Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 195 313
  • 493
  •   1
Отговори

Анкета

Коя болница е за предпочитане ?

Опции:

# 225
  • Мнения: 1 067
Всъщност, когато няма индикация за проблем при раждането, през цялото време и с всички манипулации се оправят акушерките, включително и самото раждане. За това и много майки се насочват точно за избор на акушерка, просто тя прави всичко през цялото време. Докторите се включват само при усложнения или финалното зашиване.
newsm10 Точно така, много си права. Просто аз това не го знаех и ми беше много чудно защо се избира лекарски екип, а не акушерка, която реално  те изражда. Но това е вече друга тема. Хубаво е, че имаме и двете опции и всеки си преценява Peace

# 226
  • Мнения: 2 286
Всъщност, когато няма индикация за проблем при раждането, през цялото време и с всички манипулации се оправят акушерките, включително и самото раждане. За това и много майки се насочват точно за избор на акушерка, просто тя прави всичко през цялото време. Докторите се включват само при усложнения или финалното зашиване.
newsm10 Точно така, много си права. Просто аз това не го знаех и ми беше много чудно защо се избира лекарски екип, а не акушерка, която реално  те изражда. Но това е вече друга тема. Хубаво е, че имаме и двете опции и всеки си преценява Peace

Обаче, не съм сигурна дали във всички болници имаш опция да си избереш акушерка. За МД съм сигурна, но аз раждах в Шейново и не си спомням дали имаше такава "екстра"? Thinking

# 227
  • Мнения: 24
Ако не се лъжа, на една от лекциите в Шейново ни казаха, че има възможност избор на акушерка. Но пък за 2-ра градска ни казаха че няма ...

# 228
  • Мнения: 499
Аз съм раждала без избор на екип, по спежност в МД и нямам оплаквания. Благодарение на неонатолозите детето ми е живо и здраво. Въпреки че имам пари за частна болница при следващо раждане, живот и здраве, бих избрала пак МД. Другата болница, която според мен си заслужава е Токуда, защото там има неонатология която може да отглежда деца родени дори под 1 кг. Всички останали болници може и да имат неонатологии, но за по-тежките случаи ги транспортират. А транспортирането е загуба на ценно време, което е страшно важно.

# 229
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
За кои услуги? Да отидеш и да родиш и да не си задължен да платиш допълнително, за да получиш добро отношение?
Щом за вас е нормално да плащате, за да ви "уважават", плащайте. За мен е лудост и никога няма да го приема за нормално!
Но вече всичко е толкова откачено и често даже извратено. Просто няма смисъл да спорим. Но нека знаят бъдещите майчета, че не е нормално, още по-малко задължително, да си платиш 2-3-4 работни заплати накуп, за да имаш здраво бебе.

Вероятно не си имала проблем с ражданията си, да са ти живи и здрави дечицата!
Не става дума само за уважение. Става дума и за едно презастраховане, защото гафове има навсякъде и Бог да пази всички дечица, но в някои частни болници има презастраховане, именно за да бъдат намалени вероятностите за проблем.
Първото ми раждане беше в Токуда, второто - в Шейново. За мое нещастие проблем възникна, такъв, който би бил предотвратен в Токуда, заради задължителния двучасов престой на бебетата в кувьоз, след раждането. Никога няма да си простя, че не отидох в Токуда и за второто раждане, въпреки че, поне засега, детенцето ми се оправи и всичко изглежда наред (пу,пу). Стресът за мен беше огромен.
Да не говорим за всекидневното обучение в Токуда за това как да се грижиш за бебето, как да го кърмиш и прочее. За една нова мама, особено ако няма помощ, това е много важно, осигурява не само спокойствие, а и едно по-здраво начало на бебето, особено ще се отнася до кърменето (а то Е здраве).
Та ето в това виждам аз смисъла на плащането - една презастраховка, една допълнителна грижа за детето. Да, може и без нея и за повечето хора разликата няма да е осезаема, освен ако не попаднеш в тоя малък процент на проблемни бебета, където това ще се окаже жизнено важно.

За мен похарчените в Токуда пари са най-смислено оползотворените в живота ми. За щастие имах възможност да си го позволя и разбирам, че много хора нямат.

Но изказванията как било лудост са твърде крайни и се радвай, че никога не ти се е налагало да разбереш колко смислено би могло да бъде подобно "вложение" в здравето.

# 230
  • Мнения: 2 286
Може би си права, може би не си. Всеки знае сам за себе си.
Просто, единственото, което мисля, че не е нормално да си плащаш за раждане. (когато всичко протича добре) И когато влезеш в родилна зала, вместо да се радваш и да си спокоен, единственото, което трябва да правиш е да се молиш ти и детето (децата) ти да си тръгнете живи и здрави.
И смятам, че този проблем няма да се реши с пари.

Освен това, дори с много пари, не можеш да си гарантираш на 100% положителен развой на нещата, защото историята познава много такива случаи. За това ми е мисълта.

Аз раждах в Шейново, след като се роди малкия го сложиха на кислородна терапия, като ми обясниха, че бебето е здраво, но са приели тази практика за по-добър старт на бебето. Дали са ме излъгали или не, мога само да предполагам.

Колкото до Шейново - никакви проблеми. Нито с раждането, нито с грижите по бебето ми. Каквото попитах, всичко си ми отговориха. Но пък много от майките, с които бяхме заедно по едно и също време, бяха недоволни - коя основателно, коя - не толкова...

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Може би нямаш база за сравнение, но аз имам и за мен Шейново и Токуда са на светлинни години във философията на отношение към пациента. Иначе като лекари в Шейново не мога да се оплача - както докторите в родилното, така и тези в неонатология са добри и съвестни.  Друг е въпросът на колко бебета трябва да обърнат внимание и каква е връзката им с майката, и съответно сведенията, които дават. За мен не е нормално, например, 30 майки да висят пред неонатология в един и същи час и да чакат да чуят по едно изречение за децата си. 90% от майките нямат представа какво се случва с децата им в неонатология, къде ги водят за изследвания, какви изследвания са им правени, какви са резултатите. Въпрос на организация и желание.

Пак казвам - за повечето бебета няма да има значение къде точно са родени, за малък процент това ще е решаващо, а за още по-малък за съжаление ще е фатално, независимо къде са родени. Така че всеки сам преценява колко иска да рискува (вероятността за усложнение все пак е минимална) и дали може да си го позволи.

Така е по цял свят и в повечето здравни системи най-добрите лекари и болници са достъпни предимно срещу допълнително заплащане. Нормална логика на търсене и предлагане.

# 232
  • Мнения: X
Може би нямаш база за сравнение, но аз имам и за мен Шейново и Токуда са на светлинни години във философията на отношение към пациента. Иначе като лекари в Шейново не мога да се оплача - както докторите в родилното, така и тези в неонатология са добри и съвестни.  Друг е въпросът на колко бебета трябва да обърнат внимание и каква е връзката им с майката, и съответно сведенията, които дават. За мен не е нормално, например, 30 майки да висят пред неонатология в един и същи час и да чакат да чуят по едно изречение за децата си. 90% от майките нямат представа какво се случва с децата им в неонатология, къде ги водят за изследвания, какви изследвания са им правени, какви са резултатите. Въпрос на организация и желание.

Пак казвам - за повечето бебета няма да има значение къде точно са родени, за малък процент това ще е решаващо, а за още по-малък за съжаление ще е фатално, независимо къде са родени. Така че всеки сам преценява колко иска да рискува (вероятността за усложнение все пак е минимална) и дали може да си го позволи.

Така е по цял свят и в повечето здравни системи най-добрите лекари и болници са достъпни предимно срещу допълнително заплащане. Нормална логика на търсене и предлагане.
Много си права.. и аз си мислех, че ще получа добро здравеопазване само защото винаги съм имала изрядни здравни осигоровки. Уви! Хиляди пъти съжалих, че не направих избор на екип / акушерка в МД

# 233
  • Мнения: 3
Някой има ли мнение за МЦ Здраве гр.Пазарджик?

# 234
  • Мнения: X
Аз съм раждала без избор на екип, по спежност в МД и нямам оплаквания. Благодарение на неонатолозите детето ми е живо и здраво. Въпреки че имам пари за частна болница при следващо раждане, живот и здраве, бих избрала пак МД. Другата болница, която според мен си заслужава е Токуда, защото там има неонатология която може да отглежда деца родени дори под 1 кг. Всички останали болници може и да имат неонатологии, но за по-тежките случаи ги транспортират. А транспортирането е загуба на ценно време, което е страшно важно.

Неонаталози"......? Да лекарите са добри... Апаратурата им е супер...но всякакво човешко отношение липсва

# 235
  • Мнения: 0
Специални благодарности на доц.Борислав Маринов от Майчин дом за компетентността и човещината!

# 236
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Напълно подкрепям написаното от NBM  Peace едва ли някой си плаща, да да бъде уважаван, "купувам" си спокойствието, че сме (детето и аз) в най-добрите ръце  Peace

# 237
  • София
  • Мнения: 295
И аз като новак направо в чудо се виждам... Все още не мога да си намеря свестен гинеколог, на когото да вярвам. Вече искам дете, но първо искам да си намеря гинеколог, за да отида на преглед и консултация и да се уверя, че всичко ми е наред. А преди да си намеря гинеколог, искам да си избера болница. Grinning Доста мнения изчетох и все още се колебая. Като цяло много клоня към Токуда, но ми идва скъпичко... От друга страна пък на другите места не е кой знае колко по-евтино. За МД и Шейново надделяват мненията за не толкова добрите условия и основно лошото отношение. Моя приятелка въобще не беше доволна от Тина Киркова. Преживяванията на една мама в Свети Лазар по-назад в темата със сигурност ме отказаха тотално.
Въобще още се колебая... Макар и да не е основен, но цената за мен си е фактор. Четох по въпроса, но пак не станах особено наясно как е положението за раждане при лекар примерно от Токуда, който обаче не работи с касата.
И такива ми ти чуденки ме тормозят, дано скоро си намеря моята болница и моя лекар.  Peace

# 238
  • Мнения: 2 286
В Тина Киркова не бих стъпила повече, ако ще да е последната болница на земята! С толкова отвратително отношение не подозирах, че мога да се сблъскам в АГ болница.

Етърва ми е много, много доволна, ражда там с избор на екип.

# 239
  • Мнения: X
И аз като новак направо в чудо се виждам... Все още не мога да си намеря свестен гинеколог, на когото да вярвам. Вече искам дете, но първо искам да си намеря гинеколог, за да отида на преглед и консултация и да се уверя, че всичко ми е наред. А преди да си намеря гинеколог, искам да си избера болница. Grinning Доста мнения изчетох и все още се колебая. Като цяло много клоня към Токуда, но ми идва скъпичко... От друга страна пък на другите места не е кой знае колко по-евтино. За МД и Шейново надделяват мненията за не толкова добрите условия и основно лошото отношение. Моя приятелка въобще не беше доволна от Тина Киркова. Преживяванията на една мама в Свети Лазар по-назад в темата със сигурност ме отказаха тотално.
Въобще още се колебая... Макар и да не е основен, но цената за мен си е фактор. Четох по въпроса, но пак не станах особено наясно как е положението за раждане при лекар примерно от Токуда, който обаче не работи с касата.
И такива ми ти чуденки ме тормозят, дано скоро си намеря моята болница и моя лекар.  Peace
Аз съм за Максим Клисурски. Работи със здравна каса в МЦ "Майчин дом". След 2 спонтанни аборта, забременях с негова помощ. Доволна съм и от отношението му докато ми водеше женската консултация... а после дали ще раждш в МД си твое решение, но той не работи в болницата

Общи условия

Активация на акаунт