От коремчето на мама разделени, вече всички СЕПТЕМВРИйчета са във Родени!

  • 27 063
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 18
Да се запиша,че току виж ако тръгна да раждам ви загубя следите  Hug
Фейт,страхотна тема отново ! Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 40
Авара, ако те изпусна и тръгнеш да раждаш, стискам палци всичко да мине бързо и лесно.  Hug При мен няма сигурно кога пак ще вляза да попиша.

# 17
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Та искам да попитам и за други мнения, какво да правя?  Thinking
Моето мнение е че преди края на четвъртия месец не трябва да се захранва изобщо с нищо. Баткото го захраних на 5 направени месеца направо с пюре (не видях никаква полза в сокчетата Peace). Щях да го захраня и по-късно, но ми писна от постоянния му запек Crazy До самото захранване акаше с термометър в 90% от случаите...
Сега, ако всичко е наред с бебо, мисля да започна на 6 направени месеца, като наблегна на педагогическото и захранване, водене от бебето, за сметка на педиатричното (пюретата).
Това ми е виждането по въпроса, не налагам мнение Hug

Една от нас и Мии, абе вие ме изумихте с тези обръщания на бебоците  Shocked, да не правите прощъпулници по Великден  Joy
Сакън! Баткото ми проходи на 1 г. 3 м. и ми беше мнооооого добре. И до година и половина ако ми се държеше за пръста, пак нямаше да протестирам Laughing За това пък си тръгна много стабилно Simple Smile Не ща да прохожда по-рано, моля, моля! Crossing Arms Wink  Hug
Но наистина малкия е доста жилав и шавлив в сравнение с големия... страх ме е да го оставя и за секунда сам върху повивалника от сега Heart Eyes

Фейт, аз съм много доволна от Джин джира Алба Спрея. Вкъщи винаги се намира - освен за подсечено дупе го ползвам за изриване и изгаряне от всякакъв тип Peace

Айде, стискам палци до края на темата, всички необебили се мами да гушкат бебоците си! (които го искат де!)  Hug

# 18
  • Мнения: 2 802

Фейт, аз съм много доволна от Джин джира Алба Спрея. Вкъщи винаги се намира - освен за подсечено дупе го ползвам за изриване и изгаряне от всякакъв тип Peace


Да той е става за много неща ... дано ни помогне  Praynig Hug

Лъки ... къде се изгуби мила, да не отиде да раждаш  Crazy Вече предаде щафетата като мен  Mr. Green  и може спокойно да отиваш към болницата  Hug
Ако е така, всичко да мине леко  Praynig Hug

# 19
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Фейт много хубавка тема  Hug
На неродилите мами леко и безпроблемно раждане  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 802
Един въпрос към мамите, които ползват ФризоВом  Rolling Eyes
Сега направих една дозичка да дохраня, но като разклатих шишенцето с водата и сместа то стоеше като, че ли не е разтворено млякото - не знам как друго яче да го обясня  BlushМного странно наистина. Годно е до 2014 година, така, че предполагам е нещо от самото мляко. Като го пипнах отвътре ... тези уж "неразтворените" стояха леко мазни  Crazy

# 21
  • Мнения: 45
Честита ни темичка!!! Вече в родени!!! newsm51  smile3504 Фейт, благодаря!!!  smile3525

# 22
  • Мнения: 1 639
Айде в родени  Simple Smile, ама си пожелавам по живо по здраво  Praynig на нас очакващите.

Изчетох ви разказите.  Hug
stefiss_1978, абе дългичко си е било раждането, ама пък безшевно.  Simple Smile

Тази седмица да мине и ще се настроя и аз за финал.  Whistling Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 639
F.a.t.e.,  за ФризоВом, споделям опит от племенницата ( 5м), самото мляко е по-гъсто,
такава е консистенцията му. То е за бебеоци с проблем повръщане или запек.
Съдържа повече вещества, да ги наречем баластни Simple Smile и с него не се наддава на тегло ,
само се регулира проблема. Може да ти се наложи и с по-голям бибиерон да го дадеш,
не го сравнявай с Нан.  Wink

# 24
  • Мнения: 2 096
И ние ползваме безцинковия крем от Аптека Попова. Още в болницата тръгна да се подсича, но зет ми дотърча със спасителното кремче и се оправи. За сметка на това майка му също се подсече и още си чисти проблема. Нико така зверски се беше подсякъл на два месеца, че още в зародиш реагирам че става страшно. Идея нямате до къде го бяхме докарали тогава.
Захранването ще е след първа пролет при нас. Там съм категорична. Някой питаше за овесена вода - НЕ!! също така категорично.

# 25
  • Мнения: 217
Хелоу, и аз да се добера до компа, след като моята маймунка днес ми спря тока. Цял ден се криви и вися на циците ми. Май не му стига кърмата newsm78, ама ме ползва и за биба, а си има newsm78, какво му до кривя днес и искаше само да се гушка Confused След вечерната баня и хранене след това заспа като талпа Joy, беше гроги хайванчето след цял ден беснене Joy
Фейт, прекрасна тема  bouquet Не родилите мами, марш към родилното  smile3513 и леко да мине всичко.
Фейт и на нас ни изписаха този спрей за дупето, за който ти писа, но аз предпочетох да взема судокрема, че е по- икономичен. Сподели моля, мнение като го пробваш Grinning .
Вит. Д  давам на Пламен, защото имал рахит, но по 1 капка през ден, понеже се възползваме от слънчеви разходки все още, но след това най- много по 1 капка ден.

# 26
  • София
  • Мнения: 476
Запис от мен - НЕРОДИЛАТА -  Mr. Green стискайте палчета утре влизам в болница. Надявам се следващия път като се включа да бъде и моето бебче от родените. Фейт мисля, че той чакаше да пуснеш ти темата и скоро да се появи - дано Praynig

# 27
  • Мнения: 272
Фейт, благодаря smile3525 Да ни е честита новата тема. newsm44
А на всички чакащи мами- кураж Heart Eyes


Най-накрая ми остана време и аз да опиша своята история.
 
Чудото започна  в понеделник рано сутринта, към 2 и 30 часа. Вечерта преди това точно си мислех, че вече е краааайно време и... ето. Събудих мъж ми и започнахме да засичаме контракциите и даже да ги отбелязваме на едно листче. Бяха твърде нерегулярни, но доста болезнени и болката се засилваше.
 Така изкарахме до към 10 часа и звънах на лекарката с която имах уговорка. Като чу през какъв интервал са контракциите, ми препоръча лека полека да си стягам багажа за болницата, но да не бързам много много.
 Да не пропусна да кажа, че на два пъти ми паднаха части от тапата същия ден.
 Към 16 часа болката вече беше ярко изразена и се отправихме към болницата. Там ми казаха , че разкритието е 2,5 см, перфектен статус и ще чакаме нормална родава дейност.
Но ме приеха, тъй като преносвах 3-ти ден. Настаниха ме в стая с още две момичета към 18 часа болката стана нетърпима, превивах се в коридора и ме видяха на ехограф.
Всичко -  води, плацента беше ОК и ми казаха, че продължаваме да чакаме и до ден-два ще родя.  Какви ден два бре хора, си викам - болката ме разкъсваше цялата.
Чухме се с доки и тя ми каза, че до половин час ще е при мен.  В 19 часа ме прегледа и имах близо 5 см разкритие. Каза ми - готви се. На бързо клизма и към пред родилна зала. Там ми включиха окситоцин, болките се засилиха и за около 15-20 мин. имах пълно разкритие. Преместихме се в родилна зала с адски болки и с два, три напъна бебоката излезна в 20 часа и 10 мин.  Наложи се и да ме цепнат и сигурно 20 мин.  ме шиха.
 След като приключихме ми казаха, че мога да звънна на близките ми, които чакаха отвън/доки им беше казала, че тази вечер ще се ражда/ Изкараха ме при тях, а след секунди се появи и малката певица. Беше много емоционален момент – на мъж ми ръцете така трепереха, че не можеше да направи и една снимка на телефона..... Heart Eyes После ме заведоха във ВИП стая, тъй като нямаше места другаде. Бебоки ми го донесоха на сутринта, тъй като водите ми са били зелени и я оставиха една нощ  да я наблюдават.

В стаята след мен се нанесе и друго момиче с което раждахме заедно и нейното бебенце. И двете имахме шевове, но ни казаха, че към полунощ можем да ставаме. Аз се пробвах, но явно от загубата на кръв ми се виеше много свят и ми причерняваше. Едвам стигнах до банята.. Така минаха 4 дни....в които емоцията беше повече от болката. Все още се връщам към този момент и ми става много много мило и мъчно сякаш, че е свършило, но всъщност знам, че съм едва в началото на нещо голямо.

Да не забравя да кажа, че лекарката която избрах и изобщо всички лекари от отделението се грижиха много добре за нас. За което съм им много признателна. Много дълго стана, сигурно съм и пропуснала нещо, но дано не съм ви дотегнала.

# 28
  • Мнения: 217
Тъкмо щях да питам за правеното кремче, дали е от аптека Попова, че много ми го хвалеха, а тя Скайчето го похвали, да взема да го пробвам ли newsm78

# 29
  • Мнения: 122
Запис и от мен.
Фейт срахотна тема  bouquet
Аз все още не мога да повярвам че всичко е на ред и че вече си имам още едно сладко съкровище. Постоянно ме избива на рев от щастие,не знам как да се въздържам. Пък и каката е просто прекрасна постаянно е до мен и неотлъчно помага  за грижите за бебо.
Момичета да ви задам един глупав въпрос. Тук можем ли да си задаваме въпросите към ЛЛЛ и те на лични ли ще ни отговарят или директно във форума newsm78. Много ми бяха полезни вашите въпроси и отговорите на момичетата от ЛЛЛ.

Общи условия

Активация на акаунт