Красотата на земята сме събрали във цветята! Есенно- зимни цветни раздумки

  • 65 680
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
страхотна ванда (?)  Hug и цвета е убийствен Simple Smile

# 61
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Дам, ванда е  Heart Eyes
Цветът е уникален и огромен - колкото дланта ми в диаметър. Цветовете вече прецъфтяват, донякъде и заради пътя, но е цъфтежна. За 2 години това й е 3ти цъфтеж в домашни условия. Дано успея и аз да я цъфна  Grinning
Момчетата от еконт вчера я зяпаха и не можеха да повярват, че е истинска - много й се накефиха (а нали съм редовна там и си се знаем, нямаше как да не се похваля).

# 62
  • Мнения: 1 687
Здравейте момичета.
Ку4о, невероятно цвете.  Heart Eyes
Незито, нямам думи за твоите красоти.
Аз правих малко есенни украси в нас, но нямам възможност в момента да ги сваля.
Взех си една огромна червена ерика. Много ми хареса и не можах да й устоя. На терасата е ужас, няма нищо. Много сиво изглежда.
Искам да ви покажа нещо.
 НА 9 ти баща ми имаше рожден ден ( стана на 60 години) , ден след неговия рожден ден на 10 имахме 100 годишен юбиляр http://www.kazanlak.com/showpic-8628.html
Този човек е човек с главно Ч. Невероятно мил и добър човечец. Работила съм с него когато аз бях на 15 а той на  около 85 години. Тичал е наравно с нас децата да събира чували, лавандула и е копал заедно с другите жени и мъже все едно е на тяхната възраст. Това лято го видях, все същия добряк. Поговорихме си и така. Нека има много хора като него.
Извинява мсе за спама.
Ле ки слънчев ден.

# 63
  • Мнения: 883
Падна ми пъпката на хибискуса... Какво направих? Какво сбърках! А почти беше цъфнала?

# 64
  • Мнения: 2 820
Не съм се записвала още в новата тема. Много красоти сте показали.

Тази сутрин видях, че едното ми коледниче има пъпки. Доколкото си спомням и някой друг беше споменал за същото. В неделя го прибрах от балкона, защото чух за студените сутрини. Възможно ли е това да е причината за напъпването му? Все още не съм прибрала мушкати, сакъзчета, детелинка и китайски рози. Всички сега цъфтят и ме радват, а лятото беше пълен застой. Снимала съм ги с телефона и като сваля снимките ще покажа.

# 65
  • Мнения: 796
здравейте момичета, много красоти сте показали тук Simple Smile. Имам въпрос относно китайската роза. От 3 години имам такава вкъщи и се развива чудесно, но не цъфти. Всяка година есента присаждам от нея и малките след около година правят пъпки, но винаги падат. Преди седмица една почти се разтвори, но отново падна. Сега гледам друга пак се е разпъпила. Какво да правя, за да го видя този цвят най-накрая?

# 66
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Я да покажа мойта кучка как обича да приглася на телефона  Mr. Green
http://www.facebook.com/photo.php?v=4566451368642

# 67
  • Мнения: 6 458
здравейте момичета, много красоти сте показали тук Simple Smile. Имам въпрос относно китайската роза. От 3 години имам такава вкъщи и се развива чудесно, но не цъфти. Всяка година есента присаждам от нея и малките след около година правят пъпки, но винаги падат. Преди седмица една почти се разтвори, но отново падна. Сега гледам друга пак се е разпъпила. Какво да правя, за да го видя този цвят най-накрая?
Лока,какво имаш предвид ,че всяка година присаждаш от нея?  Пробвала ли си да и смениш мястото? Обичат да са на светло.  Лятото ,ако имаш възможност и място можеш да я изнасяш навън. Тоориш ли я? Това се сещам засега. Thinking Аз моите китайски рози на есен ги орязвам доста  и на пролет започват да растат като луди и след това не спират да цъфтят.  Peace
Ако я имаш снимана,покажи я. Wink
п.п Да благодаря и тук на ku4o,за чепчиците ,които ми донесе лично - мушката,пасифлора,дипладения,хоя. Simple Smile ku4obouquet  bouquet  bouquet

# 68
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
искам да покажа нещо. ме е мое, но как ме засърбяха ръцете като я видях  Laughing

# 69
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте!

 Не съм се записвала в новата тема. Благодаря на Мацето, че я направи. Не познах мое цвете в колажа.  newsm78 А може и  да има.

 Сега пускам нещо в приятен бонбонен цвят.

 

 Мариетка, къде си? Мушкатото, което ми подари, много цъфти. Хладината му харесва и  има огромни цветове.

 Доби, аз имах като розата, която си показала. Обаче загина пущината. Оплаках се и на вас. Изключително красив цвят имаше. Сега съседката я има, скоро цъфна, ще имам и аз ако нейната расте.  Blush

 Пак ще разгледам цветята, които сте показали, че липсвах известно време от форума и  имам доста пропуски.  Laughing

   bouquet

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Я да покажа мойта кучка как обича да приглася на телефона  Mr. Green
http://www.facebook.com/photo.php?v=4566451368642
Joy
Скрит текст:
Позволих си да ти пратя покана за приятелство във фБ
neli mar4 мислех за тебе тия дни- нали имаше една сенполия с пъпки-цъфна ли? Освен това на тези на които им отчупи листенца вече трябва да образуват пъпки и те.
Аз няма с какво да се похваля. Луковиците на лалета съм ги сложила на три различни места- като за първи път ще експериментирам да видя къде ще потръгнат.

# 71
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Т долна черта табаковаSimple Smile  Hug!

 Приятно е да чуеш, че някой те мисли.  Hug Отсъствах по независещи от мен обстоятелства и ми беше кофти, но пак съм тук.

 Сентполията цъфна със страшно мижави и изтощени цветчета. Бяха само две и изобщо нямаха цвят. Нещо като размазан цвят, но дори не можах да го определя.
 Сега имам пъпки на две други сентполии, които бях поочупила от многото листа.
 И те са измъчени на вид. Не ме радват. Дори спрях да ги поливам вече. Омекнали са им листата. Днес видях в колко малко почва живеят и се мъчат. Ще ги пресадя преди да ги прибера вътре. Дано да изкарат успешно зимата и да покажат колко са красиви напролет.

 Имам цъфнали мушката и тук там цвят на сакъзче. Петуниите са втора реколта и цъфтят. Бях ги очупила жестоко. Имам цъфнала китайка. И китайките ми не са полливани и омекнаха листата им. Изцяло съм за бой. И една сопа ще ми дойде малко.
 Но утре ще се погрижа. Обещах си го днес.  Whistling

# 72
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
....Изцяло съм за бой. И една сопа ще ми дойде малко.
 ....

я по-добре пийни едно чайче и после хващай сопата Simple Smile тази  Hug

# 73
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Запис и от мен Hug
Ей, и моите петунийки на първа страница, много готино Grinning Хич нямам време за горките китки, напролет обаче мисля да наваксам. Сега си посадих 4 теменужки да ми красят терасата, макар че не знам дали ще успеят да се развият преди да хване студ.
Много красиви цветя, напълниха ми душата Heart Eyes Ето и едно цъфнало денди от мен, колкото да не е без хич:

# 74
  • Мнения: 13 512

Всяка седмица с по един цвят! Така ме радва Пасифората.
Днес отново примъкнах саксиите на терасата. С тези температури от по 26 градуса и 13 минимални, няма смисъл да ги задушавам вътре.

Общи условия

Активация на акаунт