Колко още мога да издържа?!

  • 17 241
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 990
Добре де:
ти за какво точно си късаш нервите с него???че да можеш или да не можеш?
мен повече ми боде очите, че за човека няма стая, как така ще е в детската стая, а децата къде са тогава?
Ако човека е ок-да си ходи в неговия дом, а вие му ходете на гости.Мъжа ти да минава на обяд, за да следи да не му се случи нещо/Какво точно може да му се случи?То и на мен може същото да ми се случи, ама на-излизам, ходя на работа.... ooooh!

# 61
  • Мнения: 3 370
Проблема е, че не мога да си късам нервите с този човек и с нищо не съм длъжна да го правя.

А мъжа ми каза "ако му се случи нещо, няма да си простя". Това май е основното!

Стария не е диагностициран за склероза.
Тия дни беше по лекари, не само за крака, и за главата са го преглеждали.
Определили са го като ок за възрастта му.
Пак ви казвам - здрав е физически, крака му беше възпален, но се оправя.

Стига с това подпалване де! На майтап го казах. Печката не я пипа.
То склероза не е най - страшното. Има старческа деменция, има залежава не легло...По добре говори с мъжа си да вземете жена с опит да го гледа в неговия дом. По принцип възрастните хора трудно се съгласяват да сменят дома си, не допускат лесно хора до тях, все си мислят, че някой ги мами за нещо...От наблюдения ти го казвам. То това може да продължи години. Детето ви ще порасне, ще му е нужна стаята....

# 62
  • Мнения: 6 214
L'Agent , а хипотетично ако един ден твоите родители имат нужда от "гледане"? Дано да са живи и здрави, извинявам се, ако не е така.  Peace

# 63
  • Мнения: 9 990
Аз попитах каква е причината дядото да има нужда от гледане?По описание на авторката е жив и здрав-минал е по доктори.
Има разлики огромни-залежал се мъж-не е работа на жена да го вдига.Не с ума си мъж-пак не е работа на жена с две малки деца да го варди от бели.Най-малкото това са неща, които са си дълбоко ангажиращи.Освен, ако децата ходят на училище/градина и тя гледа само болния-пак е трудно-чисто физически-гледала съм и знам какво говоря.Ако дядото е със специфични проблеми-да се търсят варианти писах-сина, като силен мъж-да вдига, да гони, да озаптява.Или да наеме човек.Това е.Аз обаче не прочетох дядото да е с такива нужди.Тогава да се търси вариант, ако ще живее вече с тях-да се разширят-не е нормално дятото да заеме стаята на децата.Да се продаде неговото и това жилище, да се купи по-голямо-всеки да си е в стаята.Децата къде спят?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 11 340
L'Agent , а хипотетично ако един ден твоите родители имат нужда от "гледане"? Дано да са живи и здрави, извинявам се, ако не е така.  Peace

Това пък в каква връзка го каза?! ooooh! Нали не мислиш, че ако нейните родителите се нуждаят от гледане в даден момент, тя ще ги покани вкъщи, ще тръгне на работа по цял ден и ще насади мъжа си да поеме цялата отговорност, защото "ако се случи нещо", тя "няма да си го прости"?!

# 65
  • Мнения: 8 853
Хипотетично, ако нечии родители един ден имат нужда от гледане?......................................
Чудя се дали само в някои семейства или при всички въпросът за възрастните родители не е обсъждан... Rolling Eyes Не може да имаш баща на 82 години и да не си обсъдил с жена си тези въпроси.... Rolling Eyes Моите родители са на 80 и 79, свекърва ми е на 73 и сме обсъдили въпроса с мъжа ми. Разбрали сме се, че семейството ни като цяло не е длъжно да приема за гледане ничий баща или майка. Който от нас пожелае да обгрижва някого, да го прави в дома му. Отнася се за мъжа ми всъщност, защото аз не съм в състояние да се грижа за никого. L'Agent, не е ли време да обсъдите този въпрос удома? ето удобен случай.
П.П. Във входа живеят няколко самотни възрастни хора, един от тях е след тежък инсулт. Живеят сами, идват децата им всеки ден да ги наглеждат. Рядко виждам другия член на семейството. Има ли и друго дете този свекър?

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 6 623
Като човек,свикнал да живее сам и за себе се,не го ли дразнят децата,когато вдигат врява и играят?
Бре,как му е харесало у вас. Grinning
Ако не е толкова зле,намерете вариант да си отиде,а вие да се отбивате да му помагате.Само мъжът ти да е съгласен.На чужд гръб лесно се дават съвети,това го разбирам,но звучиш крайно изнервена и това ще се отрази на цялото ви семейство.
Успех!

# 67
  • Мнения: 6 214
L'Agent , а хипотетично ако един ден твоите родители имат нужда от "гледане"? Дано да са живи и здрави, извинявам се, ако не е така.  Peace

Това пък в каква връзка го каза?! ooooh! Нали не мислиш, че ако нейните родителите се нуждаят от гледане в даден момент, тя ще ги покани вкъщи, ще тръгне на работа по цял ден и ще насади мъжа си да поеме цялата отговорност, защото "ако се случи нещо", тя "няма да си го прости"?!
А къде ще ги пласира?  newsm78 Пък и нали вдигането на болни е мъжка работа  newsm78  
-залежал се мъж-не е работа на жена да го вдига.Не с ума си мъж-пак не е работа на жена с две малки деца да го варди от бели.

По мои наблюдения в Бг децата гледат възрастните си родители и всички намират начин. Разбира се старческият дом и наемане на човек за гледане са варианти, но за сега малко хора могат да си ги позволят. А и те струват доста пари, които пак няма да дойдат от друго място, а от семейството на авторката.

# 68
  • Мнения: 3 370
Всяко семейство решава как ще гледат родителите си. Баща ми гледа баща си на село, както и свекъра ми двамата си родители.Никъде не казано, че само жените гледат болни хора. Но пък и двамата бяха вече пенсионери.  Другите ми баба и дядо ги гледаха и двамата ми родители, защото живееха заедно.

# 69
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добре де...Той ЗАЩО точно е у вас тогава?Очевидно може да се самообслужва? Thinking
И аз това се чудя. Да си седи в тях, пък вие минавайте и му носете храна, почиствайте, когато има нужда. Хората на тази възраст без да го искат стават ужасни. Заядливи, капризни, не се живее около тях. Ти ще се поболееш накрая.
тОВА Е неай-добрия вариант.Гответе му, чистете и го наглеждайте.В много неприятна ситуация те е поставил мъжа ти.

# 70
  • Мнения: 9 990
По мои наблюдения в Бг децата гледат възрастните си родители и всички намират начин. Разбира се старческият дом и наемане на човек за гледане са варианти, но за сега малко хора могат да си ги позволят. А и те струват доста пари, които пак няма да дойдат от друго място, а от семейството на авторката.

След което рухват здравословно.Ти вдигала ли си обездвижен човек?Аз съм.Или поне се опитвах.Веднъж го изпуснах на земята.Защото бях 50 кила, а лежащия-70 и отгоре.Трябваше ли ми две години физическа подготовка за това?Да бях вдигала навремето повечко в зала, че да го докарам на 70 от лежанка, ама с една ръка, защото като вдигнеш, трябва да го сложиш на стола за малка нужда, да го измише и обратно да го вдигнеш и сложиш на леглото.След това щафетата пое майка ми-след като изгледа легна под ножа и си оперира хернията, след което пък свърши нейния активен живот, защото стана с усложнения.И т.н.Или заделяш пари или после ги даваш за своите болежки и операции.
Този начин е да съсипеш нечие друго здраве и не е въобще начин.Иска се силен човек, за да вдига.Жена 50 кила не е дори честно да караш да го прави, абсурдно е.

# 71
  • Мнения: 6 214
Определено е трудно, но никой не го иска. И ние ще остареем и кой знае на какви кила ще бъдем тогава. Освен да вземем да си заделяме пари сами, че да знаем че няма да тормозим децата  newsm78

# 72
  • Мнения: 2 510
На свекър й вече му е харесало да е в тях и тук става зле.
Мъжът й наистина е виновен защото не са поставени условията / времето и състоянието му/ още в началото. Не, че не се променят.
По- добре няма да става, а по- зле.
На свекърът какво му е мнението?

# 73
  • Мнения: 3 370
Моята свекърва, която е млада пенсионерка, каза, че заделя пари за дом, че да не сме и в тежест, като вече не може. Ама какво ще стане...един Господ знае. А родителите ми са ми казали, че никога няма да ме търсят за помощ докато могат да мърдат. Но и те не са много възрастни. Те така казват, ама като ги налегне деменцията, друго ще говорят.

# 74
  • Мнения: 9 990
Нека те поправя-не е трудно.Непосилно е за жена 50 кг да вдигне и обслужи мъж 80 кила.Невъзможно.Аз, при първия ми опит едва не се изсипах, втория беше с изпускането на земята, на третия-с влачене успях. TiredВариант е да не го вдигаш и обслужваш.Тогава знаеш ли какво става под него?
Определено е трудно, но никой не го иска. И ние ще остареем и кой знае на какви кила ще бъдем тогава. Освен да вземем да си заделяме пари сами, че да знаем че няма да тормозим децата  newsm78

Тази година гледах олимпиадата-там даваха вдигане на тежести....еми няма как да успея да вдигна 70-80 кила и то не под формата на уред, щанга, а отпуснато човешко тяло.Явно наистина не ви се е налагало и не можете да прецените товара какъв е.

Общи условия

Активация на акаунт