Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 287
  • 493
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 21
Здравейте,

Искам и аз да споделя моето мнение. Аз родих в началото на август в Майчин дом, планово секцио, т.к. бебчето беше седалищно и пъпната връв беше омотана около вратлето. За целия ми престой и секциото в Майчин дом не съм платила нито стотинка. Никой не ми е правил и грам намек за плащане. Цялата си бременност я следих в Токуда (по здравна каса), а в деветия месец отидох в Майчин дом, в 210-ти кабинет. Там ме прегледаха, пратиха ме на ехограф, потвърди се, че бебчето е седалищно и ми назначиха ден за секцио.

До последно не знаех кой ще ме оперира. В деня на операцията видях, че това са д-р Кръстева, д-р Антонов и д-р Спасова. ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ!!! А залата за секцио в МД е супер модерна. Аз малко се изплаших непосредствено преди операцията, като ми сложиха тоя катетър и като ми сложиха абоката и започнаха да ми вливат системи. След това ми биха упойка и операцията започна, болка нямаше, но усещах дърпане. Изкараха бебечето, показаха ми го за секунди и ми сложиха розовата гривничка Simple Smile . Голямо щастие. По време на операцията тримата доктори бяха големи свежари, постоянно си говореха и се бъзикаха един друг.

После престоях 24 часа в реанимацията. Много модерна зала, добре се грижеха за нас, само дето се чувствах като зомби Simple Smile .

След реанимацията се качих на 7-мия етаж. Малко мизерия но на всеки 3 часа (без нощта) си взимахме и си хранехме бебчетата. На седмия ден ни изписаха и бях най-щастливият човек на земята.

Отново бих раждала в Майчин дом, София.

# 271
  • Мнения: 2
Термина ми е на 18 ноември, т.е. тепърва ми предстои раждането, но съм избрала МД. Ходя и при акушер-гинеколога ми на преглед, и при професора в МД, при който ще раждам. До момента това, което съм видяла от МД е в положителна насока. Не мога да дам сега подробна информация за родилна зала, екип, оборудване и т.н, но ще се постарая да дам когато родя. За сега съм доволна от МД и отношението към мен.

# 272
  • Мнения: 588
Аз раждах във Втора градска, не знам защо не е включена в списъка, но съм много доволна от всичики от екипа.Чувала съм и много други мами с положителни мнения и доволни от нея.
Препоръчвам я

# 273
  • Мнения: 182
И аз се зачудих защо не е включена. Има много доволни от Втора градкса..
puhhhche, аз също родих в Шейново и явно зависи от израждащия екип, защото го изкъпаха веднага и ми отказаха да го закърмя.

# 274
  • Мнения: 107
Здравейте
Някой  да  е раждал или следил бременността  си при   д-р Илиева от Окръжна Болница София ?

# 275
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте
Някой  да  е раждал или следил бременността  си при   д-р Илиева от Окръжна Болница София ?
Намери темата за Окръжна болница и попитай там. Тази тема е за друго.  bouquet
Ето ще те улесня:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=679952.945

# 276
  • Мнения: 107
Здравейте
Някой  да  е раждал или следил бременността  си при   д-р Илиева от Окръжна Болница София ?
Намери темата за Окръжна болница и попитай там. Тази тема е за друго.  bouquet
Ето ще те улесня:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=679952.945


Благодаря Wink

# 277
  • София
  • Мнения: 33
И аз се зачудих защо не е включена. Има много доволни от Втора градкса..
puhhhche, аз също родих в Шейново и явно зависи от израждащия екип, защото го изкъпаха веднага и ми отказаха да го закърмя.
Може и така да е. Аз раждах март тази година, половин час след като приключи всичко (имах няколко шива) ми го дадоха и го закърмих. Не знам дали е от значение, но бебока не спираше да плаче милия и буквално първото му кърмени беше в коридора, докато лежах с торбата пясък на корема. А относно къпането попитах защо не ги къпят и акушерката отговори, че вече било така не ги къпели веднага.

Първото ми раждане беше във втора градска преди 8 години. Беше ремонтирано, чисто и най-важното акушерките бяха много мили. Идваха обясняваха за кърмене, показваха как да къпеш бебето. Бях очарована от тях, много ми бяха от помощ тогава. Бебета стояха по цял ден при майките си. Само през нощта ги взимаха след кърменето в 12.

Последна редакция: сб, 09 ное 2013, 23:49 от puhhhche

# 278
  • Мнения: 12
Раждах 2 пъти в Майчен дом - при д-р Гунев . Първият път случайно - той беше дежурен. Ако не беше той директно отивах в залата за секцио... страхотен професионалист - Благодаря от сърце за всичко, което направи за мен и децата ми! Имаше малък проблем с бебчето, докато бяхме в болницата идваше всеки ден да види мен и да ми даде информация за бебето - не е длъжен...
Благодаря и на педиатрите, страхотни специалисти....

# 279
  • Мнения: 50
Аз родих преди 1 г. във Втора Градка и съм много доволна от отношението към мен и към бебо.Отделението е в доста добро състояние.Стоите са с по 2 легла.Обикновенните се различават от ВИП с това че нямат WC и баня,но в отделението има 4 тоалетни с душове за 8 стои.
Бебетата могат да си стоят при майките през цялото време,дори и през ноща.
Лежах и в патологичното отделение и също съм доста доволна от отношението.
Препоръчвам с две ръце.

# 280
  • Мнения: 4
Аз родих във Втора градска болница и съм много доволна от условията, екипа и отношението. Гласувах за други, защото я няма в списъка... не знам защо, като чета има доста мами доволни от тази болница. Успех на всички на които предстои раждане.

# 281
  • Мнения: 89
Аз родих преди две седмици във Втора Градска болница. Също съм очудена защо я няма в списъка по-горе...много съм доволна от престоя си там. Чистичко,ново и много приятно. Усмихнти лица навсякъде,персонала беше много мил. Наложи се цяла седмица да лежа,тъй като бебо се роди в 35г.с. Откровенно казано,не ми се тръгваше. Simple Smile

# 282
  • Мнения: X
Раждах 2 пъти в Майчен дом - при д-р Гунев . Първият път случайно - той беше дежурен. Ако не беше той директно отивах в залата за секцио... страхотен професионалист - Благодаря от сърце за всичко, което направи за мен и децата ми! Имаше малък проблем с бебчето, докато бяхме в болницата идваше всеки ден да види мен и да ми даде информация за бебето - не е длъжен...
Благодаря и на педиатрите, страхотни специалисти....
 
Така щях да бъда аз ако не беше шефа на родилното е майчин дом! Второто ще съм при него с избор на екип

# 283
  • София
  • Мнения: 4 122
Родих преди 9 месеца в Токуда и съм страшно доволна от отношението, лекаря, персонала. Живи и здрави и второто си дете ще родя там.

Преди да родя лежах за задържане в Шейново и съм страшно разочарована. Никакво внимание, отношение....изписват ме и няма кой да ми каже дали трябва да продължа да пия някакви хапчета или не. Добре, че веднага се обадих на АГ-то и ми каза да си купя и след това отидох и да ме прегледа. А на изписването дори и не ме прегледаха за да видят как са нещата.

# 284
  • Мнения: 134
Гласувах за Вита. Раждах мин.година - април месец, при д-р Чорбова. Освен самото раждане, токлкова ми хареса обстановката и отношението на акушерките, че не ми се тръгваше като ни изписваха.

Общи условия

Активация на акаунт