За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 3-та Тема

  • 100 672
  • 721
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 1 832
verabel, благодаря! Все пак колко големи трябва да са орехчетата?
миналата година правих и с по-големички - около 4 -5см., но ги рязах. Оставих само едно цяло и установих, че е омекнало. Тази година са малки, след като ги обелих са около 2см.

# 511
  • Мнения: X
Моля за пояснения ка ксе консервира във фурна,че по инфо от нета пробвах и кетчупа ми излезе през капачките  Embarassed

# 512
  • Варна
  • Мнения: 221
Момичета преди години бях правила сладко от магарешки бодил, но не мога да намеря рецептата. Мисля си, че беше нещо такова: 300 цвята, 3л вода, 1,5кг захар, 1чл лимонена киселина, но не съм сигурна???????

# 513
  • Мнения: X
Момичета преди години бях правила сладко от магарешки бодил, но не мога да намеря рецептата. Мисля си, че беше нещо такова: 300 цвята, 3л вода, 1,5кг захар, 1чл лимонена киселина, но не съм сигурна???????
300 цвята това трябва  плантация  с магарешки бодил да имаш  Simple Smile.Откъде набираш толкова newsm78

# 514
  • Варна
  • Мнения: 221
Момичета преди години бях правила сладко от магарешки бодил, но не мога да намеря рецептата. Мисля си, че беше нещо такова: 300 цвята, 3л вода, 1,5кг захар, 1чл лимонена киселина, но не съм сигурна???????
300 цвята това трябва  плантация  с магарешки бодил да имаш  Simple Smile.Откъде набираш толкова newsm78
   Не са много. Живея във Варна и днес от автобуса видях една полянка. Преди две седмици с баща ми набрахме 250 шишарки за половин час, а те се берат наистина трудно. Но дали беше така рецептата не съм сигурна.

# 515
  • София
  • Мнения: 13 582
Момичета преди години бях правила сладко от магарешки бодил, но не мога да намеря рецептата. Мисля си, че беше нещо такова: 300 цвята, 3л вода, 1,5кг захар, 1чл лимонена киселина, но не съм сигурна???????

80 цвята магарешки бодил се варят в 10 л вода, докато се намали на 3 л. Прецежда се, добавят се 3 кг захар, 1-2 ванилии, 1 ч.л. лимонтозу. Вари се до получаване на сладко.

# 516
  • Варна
  • Мнения: 221
Благодаря

# 517
  • Мнения: X
Момичета преди години бях правила сладко от магарешки бодил, но не мога да намеря рецептата. Мисля си, че беше нещо такова: 300 цвята, 3л вода, 1,5кг захар, 1чл лимонена киселина, но не съм сигурна???????
300 цвята това трябва  плантация  с магарешки бодил да имаш  Simple Smile.Откъде набираш толкова newsm78
   Не са много. Живея във Варна и днес от автобуса видях една полянка. Преди две седмици с баща ми набрахме 250 шишарки за половин час, а те се берат наистина трудно. Но дали беше така рецептата не съм сигурна.
Какъв вкус има това сладко ми е любопитно.Прави се с лечебна цел ли?

# 518
  • Варна
  • Мнения: 221
Не, не е с личебна цел. На мен много ми харесва. Нещо от рода на боровия мед е.

# 519
  • София
  • Мнения: 13 582
Момичета преди години бях правила сладко от магарешки бодил, но не мога да намеря рецептата. Мисля си, че беше нещо такова: 300 цвята, 3л вода, 1,5кг захар, 1чл лимонена киселина, но не съм сигурна???????
300 цвята това трябва  плантация  с магарешки бодил да имаш  Simple Smile.Откъде набираш толкова newsm78
   Не са много. Живея във Варна и днес от автобуса видях една полянка. Преди две седмици с баща ми набрахме 250 шишарки за половин час, а те се берат наистина трудно. Но дали беше така рецептата не съм сигурна.
Какъв вкус има това сладко ми е любопитно.Прави се с лечебна цел ли?

С лечебна цел се прилага при сърдечни проблеми, бронхит, кашлица и др.

# 520
  • Мнения: 4 761
Ще правя компот от череши. Чета рецепти и в някои има лимонтозу или лимон - за какво се слага ?

# 521
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 12 571
Компотът от череши по принцип става леко блудкав, защото черешите нямат особен аромат като се сварят. Аз слагам по 7-8 вишни във всеки буркан за леко кисел привкус и аромат. Предполагам лимонът също е за това.

# 522
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Въпрос на вкус. На мен компотът от череши ми е сред най-любимите, без никакви лимони и вишни в него.

# 523
  • Мнения: X
Ще правя компот от череши. Чета рецепти и в някои има лимонтозу или лимон - за какво се слага ?
За регулиране на киселинността и за запазване на цвета.

# 524
  • Мнения: 4 761
Благодаря на всички  Hug
Отивам да ги забърквам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт