Красотата на земята сме събрали във цветята! Есенно- зимни цветни раздумки

  • 65 831
  • 733
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 826
В неделя като си поливах балконските сандъчета и видях, че лаленцата са наболи. Не е ли много рано  newsm78

# 541
  • Пловдив
  • Мнения: 789
В неделя като си поливах балконските сандъчета и видях, че лаленцата са наболи. Не е ли много рано  newsm78
И при мен има прокарали. Може би от топлото време.
Малко цветничко от мен, слагам в скрит текст, да не ви препълня мониторите  Laughing
Скрит текст:










# 542
  • Мнения: 2 826
Ммммммм, представям си как ухае на зюмбюл.

# 543
  • Мнения: 375
И моите зюмбюлчета са наболи, мисля че е време. Аз ги държа на остъклена тераса.
Да питам - имам луковици на гладиоли, купени от Баумакс, пише да се садят март, но не е ли късно?  newsm78
От мен малко пролетно настроение  Grinning

И захарчетата ми  Heart Eyes


Темите, страхотни са твоите зюмбюлиии  Grinning Такава красота! От люковици ли ги гледаш? Ториш ли с нещо?

# 544
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ах, Табакова, Смърфиела, у вас е пролет вече  bouquet...

А аз вчера видях толкова много мънички пъпчици на моята мандевила Party...

# 545
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Hug   bouquet  Hug

 Табакова, замириса ми!  Hug

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 204
Страхотни зюмбюлчета,моите са в градината и ще цъфнат доста по-късно.
Не е късно март за гладиоли,тогава се садят,особено ако е в градина трябва да се затопли.В саксии или сандъчета може и малко по рано ако не са на вън.

# 547
  • Мнения: 77
Здравейте!За първи път влизам тук и поздравявам всички за чудесните снимки .Моите лалета на балкона вече се показват.Явно времето е топло.
Искам нещо да попитам.Всяка есен си правя резници от градинските маргарити.Топя ги във вода,пускат си коренчета и ги засаждам.Няколко пъти съм се опитвала да прехвърля големите маргарити в саксии за да презимуват,но те изсъхват.Сега имам една която бавно си загива.Някой знае ли къде бъркам?

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Ето и ъпдейт на зюмбюлите, които са вече 4, а и синия има още един цвят, но за съжаление започнаха да увяхват-в това топло време..... Иначе целия ни хол мирише.....

# 549
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравейте дами

От години не съм писала тук, но ще се радвам да ме приемите отново във вашите редици, а аз ще се опитам да бъда по редовна Embarassed !
Качвам няколко снимки да покажа какво е цъфнало и при мен:
http://poepie.snimka.bg/arts/cvetya-2013g.726668.29535792
http://poepie.snimka.bg/flowers/cvetya-2013g.726668.29535796
http://poepie.snimka.bg/flowers/cvetya-2013g.726668.29535797
Още една теменужка и коледничето имат пъпчици! От разсада поникнаха само мушките, зора е да ги опазя и да се закалят малко, че са още много вели!
Един въпрос за теменужките ми от листенца, защо листата им не са подредени както купешките а едно е по-дълго друго по-късо  newsm78 грозна работа дълги и тънки стебла
Смърфиела тези восъчни бегонии в сандъчето от тази година ли са или по стара снимка  newsm78 изглеждат страхотно?
Чета че си говорите за орхидеите, посъветвайте ме кой вид се гледат най лесно и цъфтят най-много, от доста години набирам смелост за това цвете, но се отказвам в последствие от страх че ще го умора!
Хубав ден момичета!

Последна редакция: ср, 23 яну 2013, 09:23 от poepie

# 550
  • Пловдив
  • Мнения: 789
poepie първо-честита ти втора лентичка! Цветята са ти много хубави, а за теменужките- ти купешките не ги гледай...Ако са им издължени стъблата, значи светлината им е малко. За да расте симетрична розетката е добре периодично да ги въртиш. Освен това е нормално по-старите листа да са по-големи и дълги.
st. Dobri а какви са семенцата в яйцето? Да ги покажеш скоро пак -сигурно бързо растат.

Изчезвам навън, че то не е за пропускане това хубаво време. Само където сега вече ако хване голям студ, май ще прибирам лаленцата вътре, че както са тръгнали може и февруари да цъфнат.

# 551
  • Мнения: 375
poepie, много са ти хубави теменужките   bouquet
Снимката на бегониите е от оня ден, малко е мрачна понеже нямаше слънце тогава. Те са ми целогодишни  Simple Smile
Като говорите за орхидеи, моята е от миналата год., купих я цъфнала април месец. Като прецъфтя и пръчката на цветовете умря. Сега няма нова пръчка, извади само 2 листа. Значи ли това, че няма да цъфне като няма пръчка?  Thinking

# 552
  • Бургас
  • Мнения: 610
Смърфи благодаря!
А тези бегонии ми изглеждат младички и свежи изобщо не изглеждат на минало годишни.
Как успя да ги съхраниш?
За орхидеята и на мен ми стана интересно newsm78 след като няма пръчка ще цъфти ли пак!!!
t_tabakova  благодаря  Wink
Относно издължаването на листата, ами те са винаги на прозорец, защо пак се издължават  Rolling Eyes

# 553
  • Мнения: 1 693
Момичета здравейте.
Нагледах се на теменужки, зюмбюли и т.н.
Няма да ви изброявам. Всичко е прекрасно.  Hug
Орхидеите когато стъблото на цветоноса е зелено не го режете. Понякога изкарва от там отново цветове. Аз режа ако стане кафяво- видимо исъхнало. Изкарват си нови пръчки. Едната ми орхидея нямаше дълго време, но сега я чакам точно от новоизкарала да разцъфти. Ако ми остане време ще ги снимам после.
Днес си донасадих вече и последните грудки на лалетата. Повече няма да купувам толкова много, че място не мога да им намеря.  ooooh! При нас тези дни беше доста студено и една част бяха на терасата, а други вътре. Днес напече и всичко пратих навън. Имам изкарали, но имат борови клонки отгоре и се надявам да не измръзнат.
Лек ден от мен.

# 554
  • Мнения: 375
Хексилина, пръчката беше видимо изсъхнала и затова я отрязах. Твоята колко време я чака да изкара нова пръчка? Пропусна ли година да цъфти?
Попи, бегониите са 2 годишни вече  Mr. Green Купих ги по-миналата пролет, цъфтяха много, есента пак. Зимата в най-големите студове ги прибрах вкъщи за 1 седмица вкъщи и пак ги изкарах на терасата. От време на време ги подрязвам, защото избуяват. Бяха заразени с брашнеста мана лятото и бях изрязани до корем. От всички цветя те са ми най-некапризни. Даже здравеца ми жълтее и не се справям с него, дето се води куче марка.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт