Есента облече своята премяна, Септемврийчето на две годинки стана

  • 39 244
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 350
Със сигурност вкуса е по-различен - като стисна си излиза много по-гъсто и жълто-оранжево на цвят - точно както изглеждаше коластрата Simple Smile
...
аа, май бях писала преди, и при мен се получи същото, като коластра, намаляваше и след 2 седмици и нещо напълно спря кърмата. предполагам от бременността  newsm78
понякога излиза по 1-2 капчици.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
При мен си е така от около 2 месеца Simple Smile Определено намаля като количество де - преди един ден като не сучеше и се образуваха бучки, имаше и болка... Сега пропуска по 2-3 дни и нямам проблеми Simple Smile

# 692
  • София
  • Мнения: 4 565
мъниче, виж тук за храненето 1-3г

С Лора се опитвах да спазвам някакви пропорции, най-вече за мляко и млечни. Но след 2рата година тя тотално ме отсвири и премина в сегашния злояд вариант.
Малкият все още се държи прилично. Някой път може да откаже нещо, но след това си наваксва и с мляко, и с плод.
Той пък приятно ме изненада - яде салата айсберг с авокадо. Ще трябва да се взема в ръце и да предлагам по-редовно.
Лора се представи очаквано - голям ентусиазъм, помомага - ряза, слага подправки, нареди масата, поднесе и накрая - хапна 2-3 парченца салата  ooooh!

# 693
  • Мнения: 104
Момичета благодаря ви за подкрепата и съветите. За миенето на дупето в мивката, подобно на Гери е при нас, в смисъл, докато я мия не я държа, само придържам, тя си е стъпила на краката, но все пак я вдигам и свалям до там....другите ситуации, в които я вдигам са от и в леглото (кошара с решетка е) и качване/сваляне от колата и май това са основно, другите са инциденти, но пък първите три са неизбежни, освен наистина да я мия права под душа, така поне до мивката няма да вдигам...остават само леглото и колата Wink......оф, чакам да минат трите месеца и всичко да се нормализира...аз и с Мая бях много зле до 3 месец, не се знаеше изобщо дали ще успея...и сега е така...но се надявам, че всичко ще е наред.
Много ме притеснихте сега с това мляко, аз и без това от известно време си го мисля и все забравям после. Мая почти никакви не яде вече, млечните и продукти са сиренето в попарата сутрин и общо взето това е, от време на време някое млекце на Хумана. И то пропуска си е в мен, защото тя обича кисело мляко, просто все немога да го наместя кога да го давам. А и много се научи да пие плодови сокове (имам от домашни плодове доста) и така и място за айран не остана. Иначе прясно мляко и аз пробвах да и дам наскоро, не и хареса...а не я кърмя изобщо вече може би почти месец. И при мен много беше намаляла кърмата, но имаше де, но нали взех да пия разни нош-па, уртрогестан и дори без да се консултирам реших, че няма смисъл да я кърмя и да пия лекарства (все пак едното е хормон), така че трябва да се стегна и да предлагам кисело мляко по-често, поне имаме хубаво домашно.
Много са сладки мъниците с изказванията за кърменето Simple Smile душички....и на мен ми още мъчно, а и Мая не е забравила и периодично си иска сутрин, тя към сутришното най си беше закачена Wink Дори днес като я взех от леглото и ме гушна и си проведе някакъв подобен монолог - няма мляко....само мъъъъъничко да си пийна, еййй такива мънички глътки - и ме гледа в очакване, казвам, не, мамо, няма, свърши мляко, защото ти порасна и вече няма, то е само за бебенца...замисли се и очаквам следващия път да каже нещо подобно на Милица Wink Хахаха пък Дидко ще трябва да се учи на обноски, подобаващи на батко Wink милите няма да им е много лесно като се окаже, че не са вече единствените, но няма как, такъв е живота  Mr. Green

# 694
  • Мнения: 1 350
Vesi_, хем ме разсмя, хем тъжно, повече весело де Wink  Joy
и права си, сега Милица завива бебо, коремчето ми де Wink милва го, цунка го, после живот и здраве, ще трябва да се справяме с това - има и бебе, мисля да обръщам на всички внимание, да видим как ще стане и как ще се справя  newsm78
а като имаш домашно кисело няма какво да се чудиш, аз Милица с такова я захраних като реших да пробвам да й дам кисело мляко, с купешко не посмях.

Vesi, време е да махнеш решетката, да сложиш, ако искаш малка преграда откъм главата, до половината на леглото. ние на 1г9м махнахме решетката, сложила съм две платна 15х15 до главата й като решетка импровизирана, с нарисуваното към нея и няма проблем.

а за колата - аз основно я карам насам-натам - столчето е отзад отдясно, по посока на движението, научи се Мили с левия крак да стъпи в колата, после с десния на седалката - има една подложка там да не се цапа, тя същевременно в вдигнала вече левия крак и остава само да я надигна малко, за да седне в столчето, че то е високо Wink нищо работа е. и така.
опитай, не я вдигай, особено до мивката, това си е голям зор!!!! опитай под душа, по-добре да се наведеш малко ти, отколкото да я вдигнеш рязко нагоре.

моля те, кажи ми каква попара правиш сутрин, ще ми се да й предложа, а не знам какво да сложа вътре. не съм й предлагала досега попара освен в началото при захранването с твърди храни - сухар, масло, сирене, вода  Embarassed за седмица-две. сега нещо ме гложди да опитам някой път да й предложа, ама сладка ли да е? солена ли? хелп.

V_spasova,
при вас е весело  Heart Eyes

да ви питам едно нещо малко отвеяно, ама се чудя от два дни и не мога да го измисля, мъжа ми вика - когато кажеш я изнасям и готово, ама не знам...

става дума за елхата, украсихме я, по-скоро Милица я украси цялата като й помагахме, вече мисля да я разваляме като украса, сега не знам как да го направя, така че да не е болезнено за нея и да не го свързва с някакво "насилие" от наша страна над усилията й и всичко, макар и малко, което й наговорихме за Коледа и Нова година  ooooh!

първо - мисля да я развалим с нея, заедно, да приберем играчките за догодина, т.к. много й хареваше да ги вади от кутията, предполагам ще й хареса и да ги прибере.
другото - да изчезне елхата докато я няма не ми се нрави.
вие какво ще кажете, как процедирахте или мислите да направите?

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 15:30 от jos

# 695
  • Мнения: 282
jos, ние една сутрин с Ивайло почнахме да махаме играчките. Той пита "защо?" и аз му казах, че Коледа е минала, и след време пак ще дойде и пак ще сложим елха. Освен това ние веднага минахме на баба Марта и сега чакаме нея Simple Smile. Ама след нея вече незнам какво ще правим Simple Smile.

# 696
  • Мнения: 104
Е Джос, мислиш ли, че чак толкова ще го преживее, ако и обясниш, много ли държи на нея (Мая много не се впечатли от украсите по принцип). Иначе, да, както си написало, заедно приберете всичко и играчките и елхата (не знам каква ви е), като и обясниш как стоят нещата, ще разбере, ще си говорите, тя е много разбрано дете, дори и малко мъчно да и стане, няма как, ти ще я подкрепиш и няма да има проблем  Hug
А за попарата ще те разочаровам, ама нищо особено не правя Wink Мая не обича сладки неща (с изключение на шоколад), така че попарата е солена, не обича и чайове и прясно мляко, така че попарата е с вода, сирене, масло и сухар, единственото по-особено е , че аз си правя сухарите, така че те са от всякакви брашна и с всякакви семена....но си обича попарата, а и ние нямаме много други алтернативи за закуска, предвид това, че не дъвче, яде попара и кус кук (също пасиран!). Понякога правя филийка или палачинки, но предварително съм се настроила, че това означава, че ще гладува до обяд, обича ги, но изяжда няколко хапки.
А за решетката, при нас за сега не мисля, че е възможно, Мая много се мята и се блъска и по решетките, като някакъв звяр е, а още повече пък докато заспи, тогава е нещо страшно, не виждам коя сила ще я задържи на леглото, ако няма хубава решетка, от нещо такова като вашето не само, че най-вероятно ще падне, ами и ще се удря доста...не смея за сега...

# 697
  • София
  • Мнения: 308
*АДРЕНАЛИНКА*, страхотна новина! Да е лека и спокойна бременността ти! И да подариш най-хубавия подарък за третия РД на бъдещата кака.  
jos, елхата махнахме още преди Нова година, за да освободим място за игра за РД на Ивана. Нашата беше в саксия и бързахме, за да не я уморим на топло. Точно това обяснихме - че елхичките живеят навън, на студено и вкъщи им е много топло. Нямаше някакви драми. Нека да свикват от сега с преходността на нещата. В крайна сметка всичко идва и после си отива, за да освободи място за нещо ново.
Веси и Никола много се мятка докато спи. Добре че е запрян между мен и стената и въпреки това по цяла нощ го гоня и намествам. Изобщо не знам как ще го оставя да спи на отделно легло. Не че има изгледи това да се случи в близко бъдеще, понеже още се кърмим сутрин и вечер за приспиване, а като съм си вкъщи - постоянно. Поне нощните кърмения махнах - казах, че през нощта цоцитата искат да спят и ако ги събуди, ще се ядосат и млякото ще горчи. Едва изтрайва до сутринта. А понякога се пробва и иска да светнем лампата, за да стане светло и да дойде време за кърмене. Вечер се опитвам да го приспивам с четене, сам си избира и носи книжките, четем няколко, но накрая пак се стига до репликата "Бебе съм" и си търси млякото. Преди няколко вечери за пръв път поцоца съвсем за кратко, продължихме с четенето и така заспа. Дано не е инцидентно.  
Храненето също ми проблем. Особено млечните - Никола никога не ги е харесвал и се чудя как да му ги пробутам. Хапва сирене в зърнените закуски (макарони, елда или ядки), но по съвсем малко, кашкавал запечен на филийка, айрян рядко. Кисело мляко отказва, за разлика от кака му, която може да кара само на него. Добре че поне прясно мляко пропи, макар и в символични количества.
Изобщо като цяло и той е злояд като Ивана. Хапва две-три хапки и става да си играе. Не че не му харесват манджите, но няма време за губене на масата. Иначе яде и супи и манджички, обича и зеленчуци и плодове, също месце и риба, общо взето всичко, но все трябва да се гоним. Виж на киселко много налита - трушийката му е любима, ряпа, кисели краставички. С тях се лъжем - за да си вземе краставичка, първо трябва да изяде една лъжичка от манжата. Често така яде и сладолед - между лъжичките супа например. Изобщо при нас е весело.
Къпането също е купон - по половин час си играят с кака си в банята. Проблема с миенето на косата го решихме, като се научи да си вдига нагоре главата и така не му се мокрят очите. Вчера най-накрая го постригахме и сега е още по-лесно.
Емили А. и аз се чудя какво да правя с тези ваксини. Отложихме Синфлурикса, за да не се слага заедно с Пентаксима. Обаче последните две ваксини ми направи такива реакции, че не смея да го ваксинирам повече. Само не знам за градината как ще е... Освен да се гледа с баба си, докато стане на възраст за предучилищна.  
Весел и спокоен уикенд ви пожелавам!  

# 698
  • София
  • Мнения: 1 193

Гери, не чакай картичка от мен  Embarassed Аз бях писала, ама май само на Джос на лични като разменяхме адресите, аз първо много време не си бях дала адреса точно, защото знаех, че няма да мога да пращам и ми беше неудобно така, ама после Джос като напомняше и викаше, че ще и е приятно и аз го дадох с предварителното извинение, че аз няма да мога (престоеше ни пътуване, а и аз имам малко проблеми, не съм и много мобилна и т.н. сега да не се оправдавам). Така че съжалявам много....но картичките ви бяха истинско удоволствие и ще го имам предвид за следващи години  Hug
Бая писах....
Ох ,извинявай  Embarassed !Няма нищо ,това не е нати-дай ми ,правим го от сърце и да зарадваме малчуганите(Йоана си е прибрала картичките и тя се разпорежда с тях  Laughing ).
Всъщност си помислих ,че от пощата са я затрили.Случвало ми се е ,както и да получа отворен плик.
То и аз се забавих много с картичките ,ама там вината е на милото ,че негова беше задачата да ги прати по пощата (я колко хубаво се оправдах на негов гръб  Mr. Green ).

Ако искате и за Баба Марта ,можем нещо да се организираме?

Честито на новите бременелки!Лека и безпроблемна бременост!

# 699
  • Мнения: 1 350
добро утро Simple Smile
много здрава и усмихната седмица ви пожелавам  Hug
направо съжалих, че не бях пред компа да ви пиша - хайде в Западния парк вчера...
ние бяхме на гости сутринта, после бяхме тръгнали за Витоша, ама брат ми като ми се обади, че са в Западния да идваме, и как - братовчедки - такава игра падна, ама беше вече 14, мислех да звънна на grix, че имам тел, ама ми се видя неудобно време, МИлица спа само 20 мин в колата и на рамото на баща си до пързалката, докато не я събудих.
може още някой от вас да е бил там, ние бяхме при костенурката повече с шейните и на пързалките в заграденото до тях.
и от Витоша се отказахме, то почти до залез-слънце бяхме.
и уморени героите заспаха снощи в 20.45  Whistling

Мирка, за спането сигурно предполагаш, само не знаеш кога ще се оправят нещата,
Vesi, остави го така тогава, евентуално може две пречки да махнете на леглото да се мушка оттам за да не вдигаш ти тежко като се наложи да я слагаш да спи  Peace
за мяткането племенничката ми беше така до 3г и половина близо, ама спеше затова на спалнята при родителите си, голямо мятане, даже сутрин са я намирали с глава откъм краката им  ooooh!
от близо 4годишна вече си спи в леглото, без решетка, така че като му дойде времето, тогава  Peace

Гери, хубава идея за баба Марта  Party
понеже първи март е петък, може да се разберем да се срещнем при костенурката в Западния парк на 2.03 в 13:00 часа или по-рано, ако не вали, разбира се, да окупираме една-две пейки, всеки да донесе нещо хенд-мейд сладко-солено, българско или каквото му е на душа и да отпразнуваме баба Марта, може и мартенички да си закичим, който носи  Thinking Thinking може и на друго място, ако вали.
може и който иска да прати тук-там, които са далече от София в този ден Simple Smile

за елхата, така и направихме, издебнах момента, и сутринта събота заедно откачихме играчките и ги прибрахме, обясненията бяха приети и така мина тихо и кротко всичко Simple Smile после ходихме да се пързаляме с мини-ски и така Simple Smile

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
vesy_evi, аз съм съгласна с написаното от jos - избягвай да вдигаш Мая Peace
На нашата кошара и махнахме 3 от пръчките на решетката, още като проходи малкия - така сам се качваше и слизаше от нея. Не може ли да стане като вариант и при Вас?
От есента някъде спи на голямото легло в неговата стая - само бебетата спинкали в кошари Grinning В началото ме беше доста страх, че ще падне, но не се е случвало (освен в Коледната нощ, при моите родители, но тогава си легна доста превъзбуден).
С колата и аз процедирам така - научила съм го, да се качва сам, а аз само да го придържам. не, че не се е случвало и да го вдигна и сложа в столчето, но в повечето случаи се справя сам Peace
За миенето - основно го правят с баща си, по мъжки Mr. Green Ако се наложи аз да се справям - карам го да стъпи на гумената постелка и го поливам прав с душа.

jos, ние елхата и украсата свалихме на 06/01 по традицията в семейството Simple Smile Обяснявахме 2 дни предварително, а в неделята след закуска свалих чупливите играчки и оставих малкия нататък сам да се справя. През това време аз се погрижих за прозорците, лампичките и другата украса вкъщи.
След "развалянето" прибрахме дружно всичко и казахме, че след мнооооого време, след като Дидко порасне с още една годинка, ще сложим пак елхата и ще чакаме отново дядо Мраз Mr. Green
От тогава като види някъде не прибрана украса (съседите, на гости като идем) и пита дядо Мраз там не е ли отишъл Joy

За храната - пиосала съм - мен ме притеснява факта, че яде много Outta Joint Не отказвана нищо, даже и люта чушка си хапна (как успя да я докопа, при положение, че и тримата обядвахме - така и не разбрахме). Имаше малко обяснения, че "па'и, па'и, па'и", но с кисело мляко потушихме пожара и се размина без сълзи hahaha Сега знае, че в на мама и тати чинийте не се бърка hahaha
Зеленчуци хапва много - режа му ги на пръчици и му ги давам след вечеря, преди десерта (дребен сладкиш + плод и чаша прясно мляко).
Проблем с яденето на по-гъсти храни има... Откакто повръща от преяждане с гювече (бях писала тук), явно го е страх от подобни храни и предпочита по-редките.  И в яслите е започнал да отказва храна, ако е с по-густа консистенция - нещо нехарактерно за него, дотолкова, че целия персонал от групата обърна внимание на това newsm78 За сметка на това, когато имало нещо такова наблягал на супата, та гладен няма да остане Mr. Green
Иначе за сухи храни - проблеми няма - филийки, пици, принцеси, баници, палачинки - омита си всичко  hahaha

Гери, идеята е страхотна Hug

Аз да си кажа мъката... Вчера времето тук беше страхотно и почти целия ден бяхме на вън Simple Smile Прибрахме се само за обедния сън, та затова ще пиша...
До сега никога не ми е правил такива сцени Дидо, но вчера като му казахме, че е време да се прибираме, за да яде, започна едно тръшкане, едно викане Shocked #Crazy Обяснявахме и двамата с баща му, че ще останем още малко, но той беше решил, че не е време да си ходим и нищо не помагаше #Crazy Накрая бях принудена на кажа на мъжа да го гушка и пищейки с истеричен глас си тръгнахме от парка Thinking След 20 метра нямаше и следа от това му поведение, но аз не можах да позная детето си #Shocked
Знам, че в момента са в такъв период, но досега винаги сме предотвратявали подобни сцени с много обяснения и разговори... ДОСЕГА... Ами ако бях сама  снего, какво щях да правя?!? Ужас...
Дано не се случва отново...

# 701
  • София
  • Мнения: 1 193
jos ,супер идея за срещата ,ама работещите като мен ,ще пропуснат Sad .
Борисоват градина не ви ли харесва,не ви и е удобна?Гледам все за Западен парк се уговаряте ,а този район на мен ми е тъмна Индия  Blush .

# 702
  • Мнения: 1 350
jos ,супер идея за срещата ,ама работещите като мен ,ще пропуснат Sad .
Борисоват градина не ви ли харесва,не ви и е удобна?Гледам все за Западен парк се уговаряте ,а този район на мен ми е тъмна Индия  Blush .
няма проблем и на Витоша ако кажете отиваме Wink и Борисовата е ок, ама в Западния има по-малко народ и кучета.................и тъмни сделки, по-спокойно ми е, пък и там ми е минало детството кажи-речи Simple Smile
и аз работя, ама събота ако работиш - може и в неделя 3.03 ?

Мъниче, аз очаквам такива сцени от нашите спокойни дребчовци и като се появят бебоците, добре че са разбрани и след 20м им минава Wink
Милица не ми прави сцени, обаче не й пречи и на нея да не иска да тръгне от парка вчера  #Crazy добре, че й казахме, че и кака й тръгва и довечера пак ще играят вкъщи.
то кое дете бяга от игри  Joy  Joy и аз сигурно щях така да се дърпам  newsm78 макар да не съм го правила като малка, де.

# 703
  • Мнения: 1 350
Мъниче, от мои наблюдения, родителите са по-спокойни ако детето им хапва, отколкото да го гонят с храната... не визирам никой тук в темата, макар да има подобни случки.

по-добре да го ограничаваш, отколкото да се мъчиш да му дадеш нещо, да предлагаш всичко и детето да не иска, така че наложи някои ограничения, ако искаш, ако док смята за нужно, макар да не виждам причина сега, и готово!  Peace

# 704
  • София
  • Мнения: 1 193
Офффф и аз съм една  ooooh! ,юета отгоре-отгоре и не съм видяла ,че става въпрос за събота.За събота сме Ок  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт