Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 384
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 607
leomama, на мен ми се падна този лекар когато отивах да ме приемат за раждане. По същия начин ме прегледа за разкритие. Тъй като много ме заболя извиках, а той каза: Моите пръсти са 2 см, а главата на бебето 11 см. Как мислиш, че ще излезе? Shocked
Сега като се сетя ми е смешно, но тогова не ми беше така Sad
Не се притеснявай толкова, лекарите се сменят, но не знам дали можеш да разбереш кой кога ще бъде на смяна. Мисля, че имаха някакъв график някъде, следващия път питай някоя акушерка, тя ще ти каже.
Успех и леко раждане!

# 1 351
  • Мнения: 18
leomama, на мен ми се падна този лекар когато отивах да ме приемат за раждане. По същия начин ме прегледа за разкритие. Тъй като много ме заболя извиках, а той каза: Моите пръсти са 2 см, а главата на бебето 11 см. Как мислиш, че ще излезе? Shocked
Сега като се сетя ми е смешно, но тогова не ми беше така Sad
Не се притеснявай толкова, лекарите се сменят, но не знам дали можеш да разбереш кой кога ще бъде на смяна. Мисля, че имаха някакъв график някъде, следващия път питай някоя акушерка, тя ще ти каже.
Успех и леко раждане!
Ох ,значи не съм единствената ! А как мина раждането и кой лекар ви изражда ?

# 1 352
  • Мнения: 607
Аз раждах секцио при Димитров и Жекова, но имах показания.

# 1 353
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Жекова и Балтаджиева със секцио и двата пъти.Един и същ екип ми се падна и в двата случая.Бях с избор на екип,първото секцио беше заради мъртво раждане,като искам да подчертая,че в случая лекарите нямаха никаква вина! А сега си имам малко съкровище Никола Simple Smile

# 1 354
  • Мнения: 18
Здравейте отново съм аз ,все още не родила! Преносвам 3-ти ден ! Някой може ли да ми каже в окръжна колко дни биха ме изчакали преди да предизвикат раждане? Чета различни неща ,едни казват 7 други 10 дни ! Ако приемем ,че всичко е наред при мен освен това ,че бебко вече е над 4 кг колко дни биха ме изчакали и аз имам ли право да поискам предизвикване? Това ми е първо раждане и ме плаши ,че бебето е толкова едро!
Предварително благодаря!

# 1 355
  • Мнения: 57
Аз като бях при Дачева миналата седмица, тя ми каза, че ако всичко е наред може да се изчака до 2 седмици след термин. Наблегна на това, че е най-добре раждането да почне естествено и да не се предизвиква.

# 1 356
  • Мнения: 607
В приемния кабинет има бележка, на която пише, че бременни се хоспитализират 14 дена след термин. Не знам обаче дали се прилага или има и изключения, в случаите когато се ражда без екип.

# 1 357
  • Мнения: 8
2 седмици се чака. А да ти го предизикат по желание, едва ли Wink

# 1 358
  • Мнения: 18
Благодаря за отговорите мами  bouquet
Днес бях при доки , слуша тоновете на бебето и каза ,че са нормални ,но при опипване каза ,че главичката хич не е слязла надолу! Има и друго което ме вълнува, може би като краен вариант е кога имам право да поискам секцио? Знам ,че имам законното  право ,но не и кога точно? Също и в тези случаи заплаща ли се нещо или здравната каса поема всичко?

# 1 359
  • Мнения: 607
Винаги можеш да си поискаш секцио, но естествено трябва да си платиш за него, ако нямаш показания. Доколкото прочетох от горните ти постове, бебето ти е доста големичко. Някои лекари са склонни да препоръчат секцио в тези случаи, но други не. А за окръжна според мен колкото и голямо да е бебето винаги ще предпочетат да се пробва нормално и ако не стане тогава чак секцио.

# 1 360
  • Мнения: 3 968
В Окръжна не толерират секциото по желание и никой няма да се навие.

# 1 361
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Ако се наложи,ще направят секцио,и няма да платиш нищо.

# 1 362
  • Мнения: 18
Отново аз  Simple Smile Днес бях на тонове в об и имах късмета да попадна на Жекова за минутка преди да влезе за секцио! Преносвам 5-ти ден и ме посъветва ако не искам това да продължава , да пия всяка вечер по таблетка no spa и спазмалгон!  Аз разбира се и се доверявам ,но питам вас мами дали някоя вече е изпробвала този метод и има ли полза?

# 1 363
  • Пловдив
  • Мнения: 472
На мен тя също ми изписа това, но ги пих седмица и половина преди да родя, но пък си родих един ден преди термин.

# 1 364
  • Мнения: 18
Дано при мен има по-скоростен ефект! Снощи ги изпих за пръв път и тази сутрин се чувствам леко замаяна ! Нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт