Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 241
  • 493
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 28
Тeddy, като забременееш ще имаш 9 месеца да го мислиш къде да раждаш, така че няма смисъл това да те спира или забавя за бебче. За Надежда има много добри отзиви. Аз ще раждам след няколко дена, всички мами от моя отчетен форум, които родиха там са супер супер доволни. 1200лв е раждането, а докторите им са много добри. Аз мога горещо да ти препоръчам и моят АГ - Анатоли Кръстев, преглежда във Фихелт в Студентски град (fihealth) по Здравна каса, а изражда в Света София на бул. България. Но не е задължително където се следиш там да раждаш. Успех!  Hug

# 241
  • София
  • Мнения: 295
mariana__m, благодаря за съветите и успешно раждане!  Hug

Мен това не че ме спира, но имам някакви сърбежи и все още се пазим с мъжа ми, защото първо искам да мина профилактичен преглед и да се уверя, че всичко е наред или съответно ако има нещо, първо да го излекувам и тогава да започнем с опитите.

# 242
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
И аз като новак направо в чудо се виждам... Все още не мога да си намеря свестен гинеколог, на когото да вярвам. Вече искам дете, но първо искам да си намеря гинеколог, за да отида на преглед и консултация и да се уверя, че всичко ми е наред. А преди да си намеря гинеколог, искам да си избера болница. Grinning Доста мнения изчетох и все още се колебая. Като цяло много клоня към Токуда, но ми идва скъпичко... От друга страна пък на другите места не е кой знае колко по-евтино. За МД и Шейново надделяват мненията за не толкова добрите условия и основно лошото отношение. Моя приятелка въобще не беше доволна от Тина Киркова. Преживяванията на една мама в Свети Лазар по-назад в темата със сигурност ме отказаха тотално.
Въобще още се колебая... Макар и да не е основен, но цената за мен си е фактор. Четох по въпроса, но пак не станах особено наясно как е положението за раждане при лекар примерно от Токуда, който обаче не работи с касата.
И такива ми ти чуденки ме тормозят, дано скоро си намеря моята болница и моя лекар.  Peace

раждането е 1500 лв. за здравноосигурени лица, независимо дали лекарят проследява бременност по каса  Peace

ако майката не е здравноосигурена е по-скъпо   Peace

# 243
  • София
  • Мнения: 28
Ако говорим за Токуда 1500 + 5-600 лв неонатологичен пакет за бебето, който в другите болници в един или друг вид влиза в цената и мисля, че без него няма как. Така че 2100 тотал

# 244
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
и упойката добави  Peace

# 245
  • Мнения: 24
Здравейте! Дайте си мнението по следния въпрос!
Какво е отношението на персонала към родилките в Шейново? Говорим за нормално раждане без "Избор на екип"! Благодаря ви предварително!  bouquet

# 246
  • Мнения: 2 286
Здравейте! Дайте си мнението по следния въпрос!
Какво е отношението на персонала към родилките в Шейново? Говорим за нормално раждане без "Избор на екип"! Благодаря ви предварително!  bouquet

Аз нямам забележка. Не са ми сваляли звезди, но и не са се държали зле с мен и бебето.
Само не знам с кърменето как са, но а отидох достатъчно много подготвена и с беб успяхме да се справим без намеса и помощ, дори и добавка не са му слагали в креватчето.

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
С кърменето са зле - не очаквай някой да ти окаже помощ или инструкции, главно защото на никой не е възложена подобна задача. По-добре се подготви предварително или питай за съвети по-опитните майчета там. В нашата стая имаше момиче, което почти се беше отказало да кърми, заради болката и неправилното захапване, добре че получи помощ от опитна мама, няма от кой друг.

Относно отношението - според мен е и въпрос на късмет. След секциото лежах в реанимация 24 часа. Бяхме 3 момичета с голям късмет, защото ни се падна една акушерка, която положи огромни усилия за нас, не ни остави за минута, имах чувството, че се грижи за мен така, както би направила собствената ми майка. При нея нямаше значение кой е платил и кой не. Освен прекрасните грижи получихме и страхотно отношение. След нея застъпи една руса фурия, която май си беше подпийнала и ни остави да се оправяме сами. Репликите й няма да споменавам, добре че същия ден ни изписаха.
От анестезиолозите също имам чудесни впечатления и естествено от д-р Диков, но аз го бях избрала и не знам как би се отнасял без избор на екип.

# 248
  • Мнения: 24
Благодаря ви момичета! За кърменето не ми е проблем, не разчитам че някой там ще ми каже нещо което не знам  Naughty . Поздрави   bouquet

# 249
  • Мнения: 3
И аз като новак направо в чудо се виждам... Все още не мога да си намеря свестен гинеколог, на когото да вярвам. Вече искам дете, но първо искам да си намеря гинеколог, за да отида на преглед и консултация и да се уверя, че всичко ми е наред. А преди да си намеря гинеколог, искам да си избера болница. Grinning Доста мнения изчетох и все още се колебая. Като цяло много клоня към Токуда, но ми идва скъпичко... От друга страна пък на другите места не е кой знае колко по-евтино. За МД и Шейново надделяват мненията за не толкова добрите условия и основно лошото отношение. Моя приятелка въобще не беше доволна от Тина Киркова. Преживяванията на една мама в Свети Лазар по-назад в темата със сигурност ме отказаха тотално.
Въобще още се колебая... Макар и да не е основен, но цената за мен си е фактор. Четох по въпроса, но пак не станах особено наясно как е положението за раждане при лекар примерно от Токуда, който обаче не работи с касата.
И такива ми ти чуденки ме тормозят, дано скоро си намеря моята болница и моя лекар.  Peace

В първа АГ ходих на преглед преди да започна опитите за бебе. Моя позната ме изпрати при д-р Арабаджикова. Супер човечна, младичка е и разбрана, готин човек, обяснява добре и на разбираем език. Исках да си водя бременността там, но не водела консултации с направление - 450 лв., в които ти влизат всички изследвания. Избрах си др Барбова - мисля, че е много добър специалист и казват, че е много точен диагностик. Като цяло съм доволна от нея, макар че в началото за мен беше странно как протича прегледа. И като споделях с платилите си за всичко приятелки, те оставаха дълбоко възмутени, но мен не ми е пречило. Реших да родя в МД. Днес бях на у-ще за бременни. Курса се водеше от една страхотна акушерка, мисля че се казваше Елена Василева. Нейни думи бяха: създавайте си мнение от това, което се е случило на вас! Мисля, че е много правилно. Зависи ти какъв си и какво отношение допускаш и в живота, така че един е доволен от безплатно раждане, друг вярва, че е направил най-доброто като е платил. Общо правило няма.

# 250
  • Мнения: 3
NBM ,др.Диков е супер в професионално отношение и към пациентите си,но вече не е в Шейново.От януари е завеждащ отделение в Тина Киркова Peace
Аз бях с избор на лекър-екип,при него в ТК Wink
Беше страхотен,но за жалост се наложи спешно секцио,колкото и да не искахме и двамата.Всеки ден ни посещаваше.
Позволи на моя приятел,да влезе в реанимацията след операцията Wink

# 251
  • Мнения: 2 286
Днес бях на у-ще за бременни. Курса се водеше от една страхотна акушерка, мисля че се казваше Елена Василева. Нейни думи бяха: създавайте си мнение от това, което се е случило на вас! Мисля, че е много правилно. Зависи ти какъв си и какво отношение допускаш и в живота, така че един е доволен от безплатно раждане, друг вярва, че е направил най-доброто като е платил. Общо правило няма.

Елена е великолепна, ако имаш възможност, посещавай курсовете й! И за кърмене, и за раждане, и за отглеждане на новороденото е невероятна! А освен това е и консултант по кърмене.

Успех!

# 252
  • Мнения: 1 129
Здравейте и от мен. Днес влизам в 5-ти месец, а още нямам никаква представа къде да раждам. Кога е нормално да се избере лечебно заведение и изисква ли се нещо предварително от мен? Не съм много наясно с избор на екип и т.н, макар че четох доста по темата, но все още се колебая дали да заплащам за това. Иначе консултациите са ми в Младост при д-р Папукчиев, защото там живеехме, но сега се преместихме и най-близката болница ми е Шейново. Лежах там няколко дни заради повръщане в първите месеци от бременността и останах с много смесени чувства от персонала.

Ще се радвам на съвет, иначе ще прочета и стари мнения в темата.

# 253
  • Мнения: X
Аз някъде в средата на седмия месец се насочих към избор на болница. Записах си часове за преглед, говорих с лекарите, които ме интересуваха и след това взех окончателно решение.

Ако няма да избираш екип, можеш да отидеш на ден на отворените врати, за да се запознаеш поне с обстановката в болницата.

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 17:30 от Анонимен

# 254
  • Мнения: X
Здравейте и от мен. Днес влизам в 5-ти месец, а още нямам никаква представа къде да раждам. Кога е нормално да се избере лечебно заведение и изисква ли се нещо предварително от мен? Не съм много наясно с избор на екип и т.н, макар че четох доста по темата, но все още се колебая дали да заплащам за това. Иначе консултациите са ми в Младост при д-р Папукчиев, защото там живеехме, но сега се преместихме и най-близката болница ми е Шейново. Лежах там няколко дни заради повръщане в първите месеци от бременността и останах с много смесени чувства от персонала.

Ще се радвам на съвет, иначе ще прочета и стари мнения в темата.
Ако решиш да раждаш в Майчин Дом най добре със избор на екип. Препоръчвам ти Николов, Дяволов или Начев

Общи условия

Активация на акаунт