АВГУСТинче бързичко расте – и тревожи, и радва майчино сърце!

  • 30 522
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • До морето
  • Мнения: 7 156
Само да кажа - Варненската среща остава - днес в 12:30 на входа на Морската пред ФК.

Който има желание, да заповяда  Wink

# 61
  • Мнения: X
да..таковам шумовете  Mr. Green два пъти го пусках на Анди и двата пъти се разрева  Mr. Green
вчера трябваше да ида при мойта хубостница - гинеколожката - да видим кво става и познайте кво  Mr. Green нямаше я на работа  Mr. Green а пак отидохме с детето в ДКЦ-то пълно с мизерии...повече никога няма да ходя при тая и мога да създам анти-кампания против нея  Mr. Green
вчера взехме един лубрикант на дюрекс - блажени са вярващите  Mr. Green кога, брате? тоя Мунчо спи само в ръцете ми...като заспи мен ми се спи та две не виждам..мъжа ми и той изморен..та, Дарлена - верно си е, че детето е най-доброто противозачатъчно  Mr. Green Mr. Green
Муки, много хубави снимки -да ти завиди човек  Heart Eyes
Женя, не се ядосвай миличка, додавай  Hug Hug
аз поне видях, че и да додавам и да не додавам Мунчо все си реве  Mr. Green затова може и гладен да го държа, ама засега е само на цици  Mr. Green ще го видя в понеделник дали наддава нормално  Crazy
Зарибихте ме и мен по 90-дневната  Twisted Evil

# 62
  • Варна
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета   bouquet Чак сега видях, че сте се уговорили за среща. Имам уговорка с една приятелка за днес, но ако тя се съгласи ще мина да ви видя или ще се засечем в Морската - дано!

Редактирам се - ще дойда на срещата.

# 63
  • Мнения: 356
Teffita аз водих Ради в МЦ Детско здраве при д-р Алексиев и съм много доволна. Прегледът е безплатен и обстоен, а ехографът е 15 лв. Дава много препоръки, показва обстойно упражнения, дава съвети за правилно носене на бебето, за седене, за прохождане.
Благодаря на момичета за комплиментите за Ради.
Муки, моят хубостник с голям интерес гледа играчки, говори им и им се смее. Така, че според мен можеш да слагаш бебо и от сега. Само рискуваш да му омръзне според мен, но можеш да сменяш играчките на активната гимнастика.
Женя ти с изцедена кърма ли храниш или кърмиш. И кой ти каза, че кърмата ти е намаляла? Това колко изцеждаш не е доказателство за нищо. От мен да знаеш аз не мисля, че бебка може да заспи гладна. Ето и инфо от достоверен източник
Скрит текст:
" Количеството изцедено мляко не е точна мярка за това колко кърма имате. Бебе, което суче добре, изцежда гърдата много по-добре от всяка помпа. Освен това изцеждането е умение (различно от кърменето) и зависи много от вида на помпата. Някои жени с изобилна кърма не могат да изцедят нищо с помпа. В допълнение, съвсем обичайно и нормално е количеството изцедено мляко да намалява с течение на времето."
. Ако мога да ти помогна с нещо относно кърменето ще се радвам, защото минах през доста чуденки и на някой въпроси намерих отговора в детето си. Оказа се, че вечерното неспокойствие няма нищо общо с глада.

# 64
  • Мнения: 10
Здравейте на всички! Аз съм една настинала майка, която на всичко отгоре си зарази бебчето Cry . От снощи ме мъчи ужасен гърлобол и лека хрема, а Ралица цяла вечер беше със секрети, които обаче са по-навътре и не ги дърпа аспираторът...Иначе миличкото доста спа (нетипично за нея) - кърмихме се в 22 - 1:30-6:30 и сега в 10. Вие как сте с интервалите на кърмене?Аз храня май при поискване и през деня някога сме през половин час,което хич не се отразява добре на коликите Confused.Обаче като ревне и нищо друго не я успокоява. Иначе наддава добре - за първите 40 дни - 1100грама и 4 см. Ще видим октомври как ще сме.
 Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 10
Женя, видях че си от СЗ и аз съм оттам Wink Да те питам при кой педиатър ходите? Ние сме при Калъчева (в ДКЦ над АГ-то), но съм със смесени чувства към нея...

# 66
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Запис и от мен Grinning
Муки, чудни снимчици, много хубаво време сте оцелили. И на мен така ми се ходи някъде, ама нашия тати има важен изпит другия месец и няма да ме огрее май. Другата седмица обаче ще посетим роднините в моя роден град.  Flutter
Amourinka, добре дошла!  Hug Още една "градска" в темичката, супер!  Party

# 67
  • Мнения: 20
Amourinka,снощи бяхме с вашия режим  Mr. Green Даже си мисля че в 1:30 ако не бях станала вече наизуст да го кърмя можеше и да се размине.Цокна едва,едва колкото да отчете дейност и продължи да спи.Аз вече чуя ли звук откъм кошчето и ставам.
Иначе определено вечер спи по качествено.Сигурно защото не спи през деня  Laughing Снощи го приспах с водата и гледам да намалявам разнасянето,че много тежи.Незнам какви мечки гризли си имате вие,но моята го докарва и на вид  hahaha

Диди,аз пък имам оферта от мама да си ида в моя роден град  Mr. Green И съм в чуденка дали или.Като си помисля с колко багажи трябва да тръгна че и да се върна ми призлява.

# 68
  • Мнения: 27 524
 Hug

Муки, мойта от няколко дена е под активната гимнастика, малко й е трудна още координацията на ръцете, ама случайно ги блъсва и голямо чудене пада  Simple Smile След малко с кафето ще плакна очи и аз със снимките  Hug

Женя, Лактана Био е много добро (по принцип). Хумана, Милумил също. Аптамил е хубаво, но доста бебета акат много от него  Crazy
Хип не е лошо, но проблемът е, че смърди на риба и леко на прокиснало  Tired

Тази нощ най-дългият сън на диването беше точно 45мин, иначе по 40, като по часовник. Направо Ранго се завърна  Tired Изнервих се много. То бяха едни гимнастики, разтягания, бокс, дране, борба свободен стил, абе, цяла олимпиада разиграхме, добре, че овчарски скок по главата ми нямаше  ooooh!


# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
mariaemanouilova по принцип кърмя,но последните 2 вечери реших да изцеждам за да видя какво става,защото вечер се държи като обезумяло мече(върти глава и се сърди на гърдите ми).А до скоро се наяждаше само от едната гърда и заспиваше тихо и кротко.До преди няколко дни изцеждах по 100 само от едната гърда независимо по кое време.Днес обаче бях насъбрала кърма и изцедих още 60 мл с голям зор,докарах ги до към 100,110 обаче девойката изпи около 70 и заспа и така се буди през час и  иска да яде по малко  Shocked Аз съм готова и през час да кърмя стига да и е достатъчно.Днес мисля да купя ам за всеки случай,но ще я дам само в краен случай.наистина не знам какво става и дали аз не бъркам някъде.Благодаря ти много за вниманието  Hug
 Amourinka аз не можах да я запиша при нито един от педиатрите който си бях набелязала,никой не записваше  Sad и сме при Стоянова поне ми е близо,а ако се наложи нещо мисля да ходя при Пейчева.Скорошно оздравяване на теб и на бебчето ти  Hug
Бюти ти нали имаше временен  проблем с кърмата как я върна отново  Whistling
аз от снощи ям жито като разпрана и чай пия,сутрин овес ама на все толкова  
Блонди благодаря ти за полезната информация   bouquet

# 70
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Запис.
Бейби Ати,
съжалявам, мила, опитай да не се травмираш, важното е бебчо да е ок Hug

Момичета,
при някое от вашите бебета открита ли е млечница и как се лекувате? Ние явно имаме, педиатърката ни предписа само дактарин за мазане за мен и него, но ме съмнява, че инфекцията е навлязла в млечните канали, защото ме боли жестоко при кърмене, не съм убедена, че само външно мазане ще е успешно Rolling Eyes Тази нощ пак ревах, скарах се с мъжо, защото дойде, погледна ме, изслуша ми тирадата, че прекратявам кърменето, врътна се и излезе, без да каже дума. Не мога да продължавам така, ок, искам да кърмя, но ако е безболезнено, това в момента е изтезание.

ЛЛЛ:
ако може и съвет от вас относно лекуване на млечница при мен, съпроводена от болка в целите гърди, особено при кърмене и малко след това. Това лекарство Дактарин чета, че се дава на деца над 6 месеца, в нета чета, че се изписва и на по-малки... Да го давам ли?

Месечинке, дори и да прекратиш кърменето, млечницата е нужно да се излекува.
Скрит текст:
Ето педиатърката е предписала и за детенцето и за теб. Понеже млечницата е упорито нещо, се иска малко повече търпение, дори когато видимите белези вече са отминали е добре да се продължи с мазането. Допълнително се препоръчва да се изварява продължително всичко, що има досег с устата на бебето (към 20 мин.), сутиенът на майката да се пере на поне 60*. Гърдите след кърмене да се изплакват с чиста вода и да се оставят по възможност често на "сух въздух" ; ако се носят подплънки, да се сменяват често или ако са от многократните да се перат на висока Т; доколкото е възможно да се избягва употребата на рафинирана захар и тестени изделия, съдържащи мая. Всичко това, защото на тъмно и влажно и сладко гадинките виреят най-добре. Не вреди, ако след прането, при изплакването на кърпите, спалното бельо и сутиенът се добави чашка оцет (има такъв по-силен и безцветен).
Та...не кърменето е причината за дискомфорта ти, не му се сърди  Wink Ако имаш чувството, че сега предписаното не помага, потърси отново консултация, ако трябва и второ мнение или не само с педиатърката, а и с личен лекар. Освен дактарин има и други медикаменти, които помагат срещу млечница.
Last but not least, оптимално поставеното кърмаче на гърдата и внимателното отделяне след това, като е спряло самичко да суче спомага за намаляване на болката.  Peace

# 71
  • Мнения: 10
Диди, и аз се радвам, че имам градски Simple Smile. Може и да сме се засичали вече на разходки  Grinning  Ние ходим в градинката срещу пето основно, но нещо е много пренаселено там, така че съм в процес на търсене на подходящо място. Аязмото е супер, разбира се, но ми е малко далече и докато стигнем, ще ревнем най-вероятно Simple Smile
Женя , и аз не можах да си избера и като бях в болницата се записах при нея, защото лелята на мъжа ми работи при нея. Не е лоша, обаче има някои странни разбирания за кърменето. Като видя,че Ралица е качила 1100грама за един месец и ми каза да спра нощното кърмене (все една мога) и да я храня от 22.30 чак в 6 newsm78, което е супер голяма пауза за такова бебе. Както и да е, засега сме при нея, пък ще видим.
 Hug Hug

# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 327
pepelyashka,
благодаря Hug
Ще следвам съветите, освен това ми се струва, че и зърната ми отново са започнали да се разраняват и голяма част от болката е заради това - тази сутрин от едната страна при засукване от Борето тръгна кървава кърма и ме заболя жестоко Tired Започнах освен с дактарин да мажа пак с крем против рагади, да видим ще има ли ефект. А иначе на устната на Бобо вече няма бял налеп - това след едно мазане Confused Малко има по бузките още.

Момичета,
намерих залъгалка МАМ 0-2 и Денти стар, купих и двете, че поне еданта да хареса. Дадох му МАМ, е пак я изплю накрая и не заспа, но бележи рекорд по най-дълго задържане в устата.

# 73
  • Мнения: 20
Да живеят люлките !!!!  newsm68 Човече си спи спокойно и няма никакво намерение да се буди.Сега само да не реши да развали нощния сън като подобри дневния  ooooh! Или ще е чудо за три дни  Mr. Green

Аз всъщност искам да ви питам за молбата която се подава с третия болничен.Счетито каза че трябва да е в свободен  текст,но не ми се вярва нещо.По спомени карам че не съм подавала молба в свободен текст с Кики.

Месечинка,аз уцелих биба на Томи Типи.Поне Явор я одобрява най-много.

# 74
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте момичета  Hug
Аз едвам смогвам да ви изчета   Embarassed Малката покрай растройството пак получи колики и сега по цял ден пищи и реве...Днес сме на ортопед,че вчера нито един ортопед около нас нямаше...Дано днес намерим.Продължаваме с Антирефлуксно мляко,но се спрях на Хип.Най й харесва и я засища...Доки каза като спре да повръща да минавам на обикновено,но засега като минавам на обикновено веднага получавам подарък повръщане...Дано скоро й мине това.Сега малката се е тръшнала на леглото на баба и дядо и заспа там.Дядо знае как да я укроти.Днес съседката ми каза,че я чула малката до 3тия етаж.Ужасно ме хвана срам  Embarassed Нищо че сме приятелки и че нейният хубавец е на 6 месеца...Представям си тея до нас където са как ли я понасят  Mr. Green
Дребната вчера цял ден спа и чак 8 вечерта се събуди и цяла нощ ме е вдигала.Направо кошмар.
Аз изчезвам.Дано всичко е наред с дребосъчка.

Общи условия

Активация на акаунт