Отговори
# 30
  • Мнения: 694
Правени са на 3-тия ден от МЦ
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   6.70   IU/l       Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4)
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   9.40   IU/l       Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7)
Estradiol ( Естрадиол )          75.36   pmol/l   Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774)
Testosterone ( Тестостерон )   1.03   nmol/l    Ж(0.22 - 2.9)
Prolactin ( Пролактин )        760.30  mIU/l     Ж(127 - 637)

TSH ( Тиреотропен Хормон )   4.260   mIU/l      0.27 - 4.20

 Sad Възможно ли е FSH да се е форсирало така заради високия пролактин?
Предполагам ми трябва Ендокринолог, да пусна ли и другите хормони на ЩЗ преди да си запиша час за по ясна картина или и така е достатъчно красноречиво  Tired

# 31
  • Мнения: 39 475
Денис, пуснах хормоните на ЩЗ, заради стягане в гръдният кош, тежест в слънчевият сплит и много силно сърцебиене. От кардиолога нищо не излезе, сега като гледам и тия хормони са добри  newsm78

TSH S    0.528     µIU/ml   0.27 - 4.2   ECLIA
 
Free Т4 (fT4) S    12.43     ng/l   9.30 - 17   ECLIA
 

# 32
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравей Денис,ако можеш да дадеш мнение
17ОН прогестерон 1,7ng/ml -фол.фаза 0,1-0,8ng/ml
ще ми правят някакъв тест,да се разбере дали е от ПКОС или евентуално Вродена надбъбречнокорова хиперплазия,но не знам дали са направени на 3 или 4 ден от мц защото добавиха 17ОН прогестерон-а след като взеха кръвта,доцентката им каза просто да го добавят към изследванията,но излезе по късно,а ми взимаха и на другия ден за доп изследвания кръв.Мисълта ми е ако е от кръвта взета на 4 ден от МЦ възможмо ли е затова да е повишен?Теста ще е чак в понеделник. Crazy
  bouquet

По принцип е добре 17ОН прогестерон  да е направен  точно на 3 ден от МЦ и рано сутрин, защото по-късно нивата му се покачват /вследствие на циркадния му ритъм, т.е има денонощен ход /
Но, едва ли лекарите не са отчели и това Simple Smile
Теста /предполагам с  АСТН /адренокортикотропен хормон/ - ще покаже дали проблема е от ПКЯ или ВНХ.
А Тестостерона и DHEA-S - как бяха?!Имаше ли отклонения?

Не бързай да се притесняваш - има лечение

Правиха ми тест за ВНХ-нямам,от ПКЯ е чакам повторните изследвания на 17ОН прогестерона и андростендиона.Тестостерона и ДХЕА-С са нормални ми казаха.ЛХ ФСХ са доста високи,като не мога да дам точна стойност тъй като не са пред мен но ЛХ беше около 14 съотношението също ми казаха,че не е както трябва.На ехографията на яйчниците излезе десен поликистозен,ляв с 3фоликула  до 18мм на 5 ден от цикъла,като и 3-те са големи горе долу толкова  newsm78
Питаха ме много пъти да не пия някакви лекарства,но аз само фолиева взимам и една седмица пих Вит Е .Билки,чай също не пия.Някакви идеи за тия 3фуликула?Какво може да е към какви изследвания да се насоча... newsm78

Тия  фоликули /малки и големи, в двата яйчника/ показват, че си със ПКЯ и трябва да се търси причината за това.
При този тест, след като се отхвърля вероятността причината да е ВНХ - остава да е СПКЯ и това се потвърждава.
Продължавате с изследванията, докато се открие проблема. Лекаря преценява какъв трябва да е следващия ход - довери му се.


 
Ами вече ме изписаха,пуснаха всичко което се сетиха като взема епикризата ще пиша и стойностите на изследванията,но всичко освен 17ОН прогестерон,ЛХ,ФСХ-а е в норма,пускаха какви ли не изследвания  Thinking  ooooh!,пролактина е на горна граница,но не счетоха,че е нещо притеснително....а поликистозата според мен трябва да се е появила от някъде?!!!??Препоръчаха ми да търся добър гинеколог ендокринолог  Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 36 053
Здравей Денис,ако можеш да дадеш мнение
17ОН прогестерон 1,7ng/ml -фол.фаза 0,1-0,8ng/ml
ще ми правят някакъв тест,да се разбере дали е от ПКОС или евентуално Вродена надбъбречнокорова хиперплазия,но не знам дали са направени на 3 или 4 ден от мц защото добавиха 17ОН прогестерон-а след като взеха кръвта,доцентката им каза просто да го добавят към изследванията,но излезе по късно,а ми взимаха и на другия ден за доп изследвания кръв.Мисълта ми е ако е от кръвта взета на 4 ден от МЦ възможмо ли е затова да е повишен?Теста ще е чак в понеделник. Crazy
  bouquet

По принцип е добре 17ОН прогестерон  да е направен  точно на 3 ден от МЦ и рано сутрин, защото по-късно нивата му се покачват /вследствие на циркадния му ритъм, т.е има денонощен ход /
Но, едва ли лекарите не са отчели и това Simple Smile
Теста /предполагам с  АСТН /адренокортикотропен хормон/ - ще покаже дали проблема е от ПКЯ или ВНХ.
А Тестостерона и DHEA-S - как бяха?!Имаше ли отклонения?

Не бързай да се притесняваш - има лечение

Правиха ми тест за ВНХ-нямам,от ПКЯ е чакам повторните изследвания на 17ОН прогестерона и андростендиона.Тестостерона и ДХЕА-С са нормални ми казаха.ЛХ ФСХ са доста високи,като не мога да дам точна стойност тъй като не са пред мен но ЛХ беше около 14 съотношението също ми казаха,че не е както трябва.На ехографията на яйчниците излезе десен поликистозен,ляв с 3фоликула  до 18мм на 5 ден от цикъла,като и 3-те са големи горе долу толкова  newsm78
Питаха ме много пъти да не пия някакви лекарства,но аз само фолиева взимам и една седмица пих Вит Е .Билки,чай също не пия.Някакви идеи за тия 3фуликула?Какво може да е към какви изследвания да се насоча... newsm78

Тия  фоликули /малки и големи, в двата яйчника/ показват, че си със ПКЯ и трябва да се търси причината за това.
При този тест, след като се отхвърля вероятността причината да е ВНХ - остава да е СПКЯ и това се потвърждава.
Продължавате с изследванията, докато се открие проблема. Лекаря преценява какъв трябва да е следващия ход - довери му се.


 
Ами вече ме изписаха,пуснаха всичко което се сетиха като взема епикризата ще пиша и стойностите на изследванията,но всичко освен 17ОН прогестерон,ЛХ,ФСХ-а е в норма,пускаха какви ли не изследвания  Thinking  ooooh!,пролактина е на горна граница,но не счетоха,че е нещо притеснително....а поликистозата според мен трябва да се е появила от някъде?!!!??Препоръчаха ми да търся добър гинеколог ендокринолог  Crazy

Д-р Владимиров
http://www.ivf.bg/index.php/bg

# 34
  • Мнения: 73
Здравейте!  Hug

моля за коментар на моите резултати, изследването е пуснато на 3-ти ден от цикъла, спазила съм указанията за изследване на пролактин Simple Smile

LH                  6,01    /фол. ф. 2,12-10,89/
Е2                  76     /фол. ф. 24-114/
FSH             13,02   /фол. ф. 3,85-8,78/
Тестостерон   1,53    /ж. 0,35-2,6/
пролактин          235,05    /ж. 70,80-566,46/
Андростендион    2,4 /реф. 0,75-3,1/
DHEA-S                 6,8 /реф. 1,6-9,1/
17-алфа-OH-прогестерон 2,3  /реф. 0,2-1,3/

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 19:02 от shushoni

# 35
  • София
  • Мнения: 36 053
Здравейте!  Hug

моля за коментар на моите резултати, изследването е пуснато на 3-ти ден от цикъла, спазила съм указанията за изследване на пролактин Simple Smile

LH                  6,01    /фол. ф. 2,12-10,89/
Е2                  76     /фол. ф. 24-114/
FSH             13,02   /фол. ф. 3,85-8,78/
Тестостерон   1,53    /ж. 0,35-2,6/
пролактин          235,05    /ж. 70,80-566,46/
Андростендион    2,4 /реф. 0,75-3,1/
DHEA-S                 6,8 /реф. 1,6-9,1/
17-алфа-OH-прогестерон 2,3  /реф. 0,2-1,3/




17ОН Прогестерона ти е висок /може да показва ВНХ - лекар трябва да прецени това/
ФСХ също е висок - на колко си год.? - може да е нещо инцидентно

# 36
  • Мнения: 73
Здравейте!  Hug

моля за коментар на моите резултати, изследването е пуснато на 3-ти ден от цикъла, спазила съм указанията за изследване на пролактин Simple Smile

LH                  6,01    /фол. ф. 2,12-10,89/
Е2                  76     /фол. ф. 24-114/
FSH             13,02   /фол. ф. 3,85-8,78/
Тестостерон   1,53    /ж. 0,35-2,6/
пролактин          235,05    /ж. 70,80-566,46/
Андростендион    2,4 /реф. 0,75-3,1/
DHEA-S                 6,8 /реф. 1,6-9,1/
17-алфа-OH-прогестерон 2,3  /реф. 0,2-1,3/




17ОН Прогестерона ти е висок /може да показва ВНХ - лекар трябва да прецени това/
ФСХ също е висок - на колко си год.? - може да е нещо инцидентно


На 37 г. съм, хормоните на шитовидната жлеза са ок, правих консултация с ендокринолог, но имам висок инсулин /правих обременяване с глюкоза/ и кр. захар около 7. Дали е възможно от това да е повишението на хормоните. Пия Сиофор 1000 по 2 т. на ден.

# 37
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравей Денис,ако можеш да дадеш мнение
17ОН прогестерон 1,7ng/ml -фол.фаза 0,1-0,8ng/ml
ще ми правят някакъв тест,да се разбере дали е от ПКОС или евентуално Вродена надбъбречнокорова хиперплазия,но не знам дали са направени на 3 или 4 ден от мц защото добавиха 17ОН прогестерон-а след като взеха кръвта,доцентката им каза просто да го добавят към изследванията,но излезе по късно,а ми взимаха и на другия ден за доп изследвания кръв.Мисълта ми е ако е от кръвта взета на 4 ден от МЦ възможмо ли е затова да е повишен?Теста ще е чак в понеделник. Crazy
  bouquet

По принцип е добре 17ОН прогестерон  да е направен  точно на 3 ден от МЦ и рано сутрин, защото по-късно нивата му се покачват /вследствие на циркадния му ритъм, т.е има денонощен ход /
Но, едва ли лекарите не са отчели и това Simple Smile
Теста /предполагам с  АСТН /адренокортикотропен хормон/ - ще покаже дали проблема е от ПКЯ или ВНХ.
А Тестостерона и DHEA-S - как бяха?!Имаше ли отклонения?

Не бързай да се притесняваш - има лечение

Правиха ми тест за ВНХ-нямам,от ПКЯ е чакам повторните изследвания на 17ОН прогестерона и андростендиона.Тестостерона и ДХЕА-С са нормални ми казаха.ЛХ ФСХ са доста високи,като не мога да дам точна стойност тъй като не са пред мен но ЛХ беше около 14 съотношението също ми казаха,че не е както трябва.На ехографията на яйчниците излезе десен поликистозен,ляв с 3фоликула  до 18мм на 5 ден от цикъла,като и 3-те са големи горе долу толкова  newsm78
Питаха ме много пъти да не пия някакви лекарства,но аз само фолиева взимам и една седмица пих Вит Е .Билки,чай също не пия.Някакви идеи за тия 3фуликула?Какво може да е към какви изследвания да се насоча... newsm78

Тия  фоликули /малки и големи, в двата яйчника/ показват, че си със ПКЯ и трябва да се търси причината за това.
При този тест, след като се отхвърля вероятността причината да е ВНХ - остава да е СПКЯ и това се потвърждава.
Продължавате с изследванията, докато се открие проблема. Лекаря преценява какъв трябва да е следващия ход - довери му се.


 
Ами вече ме изписаха,пуснаха всичко което се сетиха като взема епикризата ще пиша и стойностите на изследванията,но всичко освен 17ОН прогестерон,ЛХ,ФСХ-а е в норма,пускаха какви ли не изследвания  Thinking  ooooh!,пролактина е на горна граница,но не счетоха,че е нещо притеснително....а поликистозата според мен трябва да се е появила от някъде?!!!??Препоръчаха ми да търся добър гинеколог ендокринолог  Crazy

Д-р Владимиров
http://www.ivf.bg/index.php/bg
  bouquet Много ти благодаря

# 38
  • София
  • Мнения: 36 053
На 37 г. съм, хормоните на шитовидната жлеза са ок, правих консултация с ендокринолог, но имам висок инсулин /правих обременяване с глюкоза/ и кр. захар около 7. Дали е възможно от това да е повишението на хормоните. Пия Сиофор 1000 по 2 т. на ден.
Да, може това да е причината
 

# 39
  • Мнения: 73
На 37 г. съм, хормоните на шитовидната жлеза са ок, правих консултация с ендокринолог, но имам висок инсулин /правих обременяване с глюкоза/ и кр. захар около 7. Дали е възможно от това да е повишението на хормоните. Пия Сиофор 1000 по 2 т. на ден.
Да, може това да е причината
 

Ох, дано да е това, че то ми се струва по-малкото зло.

Много ти благодаря   bouquet

# 40
  • Мнения: 54
Здравейте,

Моля за Вашето мнение.
Поставиха ми диагноза Поликистоза след ултразвук и ми назначиха хормонални изследвания.
Първата група (LH, FSH, Estradiol, Prolaktin И DHEA/S) направих на 4-тия ден от МЦ (който ми предизвикаха с Gestodette - 2х1 за 7 дена).
Втората група (TSH, Anti-Tg, Anti-TPO, Progesteron и Testosteron) са от 21-вия ден от МЦ.

LH         19.55mUI/ml   Фоликуларна фаза (1.9–12.6)
FSH          6.46mUI/ml   Фоликуларна фаза (2.5–12.5)
Estradiol  162.70pmol/L   Фоликуларна фаза (46-607)
Prolactin   354.00mkIU/mL   Ж (59.3-619) М (44.5-375.2)
DHEA/S        5.24mkmol/L   М.(2.17-15.9);Ж.(0.94-11.67)

TSH       3.33mkIU/ml   0.27-5.50
Anti-Tg      19.97IU/mL   0-115.0
Anti-TPO   12.00IU/mL   0-34.0
Progesteron   3.48nmol/L   Лутеална фаза (5.3–86.0)
Testosteron   2.62nmol/L   M (8.64-29.0) Ж (0.29-1.67)

Благодаря предварително.

# 41
  • София
  • Мнения: 36 053
Здравейте,

Моля за Вашето мнение.
Поставиха ми диагноза Поликистоза след ултразвук и ми назначиха хормонални изследвания.
Първата група (LH, FSH, Estradiol, Prolaktin И DHEA/S) направих на 4-тия ден от МЦ (който ми предизвикаха с Gestodette - 2х1 за 7 дена).
Втората група (TSH, Anti-Tg, Anti-TPO, Progesteron и Testosteron) са от 21-вия ден от МЦ.

LH         19.55mUI/ml   Фоликуларна фаза (1.9–12.6)
FSH          6.46mUI/ml   Фоликуларна фаза (2.5–12.5)
Estradiol  162.70pmol/L   Фоликуларна фаза (46-607)
Prolactin   354.00mkIU/mL   Ж (59.3-619) М (44.5-375.2)
DHEA/S        5.24mkmol/L   М.(2.17-15.9);Ж.(0.94-11.67)

TSH       3.33mkIU/ml   0.27-5.50
Anti-Tg      19.97IU/mL   0-115.0
Anti-TPO   12.00IU/mL   0-34.0
Progesteron   3.48nmol/L   Лутеална фаза (5.3–86.0)
Testosteron   2.62nmol/L   M (8.64-29.0) Ж (0.29-1.67)

Благодаря предварително.

Имаш Хипофункция на ЩЖ / ТСХ е добре да е под 2.00/, нямаш Хашимото - което е чудесно
ЛХ е много високо - показва ПКЯ
Тестостерона е висок - той подтиска О.
Прогестерона е нисък и показва, че не е имало О.
Имаш СПКЯ - проблема може да е от яйчниците или НбЖ - трябва да се изследва и 17ОНПрогестерон на 3 ден от МЦ

Пиши какво е казал лекаря.
Не се притеснявай, всичко това се лекува
Ендокринолога ще прецени къде точно е проблема и ще ти назначи лечение.

# 42
  • Мнения: 54
 Благодаря Денис, веднага след като бяха готови изследванията от 4-тия ден се консултирах с лекаря ми, (който е специалист по стерилитет) каза ми че след като види и другите изследвания от 21-вия ден може би ще ми изпише Clostilbegyt от 3-5 ден от МЦ за стимулиране на О. Предстои отново консултация за резултатите.

# 43
  • София
  • Мнения: 36 053
Благодаря Денис, веднага след като бяха готови изследванията от 4-тия ден се консултирах с лекаря ми, (който е специалист по стерилитет) каза ми че след като види и другите изследвания от 21-вия ден може би ще ми изпише Clostilbegyt от 3-5 ден от МЦ за стимулиране на О. Предстои отново консултация за резултатите.

Стимулация, само ако имаш Изследване за проходимост на тръбите и Спермограма направена в клиника по стерилитет - иначе не се съгласявай.

ПП
Ако всичко е наред - стимулацията е добро решение в случая

# 44
  • Мнения: 3 758
Денис, ще те помоля за коментар на хормоните ми. МЦ ми дойде в петък вечерта, хормоните са пуснати днес сутринта. Мисля, че се брои 3-ти ден от МЦ.
LH 6.10
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
 
 FSH 6.71
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
 
 Testosteron 0.54
 nmol/L M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
 
 Estradiol 267.60
 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
 
 Prolactin 277.10
 mkIU/mL Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
 
 DHEA/S 3.23
 mkmol/L М.( 2.17 - 15.9 );Ж.( 0.94 - 11.67 )
 
 4 Андростендион 1.85
 ng/ml Мъже ( 0.60-3.10 ) Жени ( 0.30 -3.30 )
 
 17 OHP ( 17- Хидроксипрогестерон ) 1.94
 nmol/L Фоликуларна фаза ( 0.3-2.4 )
 
 SHBG 34.50
 nmol/L М.( 18.6 - 117.0 ) Ж.( 14.9 - 103.0 )
 

Общи условия

Активация на акаунт