АВГУСТинче бързичко расте – и тревожи, и радва майчино сърце!

  • 30 455
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 251
Бюти,благодаря за хубавата темичка Hug  bouquet
Месечинка,ние сме с млечница.Предписаха ни Фунгостатин     http://apteka.framar.bg/30000932/%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%BE% … u-50-%D0%BC%D0%BB
Лекарката ни каза освен устата на бебчо,да мажа и моите зърна,както и неговите биберони след изваряване да се оставят във вода с хлебна сода.Лошото е само че ни казаха на гладно да му мажем устата,ама той на глад не държи,така че след като хапне го мажем.Понякога не спазваме предписанието да не се яде и пие след това известно време.
Ставам аз,че ме зоват Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 697
Бютка, благодарности и от мен за темата  bouquet

Нямам време дори да ви изчета ooooh!, какво остава да пиша. Но за да не е съвсем гол запис, да кажа по повод млечницата, Месечинке, и ние имахме, вече значително понамаля след мазането с Дактарин, при това само 2 пъти. Може спокойно да се дава на кърмачета и май е с приятен вкус, защото Алексей направо се облизваше след като го намазах Grinning Мажи и твоите зърна - дано помогне Hug

# 32
  • Мнения: 42
ох, момичета направо ви се  възхищавам как кърмите като ви боли , аз добре че нищо не усещам..... че съм сигурна (каквато съм лигла  Embarassed), ако ме болеше, не само нямаше да кърмя, ами сигурно и щях да съм се самоубедила, че АМ е по-добро за детето......  Hug

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 23:11 от borebore

# 33
  • Мнения: 356
Мина и нашето въвеждане в църквата и пред обществото. Ето една снимчица от погачата.
Скрит текст:
А това както добре се вижда от усмивката на лицето ни е едно от любимите места на Ради:
Скрит текст:

Люлката я купих на страхотно намаление в Baby Mall в Люлин. Всичко е на 50% и тя ми излезе 100 лв., а бибите на MAM по 3 лв.

# 34
  • Мнения: 4 070
охххх, е не може без грижи- освен, че като изчезнаха гадните гъби под тях се оказа, че имало някаква тъпа бактерия  пък сега на всичкото отгоре и не наддава девойката ooooh!От 12 до днес не е качила нито грам, дори е върнала 10. Аз виждам, че от 2-3 дни ми е малко по- малко кърмата тя и затова така ме наяде и разрани, но си спи поне по 2 часа и ака и пишка добре- според пе3дито не усвоявала добре лактозата и затова имала такива слузести обилни акита.Сега ме кара да давам едно Ам с по- малко лактоза- нещо си АЦ- някоя от вас да е имала тоя проблем? newsm78
оххх, ама не ми се искаше Ам, а и не искам бебето ми да не наддава? newsm78 ooooh! Crossing Arms Thinking
Бютка, Hug

# 35
  • Мнения: 10
Здравейте!По принцип пиша в темата за Юлчето,но родих на 3 август и ако ми позволите,бих се присъединила към набори Grinning. Не знам дали сте писали за коликите и кой как се справя с тях...ние напоследък сме доста зле Sad. Пробвах Колийф, Инфакол и Ентерокинд.Честно казано голяма полза не видях.Детето си пъшка и реве и направо се побърквам smile3511 . Не познавам друго бебе,което да спи само 2 часа на ден и към 6 през нощта Cry.
Ами хайде стига съм се жалвала. Лек и спокоен ден на всички!  bouquet

# 36
  • Мнения: 27 524
оххх, ама не ми се искаше Ам, а и не искам бебето ми да не наддава? newsm78 ooooh! Crossing Arms Thinking

Ще цититрам МихиHug

Момичета относно кърменето - по-добре детето ти да е дохранено, но сито, отколкото гладно - само на кърма. Кърмата била най-доброто... не, най-доброто е майка, която мисли първо за детето си, а после за собственото си его  Naughty

Амуринка, добре дошла  Hug

Мария, честити изгодни покупки, много сладък и голям Ради  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 482
Гунди, и аз имах такива терзания и ми беше много криво ама реших, че е по-важно детето да наддава, въпреки че той беше спокоен и не показваше глад, ама като нямам достатъчно кърма, какво да направя? Не се ядосвай. Не знам за тая лактоза обаче.
Добре дошла, амуринка! И ние взехме какви ли не капки за колики и мисля, че когато си имаше колики, те просто трябваше да си отминат. С австрийските сме от доста време и сме добре, но мисля че коликите вече си отминават, не се пъне и пъчи така, не изревава изведнъж както правеше преди.
Мария, много готина усмивка на Ради!  Hug

# 38
  • Мнения: 4 070
благодаря ви за отговорите и подкрепата Hug  bouquet

# 39
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета!
Крайно време е да се разпиша и аз. Чета от време на време в темичката ни, но и много съм изтървала. От както съвместявам грижите за бебе и за първокласник, направо си е лукс да седна пред компютъра на "раздумка". Не се оплаквам от бебка, много ми е кротка - само папка, пълни памперсите и през останалото време спинка, особено когато сме по разходки. Даже някои хора, с които се срещам само по улиците, така да се каже, все питат "това бебе само спи ли" Grinning Но първокласника ми много ме изморява. Тъй като мъжа ми тръгва в 6.30 за работа, върху мен остава грижата да водя ученика до училище, да го прибирам в 12.00 часа, след това да изграждаме режим за учене и всичко това с бебето " под мишница". Сутрин като излизаме в 7.00 часа бебка спи и аз я оставям сама за да не я будя. Не е истина как бързам и се притеснявам да не й се случи нещо докато се върна.
На консултацията за навършени 2 месеца ни сложиха двете ваксини, по една в двете крачета. Ели плака само при убождането, но после не сме имали проблеми. Наддала е 1.700 кг и е 5.400 кг. Докторката ни каза да внимавам, че е много, но за сега нямала да ни подлага на диета, че така наваксахме изоставането от предния месец, когато се опитвах само да кърмя. Между другото, още дохранвам само с 60 или 90 мл АМ и не мога да си обясня как толкова много наддава /кърма почти нямам, понякога и прескачам хранене за да има по-осезателно за следващото, че да не се сърди Ели/.
Това е от мен за сега. Радвам се на бебчетата ви във ФБ или в Снимка-та редовно. Всички са големи сладури. Гушкайте си ги повече и не се изнервяйте от това, че искат повече грижа. Когато вие сте спокойни и бебчето ще е спокойно. В това вече съм убедена. Баткото ми беше ревливо бебе, а аз бях вечно изнервена и разтревожена. Сега съм самото спокойствие и бебчето ми е такова Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 35
Само един бърз запис от мен  Hug Дано после успея да се включа

# 41
# 42
  • София
  • Мнения: 29
Запис и от мен Hug
Бюти, този бебок е страхотен Heart Eyes   bouquet
Вивиен, мила, да - от 2-3 дни ползвам судокрема за лицето и съм доволна - вече има резултат, а за главичката - и ние имаме такива трескички ли са какви са, т.е. нашите не са по главата, а само по челцето и веждичките, като при Блонди, но за там ми казаха да мажа със Стелакера на Мустела, той е точно за такива корички и от него забелязвам резултат, а вчера го купих. Ставало и за в косичката да се маже.
Аз нямам много време покрай тази погача, но сега ще се върна да доизчета страта тема  Hug
Гунди, оправяйте се бързо  Hug
Месечинка и вие  Hug
mariaemanouilova, много сладък Ради, и ние имаме такава люлка, но трябваше да кажеш по-рано за това намаление  Crazy

# 43
  • Мнения: 20
Привет   bouquet
Завърнахме се ....  Confused
Като слязохме в града и ме лъхна жегата и гадните миризми си викам Къде бях,къде съм сега?!
Елс,прекрасно място! А най ми хареса че няма какво да се прави.По цял ден четях книга на слънце,обикалях с количката или просто си хапвах нещо.Уцелиме и хубаво време,заваля едва вчера,но пък баща му беше под една стряха с него и човека спал на дъжда.
Стаята ни беше тройна- уж спалня с единично легло,но си бяха направо две спални и отказахме кошарката за бебе,а той си спа до мен.Първоначално мислех че ще е ужас през нощта,защото той е свикнал да спи в нещо люлеещо се и като се разбуди така го успокоявам,но на леглото си спа без никакви проблеми.
Сефте спим всички в една стая и Кики изобщо не се събуждаше,ако Явор се разплачеше или ако се разбуди не ни отразяваше.Първата нощ се събуди и ми каза "Такива са те бебетата." Колко мъдрост само  Laughing
Сега се чувствам презаредена.Дано не се дължи само на почивката,а се задържи по-дълго.Имам чувството че мога да свърша всичко или поне мога да си направя план разпределение на дейсностите.От петък оставам сама с двамата до 5.10 и само се моля да няма болни- всичко друго ще го преборя.
Гледам за килограми си говорите  Embarassed Моите + не ми пречат,но корема не мога да го преживея  Cry Толкова е отвратителен- не ми стигат стриите по него ами е и като нещо неестествено поставено там- отпуснат и желиран.Косата ми има нужда от ред.Поне оскубах всичко де що има и от тая гледна очка се чувствам добре.Друг дискомфор са ми подплънките и единствения сутиен който мога да нося.Той е страхотен като бельо,но само той ми е удобен и не смея дори да го изпера,че без него съм за никъде .
Ще ви дочитам,че никак не ми харесват някои неща дето ги прочетох до тук  Sad

А на който мус е гледат снимки да заповяда  Whistling https://picasaweb.google.com/R.Vaklinova/3333#

# 44
  • Мнения: 130
Момичета, ще използвам зададения от мен въпрос за запис и се връщам да ви чета в старата тема. Моля спешно за насоки момичетата от София, които са ходили на ортопед по ЗК в клиниката в Горна Баня. Как се процедира, запазва ли се час по телефона или се отива направо там? Има ли много хора, чака ли се? Направлението ни изтича и се чудя какво да правя?   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт