На мен ми е по-интересно какво разбира под "добра съпруга".

Много, много, много ме заболя и от това, че е писал, че още след сключването на брака ни бил разбрал, че аз не съм добра съпруга, домакиня и т.н.,
Аз само да попитам, понеже ми се стори странно - да не си добра домакиня повод за развод ли е? Основателен правен повод? Щото ако някой иска домакиня, може да си наеме човек, на когото съответно се заплаща за тази дейност. Тоест, съпругата не е длъжна да бъде домакиня, а домакинството се поема от двамата. Приема ли се тази глупост наистина от съда все още?

Точно - пълни глупости, "смукани от пръстите" и най-тъпото е точно това, че няма как да обориш такива твърдения, т.е. законово, защото няма в закона дефиниция за "добра съпруга" или "добра домакиня"  Joy
Изложи се много той, ама за кой ли път и аз все се паля, ама както всичко останало времето лекува. Сега чета нещата и се смея, защото то наистина има пълни абсурди, а да не говорим, че едно изречение отрича предишното!
Както и да е!
Както казваше баба ми - каквото има да става, ще си стане, важното е ние да сме добре  Laughing