Есента облече своята премяна, Септемврийчето на две годинки стана

  • 39 254
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 6 652
С Дидо като бреенеех от 4тия месец нататък всеки месец бях на изпит Mr. Green С големия корем, на 300 километра и то за един изпит Close е, да си призная, корема ми помогна на един от изпитите - по единия въпрос изобщо не можах да напиша нищо, но не ме скъсаха, "затото допринасям за положителния прираст" Mr. Green
Изпитите сега са ми началото на февруари - за 3 дни - 4 броя ooooh! Whistling

От доста време се каня да си сваля въпросните картинки, че има добри идейки, които вършат ми работа при приготвянето на масата по някакъв повод... Като го направя, ще ги кача някъде и ще пусна линк Peace

...Ох, много ме рита днес беба Sad Чак понаболява...

# 676
  • Мнения: 1 350
ще стискаме палци за изпитите тогава  Praynig
и картинките с интерес ще чакам, то си е всичко фантазия де.

Скрит текст:
бебо не ритка много, ама ме рита ниско долу, явно е с главата нагоре  Mr. Green

# 677
  • Мнения: 64
Здравейте майчета,

Интересни теми сте подхванали, ще се опитам да се включа по някои от тях, но първо искам да честитя макар и със закъснение, рождения ден на малката принцеса на Мирка и именните дни на всички скорошни именници! Бъдете живи и здрави, усмихнати и с греещи очи! Много любов и радост да изпълват дните ви!  Hug Hug  bouquet  bouquet

За къпането- Мая обожава да се къпе, може повече от час да прекара във водата, няма да й омръзне. Даже една вечер, докато се къпеше във ваната, ми каза, че иска цяла ноща да се къпе Crazy
Мисля като навърши три, да я запиша на плуване. Преди това съм чела, че не се препоръчва, заради хлора и лошото му влияние, върху белите дробове. Имало опасност и от астма, затова ще поизчакаме, но съм сигурна, че ще й хареса.
Миенето на косата и на нея в един момент й беше неприятно, но реших да й връча душа и тя като започне да го размахва, сама се полива, уцелва и глава,уши,очи,уста... и вижда, че не е страшно. Казвам й, че който иска да плува трябва да си намокри и ушите и лицето, няма как. Кръстили сме душа- "градският фонтан" и правим водоскоци Laughing Решението за проблеми при къпане, хранене, гърне, лягане, дори и помпата за нос, е едно -игра, игра и пак игра. Ако може всичко да се обърне на игра и забава. Където има смях, няма страх Joy Ама, че го казах, а? Но си е точно така. И ние правим потп по време на къпане, но какво пък,  важното е, че асоциацията с банята е положителна и влизаме с огромно нетърпение. От скоро сама почна да се съблича за баня и го прави със завидна бързина Heart Eyes Играчките за баня също са в помощ, както й Люлячето са установили. Имаме едни пингвини с пояси, които като ги потупаш по главите пеят и всеки един от тях, издава звук от нотната стълбица. На Tomy е и ни е любима.
На същата марка имаме и пингвина, който плува с перки, но и хипопотама е страхотен. И двете са музикални и механични.
Сещам се и за доста песнички, подходящи за баня- Рачо капитана, Жълтоклюно патенце, Патенцето плува в бистрия поток, Аз рибарче съм, Row, row, row your boat, 1,2,3,4,5 Once I caught a fish alive и т.н А и не е е задължително да са на такава тематика. Wink Не съм пускала музика в банята, ама то е защото от плискането няма да се чува много, но може да се опита.
Понеже Мая, много си играе с пяната, а тя винаги по някое време свършва, баща й поръча от амазон един уред за правене на пяна, който пристигна днес и довечера ще го пробваме Laughing
Сега се сетих и друго. От моя приятелка чух, че в аптеките се продавали боички за баня на Бочко. С тях можело да се рисува по плочките или по тялото и били безвредни. На мен преди време ми хрумна, че мога да купя хума и да забъркам на каша, за да се мажем с нея по тялото и да се окаляме хубаво преди душа, но още не съм пробвала ефекта на тази кална баня. Със сигурност и това не вреди и ми изглежда щуро и забавно, като прасенца   Joy
За режима, при нас е малко плаващ, но като цяло го има. Малко е различен от летния, но в общи линии е това. Сутрин се събужда между 8.30 и 9ч. Закусва в 10ч, обяд 13-13.30ч, спане 14-14.30ч до към 16-17ч, следобедна закуска-плод и вечеря в 19.30-20ч. Лягаме си в 21.30ч, но заспива към 22-22.30ч.
Храненето за сега е ок, само дето аз и преди казах, не е много самостоятелно. Скоро и това ще стане, пробвах да я оставя сама да се храни и видях, че ако така я кара, ще си ходи гладна, без това да я трогва и се отказах. Сега тя почва да се храни в началото и после аз я дохранвам.
Любими храни са й сирене, кашкавал, крем супи, зърнени каши, яйца, риба, месо, броколи, карфиол на пара, маслини, сушени плодове, ядки и т.н Авокадото й беше доста дълго време любимо, но й омръзна.
С плодовете малко удряме на камък, особено сега зимата, но е опитвала и райска ябълка и нар, мушмул май не е и разните там екзотични. Май й кокос не съм й давала в суров вид. newsm78
Като килограми е някъде 12, а на височина май около 90-91см.
Ще приключвам, че Мая се събуди преди малко и е време за следобедния плод.
А имам си и нова свекърва, която ще ни идва на гости след малко и да видя с какво ще се почерпим. Кой като мен, някой с една, някой без една- аз с две свекърви Mr. Green
Честит Бабин ден!  bouquet
Хубава вечер! Hug

# 678
  • Мнения: 282
ох, много сте изписали, не мога да прочета всичко сега.

Само на sweet_maniche да кажа, че Ивайло също е 15кг. Но никак не се притеснявам от това. Детето е здраво, диво, яде разнообразно.
И при нас е драма с миенето на косата, ама успявам да го излъжа 1 път седмично. През другото време играе във ваната с часове и не иска да излиза Simple Smile


Имам доста работа, така че ви пожелавам хубав ден Simple Smile

# 679
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
момичета да се похваля днес правих кръвен тест и пак ще ставам мама септември пак

# 680
  • София
  • Мнения: 4 578
момичета да се похваля днес правих кръвен тест и пак ще ставам мама септември пак
Ей супер Simple Smile

# 681
  • Мнения: 64
Вчера пропуснах да кажа, че получихме още една картичка от адашката Гери и малката Йоанка. Благодаря   bouquet, Мая се зарадва на ръчичките и веднага сложи своите отгоре. Наистина хубаво се получи с тази инициатива, надявам се да я повторим и при други поводи.

Адреналинка чудесна новина! Лека бременност и щастлив финал, с прекрасно бебче в обятията ти наесен.  Hug

# 682
  • Мнения: 574
Здравейте,

Благодаря ви за отзивите за къпането, всичко бях пробвала преди да пиша тук, оставях го сам с душа да пръска преди много му харесваше и забавляваше, имаме си патенце и с него винаги влизаме и играе много с него, една чаша с която преливаме вода също му е много забавно. Но нещата започнаха малко да се успокояват, не са чак такива драми сега. Може и повече емоции да са дошли около празниците, защото тогава започнаха.

За любимите храни, като ви чета доста от тях съвпадат и с нашите - маслини, луканка, кюфтета, пилешко с ориз винаги яде, или други манджи с ориз винаги е хапвал добре, царевица, задушени картифи, грах, царевица, кисело мляко, сурови плодове и зеленчуци всякакви, като грозде никога не отказва. Може и да забравям нещо, но като цяло е това. Супи преди ядеше, но вече ми ги отказва, смятам че защото в чслата има всеки ден и иска някакво разнообразие.
Добре си хапва, но не му личи, много. Около 13кг, тежи.
АМ никога не отказва, независимо колко е ял друга храна, преди само вечер, но вече постоянно иска, и реве докато не му дадем. Има вечери до 500мл изпива след като се е навечерял добре и през деня е хапвал, нормално. Иначе нормално до коло 300мл изпива.

АДРЕНАЛИНКА, честито, и лека бременност ти пожелавам.

# 683
  • Мнения: 104
Адреналинка, честито, супер пак септемврийче Simple Smile, лека бременност.
Не бях чела известно време и едвам ви изчетох, но не ми останаха сили да пиша, а интересни теми сте подхванали.
С косата при нас е същата драма, но това не пречи на кефа от къпането, обожава го, на на момента с косата пищи порядъчно и не е период, винаги е било така, не и обръщам много внимание. Гери е дала страхотни идеи за банята, много ми се иска да се възползвам от тях, искам и аз уред за пяна и боички, НО нямаме вана Sad а така искаааммм. За плуването и аз съм и се заканила на моята Мая Wink даже мислех вече да почваме, но сега няма как, заради моето състояние, щях да я водя в Банкя, то и на вас там ви е удобно, има много хубави басейни и подходящи за малки деца.
Сега от два дена имаме нов номер, пищи в ужас, че щяла да падне като я вдигам в определена поза, например, за да и измия дупето на мивката, тялото и леко се навежда към земята, дупето е по-нагоре, нещо такова и пищи и трепери.....аз много тъпо реагирах, защото хич не разбрах какво толкова и става сега, до вчера си беше ок, сега изведнъж и бях и изморена и освен това едва я вдигам, а и не трябва.....и не бях много съпричастна така да се каже, даже я овиках нещо, при което драмата се задълбочи и сега ще има да я караме такааааа....Трябва да намеря начин да я успокоя.
За режима...направо не ми се пише, да кажем само, че ви завидях на повечето...Мая голям проблем със спането, защо и е толкова трудно да заспи не знам, а не дава признаци нещо да я тормози, нищо не иска, не плаче, просто не заспива, не заспива.....Срам ме е да напиша, но май бием рекорда по късно лягане, до скоро заспиваше към 1ч посред нощ, сега имаме цялостни промени и днес заспа в 22ч (не е спала през деня)...ще видим ще успеем ли да вкараме нещата в някаква норма, трябва много постоянство...
За яденето също ме е срам, там може би е до голяма степен и моя грешка, много се провалих с яденето на това дете....направо не знам, голям проблем. Всичко яде, НО пасирано и бутано в устата и пред телевизора, т,е, никакъв съзнателен процес, никакво участие, пробвала съм много неща, нищо не сработва или поне за времето, за което аз удържам (не е много) и после си караме пак по старому, дали много и вредя вече не знам....все си виках ми карай, нали яде все пак, даже перфектно, на практика няма нещо, което да не яде и всеки ден и готвя различно с най-различни неща....може би и мен ме е страх да се лиша от това спокойствие и много много други неща де, сложно е.
Джос, добре те разбирам за съня....на мен това ми е страшен кошмар, буквално не спа и с Мая като бях бременна така си будувах 9 месеца, супер съм скапана, намразих си леглото....гадна работа! А как чакам да спре да ми се гади, направо ми иде да се откажа вече  Mr. Green много ми е трудно, супер зле се чувствам, айде оплаках си се....
Гери, не чакай картичка от мен  Embarassed Аз бях писала, ама май само на Джос на лични като разменяхме адресите, аз първо много време не си бях дала адреса точно, защото знаех, че няма да мога да пращам и ми беше неудобно така, ама после Джос като напомняше и викаше, че ще и е приятно и аз го дадох с предварителното извинение, че аз няма да мога (престоеше ни пътуване, а и аз имам малко проблеми, не съм и много мобилна и т.н. сега да не се оправдавам). Така че съжалявам много....но картичките ви бяха истинско удоволствие и ще го имам предвид за следващи години  Hug
Бая писах....

# 684
  • Мнения: 64
 Веси  Hug не се мъчи да я вдигаш в твоето положение, явно и на Мая не й е приятно или усеща твоето притеснение, незнам, но май е по-добре да измислиш друг начин за миене. Защо не пробваш да я накараш да стъпи в легенче и права с душа да й миеш дупето. То от сега нататък ще ти е все по-трудно вдигането, а и като няма на кой да разчиташ  Confused Аз Мая съм я свикнала да стъпва в мивката и леко да кляка под струята на водата и така я мия. Кляка веднъж с гръбче към чешмата и веднъж с лице, като през цялото време я придържам, но не ми е изцяло тежестта в ръцете. Тя ми съдейства и й е навик вече. Аз иначе не мога да я измия, ако трябва да я държа в ръцете си, вдигната през цялото време.
Иначе за пяната и др. неща дето споменах, не ти трябва вана. Уредът се закрепва с помоща на вендузки, за всякаква гладка повърхност. В случая вчера го лепнахме на плочките на стената на банята и пяната си падаше във ваната на Мая. Peace Хубава пяна прави и Мая се кефи вчера. Издава малко шум, но това не я смути никак на фона на балоните.
За храненето и съня, стискам палци нещата да се нормализират с времето. Всичко е много комплексно и индивидуално и едва ли имаш нужда толкова от съвети, колкото от разбиране и подкрепа. Hug

# 685
  • София
  • Мнения: 4 578
grix, може ли един линк за този уред за правене на пяна?
Просто да видя как изглежда? Определено ми трябва нещо такова.
Лора също обича пяна и изсипва шампоан като за световно във ваната. Аз се карам, баща й се хили - виж колко е забавно.  Е да забавно е, ама като свърши шампоана, не мога да ги мия с нашите химии...
Сега освен с шампоан (мин. по 2 броя тр. да има в нас), съм се заредила и със сапуни на Бочко, те не се 'харчат' толкова бързо.

весе, няма проблеми, че не си успяла с картички Wink
Лора все още ги разнася. Което не е лошо, ама Сами много къса и не знам кога ще стане някоя драма по тоя повод.

# 686
  • Мнения: 1 350
Адреналинка, честито и много се радвам Simple Smile
лека бременност и леко раждане Simple Smile
да сте добре и всичко да е наред, сега не вдигай нищо тежко, поне до 3тия месец Wink

в тази връзка, Vesi_evi, защо вдигаш Мая като я миеш, опитай да я миеш под душа, стъпва, ако искаш на стъпка, на кроксове, ние сме с гранитогрес, който не се хлъзга и направо там стъпва, с играчка някоя и ги мия двете, отпред назад отпред първо, отзад, с течен препарат, карам я леко да клекне, да се завърти, мием и крачетата, увивам я в една кърпа и така тича до дивана, където да я облека, шляпа малко гола из стаята и готово.
а за картичките, няма какво да се извиняваш Simple Smile вие и така сте ни мили Simple Smile
за плуването и ние искахме Милица да я водим в Банкя, че тука по училищата в Люлин не ме кефи за малки, пък и с това сушене на коса дълго, искам да съм с нея. сега не знам как ще го измисля, за лятото може би ми се ще нещо. така че ако имаш идея за по-натам или се включите някъде, пиши ми, моля те, ако искаш и на лични.

grix, а и наистина хлорът и тн в обикновените басейни също ме отказа и предпочитам да е минерален, ама ще видим как и кога. сега февруари сме на планина, живот и здраве, малката сме я оборудвали с едни пластмасови мини-ски, ще я видим  Joy много тежки ми се сториха миналата година ски-обувките, иначе от 26ти номер имаше под наем.
в центъра също има готини басейни, ама е далече.

за спането сега е нормално за някои деца като нямат много игра навън, да имат повече енергия вечер, ще се нормализират нещата Simple Smile
Милица пък сутринта яде само прясно мляко и едно парче локум, поиска  Shocked
няма признаци да се разболява, дано е здравичка, пък в градината да закусва, може и сънена да беше, знам ли  newsm78
иначе и тя грозде не отказва никога, плодове, супи, някои зеленчуци като морков, краставица, репички, които някой път сдъвква и плюе. вчера бели скилидки чесън и гризна една, ама бързо я изплю, беше ми много смешна като й стана люто, нищо не можа' да каже, маха с едната ръка, дадох й мляко и хлебче и се успокои, ама не плака, де Wink
обича риба, месце от пиле, ама на барбекю или грил, обича яхнии, в които има лук и домати. и тн

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 6 652
Уреда за пяна и мен ме заинтригува Mr. Green
Със сигурност дребния ще се зарадва Heart Eyes

Сега като прочетох прясно мляко, та се сетих... От три дни вече официално го въведохме hahaha Не, че не го е хапвал в кремчета, бисквити, палачинки и прочие, но така в чаша не беше пил Simple Smile Явно му хареса, защото от тогава всяка вечер след вечеря си търси 'кусното м'ако Joy
И в тази връзка, да Ви попитам - от колко горе-долу млечни продукти се нуждаят децат на тази възраст на ден newsm78 Досега не се бях замисляла, защото си хапва и кисело мляко, и сиренце, и кашкавал и на всичкото отгоре сучеше поне 2-3 пъти дневно... да, обаче взе да попропуска кърменията, та затова му дадох и прясно мляко.

Веси, няма нужда от извинения Hug За мен беше удоволствие самото избиране и пращане на картичките - точно като едно време Heart Eyes разбира се и при получаването имаше емоции Mr. Green Още лъска брокат тук-таме по килима Joy

Адреналинка, да ти честитя и тук Hug Hug Hug Много се радвам   bouquet 

А по въпроса с вдигането на децата - наистина е по-добре да се избягва, но не винаги става... Аз докато разбера, че съм бременна със сигурност, (6г.с.) си разнасях Дидко със слинга почти постоянно Crazy Добре, че всико е наред Praynig
И сега се случва, да го вдигна, но избягвам, пък и той знае, че мама гушка в леглото или като клекна на земята Heart Eyes

# 688
  • Мнения: 1 350
Мъниче, позната картинка Simple Smile
прясното мляко отдавна бях въвела, но и аз чисто й го дадох няколко месеца преди тотално да приключим с кърменето, т.е. хареса й да го пие, беше останало вечерното кърмене, нощем и някой път като се сети след градинка. Давам й 3.6 или 2 процента, редувам, понякога домашно, ако вземем от едни приятели от Божурище.
общото количество е около литър, но ако даваш сирене, кашкавал и др. млечни - половинка е препоръчително.
аз давам чаша, която е 150гр сутрин прясно мляко, след градинка също, вечер кисело мляко около 300-400мл. отделно от другите млечни в яденето или отделно. това не е всяка вечер, но прясно иска и айрянче не пропуска, давам такова с повече полезни бактерии.

снощи се буди да пишка към 1.30 и ме гушка докато й оправям пижамката и си рови, долепи се до едната гърда и аз й казвам: няма млекце, и тя - "няма ценце, много е вкусно иначе, мамо  Heart Eyes като се роди бебчо ще имааа..." и милата ме гушна и я сложих в леглото й да спи, после си поплаках да си призная ...

може и вкусът на кърмата да се е променил, а може Дидко да е решил вече да се отбива, въпреки че ме съмнява, толкова им харесва Wink

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 6 652
Със сигурност вкуса е по-различен - като стисна си излиза много по-гъсто и жълто-оранжево на цвят - точно както изглеждаше коластрата Simple Smile
Аз съм на принципа "не предлагам, не отказвам" Simple Smile Доскоро и да пропуснеше сутрин/следобед, то вечер задължително си искаше, докато четем приказката. От известно време насам, обаче просто му чета и той не търси newsm78
Сутрин, докато е на гърнето си иска, но не всяка сутрин...
Сега като суче и обяснява, как едното мляко било за бебето, а другото за него hahaha Разбира се, след като изсуче "неговата: гърда минава и на тази на бебето, като обяснява подробно, че вече изсуканата е на бебето, а пълната - негова Joy

Общи условия

Активация на акаунт