Ваксина при 6-годишните?

  • 33 018
  • 24
  •   1
Отговори
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
            Синът ми навърши 6 г. Трябва да му се бие ваксина от имунизационния календар. Не намирам информация за нея. Как се казва точно ваксината? Странични ефекти?
            Не съм притеснена особено, по=скоро искам да се информирам предварително, така че помагайте, момичета!

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
В календара на сина ми за 6 г. пише "реимунизация против дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит". Обаче дали сте по същия календар...  Thinking

# 2
  • Мнения: 539
Ваксината е "Тетраксим" (дифтерия + тетанус + коклюш + полиомиелит). При нас имаше подуване и зачервяване на мястото на убождане, което премина за няколко дни.

# 3
# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моят син на 25 октомври ще стане на 6,но много ме е страх да му сложат ваксината,защото като беще съвсем бебе купих по препоръка на педиатър 3 ваксини пентаксим ,сложихме ги точно както беше описано,но на тртата ваксина малкият получи много тежка реакция-задуши се,посиня,цяла вечер бяхме в болница,личната лекарка каза,че оставя на мен решението да се сложи ваксината или не,с бащата на малкия сме разведени ,попитах и него и той каза,че не може да вземе отношение по въпроса,чували ли сте за подобен случай,ако даваме капки ксизал няколко дена преди и след имунизацията дали е достатъчно,за да потуши реакция,,просто не знам как да постъпя,умирам от страх да не му стане нещо на детенцето

# 5
  • Мнения: 2 865
mariqivanova799 - мисля, че не трябва да слагаш ваксина, след като е имало такава реакция и не знаете точно към коя компонента е било. За мен е рисковано. Предполагам имаш и епикризите от болницата (като основание за отказ).

           Синът ми навърши 6 г. Трябва да му се бие ваксина от имунизационния календар. Не намирам информация за нея. Как се казва точно ваксината? Странични ефекти?
            Не съм притеснена особено, по=скоро искам да се информирам предварително, така че помагайте, момичета!
При нас нямаше странични ефекти от Тетраксима, даже се учудих колко леко мина всичко.

# 6
  • Мнения: 376
Изобщо няма странични ефекти тази ваксина, а и другите...Няма от какво да се притеснявате, само витамини и минерали съдържат:
http://rasper-bg.com/?p=685
http://rasper-bg.com/?p=693

Последна редакция: сб, 29 сеп 2012, 11:28 от Инера

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
при нас казаха,че е алергична реакция,просто ще следвам съвета на алерголожката за капки "Ксисал",дано тази мине леко

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 40 761
Има тема за Вредата от ваксините,има и такава с пострадали и с реакции след ваксини...Избора си е твой,но точно тази на 6г. е абсолютно безсмислена.Не ти трябва да тъпчеш организма на детето с отрови!Доли нашта ЛЛ ни каза,че точно тази е ненужна,щото е реваксинация Peace
Ако можеш да се оттървеш и да не я слагаш ще е най-доброто за детето ти! Peace

# 9
  • Мнения: 443
Ние сложихме тетраксима преди около месец. Никакви странични реакции. Всичко мина гладко и спокойно,а се бях вкарала в такива филми.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 40 761
Е,то късмет...ама никой не е застрахован!Що да рискуваш,като можеш и без тормоз,а Stop

# 11
  • Мнения: 443
Права си,но сестрата в ДГ преглежда стриктно всички документи и не знам как щяхме да се оправяме.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 40 761
Права си,но сестрата в ДГ преглежда стриктно всички документи и не знам как щяхме да се оправяме.

Има един безболезнен н-н,но и аз още издирвам ЛЛ който да помогне...

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Има тема за Вредата от ваксините,има и такава с пострадали и с реакции след ваксини...Избора си е твой,но точно тази на 6г. е абсолютно безсмислена.Не ти трябва да тъпчеш организма на детето с отрови!Доли нашта ЛЛ ни каза,че точно тази е ненужна,щото е реваксинация Peace
Ако можеш да се оттървеш и да не я слагаш ще е най-доброто за детето ти! Peace
Разбира се,че след алергична реакция имаш право да откажеш ваксина,дори и да преглеждат документи няма проблем,защото личният лекар си пише причината да не е направена ваксината,аз лично на 18 години само дето не умрях от ваксина за рубеола и сега дори и да моля за ваксина никой не иска да ми сложи,аз исках ваксината срещу хепатит,но спомена ли за реакция и ми казват,че не може,жалко,че детето прилича на мен в това отношение,наистина сериозно ще помисля

# 14
  • Мнения: 2 480
Моят син на 25 октомври ще стане на 6,но много ме е страх да му сложат ваксината,защото като беще съвсем бебе купих по препоръка на педиатър 3 ваксини пентаксим ,сложихме ги точно както беше описано,но на тртата ваксина малкият получи много тежка реакция-задуши се,посиня,цяла вечер бяхме в болница,личната лекарка каза,че оставя на мен решението да се сложи ваксината или не,с бащата на малкия сме разведени ,попитах и него и той каза,че не може да вземе отношение по въпроса,чували ли сте за подобен случай,ако даваме капки ксизал няколко дена преди и след имунизацията дали е достатъчно,за да потуши реакция,,просто не знам как да постъпя,умирам от страх да не му стане нещо на детенцето

В такива случаи е за предпочитане да не се прави ваксина. И това го решават лекарите, а не пациентите. Щом се е появила някаква непоносимост към дадена ваксина, не би трябвало отново да се прави. Така смята нашата лична, така мислят и други мои близки лекари. Така че по-добре не си правете експерименти с ксизал.

Общи условия

Активация на акаунт