19 соу е пълно с деца със СОП

  • 18 367
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
Да, пълно е 19 с деца със СОП. И не само то сигурно. Но това показва само 1 нещо - колко болна е нацията и децата ни! Замислете се защо по наше време нямаше толкова много такива деца. Сега сигурно някои ще кажат, че е имало, но са ги криели (т.е учили в специални училища) и тн... Да се замислим дали не сме виновни всички... За да е съвсем по темата. Не мисля, че пречат на нещо и някой. Аз преподавам в училище и класове с такива деца и мога да кажа, че те са най-дисциплинираните. Никога не са били причина за нарушаване на нормалната работа в час ми! Да не говорим, че учителят е който създава търпимост и разбиране у съучениците.  Това най-малкото прави децата толерантни към различните. Точно това е модерното в света в момента! А автора  този пост:
За съжаление, на много места учителите не са подготвени за работа с такива деца и намират лесния начин - насъскват родителите на деца в норма срещу проблемните, подклаждат още повече конфликтите и така се отървават от тях.  ooooh!
 намитам за изключително .............................
Както каза някой по-горе: Преместете си детето, но не насаждайте омраза! Малко интелект все пак и добро възпитание не вредят...

# 16
  • София
  • Мнения: 509
Да, пълно е 19 с деца със СОП. И не само то сигурно. Но това показва само 1 нещо - колко болна е нацията и децата ни! Замислете се защо по наше време нямаше толкова много такива деца. Сега сигурно някои ще кажат, че е имало, но са ги криели (т.е учили в специални училища) и тн... Да се замислим дали не сме виновни всички... За да е съвсем по темата. Не мисля, че пречат на нещо и някой. Аз преподавам в училище и класове с такива деца и мога да кажа, че те са най-дисциплинираните. Никога не са били причина за нарушаване на нормалната работа в час ми! Да не говорим, че учителят е който създава търпимост и разбиране у съучениците.  Това най-малкото прави децата толерантни към различните. Точно това е модерното в света в момента! А автора  този пост:
За съжаление, на много места учителите не са подготвени за работа с такива деца и намират лесния начин - насъскват родителите на деца в норма срещу проблемните, подклаждат още повече конфликтите и така се отървават от тях.  ooooh!
 намитам за изключително .............................
Както каза някой по-горе: Преместете си детето, но не насаждайте омраза! Малко интелект все пак и добро възпитание не вредят...

 Hug

Авторката
 newsm11

# 17
  • Мнения: 133
Аз също смятам, че изказването на авторката е изключително грозно, освен че е написано и неграмотно!

Децата ми са вече големи, но когато учеха в началните класове в кварталното ни 28 СОУ, имаше в класовете им и деца със СОП, и циганчета, и това по никакъв начин не им се е отразило на психичното и интелектуалното ниво! Научи ги, че има деца, различни от тях, съобразяваха се с тях, не е имало проблеми. Първо децата със СОП са по малко в клас (1, 2 или 3), с ресурсен учител в час.
Второ, справка, направена от мен за миналата година, показа, че в "прехваленото" Ви 19 СОУ, което събира едва по една паралелка за клас, от 1 до 4 клас няма деца със СОП, от 5 до 8 има 6 деца, и от 9 до 12 клас - 3 деца. Така че оставям на читателите сами да сравнят представената бройка от авторката!
За сравнение, в 28 СОУ има от 1-4 клас 7 деца със СОП, 5-8 клас  16 деца, и от 9-12 клас 11 деца! Е, как ви се струва - пък не чувам майки от това училище да се оплакват! И макар, че е квартално СОУ, си събира по 3-4 паралелки деца в основния курс, нагоре са по-малко.

А авторката е свободна да премести детето си, разбира се, но нека не преувеличава нещата по този начин!

Лек ден!
   Тъй като обърнахте внимание на правописа на авторката, а не се замислихте над своя бих желала да Ви припомня , че учителя е "ресорен".

# 18
  • Мнения: 109
Първо децата със СОП са по малко в клас (1, 2 или 3), с ресурсен учител в час.

   Тъй като обърнахте внимание на правописа на авторката, а не се замислихте над своя бих желала да Ви припомня , че учителя е "ресорен".
Учителят, който се занимава с децата със СОП, се нарича ресурсен, а не ресорен:
http://rcsofia.com/index.php?option=com_content&view=article … =28&Itemid=35

# 19
  • Мнения: 133
Първо децата със СОП са по малко в клас (1, 2 или 3), с ресурсен учител в час.

   Тъй като обърнахте внимание на правописа на авторката, а не се замислихте над своя бих желала да Ви припомня , че учителя е "ресорен".
Учителят, който се занимава с децата със СОП, се нарича ресурсен, а не ресорен:
http://rcsofia.com/index.php?option=com_content&view=article … =28&Itemid=35
  В този случай се извинявам на дамата за своята некомпетентност.

# 20
  • София
  • Мнения: 60
Да, пълно е 19 с деца със СОП. И не само то сигурно. Но това показва само 1 нещо - колко болна е нацията и децата ни! Замислете се защо по наше време нямаше толкова много такива деца. Сега сигурно някои ще кажат, че е имало, но са ги криели (т.е учили в специални училища) и тн... Да се замислим дали не сме виновни всички... За да е съвсем по темата. Не мисля, че пречат на нещо и някой. Аз преподавам в училище и класове с такива деца и мога да кажа, че те са най-дисциплинираните. Никога не са били причина за нарушаване на нормалната работа в час ми! Да не говорим, че учителят е който създава търпимост и разбиране у съучениците.  Това най-малкото прави децата толерантни към различните. Точно това е модерното в света в момента! А автора  този пост:
За съжаление, на много места учителите не са подготвени за работа с такива деца и намират лесния начин - насъскват родителите на деца в норма срещу проблемните, подклаждат още повече конфликтите и така се отървават от тях.  ooooh!  намитам за изключително .............................
Както каза някой по-горе: Преместете си детето, но не насаждайте омраза! Малко интелект все пак и добро възпитание не вредят...
Подкрепям напълно горния текст.
Дъщеря ми е предучилищна в 19 то (3 паралелки тази година). Видяхме на 17 ти , че има и деца СОП (не при тях) в тоалетните на 1ви етаж имаше дете с инвалидна количка и възможност за такава ! - Колко училища имат тази възможност ?  
Директорката е изключително сърдечна и отговорна, не мога да повярвам, че е поела много деца СОП в една паралелка. Но да -  това са децата на България и те трябва да учат в нормални условия сред връстниците си.
Да не би случайно авторката на темата, да бърка невъзпитанието на някои деца, със СОП  Confused

# 21
  • Мнения: 363
Мили Дами,

ние си имаме детенце с диагноза Хиперактивност

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=251

и това заболяване, създава шумна обстановка в която се учи трудно.

# 22
  • Мнения: 11
Ей хора!!!!
Бихте ли се поразръчкали в интернет и да погледате малко филма за Могилино и подобни такива и да се позамислите всички застраховани от това бедствие особено авторката ,ако ви се роди такова дете внуче или пази боже Вашето да стане такова къде ще го заврете ? Може би ще го скриете от света? А от Вас как ще го скриете. Всички хора имат равни права на този свят ,защото не се раждат пожелание такива.И как ще се почувствате ,ако родите дете с проблем и лекарите ,които имат тази хуманна професия Ви кажат /я го оставете ,Че ще ви е труден живта илине можете да го гледате/ това Вашето дете .Нашият президент днес каза "Българинът е много мъдър и толерантен Човек"!!!!!!
Дали щяха да се обсъждат такива въпроси ако това беше така????

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Много ми е смешно като завърши някой поста си с ".....иначе нямам нощи против тях."
Проблемът на тези дечица е нашето неприемане.Техните родители с всичко друго се справят,но с отхвърлянето от другите не могат да се справят.Никой не знае как ще се стече живота му.
Авторката няма да я коментирам.Толкова грозно и хомофобско изказване не бях чела тук. Sick

# 24
  • Мнения: 838
Прехваленото напоследък 19 СОУ се оказа пълно с деца с психични проблеми по 10-12 в клас! Събират всички изхвърлени от други у-ща.Имат ли право да лишават здравите деца от нормално обучение? Аз , а и други майки смятаме да отпишем децата си от това сбъркано училище. Искам моето дете да получава нужното внимание , а не да се пренебрегва заради деца,  чието място не е тук и то в такова количество!

Тъй като едва ли ще ме разберете по друг начин, ще Ви го кажа така:
ГолЕмо важно, че Вие и майки като Вас ще си отпишете децата, защото е обществена тайна, че е по-скоро изключение някой въобще да обърне някакво внимание на децата със СОП в клас, камо ли специално.
И в  това е проблема всъщност- обикновено родителите като Вас при проблем вместо да се съберете и да потърсите отговорност от директора защо детето със СОП не получава нужната помощ, така че и детето със СОП, и останалите деца да се обучават качествено, вие граквате срещу детето със СОП.

Защо го правите, защото е по-лесно да "ритнете" по-слабия или не ви стиска/не ви се занимава да потърсите отговорност от този който не си е свършил работата?  Thinking

# 25
  • Мнения: 838
Мили Дами,

ние си имаме детенце с диагноза Хиперактивност

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=251

и това заболяване, създава шумна обстановка в която се учи трудно.

 Peace и кой е отговорен за шумната обстановка- детето с хиперактивност или този който не си е свършил работата, и не му е осигурил нужната подкрепа?
А какво да направим с децата в класовете, в които няма деца със СОП, но пак е пълна лудница?!!


# 26
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Peace и кой е отговорен за шумната обстановка- детето с хиперактивност или този който не си е свършил работата, и не му е осигурил нужната подкрепа?
А какво да направим с децата в класовете, в които няма деца със СОП, но пак е пълна лудница?!!

http://az-jenata.bg/article/4445/Hiperaktivnite-detza-%E2%80%93- … e-spravim-s-tyah/
Накратко: материалът засяга домашното възпитание и тактики за овладяване на поведението на хиперактивното дете. Учителката и да иска, за половин час не може да потуши бесовете и да си предаде материала. Времето й е ограничено! Майката е тази, която има интерес детето й да се развива нормално и не би трябвало да скъпи времето си, а да се занимава с детето си. Да прехвърля топката на учителката е повече от цинизъм и незаинтересованост към собственото й дете.

В класовете, където е лудница, е пълно с деца със СОП, само дето не са диагностицирани. Хиперактивността, доколкото знам, само у Щатите е диагноза, тук - у дОма - си ги наричаме палавки дечицата.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 07:08 от Саморая

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Саморая, в такъв случай абсолютно всички деца са със СОП. Или хайде да не се изсилвам - 90%.

# 28
  • София
  • Мнения: 60
Хиперактивността е диагноза и у нас. Има специалисти и всеки родител на "по палавко дете", но и с проблеми в концентрацията, може да потърси помощ. Положението се овладява, макар и трудно. Имам познати с хиперактивно дете, то не беше ресорен учител и психолози, то не беше внимание и помощ от всички баби и лели около тях - всичко необходимо направиха хората. Резултата е: Една спокойна и уверена в себе си госпожица, която учи в едно от най-елитните училища в София (не частно). Значи, ако има правилно поведение има и правилно решение. Мога да ви пратя линк с картини на дете даун, с което ходи моето дете на рисуване. Усмихнато, спокойно дете, което рисува прекрасно!

# 29
  • Мнения: 2 681
Всяка от страните е права за себе си. Сложен въпрос.
Може би учителите не са подготвени да овладяват и обучават децата.
Все си мисля, че те трябва да обясняват за болното съучениче.
Но ако ходят на работа само да им тече трудовия стаж  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт