиш космите винаги ще си ги има.. имам един приятел, дето кучето му умря преди години и още по някои дрехи си намира косми, въпреки пералните  Crazy по темата и аз съм с куче и със заек, а кучето го взехме като бях бременна в 3-ти месец - шок и ужас  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 506
... биха били за бременна, заради токсоплазмозата, а не за родено вече бебе.
Точно заради токсоплазмозата са опасни през бременността, НО ако дълго време жената е имала котка, то най-вероятно има имунитет  Peace

# 21
  • Мнения: 374
Имаме куче, котка и хамстер. Кучето и котката са почти връстници, хамстерът нямам идея на колко е Crazy, но е млад. Не бих се разделила с животните си - с тях съм се научила да бъда отговорна и грижовна и както се писа и по-горе - приемам ги като първите си деца. Котката обожава да се размазва върху корема ми, кучето е очарователен трактор и, така или иначе, е безкрайно любвеобвилна и обичлива - в сърцето й има място за целия свят Laughing. Хамстерът си има клетка и никога не е излизал от нея. Животните си имат паспорти, кучето е чипирано, редовно обезпаразитявани са и си имат GP, къпят се, мият се лапи и т.н. С прахосмукачката и мопа сме първи дружки, половинката не дава да припаря до котешката тоалетна, нито до триците на хамстера. Косми си има винаги, особено когато кучето сменя козина. Чисти се активно и когато нещата се вършат с желание и обич, не виждам никакъв проблем. Все още не съм се изследвала за токсоплазмоза, нито сме изследвали котката, но съвсем скоро предстои и се надявам нещата да са наред. Ако жената дълго време е гледала котка, тя наистина има шанс да се е сдобила с имунитет, а и плодът също би могъл да е получил такъв.
Успешна и лека бременност! Peace

# 22
  • Мнения: 420
Има проблем за хората с предразсъдъци, за тези без достатъчно информация по въпроса, както и за баби, дядовци и подобни (невинаги) и за тези, които не обичат и/или не гледат животни  Simple Smile

Подкрепям с две ръце!  Peace
Аз изобщо не съм се замисляла дали да махам кучето и котката си. И двете са ваксинирани, котката през живота си не е излизала от апартамента и е много по-чистоплътна от някои хора даже  Naughty  Освен това когато си живяла с котка от доста време, организмът ти има изграден срещу токсоплазмоза имунитет, който предаваш и на бебето.

# 23
  • Мнения: 1 677
Имах куче когато забременях със сина ми и изобщо не ми е минавало през ум да се разделя с него защото съм бременна или пък защото то би навредило по някакъв начин на бебето.
Ако човек се грижи добре за кучето - редовно посещение при ветеринар, външно и вътрешно обезпаразитяване и добра хигиена - няма място за притеснение.

# 24
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Имах си една малка черна сърничка:мини пинчер 2г.преди да забременея с първото дете.
Любовта ни беше взаимна  Heart Eyes
През всичките 9мес. бяхме заедно;любимото ѝ място беше на корема ми... Laughing
Малко преди да родя,нашите ме изнудиха да я вземат:не можело бебе и куче...бла-бла
  ooooh!
И там си остана,до края на дните си,за което много съжалявам  Confused

Добри навици,хигиена,ваксини и бебе и животно ще живеят в мир и любов  Hug

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 179
Винаги ми действа успокоително да чуя мнения на хора, които вече са минали през това.  Hug
Аз за токсоплазмоза реших да не се изследвам. Щях само излишно да се филмирам, после щях да почна да следя титър на антителата и т.н. Вместо това реших да изследвам котката - тя разбира се, нямаше. Въпреки това само мъжът ми чисти тоалетната. А токсоплазмоза може да се хване не само от котки, но и от месо, не добре измити плодове и зеленчуци и т.н.

Аз се притеснявам повече за отношенията с роденото вече (живот и здраве) бебе... Но съм забелязала, че мненията на хората се делят на два полюса - на такива, които имат котка, и на такива, които нямат. (Същото важи и за мненията на лекарите по въпроса). Виж, ако някой вече ми каже, че като се е родило бебето не са могли да се справят и се е наложило да махнат котката, тогава вече ще е друго.
?

Добри навици,хигиена,ваксини и бебе и животно ще живеят в мир и любов  Hug

Първата част е изпълнена, дано така да стане и за втората...   Hug

# 26
  • Мнения: 420
Аз се притеснявам повече за отношенията с роденото вече (живот и здраве) бебе...

Аз за котката не се притеснявам, тя е много гальовна и кротка, подозирам само, че ще иска да "помага" в грижите за бебо и да го топли в кошарата  Mr. Green  Притесненията ми са свързани с кучето - болонка е, не е агресивна по принцип, но се страхува от малки деца и ги лае. Поне тези по улицата. Не зная как ще свикне с бебето. Изчетох много статии по темата и всички са категорични, че животните не трябва да се лишават от внимание за сметка на бебето, и още като се върнем от болницата трябва да "станат част" от събитието, за да няма ревност  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 758
Аз се притеснявам повече за отношенията с роденото вече (живот и здраве) бебе...
И аз много се притеснявах, защото моето коте не е от добрите. Първоначално избягваще дъщеря ми, сега ги гледам, че почват да стоплят отношенията си и си разменят милувки. По - честият вариант е да се зароди топло приятелство между бебето и животното:))

# 28
  • София
  • Мнения: 2 481
Преди да се роди детето, котакът се опитваше да лежи в кошарката, тогава покрита с одеяло, за да не се праши. Отучихме го за няколко дни- всеки път като се наместваше там го махахме. Като се роди детето, котакът, който е супер мил и гальовен, се стресира, него го е страх от малки деца и въобще не припарваше в стаята, където е бебето. С времето свикнаха един с друг, в момента не си обръщат внимание, бели не е имало- котаракът не е хапал или драскал, по-скоро детето се пробва, но не му се получи.

# 29
  • Мнения: 47
lilitu - и аз от козината се притеснявам. Кучето и заека се скубят постоянно и пред 2 часа да мия и чистя пак има козина. За това и все се карам със всички. Изкарват ме безотговорна и егоистична ? цитирам майка ми/ защото съм мислела само аз какво искам, а не за здравето на детето. За това и толкова се ядосах и пуснах темата. Всички ме нападат! Направо ми дойде до гуша.

Общи условия

Активация на акаунт