Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 268
  • 493
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
Първото си дете родих в Майчин дом-г.София,без избор на екип.Отидох в спешното през нощта,в тунелът и определено не съжалявам.Сега съм бременна с второто си дете  и се колебая дали да имам избор,макар,че не познавам лекарите персонално,малко съм объркана,а времето си напредва.Следя се в центъра на МД,в ниската сграда и от там ме посъветваха,че не е нужен екип,всички били добри,но нещо не ми се вярва,като чета тук друго се очертава.Така,че дайте съвети.
Тъй като и на мен от Медицинския център ми казаха същото и аз им повярвах.,. И съжалих. Избери си екип... Пиши ми на лични ако ти трябва специалист

# 316
  • Мнения: 271
Софиямед защо не е в тази класация?

# 317
  • Мнения: 182
Най-вероятно защото темата е по-стара от болницата  Laughing

# 318
  • Мнения: 271
Може обаче пресни родилки да споделят мнения от Софиямед.

# 319
  • Мнения: 744
Здравейте, търсех информация за болница Щерев и случайно открих тази тема.

Искам да попитам насочилите се към частна болница- коя ще изберете и защо?
А насочилите се към държавна- освен цената, имате ли други причини? (някой казваше че имало по-добра апаратура/лекари, но не знам колко е вярно, в повечето частни болници лекарите са от държавните АГта).

Аз искам частна заради "ВИП" отношението и засега се колебая между 'Надежда' и 'Щерев' и много малко за 'София мед' (тя ми е най-близо, но съм по-спокойна с лекарите в "надежда"). За "Щерев" не мога да намеря тема за раждане- ако има, може ли да ми помогнете с линк?

Иначе важните неща за мен са: добри специалисти, добро отношение (не искам подвиквания и грубости, а да са мили и да ми помагат максимално), добър анестезиолог (искам да раждам с епидурална упойка, поставена максимално рано). Също така предпочитам самостоятелна стая и мъжът ми да може да идва по всяко време (както и по време на раждането) и да е чисто и да няма хлебарки.   Би било добре и да помагат със съвети за бебето (кърмене, къпане) в началото, но май вече искам невъзможното  Grinning

 Много съм страхлива, не търпя на болка, ужасявам се от болници (особено нощем) и затова много ще ме е страх като дойде времето и искам да съм сигурна, че съм в добри ръце....

Мерси предварително за който може да даде съвет (сигирно като прочетохте горното първо ще ви дойде " не раждай"  Laughing, но няма как, трябва да се мине през това....)
С две ръце ти препоръчвам Щерев. Родих там миналата година и съм много доволна.Имат  отлични специалисти, анестезиолозите са много добри,  отношението е супер-през цялото време около теб се въртя т сто човека, при раждането има винаги два лекара плюс анестезиолога и неонатолога. Най-важното е че действат супер организирано и правят максимума да се съобразят с всички твои изисквания доколкото е възможно. Атмосферата в клиниката е страхотна и имаш чувството че не си в болница. Свиждането е уж с часове, но реално през целия ден може да си идват при теб който си поиска,  което на мен лично не хареса хич защото съседката по стая цял ден висеше вътре с всичката рода,  а това са все пак новородени. Бебето може да е с теб 24ч или да го взиват за през нощта. Много помагат за кърменето, преглеждаше ме док кога ще слезе кърма, после носеха стерилни помпи на всяко хранене плс нощно време цедях и давах да я хранят по мое желание.Големият им минус е липсата на достатъчно самостоятелни стаи, обещават единична и после всичко е пълно и се оказнаш в двойна... На тва  отгоре родилното не е в новата сграда а е в стария корус и лятото е доста гадна жега защото климатика не е централен и с бебе на два дни трудна работа... Чистат навсякъде през целия ден,  уютно е, но няма нищо общо с модерния нов корпус. В крайна сметка пак бих родила там заради отличните лекари и отношение.
Учуди ме коментара за "зачестилите негативни отзиви" - има сигурно 200 стр тема за раждане в Щерев с най много две три недоволни.
Колкото до Надежда,  за мен големият им плюс е хубавата нова база, иначе ако някъде са  зачестили отрицателните мнения е точно там (чета обстойно че пак ме интересува Simple Smile) Освен това родилното функционира от година и май им трябва още време да сработят много неща.
Успех и леко раждане Simple Smile

# 320
  • Мнения: 3
Относно Шейново.
Споделям докато емоциите са още пресни и защото сама знам колко дълго четох из форумите, чудех и избирах накъде да поема след като тестът показа две черти.
Много приятелки родиха в частни болници, но реших, че е важен доктора, не лукса. И то е точно така. Въпреки съветът на страхотната докторка, при която обикновено ходя (тя не следи бременост) да отида в Майчин дом, автоматично го изключих – не познавам никого там, нямам приятелки с впечатления, пък и крясъците и мизерията не са за пренебрегване.
Избрах Шейново – в последните години чувах все добри отзиви, порових за доктори – естествено първо д-р Велев изскочи – и форуми, и познати го обсипваха с комплименти, но реших, че вече като шеф едва ли ще е все на разположение. Тогава една приятелка с бебе на два месеца 20-минути ми обясняваше колко добра, внимателна и готина е д-р Албена Гагова. Взех телефона и си записах час. Не беше трудно (както описват по форумите) – по телефона сестра Слава ме записа, но с уговорката, че докторката “не работи със здравната каса”. Чудо голямо, още на другия ден бях в кабинета в Шейново. Усещах, че това е моята докторка. И тя се оказа страхотна – усмихната, внимателна, с чувство за хумор. Бях едва в 7-8 седмица и ме изпрати по живо, по здраво до след месец (за биохимичен скрийнинг).
За нещастие, прокървих седмица преди скрийнинга и звъннах в кабинета. Беше петък, не съм изпадала в истерии, но не обичам да чакам. Обади се пак сестра Слава, която обясни, че Гагова я няма и цитирам “ако съм толкова притеснена да дойда в дежурния кабинет”. Първото Тряс!
Така и направих. Час по-късно бях в Шейново и поисках преглед в дежурния кабинет, но на регистратурата се зачудиха защо. Споменах името на Гагова и след две минути се оказа, че не ми трябва никакъв дежурен, а самата тя ще ме види. Върнах я от паркинга почти, но вече беше без значение: плодът нямаше пулс. Тогава тя много сериозно ми каза: “Идваш в понеделник, в 8 ч. и те поемаме за абразио, ако случайно събота и неделя кървенето се засили идваш в болницата”.
Два дни лежах, плаках и в понеделник стегнах нощницата и се явих пред кабинета. Беше пълна лудница – чакаха шест, седем жени, ту ми точеха кръв, ту попълвах документи, ту някакъв възрастен и грубоват доктор ме преглеждаше без да каже и дума... Минута преди да ме качат в отделението за аборта разбрах, че Гагова няма да го прави. “Нещо си се заблудила, това става само с избор срещу заплащане”, каза Слава. Иначе си имало дежурен лекар. Второто Тряс!
Че защо тогава ме накараха да чакам до понеделник. Защо не ме приеха още в петък и да се свърши? Кому беше нужен целия този цирк при факта, че плодът е умрял преди две седмици и половина?
Ядосах се много, хвърлих документите и казах да става каквото ще. Мъжът ми обаче настоя да избера Гагова и платих 200 лв. на регистратурата. Скоро се качих в отделението и зачаках реда си – беше лудница, Гагова тичаше напред-назад, сестрата която ме водеше към манипулационната беше бойна лелка, която говореше на колежките си на “курви”. Не ме вълнуваше. Просто по-скоро смешно, но смущаващо.
Докато Гагова дойде вече бях заспала. Изсипаха ме на леглото час по-късно. За 30 минути се събудих и се огледах за сестра – имам заболяване на очите и ми беше важно някой да ми каже кога мога да си взема лекарствата. Нищо. Вярвах, че Гагова всеки момент ще отвори вратата за да каже как е минала манипулацията. Нищо. Помолих едно от момичетата в стаята да попита някой за лекарствата ми – тя отиде до сестрата и ми предаде: Казаха да изчакаш да излезнеш от упойката! Мина час – нищо. Мина втори час – пак нищо. Нито Гагова, нито друг доктор, нито сестра. Взех лекарствата на своя глава. Мина трети час – стана ми криво. Огледах одеалото, с което ме бяха завили: мръсно с надпис НЗ и с косми от вероятно всички жени лежали под него преди мен. Припомних си гледката само от преди няколко часа пред Шейново: шефът Велев паркира лачен “Ягуар”, а друг доктор – последен модел баварец. Нищо лошо – добри доктори, изкарали са си ги. Живи и здрави. Но на фона на мръсното НЗ одеало e нечестно и ти иде да заплачеш...
Мина и четвърти час – все още лежах захвърлена без никой да погледне жива ли съм или не, имам ли кръвоизлив или не, тръгнала ли съм си на своя глава или не...
Знам, че ще кажете – абразио, голямо чудо! Но за мен не е чудо, а ужас, чиито емоционални рани още ближа. Не е нормално това отношение. Не е човешко. За тях може да съм отметка в тетрадката или оня пореден “missed” от сутринта, но за мен той е първи и боли.
Изписах се сама след 4 часа самотно съществуване в Шейново. За щастие, възстановяването върви добре. Две седмици по-късно си взех епикризата: посрещна ме пак сестра Слава – не беше нито усмихната, нито любезна като онзи първи път. Не виждаш ли какво пише? Защо ми закъснявате? (не бях – отидох във времето, което ми определиха в отделението) Кой да те прегледа сега? Искаш ли днес да бъдеш прегледана?
Не бе, само идвам да видя колко по-лошо можеш да се държиш...
Все пак ми намери някакъв млад доктор. За 40 секунди по часовник ме прегледа – каза всичко с манипулацията е добре и толкова. Казах, че се съмнявам за гъбички – изпрати ме да си направя изследване при лекуващия ме доктор?! Епикризата изобщо не беше погледната. Обяснения никакви.
Още на другия ден отидох при моята гинеколожка, за която всеки ден благодаря, че я има! Не просто добър доктор с призвание, а истински човек. Хвърлих й всички документи, емоции и истории. Успокои ме, чете епикризата пет минути, обясни ми всичко, дори че имам цистит, което било нормално след missed. Кой да ми каже в Шейново? Кой да ми обясни да си подсиля бъбреците? Кой изобщо го интересува... Не ми е правила изследване за гъбите, защото е рано, но ми изписа вагинални глобули. Нещо, което без проблем можеше да направи и онзи доктор в Шейново, но за какво да се хаби?
Не ме разбирайте погрешно: моята докторка ми каза, че матката е изчистена перфектно, тоест Гагова си е свършила работата. Нещо, в което нито за миг не съм се съмнявала! Д-р Албена Гагова е професионалист, но не е човекът, който си представях. Защото когато всичко е наред всички доктори са готини. Важното е да са хора когато нещата не вървят.
Защото ние сме хора, а не данни от статистическа таблица.  Confused

# 321
  • Мнения: 148
Покъртителна история за Шеиново ShockedАз съм се насочила към Майчин дом,там родих първото си дете по спешност без предварителни уговорки и всичко мина повече от добре.Да храната не струва,не е лукс,но пък по важно е детенце и мама да са ок.Сега мисля пак да раждам там,но си мисля да избера екип,така,че моля дайте съвети и предложения.Гледам за Дяволов,Николов има повече положителни мнения.

# 322
  • Мнения: X
Покъртителна история за Шеиново ShockedАз съм се насочила към Майчин дом,там родих първото си дете по спешност без предварителни уговорки и всичко мина повече от добре.Да храната не струва,не е лукс,но пък по важно е детенце и мама да са ок.Сега мисля пак да раждам там,но си мисля да избера екип,така,че моля дайте съвети и предложения.Гледам за Дяволов,Николов има повече положителни мнения.
И двамата са страхотни. В отделението на Дяволов лежах, а Николов ме спаси по време на раждането

# 323
  • Мнения: 148
Благодаря Малиш за бързия отговор,сякаш повече клоня към Николов,за сега.

# 324
  • Мнения: 3
Моята докторка каза категорично Дяволов занапред...

# 325
  • Мнения: 3
Покъртителна история за Шеиново ShockedАз съм се насочила към Майчин дом,там родих първото си дете по спешност без предварителни уговорки и всичко мина повече от добре.Да храната не струва,не е лукс,но пък по важно е детенце и мама да са ок.Сега мисля пак да раждам там,но си мисля да избера екип,така,че моля дайте съвети и предложения.Гледам за Дяволов,Николов има повече положителни мнения.

Здравейте,
и на мен ми предстои да си избера къде да раждам, ходя в момента на ЖК в Майчин дом. Но съм чувала мн страшни неща за там, дайте и на мен съвет  ooooh!

# 326
  • Мнения: X
Покъртителна история за Шеиново ShockedАз съм се насочила към Майчин дом,там родих първото си дете по спешност без предварителни уговорки и всичко мина повече от добре.Да храната не струва,не е лукс,но пък по важно е детенце и мама да са ок.Сега мисля пак да раждам там,но си мисля да избера екип,така,че моля дайте съвети и предложения.Гледам за Дяволов,Николов има повече положителни мнения.

Здравейте,
и на мен ми предстои да си избера къде да раждам, ходя в момента на ЖК в Майчин дом. Но съм чувала мн страшни неща за там, дайте и на мен съвет  ooooh!
И аз мога да ти разкажа страшни неща. Ако искаш МД си избери екип

# 327
  • Мнения: 148
Цвети,при кого се записа на ЖК?

# 328
  • Мнения: 3
Цвети,при кого се записа на ЖК?
Мариана Савчева - тя е шеф на отделението долу, но тя не изражда Sad
И чета супер мн неща и се шашкам, не искам да раждам никъде  Cry

# 329
  • Мнения: 11
Здравейте Simple Smile Наскоро се преместихме да живеем в София и ми се налага да си сменя лекарката. Ако някой може да ми предложи добър гениколог за водене на ЖК нека пише. Незнам и към коя болница да се насоча.

Общи условия

Активация на акаунт