Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 790
Момичета, на някоя от вас случвало ли се е да я боли след поставяне на РВМС (лепило) ?

# 466
  • Мнения: 1 126
Мен не ме боля, мина много бързо и неусетно. Поставянето на лепило си е един вид пробен трансфер, все пак - репетиция преди истинския трансфер. Няма кръв, нали?

# 467
  • София
  • Мнения: 790
Не, няма, но ме боля много силно. Даже звъннах в клиниката - казаха, че понякога се случвало...Може да ми отложат трансфера Sad

# 468
  • Мнения: 1 126
От клиниката ли ти казаха, че може и да ти отложат трансфера? Като отидеш на деня, те ще преценят. Все пак, от опит ти казвам, ако има опасност да не е идеален трансферът, е по - добре да ги замразят за следващия месец. Не се притесняявай предварително. В коя клиника си, може да си казала, но да съм забравила?

# 469
  • Мнения: 1 126
Ох, то е ясно в коя клиника си, извинявай, разсеяна съм Simple Smile И аз съм в същата, имай доверие и прави каквото ти кажат. Всичко ще е наред Simple Smile

# 470
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Мъхче, и мен не ме е боляло след РВМС. Това не е лепило обаче. Просто понякога ги слагат двете заедно. От някои момичета съм чувала, че също ги е боляло след РВМС. При едното се оказа, че има някаква инфекция, която излекуваха. От клиниката нищо друго ли не казаха? Още ли те боли?

# 471
  • София
  • Мнения: 790
Да, като се обадих на спешния ме питаха кога ще е трансферът и като казах, че е в петък отговориха "ще видим". Сега отидох до банята и видях, че имам и леко прокървяване. Дано всичко да е наред. На предния ми трансфер нямах проблеми при самата процедура.

Сега не ме боли вече, но пих но-шпа. Имам обаче някакво бих казала усещане и ми е леко подут корема. Биопсията ми беше добра, не би трябвало да има инфекция.

# 472
  • Мнения: X
Ох, имам един много тъп въпрос, ама срам не срам ще питам.
Сега след като ми мина пункцията ми предписаха утрогестан 100 мг. 2 х 3 капсули вагинално.
Та се чудя тези капсулки верно ли трябва по трички да си слагам два пъти на ден  Joy
Досега не ми се е налагало и ми се струва малко странно. Взех, та се зачетох и в упътването и съвсем се обърках.
Отделно пък на рецептата пише 0,1 мг, а на кутийката 100 мг и се притеснявам да не предозирам нещо. Някой ползвал ги е по тази схема и може ли да помогне с мнение?

# 473
  • София
  • Мнения: 23 197
всички сме по тая схема и точно така се ползват.  Crazy
за грамажа не съм забелязала да има много видове по аптеките, само един грамаж е, така че няма как да сбъркаш.

# 474
  • Мнения: 1 126
Да, да, точно така си ги слагай - по трички наведнъж. И не бързай да ставаш, след като си ги сложиш, остани да полежиш още поне половин час. Няма начин да предозираш, важно е да се слага утрогестана.

# 475
  • Мнения: X
ОК, благодаря ви за бързата реакция.
Както ми се падна един млад аптекар с мутренски вид, който беше така добър да подчертае, че в моя случай трябва да си ги поставя вагинално, представям си, ако го бях попитала за подробности кой кого щеше да изненада. Laughing

# 476
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
buttinsky , те все пак се приемат и перорално. Искал е да уточни човекът Simple Smile Аз в момента имам зацапване още и заради това не си ги слагам вагинално, а ги пия.

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 168
Здравейте момичета! Максче, много ти се радвам да знаеш!
Да споделя за ЦС, която мина днес, ами не ме боля, много се притеснявах преди това, но за радост не си е струвало. Резултатът също е добър - проходими са и двете тръби.
По предписание на Док. си сложих свещички профенид, една вечерта, една сутринта и една преди самата манипулация, а по препоръка на Слънчице си пийнах и две но-шпа  Wink.
Следващия месец започваме ЕЦ, аз имам 2 сладоледчета, но незнайно защо са ги замразили на 6 ден и Док. казва, че не може много да се разчита на тях, та иска да има и преснички за трансфера.
Аз много се бях отчаяла след последния опит, при който видях и положителен тест, но за много кратко. Трябваха ми 7 месеца да се съвзема, но сега съм заредена с оптимизъм и вяра, жалко че загубих толкова време в драми, но явно е трябвало да си изживея и това. Дано успеем всички да гушнем рожбите си в най - скоро време!

# 478
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
veselusha, браво, това са добри новини  Hug Пожелавам ти слдеващия опит да е успешен Hug 

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 168
Благодаря ти Максче! И аз те  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт