Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 184
  • 639
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 138
ку-ку  Laughing
съвсем ви изтървах тук  Blush
от тази седмица климатикът е на пълни обороти в къщи и чорапогащници обуваме, че сутрин, когато отиваме на ясла е адски студ.
При нас всичко е в реда на нещата, Марти свикна с яслата, там си спи, яде, играе, мисля, че му харесва. Аз също свикнах с новата работа и полека-лека се гмуркаме в дълбокото.
Марти все повече се опитва да дърдори, много е смешен на моменти. Напр. показва с ръчички, че яденето му е свършило и купичката е празна и вместо да каже Нямаааа, казва Мамааааа  hahaha

# 121
  • Мнения: 30
Привет и от нас  Party Днес се видяхме със sirence и Марио в парка и в едно чудно клубче и си обещахме да ни стане традиция и да го правим всяка седмица. Марио е страхотен, толкова много говори или "бърбори", както каза Йоанка Laughing и ние със sirence Hug си побъбрихме прилично, но времето никога не стига да се наприказваме Flutter
Иначе Бобо е добре, гледаме си се в къщи, не говори много, но с малкото думи, които казва успява да постигне това, което иска.
Върви доста едър на кг. и обича да си похапва 14.200 кг. е и 86см.
Сигурно има още доста да пиша, но засега само това като запис Mr. Green

# 122
  • Мнения: 40
Привет и от нас  Stop

Анастасия ходи на ясла, но и често боледува (2 седмици ходихме,3 вкъщи, 2 ходихме, сега пак е у дома с кашлица от сополи). Иначе е 92см, 15.500кг. Опитва се да говори, често неразбираемо, но всяка дума я повтаря. Казвам неразбираемо,защото примерно разходка е "они" или пък мляко е "мани", но иначе сок е "шок", знае мама как се казва, единия дядо и двете баби (понеже са им по-лесни имената). И най-много се захласваме по това като я питаш вуйчо ти как ти казва и тя вика: Бо-бо-ни, което трябва да звучи като: Бонбонооо  Joy

Забелязвам много промени от яслата като например на обяд заспива светкавично, само казва лягай и затваряй очите и тя е заспала, за сметка на вечерта, където са куп ритуали. Често се заиграва сама, което преди не е правила и има огромно желание да рисува. Само да види лист или нещо за писана и веднага почва.

И сега тихичко да кажа, че съм бременна. Разбира се много ранни седмици (4-5та някъде, щом и ехографа не хвана седмицата), но аз отидох, за да се убедя, че е бременност, а не киста примерно. Не знам какво ще правя, сърце не ми дава да го махна, но ще ми е адски трудно и най-вече нямам желание да се захващам  Sad Ако не беше ентусиазма на ММ, със сигурност щях да се откажа, но той много го иска  Sad И така - още го умуваме....

# 123
  • Мнения: 44
Marinelkaaaaa  Hug Hug Честитооооооо! Да не си посмяла да лишиш това същество от живот! Ще бъдеш страхотна млада мама на две дечица, вече ще си по-спокойна, защото ще си поприключила с ученето, а като поотраснат децата, ще имаш мнооого време за експерименти и доказване къде те бива най- много с твоите многобройни таланти!!! И си беше супер в Черешката, стига си драмакуинствала  hahaha (ние с ечухме и си имахме сериозния разговор, все пак)

Мигеоооооо!!!   bouquet Hug Много хубаво си прекарахме днес! Вашите дечица са прекрасни, и как нежничко Бобо само се отнася към теб и как хубаво те нарича с безбройно многото интонации!  Hug Ще се виждаме често-често, да знаеш! Хубав е този жив контакт и за нас, и за децата.

Лилироуз, радвам се, че всичко при вас върви добре!

Исках да ви кажа, че цирк "Иванови" е изключително подходящ за първи досег на децата ни с това велико изкуство - всичко в него е мини, но в никакъв случай не е лишен от професионализъм, напротив - програмата е много балансирана, нищо не  е крайно страшно, скечовете на клоуните са приятни и всичко е  много артистично! Марио и двата часа непрекъснато ръкопляскаше, беше в голяма еуфория и няколко дни само за това говореше.

Иначе и аз работя по три дни и два дни си го гледам.

Последна редакция: нд, 04 ное 2012, 13:32 от sirence

# 124
  • Варна
  • Мнения: 493
Маринелка, ти май не още приемаш поздравления, така че ще се въздържа засега Simple Smile Сещам се, че преди време ти искаше второ детенце и дори искаше да започнете с опитите, но мъжът ти беше този, който не искаше. Явно сте си разменили ролите Simple Smile Вие ще решите какво да правите, но аз само си мисля, че ако имах твоите помощници у дома сигурно щях вече и за трето да си мисля  Joy (Just sayin' ) Mr. Green

# 125
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, мили момичета!

 Маринелче, аз пък тихичко искам да те поздравя и да ти кажа, че като бременна за втори път е СТРАХОТНО. Както знаеш аз също уча и не е сложно да ги съчетаеш, особено с помощ. Без нея не бих се престрашила, но сега е момента и за двете неща. Ако бременността е лека и без проблеми - още по-хубаво. Сега ходя на лекции и съм с амбицията да взема всички изпити и да кърмя успешно и т.н. Имам пример пред себе си- моя колежка с 2 дечица - завърши миналата година с отличен успех и си кърми детето и така. Все пак има помощ и тя. Та затова казвам, че е страхотна новината - пак тихичко де Simple Smile  Hug

Ситенце и Мигео, ако приемате компания може и ние с Теди да посетим това клубче...

Лилироуз, браво за яслата!!!

Да ви почерпя днес! Пораствам с още една година Wink

  party023  party041

Хубав ден на всички!

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 233
Маринелс, тихичко честито! все си мисля, че ще го задържиш. Ще се справиш с две и с учене и всякакви други ангажименти, имаш опит вече  Peace Не е толкова трудно, аз без помощ се справям с 2, пък ти колко баби имаш на около. И ако си мислиш, че Анастасия боледува много......... Катрин е ходила за близо 2 месеца само 9 дни на ясла, максимум 3 дни изкарва и хрема....нищо по сериозно слава богу, но и бебето вече 3-ти път със сополи, баща им сега за 2-ри път грип, и аз миналата седмица. Но все си мисля, че ще ги изкараме всичките и ще се задържи повече, иначе догодина ще е пак същото.....

# 127
  • Мнения: 138
Маринелс, тихичко се моля всичко да е наред и да изкараш една лека, лека бременност! Много се радвам

Андули, честит рожден ден с малко закъснение   bouquet

Сиренце и Мигео, браво за срещичката, която сте си организирали, възползвайте се максимално от тази възможност, че на мен вече ми липсват тези срещи  Heart Eyes

Оф, Марти е с отвратителна кашлица и тази нощ вдигна леко Т, подозирам, че и гърлото е зачервено. Аз съм на работа, ММ го гледа днес, дано ни се размине, днес само за това мисля

Айде хубава седмица от мен
 Laughing

# 128
  • Плевен
  • Мнения: 197
Здравейте и от нас с Марти, не мога да ви изчета...   Embarassed Ако още някой си спомня за нас, че май само епизодично се включвам.
Марти е на ясла от 3.09. бързо и лесно се адаптира, още от първият ден остана цял ден - без рев и драми - чак не повярвах! За този период боледува веднъж, но бързо премина, а цялата група са си с постоянна хрема. не спира да говори, но нищо не му се разбира - само отделни думички. Хубавото е, че вече не използва думи-обобщения, а си има отделни думи за Мама, Тата, /понякога и двамата сме тата, а понякога и двамата сме мама Simple Smile , Баба, бау /куче/, писи /коте/, гол /топка/, бада /или нещо подобно, но е едно и също всеки път за вода/. Прави опити- разбира се неуспешни да си обува чорапче, да слага шапка - успешно! С гърнето все още нямаме никакви успехи  newsm78 дали нещо аз не се справям или още не е готов не зная.
Мерките са 82 см. 12 кг.
  Маринелка - гледах те - страхотна кулинарка си!

# 129
  • Мнения: 81
И аз да се включа. Здравейте на всички  Hug

Маринелс, ако не искаше да го има този живот в теб вярвам, че не би допуснала да се случи. Подозирам, че се страхуваш и това е причината и да омуваш, но предполагам го исакш с цялото си сърце щом си го допуснала. Стискам палци всичко да е наред и да ни кажеш, че приемаш поздрави вече.

Моя Кирил днес за първи път поплака на яслата. Все още сме до обяд, иначе е бил послушен и кротък, похапва и така. Моля се да е здравичък и да не плаче.

Хубав ден, аз сядам на зъболекърския стол  Laughing

# 130
  • Мнения: 26
Здравейте мами  Simple Smile
Влизам само да честитя със голямо закъснение рожденния ден на Anduli :Много здраве,радост и сбъднати мечти ти пожелавам   bouquet
Честото и на marinels ,сигурна съм,че каквото и решение да вземе ще бъде правилното за нея.

# 131
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте и благодаря за пожеланията за моето РД!  Hug

Всички болнички да се оправят. Теди е с едни уприти сополки, борим ги вече седмица и не стихват а дори все повече се втечняват...

Снощи се събудих от схващане на левия крак до степен да викам от болка и невъзможност да си движа крака. Това е за лекар май... За първи път ми се случва такова нещо в живота...

Бебето си расте, с него и аз...

Атанасова, ще си дойдат нещата по местата с яслата!

# 132
  • Мнения: 162
Anduli,и от мен честит рожден ден със закъснение.Да си жива и здрава и лека бременност.А схващането,е често срещано явление при бременните жени .Нарича се "крампи" и е схващане на мускула ,което се случва най-вече в състояние на покой/сън/.Случвало ми се е и знам колко е неприятно и болезнено.Много ефикасен метод за мен беше да си опъна крака и по-точно петата напред за да разтегна мускула и да го масажирам.Болезнено е това опъване,но ми минаваше много бързо схващането.

# 133
  • София
  • Мнения: 2 061
Anduli, за мускулните крампи е добре да пиеш магнезий. Много помага.

# 134
  • Мнения: 81
Андули, на мен ми се е схващал мускол, но без да съм бременна, дори съм се събуждала от болка. Помага контрашпиц, както Аничка е описалапръстите ги дърпаш към теб, а петата напред. Помня, че пиех Нутри Маг за контракциите, които имах, а те бяха неболезнени, просто се стягаше матката. Периодично го приемах, може и да помага и при тези случаи, както  Stacked е писала.

Иначе Кирил си поплаква сутрин като го оставям, но когато го взема е весел. Гласа му се промени, май е лепнал нещо, но няма температура или хрема, само дето е дрезгав гласа му. При някой случвало ли се е подобно нещо?

Хубав ден от мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт