Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 226
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 43
Извинявай, но всичко е въпрос и на обща култура, не само те да ти обяснят, но ти 9 месеца имаше да проучиш всички въпроси... толкова ли нямаш съседки с малки деца да попиташ? Съжалявам, но всичко при теб е в следствие на ниска обща култура, до някъде незаинтересованост и лоша подготовка, щото да го направиш знаеш, ама да го гледаш не....  newsm78 Никой не се е родил научен ама хората толкова литература са написали, толкова клипчета и инфо в нета, най- малкото да беше звъннала на някоя приятелка, баба, леля, на съседката отсреща ....

# 1 471
  • София
  • Мнения: 158
Я по-кротко!

Общата култура няма нищо общо с поведението на персонала към жената. Това, че е болна, не я прави презряна и обект на двоен стандарт! Никой не заслужава да го игнорират и да се държат с него грубо.
 
И да, факт е, че санитарките си врат гагата където не им е работа, вместо да изчистят банята.
Извинявай, но всичко е въпрос и на обща култура, не само те да ти обяснят, но ти 9 месеца имаше да проучиш всички въпроси... толкова ли нямаш съседки с малки деца да попиташ? Съжалявам, но всичко при теб е в следствие на ниска обща култура, до някъде незаинтересованост и лоша подготовка, щото да го направиш знаеш, ама да го гледаш не....  newsm78 Никой не се е родил научен ама хората толкова литература са написали, толкова клипчета и инфо в нета, най- малкото да беше звъннала на някоя приятелка, баба, леля, на съседката отсреща ....

# 1 472
  • Мнения: 2 171
Извинявай, но всичко е въпрос и на обща култура, не само те да ти обяснят, но ти 9 месеца имаше да проучиш всички въпроси... толкова ли нямаш съседки с малки деца да попиташ? Съжалявам, но всичко при теб е в следствие на ниска обща култура, до някъде незаинтересованост и лоша подготовка, щото да го направиш знаеш, ама да го гледаш не....  newsm78 Никой не се е родил научен ама хората толкова литература са написали, толкова клипчета и инфо в нета, най- малкото да беше звъннала на някоя приятелка, баба, леля, на съседката отсреща ....

Уауууу!!! Ей това ме разби. Значи оправдаваме някого, че не си е свършил работата?! Защо ли да си я върши, като има толкова информация в нета, пък и съседките са ни под ръка. А акушерките за какво да си дават зор, при толкова информация наоколо. Настръхна ми косата от разказа на Валентина, поставих се за момент на нейно място и ми стана много кофти за всичко, през което са я накарали да премине. Чудя се как може майки не само да не проявят съпричастност към други майки, а и да са толкова груби.
Съжалявам за намесата в темата ви, отдавна Окръжна престана да ми е опция за раждане, но още ми излизат съобщенията за нови публикации и не можах да се стърпя.

# 1 473
  • Мнения: 46

Груби и цинични - и лекари и акушерки....съжалявам ако има изключения, но общата картина е такава! Не ми се навлиза в подробности, достатъчно разказано има назад в темата...

# 1 474
  • Мнения: 194
Цитат
Извинявай, но всичко е въпрос и на обща култура, не само те да ти обяснят, но ти 9 месеца имаше да проучиш всички въпроси... толкова ли нямаш съседки с малки деца да попиташ? Съжалявам, но всичко при теб е в следствие на ниска обща култура, до някъде незаинтересованост и лоша подготовка, щото да го направиш знаеш, ама да го гледаш не....  newsm78 Никой не се е родил научен ама хората толкова литература са написали, толкова клипчета и инфо в нета, най- малкото да беше звъннала на някоя приятелка, баба, леля, на съседката отсреща ....
Следя темата от доста време но по злобен пост до сега не бях чела Sad !
Не мога да повярвам че жена в 21-ви век може да разсъждава по този начин #Cussing out!
Всичко което е описала valen_tina_171 аз го изживях само че в друга болница и напълно я рабирам. Още доста трябва да поработят в държавните болници върху отношението към родилките. Гледала съм филми по чужбина как се процедира, как се оказва пълна психическа подкрепа в този така лабилен и труден период, но тук В БГ доста хляб още трябва да изядат за да ги стигнат, а и държавата за съжаление нищо не прилага като закони в това отношение. Жалко найстина. А масово се говори че няма раждаемост, ми как да има? Само циганките ще раждат защото с нашите данъци и още куп други помощи , който им се дават могат да си позволят по 6-7 и повече деца..А аз дето си плащам всички осигуровки, редовен платец съм във всяко отношение,  дори и детски не ми се полагат.  #2gunfire

# 1 475
  • Пловдив
  • Мнения: 472
Е по тази логика дайте да си раждаме децата в къщи Grinning. Абсолютно подкрепям предния пост. Поредния коментар от човек на отделението според мен, или поне близък на някой работещ там, отказвам да повярвам, че има майка, която да е толкова груба към друга такава. А все пак главното беше болестта на момичето, а не какво са ѝ показали по време на престоя. И друго, ако все пак всичко сам трябва да научиш и т.н., защо в епикризата пишат какво точно са те научили, да го махнат от епикризата и да не се хвалят по отворените врати, че видиш ли много ще ти помогнат и научат.

# 1 476
  • София
  • Мнения: 1 115
Раждах дъщеря си точно преди 6 години по това време.Днес има рожден ден .
Аз бях с избор на екип .Отидохпрез нощта.Вратата ми отвори една лекарка .БНещо С Д.Не помня .Прегледа ме .Развика ми се ,че имам само 3 см разкритие.Какво съм правела там .Имало жени където така си ходели с дни и т.н.Аз имах силни болки и моята лекарка ми каза веднага да отивам.
След като и казах при коя съм веднага смени тона .
Вкараха ме в предродилна зала.Дойде лекарката ми и ме вкара в родилна около 6 часа сутринта..Включи ме на системи.Болките бяха много силни.Накрая губех съзнание от болки.
Бебето беше увито с пъпна връв,но казаха че това не е фатално.
На моменти се губеха тоновете и ме е яд сега на акушерката защо нищо не каза.
Накрая като тръгнах вече да раждам се изгубиха тоновете на бебка.Настъпи хаус.Дойдоха всички лекари ,които бяха в отделението.Започна се едно тичане .
Изродиха я с форцепс ,защото вече беше късно за др вариант.Тя не изплака мн време.Мисля ,че не дишашше.Вкараха и от онези тръби ,където ги бях гледала само по филмите.Изплака.След това ме шиха и уж че си бях платила анестезиолог не дойде.Нне мога да ви опиша каква беше болката и шока.
Лекарката ми каза ,че съм невероятна късметлиййка че си имам живо бебе.
След раждането бях мн зле и физически и психически.
изпаднах в страшна депресия .качих 30 кг.Плачех много.
Слава богу имам невероятно дете,но за секунди щяха да я изпуснат.ПОвече там няма да родя никога.Всъщност не мисля ,че повече ще родя,защото страха е много голям

# 1 477
  • Мнения: 283
Извинявай, но всичко е въпрос и на обща култура, не само те да ти обяснят, но ти 9 месеца имаше да проучиш всички въпроси... толкова ли нямаш съседки с малки деца да попиташ? Съжалявам, но всичко при теб е в следствие на ниска обща култура, до някъде незаинтересованост и лоша подготовка, щото да го направиш знаеш, ама да го гледаш не....  newsm78 Никой не се е родил научен ама хората толкова литература са написали, толкова клипчета и инфо в нета, най- малкото да беше звъннала на някоя приятелка, баба, леля, на съседката отсреща ....
Ти сериозно ли си майка? Как може да си толкова злобна и с какво по-точно го предизвиках? Изобщо не знаеш, явно не се и опитваш да разбереш какво съм изживяла. Не те и задължавам, но явно си имала време да мислиш толкова негативно, но не и да се поставиш на мое място. Детето не е грешка! Изключително желано и обичано е! Не знаеш какво е да лежиш в гастроентерологията, за да ти кажат как ще трябва да раждаш, за да е максимално безопасно за детето! Не знаеш какво е да сънуваш кошмари, че самата ТИ си заразила детето си и да чакаш заветния шести месец, за да разбереш дали е истина! Извинявай, но приятелки с деца нямам, а и както и другите момичета казаха, то ако с приятелки става, за какво са тогава акушерките??????????? Интернет не е лекар, не може да ти каже как да си гледаш детето! Аз се справих абсолютно сама и смятам повече от задоволително! Знаеш ли как ревах като се прибрахме, детето спи, не иска да яде, а като му дам шишето плюе всичко. А щом свекърва ми се пробва, захапа и си изяде всичко. И това защото, видиш ли YOUTUBE в случая не може да ми помогне!  Как може да ми кажеш, че съм с ниска обща култура, защото не зная как да накърмя детето си??????? Наистина ли смяташ, че подобно отношение в болницата е нормално, само защото съм болна? По-малко човек от теб ли съм? Не заслужавам ли това, което останалите получиха? Или жените в другите стаи просто бяха с по-богата обща култура от мен??????? Не съм очаквала подобно нещо, наистина!

# 1 478
  • София
  • Мнения: 18 709
Стига де ,разбрах ме те не е нужно да си многострадалната Геновева не си само ти така не се притеснявай.

# 1 479
  • Пловдив
  • Мнения: 472
Стига де ,разбрах ме те не е нужно да си многострадалната Геновева не си само ти така не се притеснявай.

Стига на такива като теб, това е форум. Място за споделяне, ако не ти изнася не влизай и не чети. Да и аз съм като нея, но това е мястото където да го споделим и да бъдем хора, а не ... Даже нека момичето да си каже всичко, за да може да помогне за избора на друга майка в нейното положение.

# 1 480
  • Мнения: 154
Извинявай, но всичко е въпрос и на обща култура, не само те да ти обяснят, но ти 9 месеца имаше да проучиш всички въпроси... толкова ли нямаш съседки с малки деца да попиташ? Съжалявам, но всичко при теб е в следствие на ниска обща култура, до някъде незаинтересованост и лоша подготовка, щото да го направиш знаеш, ама да го гледаш не....  newsm78 Никой не се е родил научен ама хората толкова литература са написали, толкова клипчета и инфо в нета, най- малкото да беше звъннала на някоя приятелка, баба, леля, на съседката отсреща ....

Не че нещо ама аз майка дето не се притеснява в началото дали се грижи достатъчно добре за детето си...аз имам много лошо мнение за окръжна болница и мисля, че момичето е право да си напише мнението.Вместо да се възползвате от чуждия опит такива като теб гледат като коне с капаци!!!! И ако си толкова подготвена за бебето, вземи напиши една книга! Аз си мисля,че точно добрата майка има тревоги и притеснения, а ако една майка не се притеснява за детето си, не търси съвети, не иска мнения точно от лекари и акушери, що за майка е! Мисля, че е по-правилно да потърсиш помощ от акушерките, отколкото 9 месеца да четеш коментари е интернет, които понякога могат да бъдат написани и от някой мъж психопат!!!

# 1 481
  • Мнения: 154
Стига де ,разбрах ме те не е нужно да си многострадалната Геновева не си само ти така не се притеснявай.

Абе защо има толковя злобни майки тук, от къде тая злоба, това не е ли форум, в който да се учим от опита на другите и да си помагаме?

# 1 482
  • София
  • Мнения: 18 709
ЗАщо като не желая да съжалявам някой съм злобна  newsm78 след като си написа недоволството не  енужно само да се преекспонира и  описва.Такива мнения има за всяка една болница,така че и да реве тук все тая.Да беше ревала в болницата и да пише оплакване там ,а не тук,след дъжд качулка.

# 1 483
  • София
  • Мнения: 230
Абе що за хора сте вие бе. И какво - като прочете цялата налична литература по въпроса как се отглежда едно бебе, това означава че ще намери отговор на всичко ли? На акушерките в болницата каква им е работата - да си чешат .... или да отговарят на въпроси, зададени от родилките.
То ако с четене от интернет ставаше ..... Ама ако и всички са като вас квачки си представям какъв съвет ще получи човек.
И до колкото чета заглавието на темата е "Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София", което само по себе си предполага да се изказва мнение за болницата, персонала и отношението. Не виждам с какво се е преекспонирало. Тя си изказа мнението и впечатлението. Нали това е целта на тая тема. Ама може би и моята обща култура е ниска......

# 1 484
  • Мнения: 154
ЗАщо като не желая да съжалявам някой съм злобна  newsm78 след като си написа недоволството не  енужно само да се преекспонира и  описва.Такива мнения има за всяка една болница,така че и да реве тук все тая.Да беше ревала в болницата и да пише оплакване там ,а не тук,след дъжд качулка.

А ти раждала ли си? Защото след като родиш чисто психически не си готов да водиш войни с хората,мкоито ти къпят бебето на 1 ден примерно...момичето според мен не търаи съчуствие, а пише мнението си, за да може другите майки в подобна ситуация да избегнат сълзите, които тя е проляла....Аз знам за един потресаващ случай, в който акушерка там пита пред вратата друга за момиче в стаята със спонтанен аборт дали го е "изсрала".Ето аз не търся съчуствие, защото момичето не бях аз, а моя приятелка и се надявам никой да не ме нападне, че съм хулила милите акушерки, но препоръчвам при проблем жените, които са се насочили натам да идат в друга болница!

Общи условия

Активация на акаунт