Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 209
  • 639
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 622
Tasha, все се каня да те питам има ли гръб кухнята?

Не няма, но аз съм опряла в станата по принцип така че не ми пречи
Допълнихме с разни чашки и чинийки и пада голяма игра
Сега наближада РД да видим какво ще е

По този повод имате ли идеи какво ще купувате на децата за РД
Идеи

# 316
  • Мнения: 44
Lucky  Hug И за отговорите, и за подробното описание на хотелите!

Бетаааааааааааааааааааааааааааааа - това е най-дългият скрит текст, който е съществувал Wink  Браво на Яна!   bouquet Ама и ти си толкова търпелива и детайлна, че и ти заслужаваш огромни поздравления! Аз си мислех, че водя подробни записки на Марио, ама ти ме разби с тези 15 страници плътен текст. Засега прочетох първите три. Ще ми е много полезно  - благодаря - ще си извадя, каквото ме интересува, пък и много други идеи могат да ме осенят, докато ти чета писанията-приказки (и други) на твоето момиченце. Все си мисля как засега са двете крайности по отношение на приказките вашите дечица - а едни родители, една среда, един подход, подобно кърмене и т.н. Но, има време картината да се промени - поздрави за малкия Бобо   Hug

За кухните: ако някой подозира, че детето му ще се заиграва много на кухня, мисля, че обсъждахме и преди: топ кухнята е тази на ИКЕА - дървена, много реалистична; преди беше с гръб, сега май, за да намалят цената, я направиха без. (някъде 150-200лв е, но напълно си заслужава парите, защото е направо мебел, с която ще играе до 8-9 години. Ако вече нямахме, щяхме да я вземем за рождения ден на Мари. Та помислете си, особено за дамичките   bouquet

Мами, за тези от вас, които още не са открили, че децата им могат да довършват римички, това, което може всички да опитате (някои от мамите, които участват в по-дългото наблюдение на говора вече го опитаха и имаше резултати) е следното: да казвате текста на песничка или стихче, което сте й/му казвали много пъти, като изпускате, римуваната думичка. В началото първата римичка си я казвате за опора, втората я изпускате, и зачаквате да видите дали  ще ви я продължи (например: "Жълтоклюно патенце, я ела насам. Царевичка златничка в шепа ще ти ............ (дам) - да видим дали ще каже "дам"). Използвайте какъвто и да е римуван текст, който вие сте й/му повтаряли често. Ако видите, че може, започнете постепенно да пропускате и първите римувани думички, да видим.
Ако съдя от отговорите, това ще стане много бързо при Ани на Within T и Ади на Лъки, но и при всички други ще помогне много, дори и да не даде веднага резултат, ще влияе с известно отлагане.
Освен с горното упраженение, всички дечица, които вече умеят да довършват римички, с малко повече пасивно повтаряне на текстчетата от родителите в подходящ момент - което значи между другото, а и винаги със съответното онагледяване - не да очакваме дидактично да ги учим и те да се справят (някои могат и така, но въпросът е на каква емоционална цена), и те много бързо ще започнат само да казват първо едно редче, после двустишие, четиристишие и т.н.

# 317
  • Мнения: 1 169
Здравейте!
Не съм писала от мнооого отдавна, само чета от време на време.
Реших да се включа и аз в анкетата.
Приятен ден.   bouquet

1- В) Употребява осъзнато от 20 до 50 думи.
2- В) Половината думи ги произнася ясно и правилно, а другата половина – неточно или частично.
3- Б) Прави изречения от типа „Дай топка“, „Няма мама“, „Няма бау-бау“.
4- Б) Не употребява въпросителни думи, но използва различна интонация,  за да пита - дори и казвайки само отделни думи, а не цели изречения.
5- А) Употребява осъзнато "Не" като отговор на въпрос.
6 - Б) Опитва се да казва някои римувани думички от познати песнички, стихчета и др.

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 3 239
Наистина голямо оживление!  Hug

Таша, подаръкът ще е пак фото сесия при същата фотографка.Много съм доволна от първата и искам да е нещо като традиция - всяка година за РД да я снимаме  Flutter. Дори си мисля да повторим няколко кадъра от първата сесия, за да се види как расте. Heart Eyes ЗА Коледа се затрупахме с играчки, кухни, колички за пазаруване. Имаме си магаренце за скачане, благодарение на Пипиллота. Шейна също. Предполагам, че и много ще ни подарят, така че да остане нещо за спомен във времето.

Комелина, много си лаконична.  PeaceРазкажи как е Тошко. В яслите харесва ли му? Бързо ли се справи с адаптацията?Ти започна ли работа?  Flutter

# 319
  • Мнения: 44
Таша, писали сме паралелно, та не ти бях видяла поста. Вашата кухня май е на ИКЕА, щом коментирате гръбче - без гръбче?
Gladness, тебе пък съвсем те бяхме забравили вече! Много се радвам, че се включи  Hug
И други важни мами ми писаха на лични, за което им благодаря   bouquet

И на мен ми е интересно какво ще подарявате за ЧРД-тата им Wink Хубаво, че Таша попита.
Ние също вече сме почти напълно заредени с всичко - за рождения ден, понеже близките ще ме питат какво да вземат, ще трябва да направя конкретен списък, и всеки да си избира: номер едно ще ми е триколка с педали  - много гледах, но най-простата си избрах като най-подходяща; искам дървените латински букви на Кроки (http://www.krokitoys.com/room_bg.html) и техния дървен пъзел влакче. А от нас вече поръчахме bee-bot-a http://www.tts-group.co.uk/shops/tts/Range/Bee-Bot/92b201eb-0c85 … a297-35932cbc56b6, за който преди ви бях писала - може да ни е малко рано още, но аз харесвам изпреварващо да ги имаме образователнте играчки - все нещо ще хване от тях и сега.

Сънфлауър, идеята за фотосесия е страхотна, особено в същия декор и поза като миналата година - и то всяка всяка година...Супер!

# 320
  • Мнения: 1 169
sirence  Hug

Нямам никаква идея какво да вземем на Тео за рождения ден... трудно ми е да решавам какво би му било интересно.
Като стана въпрос за колело Тео получи такова за Коледа http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/483231_10200332150 … _1489666186_n.jpg е няма такова щастие. Постоянно виси на него и си го кара из къщи. Още по-щастлив го прави това, че е с "мечо Пук".
http://www.facebook.com/photo.php?v=10200447204166433&set=vb … ype=2&theater не знам дали ще се вижда клипа от всички.

Лека вечер!  Simple Smile

# 321
  • Мнения: 10
Ето и нашите отговори:
1-г
2-в
3-в
4-г
5-а
6-б
Отдавна си говорим, като ми отговаря осъзнато с "да", "не" и "нам"(незнам). Все повече думички казва и повтаря Simple Smile
Детска кухня и ние имаме (с микровълнова,пералня, хладилник, мивка, котлони, часовник) и доста играе с нея, много обича да готви Simple Smile
От към подаръци съм тотално изчерпана, у нас е повече от детски магазин и ми писна вече от тия играчки.
Gladness, страхотно е това колело и за първи път виждам толкова малко детенце да кара, браво на Тео Hug Все попадам на такива дето тегаво се въртят педалите, а той с такава лекота ги върти Simple Smile Имаме две колела, но бих му взела това, ако ще кара. Може ли да споделиш от къде сте го взели?  bouquet

# 322
  • Мнения: 1 919
За РД ще взема на Елия тротинетка, но съобразно нейните кг, сега кара на батко си , но и идва малко тежка  http://toystore1.com/index.php/trotinetki-tri-kolela-micro-aqua

Тя от лятото кара тротинетка, учудващо перфектно се справя  Crazy

# 323
  • Мнения: 44
Маца , мерси много за анкетата Hug
Gladness, и мен много ме впечатли вашия Тео с колелото   bouquet
Викам си - детето ли е твърде височко, колелото ли е твърде дребно, а само изглежда голямо ... Wink
И аз се размислих за такова - то така погледнато, имайки предвид вашите умения, триколката си е направо за бебета! И на мен ще ми е полезно да знам какво точно е то, и да отида да го видя някъде, за да го преценя спрямо  Марио.
Томасито, Елия пък съвсем ме разби - е как още от лятото кара тротинетка? Това ми се струва още по-трудничко за  тях! Браво на нея! Тия днешни деца нямат граници, наистина  Hug

# 324
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
  tiptoe

# 325
  • Мнения: 44
Хей, Уинен  Hug
Недей да се измъкваш на пръсти, ами давай отговорите на анкетата  hahaha
Как е малкият?

# 326
  • Мнения: 1 169
Добър ден!  Simple Smile

matza83, sirence - колелото е подарък от баба му и дядо му за Коледа. Купено е от Гърция и до колкото видях марката е LA .  
sirence- Тео не е от високите даже все си мисля, че е дребен към 83-84 см е май... не съм го мерила скоро. http://www.la-bicycle.com/2013/ ето този сайт пише на колелото, но не намирам точно неговия модел, не е много малко колелото, но със свалена седалка до долу му е добре.
В началото и той не знаеше какво точно да прави на него, но малко по- малко с показване се понаучи, още не се справя много добре, но има време.

http://www.la-bicycle.com/2013/angry-bird.html нашето е с размерите на това първото

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 17:43 от Gladness

# 327
  • Варна
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,
От доста време не съм писала и много рядко ви чета, но днес Gladness ми спомена за анкетата, която провеждате и реших и аз да се включа.
Ето ги и отговорите ми :
1 В
2 В или Г не съм броила, но Вики повтаря почти всичко.
3 В
4 В
5 Б
6 Б
Тъй като не съм писала скоро искам да споделя, че Вики не ходи на ясла. Все още се кърмим и незнам кога ще се откажем. Опитвам се да насърчавам говорните и умения, но и липсва контакта с повече деца. Когато сме в детски кът е толкова щастлива иска да е постоянно при каките и батковците и да ги имитира. Вики много дръпна с речта по Коледните празници, тъй като тогава бяхме повече хора вкъщи.
Това е накратко за нас. Ще си взема бележка и ще ви чета по редовно, а и ще пиша.
Лека вечер ви пожелавам

# 328
  • Мнения: 359
Сиренце, при Ади четенето не е свързано със стихчета, затова нищо не повтаря. Харесва повече да слуша песнички и да танцува  Hug Под четене тя разбира да си разглежда сама някоя книжка или да отвори на някоя страница само с картинки. Много са й любими вътрешните корици на Меденосладките енциклопедии. Отваря и заявява "Чети ми!". А то има само картинки  Laughing Разглеждаме ги, казвам кое какво е, после питам нея кое какво е, къде е, къде има същата картинка и т. н.
За подарък на Ади мисля за кухня аз, точно затова питах и Таша за гръбче. Бях се спряла на икейската, защото е дървена, но много ме тегли към Тефала, въпреки че е пласмаса заради "истинската" мивка и звуковите ефекти. Представям си като се постопли как по цял ден ще мият чинии на терасата Simple Smile Още го мисля.
Иначе получихме вече от едната баба подарък по-рано, за да не се струпват накуп - Мечо Пух разказвачът на приказки. Голям хит е в момента, много се забавляват да си мушкат пръстчетата в устата му докато говори/пее.

# 329
  • Мнения: 26
Сега вече и аз се реших на такава кухня  Grinning Гледах ги още по коледните празници (има много видове),но като казвате колко се забавляват дечицата и ние ще вземем такава.
Лъки,Тефала е страхотна наистина.Не бих се поколебала да я взема.
Мислех и за комплект на влакчето Томас,че тука много го харесват.Има една книжарница с детски кът и често водя Ани там,те имат такова влакче и тя много го харесва и играе с него.
Иначе получихме вече от едната баба подарък по-рано, за да не се струпват накуп - Мечо Пух разказвачът на приказки. Голям хит е в момента, много се забавляват да си мушкат пръстчетата в устата му докато говори/пее.
Ние имаме такъв говорящ Елмо и Ани си пъха ръцете в устата му,даже се опитва да му я държи затворена  Joy
sirence,благодаря за предложението,ще опитам.Аз не съм и чела стихчета в интерес на истината.Песничките са повечето на английски та предполагам затова се обърква и е по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт