Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 220
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 758
Аз да се похваля, че най-сетне си направих пластика и оправиха положението, до което ме докара Жекова. Оперирах се в Пирогов и ме направиха все едно не съм раждала. Идната седмица ще ходя за сваляне на конците.
Какъв е твоят случай, че ми стана интересно?

# 1 501
  • София
  • Мнения: 1 289
Така ме беше зашила, че се бяха образували два "моста", единия от които беше съвсем малък и моят лекар го сряза в кабинета през пролетта миналата година. Другият беше труден за откриване и, съответно, за лечение, но най-накрая се намери и го оправиха, надявам се. Още съм с конците. Проблемът в следствие на това беше, че не можех да водя полов живот, нямаше шанс за проникване. Когато раждах през ноември 2013, след шиенето тя ми каза, че имам два външни шева. Попитах я за вътрешни и с ехидна усмивка замълча малко и ми каза, че нямам. Ходих на преглед след това при нея и всичко "беше наред". Не знам, мнението ми за нея и за болницата като цяло е доста противоречиво, защото хем гледам да съм обективна за позитивната част, хем има и неща, за които не мога да си простя, че отидох там с уговорка и избор на екип.

# 1 502
  • София
  • Мнения: 18 709
Не съм казала това,дори напротив казах там на място да си пуснала оплакване.Не се впрягай тук ,а вземи мерки навреме.Това е.
Не става дума за оплакване в болницата и не си човекът, който може да ми казва къде да се впрягам, защото до колкото ми е известно това е форум. От кои мои думи реши, че искам съжаление, да се оплача или да взема мерки срешу болницата???? за 1000000 път ще повторя, че РАЗКАЗАХ ИСТОРИЯТА СИ ЗАРАДИ МАЙКИТЕ, КОИТО БИХА ИСКАЛИ ДА РАЖДАТ ТАМ, А НЕ ЗА ДА СЕ ОПЛАКВАМ!Ако кажа положително мнение няма да има проблем, но щом казах една по-различна гледна точка и веднага се намери кой да ме хули. Когато аз търсех информация за болниците, точно в тази тема не прочетох и 1 негативно мнение и това беше, което ме накара да родя там. Искам следващите да знаят и другият вариант и ако все пак решат това да е болницата, нека това да е ИНФОРМИРАН избор, а не заблуда!
   Ясно де няма нужда да повтаряш колко ти е неприятна болницата разбрах те,и не е нужно да крещиш все пак Grinning.Очевидно си се впрегнала доста.

# 1 503
  • Мнения: 758
absolutpartystar, на мен Жекова ми каза, че ще ми направи "малко пластика" докато ме шиеше след раждането. Но не ми каза какъв е проблема. След няколко месеца се оказа, че имам доста сериозно смъкване на матката. Засега се крепи положението, но може да се влоши с времето. Нямам представа защо се е получило така, дали в процеса на раждане или от самата бременност.

# 1 504
  • София
  • Мнения: 1 289
И двата варианта са възможни, като нормалното раждане често води до такива аномали,  така че, според мен, това е по-вероятната причина. Аз след около месец ще знам със сигурност какво е положението при мен и, ако решиш да се оперираш, ще мога да препоръчам лекар. Иначе не е болка за умиране, след раждането беше доста по-зле, отколкото това. Доволна съм, че го направих, въпреки известните резерви и опасения.

# 1 505
  • Мнения: 2 171
И двата варианта са възможни, като нормалното раждане често води до такива аномали,  така че, според мен, това е по-вероятната причина. Аз след около месец ще знам със сигурност какво е положението при мен и, ако решиш да се оперираш, ще мога да препоръчам лекар. Иначе не е болка за умиране, след раждането беше доста по-зле, отколкото това. Доволна съм, че го направих, въпреки известните резерви и опасения.

Макар че не е по темата, аз също ще помоля за името на лекаря. След второто ми раждане така са ме шили, че са си оставили ръцете, отделно шийката си е оставена разкъсана. Трябва да взема някакви мерки, макар че сигурно няма да е много скоро, предвид че сега ми предстои отново раждане, този път секцио.

# 1 506
  • София
  • Мнения: 1 289
Разбира се, само да разбера дали съм доволна от резултата и ще споделя. На външен вид съм много доволна, все едно не съм раждала, дори белега от епизиотомията са махнали. Но основният проблем е вътре и засега не знам как са нещата.

# 1 507
  • София
  • Мнения: 158
Отправям въпрос към раждали наскоро в Окръжна.

Когато раждането започне, задължително ли слагат система с окситоцин или се съобразяват със ситуацията? Позволяват ли да не раждаш легнала, има ли условия да се вертикализираш както ти е удобно?

# 1 508
  • София
  • Мнения: 1 289
Слагат принципно, въобще не ти обясняват какво и защо слагат. Поне на мен и мои две приятелки, които също раждаха там с избор. Ако изрично откажеш, предполагам, че ще се съобразят.
За позата на раждане не са ми давали свобода, даже ме наместваха в поза, която изобщо не ми е удобна, но пък други жени са споделяли, че са раждали както им е удобно.

# 1 509
  • София
  • Мнения: 162
Първия път през 2010г окситоцин ми сложиха веднага. Този път чак, когато имах пълно разкритие. Акушерката през цялото време ми обясняваше какво прави и какво да правя аз. Позата при раждане не съм избирала. Магарето е направено в леко повдигната позиция за гърба, краката сгъваш върху металните държачи, опъваш каишите и напъваш. Това е общо взето.

# 1 510
  • Мнения: 283
Не съм казала това,дори напротив казах там на място да си пуснала оплакване.Не се впрягай тук ,а вземи мерки навреме.Това е.
Не става дума за оплакване в болницата и не си човекът, който може да ми казва къде да се впрягам, защото до колкото ми е известно това е форум. От кои мои думи реши, че искам съжаление, да се оплача или да взема мерки срешу болницата???? за 1000000 път ще повторя, че РАЗКАЗАХ ИСТОРИЯТА СИ ЗАРАДИ МАЙКИТЕ, КОИТО БИХА ИСКАЛИ ДА РАЖДАТ ТАМ, А НЕ ЗА ДА СЕ ОПЛАКВАМ!Ако кажа положително мнение няма да има проблем, но щом казах една по-различна гледна точка и веднага се намери кой да ме хули. Когато аз търсех информация за болниците, точно в тази тема не прочетох и 1 негативно мнение и това беше, което ме накара да родя там. Искам следващите да знаят и другият вариант и ако все пак решат това да е болницата, нека това да е ИНФОРМИРАН избор, а не заблуда!
   Ясно де няма нужда да повтаряш колко ти е неприятна болницата разбрах те,и не е нужно да крещиш все пак Grinning.Очевидно си се впрегнала доста.
Виж сега, ще го кажа за последен път, защото вече ме навеждате на мисълта, че четете избирателно. С главни букви написаното е за да подчертая, нещо, което никой не чете и на което никой не обръща внимание, не защото крещя. Другото, което е не съм казала, че съм недоволна от болницата като цяло. Още в първия си пост обясних, че съм много доволна и благодарна на д-р Жекова. И всичко това го повтарям пак, тук си права, но само защото явно наистина не четеш. обвиняваш ме в едни и същи неща, дори да обяснявам точно противоположното. Във всяка болница има такива случаи. Това обаче съвсем не означава, че трябва да бъдат скатавани. Тези, които са писали положителни впечатления, не са критикувани от никого, нали?

# 1 511
  • Мнения: 283
Отправям въпрос към раждали наскоро в Окръжна.

Когато раждането започне, задължително ли слагат система с окситоцин или се съобразяват със ситуацията? Позволяват ли да не раждаш легнала, има ли условия да се вертикализираш както ти е удобно?

Ами не знам дали се съобразяват за окситоцина, защото аз лично нямах нищо против. Сложиха ми и за 10 мин бях родила. А за другите пози за раждане. Поради голям плод, момичето до мен раждаше клекнала. Не знам, дали в крайна сметка така роди, защото това беше от многото пози, които лекарите пробваха. Тя милата се мъчи повече от час за изгонването на плода.

# 1 512
  • София
  • Мнения: 18 709
Писането с главни букви тук значи викане и крещене LaughingА за другото все тая не ме интересува.Какво да те критикувам просто всеки в ситуациата си трайка ,а после тук идва да обяснява или другаде все едно.

# 1 513
  • Мнения: 46

Изцяло дирижират раждането - окситоцин и всичко...нормално , но неестествено раждане. Не мислете, че ще можете нещо да изберете, както го пише в разните поучителни статии...И само повтарят: Ами, то не може раждане без болка, така е...Дааа...

# 1 514
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Не виждам проблем в това да е дирижирано. Казваш го сякаш искат да ти навредят. В крайна сметка, като сме отишли да раждаме в болница - ще слушаме лекарите. Ако искаш напълно естествено - взимаш дула и оставаш вкъщи. Това е положението...и да се възмущаваме, няма нищо да се промени. Да не обсъждаме случаите, в които е абсолютно задължително това индуциране! Питам аз какво става ако ти изтекат водите и 12 часа нямаш разкритие?!?! Да те галят по главата и да чакат плода да страда...Не ви разбирам, честно. Предстои ми трето раждане и двата пъти съм жива, благодарение на това, че сме били в болница. Първият път спешно секцио, вторият път родих нормално бебе 4220 гр и ако не беше Жекова - това в никоя друга болница нямаше да се случи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт