За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 3-та Тема

  • 100 663
  • 721
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 414
Скоро гледах клипче за ферментирали ябълки, беше на руски.Ще потърся, стори ми се интересно.
Намерих го:
http://www.youtube.com/watch?v=-Ha5LneVypA&NR=1&feature=endscreen

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 09:50 от KokoMira

# 331
  • Мнения: 2 033
Направих малко мариновани патладжани по рецептата от преди няколко страници и станаха много вкусни! Сложих доста по-малко захар, както пише в коментарите в блога.пепчо, благодаря.   bouquet

# 332
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 12 571
А как консервирате месо? Намерих доста варианти - интересувам се за сурово телешко месо. Не искам да го пържа предварително или да го варя, а директно да го сложа сурово в буркани и да варя на огън. Колко часа е най-добре? Четох за различни версии - от 2,5 до 4, а така също и за различни процедури преди слагането в буркана - киснене, солене, отцеждане. Кое е най-ефективно според вашия опит? Месото ще е доста като количество и домашно, така че не ми се иска да го развалям. Дайте съвет, моля. Ако някъде в стара тема сте обсъждали, моля за линк, за да не пишем едно и също нещо по няколко пъти.
Благодаря

# 333
  • София
  • Мнения: 4 412
KokoMira, много благодаря за за линка към ферментиралите ябълки. Изглежда интересно Simple Smile

# 334
  • Мнения: 505
Телешкото сурово, нарязано на парчета се слага в буркан с няколко зърна черен пипер и се вари 3 часа. Така го прави майка ми и винаги става чудесно  Peace

# 335
  • Мнения: 1 269
Момичета, дайте рецепта за туршия без варене и без аспирин. Нещо като "царска' например. Мерси!

# 336
  • Мнения: 702
Момичета, дайте рецепта за туршия без варене и без аспирин. Нещо като "царска' например. Мерси!
http://tq-jenata.com/index.php?option=com_content&view=artic … ati&Itemid=40

# 337
  • Мнения: 1 269
Момичета, дайте рецепта за туршия без варене и без аспирин. Нещо като "царска' например. Мерси!
http://tq-jenata.com/index.php?option=com_content&view=artic … ati&Itemid=40
  bouquet

# 338
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 12 571
Телешкото сурово, нарязано на парчета се слага в буркан с няколко зърна черен пипер и се вари 3 часа. Така го прави майка ми и винаги става чудесно  Peace
Благодаря много! А сол слага ли се? Наскоро ядох така правени консерви. Пак от домашно телешко, но в един цех ни ги бяха направили на консерви в кутии. Тогава бяхме много хора, обаче, и се върза цената, сега ще ми дойде скъпо само за мен и си търся варианти. Мисля, че готовите имаха сол. Също така, месото отцежда ли се от предния ден и ако се държи да се отцеди - посолено ли или не?

# 339
  • Мнения: 9 578
имат сол, как без сол. Първо се осолява месото, след като е нарязано, оставя се да се отцеди, за да не иде всичката кръв вътре. Запечатва се и се вари 2ч. (за телешко)

# 340
  • Мнения: 2 552
Пускам въпрос и в тази тема, с надежда някой да ми даде съвет.
За първа година приготвям сама кисело зеле. Наясно съм, че най-важно е накрая зелето да остане хрупкаво и свежо. Вече става една седмица откакто съм го приготвила, но забелязах, че се е отпуснало и е позагубило хрупкавостта си. Преди 1 ден добавих глава червено цвекло за цвят и забелязах, че вкусът на сока е станал леко сладникав. Затова добавих още 1 пълна суп. лъжица сол (за всеки случай). Правилно ли постъпих и изобщо какво може да се направи в този случай?

# 341
  • Мнения: 2 137
Пускам въпрос и в тази тема, с надежда някой да ми даде съвет.
За първа година приготвям сама кисело зеле. Наясно съм, че най-важно е накрая зелето да остане хрупкаво и свежо. Вече става една седмица откакто съм го приготвила, но забелязах, че се е отпуснало и е позагубило хрупкавостта си. Преди 1 ден добавих глава червено цвекло за цвят и забелязах, че вкусът на сока е станал леко сладникав. Затова добавих още 1 пълна суп. лъжица сол (за всеки случай). Правилно ли постъпих и изобщо какво може да се направи в този случай?
всяка година правя така Peace добавям сол, защото не съм сложила достатъчно

# 342
  • Мнения: 2 552
Благодаря ти, Кalakabouquet

Всъщност е близо до ума, че като се добавя след време още зеле (за уплътняване), би трябвало и да се доосоли.  Laughing
А ти колко сол добавяш? Дозата по моята рецепта е да се слага 40 гр. сол на литър вода (това е една пълна супена лъжица). Вода няма къде да добавям, а и зелето се слегна още, та имам място и за още една зелка. Може би ще се наложи да сложа още сол...
Какво ще ме посъветваш? Новачка съм, а не искам да си прецакам първия опит Laughing.

# 343
  • Мнения: 2 137
То и аз нямам много опит  Wink
Имам спомен,че се слагаше на 100кг зеле 3кг сол.
Но и зависи от солта. Аз слагам, пробвам и така докато ми хареса на вкус. Предпочитам така да си играя отколкото да ям много солено.

# 344
  • Мнения: 5
Аз се вкючвам с един въпрос.Вчера сложих трушия в бидон,само сол и вода.На няколко места четох за натриевия бензоат,на едното място пише,че се слага направо като се прави трушията,а на друго място четох,че се протака 2-3 дни и тогава се слага бензоата.Та питането ми е кога в крайна сметка да го сложа  newsm78
Благодаря предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт