"Българско школо" - отзиви

  • 49 352
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 575
До Asinka – в моя случай става дума за 6 клас.

да, ясно - значи все пак не класовете са по 18 деца, а конкретно 6-ти клас са толкова, за другите не важи.

Ако някой има инфо кой ще поеме 1 клас 2013/2014 г. ...

Едва ли някой може да ти отговори. Сигурно и самото управление още не е наясно с това. Ако питаш директорката, ще ти каже " Какво значение има - при нас всички са добри"........, което говори достатъчно за отношението към родителите .........и подбора на персонал

# 16
  • Мнения: 272
В нашия първи клас са 8 деца и подкрепям Asinka относно
" Едва ли някой може да ти отговори. Сигурно и самото управление още не е наясно с това. Ако питаш директорката, ще ти каже " Какво значение има - при нас всички са добри"........, което говори достатъчно за отношението към родителите .........и подбора на персонал.

С голямо самочувствие са, понякога без да е съвсем основано.

# 17
  • Мнения: 10
До Asinka - другите класове са около 16 деца, т .е . важи и за другите класове, което е атестат, че училището е търсено. Не разбрах  дали се опитваш да намериш някаква неточност в постовете  или наистина се интересуваш от информацията в тях.

# 18
  • Мнения: X
Темата ме интересува, това училище е един от изборите ни. За жалост, живеем далече и най-вече ме притеснява колко време дневно ще пътува детето. (в Стрелбище сме)

# 19
  • Мнения: 239
Жасмин, има организиран транспорт и не се пътува много. През Околовръстното сега става бързо. В твоя случай детето е пътува мак. 20 мин. с някоя междинна спирка.

Относно въпросите за обучението в БШ, като майка на дете обучаващо се там, мога смело и без притеснения да заявя, че образованието и подготовката на децата не са на много високо ниво. Особено, ако не държите детето из късо и не се занимавате допълнително с него, не очаквайте да натрупа особено големи знания. За базата е излишно да коментирам-сбъдната мечта! Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
eitam, благодаря много за отговора!  Hug
Ако наистина има маршрут по околовръстното е добре. Само да не е през центъра, защото ще е кошмарно по канала. Базата наистина е впечатляваща! Ново, чисто, спокойно и с куп спортни съоръжения и зали. За мен няма нищо по-вредно от заседналия живот и мисля, че в това училище има предпоставки децата да не се заседяват.

Скрит текст:
Колкото до обучението, аз същото мога да го кажа и за нашето училище (а за да влезе в него, че състезаваха по 7-8 деца за място) - никакъв напредък по езиците, няма строга дисциплина, не се учи стабилно. Но има и много други неща, които са положителни - база, атмосфера, допълнителни занятия, среда, спокойствие; най-вече това, че дъщеря ми ходи с удоволствие на училище.
Същото, предполагам, е и за вашето училище - но идеален вариант няма- хем много да се учи, хем много да се спортува и да се занимават с допълнителни дейности, просто времето не стига.
Ето например, Американският колеж - там се побъркват от учене, свободно време почти никакво - само препускане, проекти, домашни - а това са деца, не са роботи... нали имат нужда да се видят с приятели, да отидат на кино, да спортуват... Ходих там на отворени врати - един американец се опита да ни убеди колко полезно било за децата в събота вечер да пишат домашни, вместо да излизат с приятели - ами нищо чудно така да мисли, в Щатите е нормално да работиш по 10 часа дневно и почти да не си виждаш семейството, но това ли е перфектният вариант за едно дете? АК ни беше първият избор за след 7 клас, но влизайки там, дъщеря ми автоматично трябва да се откаже от всички допълнителни занятия - пиано, хор, плуване, гимнастика, на които ходи от години и да се отдаде изцяло на ученето. Доколко здравословно е това?
Знания могат да се набавят и в последствие, но детството е едно. Свършва и край - после цял живот си възрастен.
Като се сетя моето детство колко безгрижно е било - в сравнение с нашето време, сега е ужас - ние мятахме чантите вкъщи към 13 ч. и цял следобяд навън игри. Сега не познавам нито едно дете на приятелско семейство, което да го прави - всички се прибират следобяд и засядат над учебниците, или тръгват по уроци - я език, я математика, или по компютрите... После се чудим защо децата затлъстяват и боледуват.

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 09:11 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 272
 Мнението на   eitam силно ме притесни, тъй като имам същите наблюдения, но мислех, че това се отнася само за нашия клас, където имаме много проблемно дете и всички се занимават по цял ден с него. Вкъщи определено трябва да се занимаваме допълнително. Eitam, кой клас сте?
Не разчитайте много на спортната база, тя е основно за външно ползване. Плуването, баскетбола и т.н са максимум веднъж седмично. Обездвижването е факт, дъщеря ми е със силни болки в гърба. Изобразителното изкуство е скучно, без фантазия. Театърът е проформа, повтарят едно стихотворение от началото на годината. Но е факт, че дъщеря ми ходи с удоволствие.

# 22
  • Мнения: 2 575
margarithen - не исках да бъда аз човекът, който да изкаже точно същото мнение, поради мои си причини, но вече разбирам, че наистина ситуацията е масова в Школото.
След 4 години прекарани там, преместих сина си точно преди да започнат във ВЕЛИКАТА база, която наистина е уникална, но не базата прави училището, нали така?
Едно мога да кажа от опит - организацията не е на ниво, лудница настъпваше при всяко качване на бусовете след часовете, стрес и забравяне на това и онова, изгубване на основни неща, като връхни якета, ОБУВКИ!?! и т.н.
Много мога да пиша - цял роман, но не ми се иска.
Навсякъде има кусури - независимо от това, че ЧУ са с претенции. При Школото, обаче, никой не зачита мнението на родителите ( освен ако не са публични личности близки до леля Жени), не се назначават основно млади, кадърни и ентусиазирани преподаватели, а се кара малко по течението и се лежи на стара слава.

За детската им градина мога да кажа само добри неща, но за обучението след 1клас - нищо подобно!

П.П. В класа на сина ми бяха 10 деца, като напуснахме 2 останаха 8.
Сега май има ново дете и са 9. Това по повод търсеността на БШ.

# 23
  • Мнения: 502
Много ми помагате с вашите мнения. Наясно съм, че няма идеално училище, идеалното най-вероятно ще да е да си го обучавам аз  у дома:lol:.
Споделете повече за темповете на учене, защо според вас не научават достатъчно?
 Има ли индивидуален подход, креативност? За мен е много важно това последното, в смисъл, да не я карат само по стандартните МОН-ски схеми, но и да предлагат по-разчупен подход към материала, да не зубрят неразбрани неща.
Може ли да ми кажете и колко струва това училище с транспорта, ние живеем в центъра, до Халите и сме без кола, транспортът определено ще ни е проблем.

# 24
  • Мнения: 20
Таксата за предстоящата година ще бъде 4000 евро + 220 лв. на месец за транспорт. Аз също се интересувам от това училище, тъй като синът ми ще бъде първокласник и локацията му много ме устройва /живеем в квартала/, естествено съм впечатлена и от базата.
Ще се радвам да чуя мнения на мами, които имат или са имали ученици в БШ.
Аз лично не се притеснявам, ако се налага да се занимавам с детето в къщи допълнително, стига да не седим системно до 22-23 ч. да пишем и да учим.
Кажете как се чустват децата там, ако имат наклонности в дадена област, поощряват ли развитието им, какво е нивото по английски при тези 10 часа седмично, а математиката и българският???
Аз се срещнах с една от учителките, които ще водят първи клас догодина и съм с добри впечатления - млада, усмихната, спокойна - обясни ми как протича учебния процес и т.н. Директорката каза, че другата госпожа също била младичка... Но проблемът е, че цялата информация, с която разполагам е в резултат на срещата ми с директорката - естествено, че тя няма да тръгне да изтъква недостатъците на училището. Та затова търся мнения на родители, чиито деца са имали/имат досег с това училище.

# 25
  • Мнения: 239
Виждам, че и други майки на ученици от БШ и са споделили не до там добри впечатления. Относно цената-в момента е 4000 евро/година+220 лв/месец транспорт, но няма гаранция, че за 2013/2014 е е същата.
Нещо, което бих добавила, че не одобрявам е менюто на децата, малките количества и прекаленото много тестени закуски, липсата на възможност да си купят нещо, ако са гладни, както забраната да си носят нещо за ядене от вкъщи. Детето ми се връща умряло от глад всеки ден. Първата й задача е да се навре в хладилника Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 575
както забраната да си носят нещо за ядене от вкъщи. Детето ми се връща умряло от глад всеки ден.

Всъщност бъди сигурна, че забраната не важи за някои деца на споменатите по-горе "сшециални" родители - те всеки ден хапват сандвичи приготвени у дома, защото не понасят храната в Школото (тя не беше за понасяне наистина)

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 08:54 от Asinka

# 27
  • Мнения: 20
Хмм, това което казвате за храната е интересно Confused Мен директорката лично ме увери, че не допуска децата да гладуват и позволява да се носят сандвичи в кутии от вкъщи, но при условие, че се ядат задължително в столовата.
Моето дете е малко злоядичко и затова изрично се поинтересувах от опцията "храна от вкъщи".
Asinka би ли споделила /може и на лични/ от какво друго си недоволна в БШ и в кое училище се преместихте /ако си доволна от второто разбира се/.

# 28
  • Мнения: 2 575
Asinka би ли споделила /може и на лични/ от какво друго си недоволна в БШ и в кое училище се преместихте /ако си доволна от второто разбира се/.

Честно казано, ако детето ми се чувстваше добре в класа и училището, бих преглътнала махленско-клюкарското отношение на голяма част от ръководния апарат, липсата на организация, надменността и претенциите без особено покритие, както дори и недотам доброто ниво на преподаване. За мен, обаче, най-важно беше детето ми да ходи с желание и да не се налага да прибягвам до външен психолог за терапия относно изолацията и психическия тормоз, на които беше подложен под носа на всички, докато гордо ми се заявяваше, че такова нещо няма и само си въобразявам как се чувства СОБСТВЕНОТО ми дете след училище у дома и сутрин преди да тръгне за въпросното място.

Преместихме се в "Климент Охридски", като до момента не мога да коментирам особено новото място. Както споменах и преди - за съжаление ЧУ в БГ са с доста претенции без покритие и никъде няма идеално положение откъм база, храна, преподаватели, атмосфера, деца и т.н. Засега Ясен ходи с желание вече цял срок и постоянно твърди, че не е грешка преместването му, въпреки че базата на Школото е като дворец пред тази на "Климент Охридски"............за мен най-важно, пак казвам, остава спокойствието на детето в училище.

Разбира се, сигурно има много доволни родители от Школото, всеки има различни приоритети и изисквания от училището. Моите се разминаха многократно в тези 4 години и за миг не съжалявам, че точно след 2-ри клас напуснахме. Между другото само да спомена пример за странни изказвания пред самото дете  " Ти сега като напуснеш, много ще ни липсваш", на което детето отговаря " Е, ще опитам на новото място и после може пак да се върна при вас" ........Заявява му се " Ооооо, няма начин - ние няма да те вземем обратно, само другото детенце, което също напусна може да се върне, но ти няма да бъдеш приет?!??!?!?" - какво повече да коментирам Shocked Shocked Shocked Не ми се иска да продължавам с подобни примери, защото както казах мога роман да напиша по темата................ Stop

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 09:30 от Asinka

# 29
  • Мнения: 502
Леле, що за изцепки, от къде набират педагози там?.. Жалко, то е ясно, че идеално място няма, но... Ако се включи още някой с мнения и впечатления ще съм благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт