Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте ,

казвам се Ради на 33 г съм и искам да споделя моите най-големи притеснения и  ужасни страхове с Вас ако може някой да ми помогне или да ме насочи ще съм много благодарна.
И така със съпруга ми от 8 месеца опитваме да си направим бебче, преди 4 месеца имах съмнения ,че съм бременна така го усещах  бях сигурна дълбоко в себе си усещах го,имах и наличните  симптоми гадене, повдигане, сънливост, висока базална температура, и т.н. всички тестове , които си направих бяха или невалидни или отрицателни и малко преди датата на цикала ми започнаха страшни болки и се появи едно леко розово зацапване , обадих се на лекарят ми и те ми отговориха, че нищо не могат да направят и да съм оставила природата да си свърши работата, което за мен беше доста жестоко и непочтително, но тъй като живея в чужбина предполагам това е нормално, не след дълго може би след няколко часа започна обилно кървене с жестоки болки това продължи близо  ден и половина после спря и след около ден започна обилно кървене наподобяващо цикъл , което продължи около 10 дни. Отидох на преглед доктора каза ,че евентуално съм била бременна във втора  седмица но нищо вече не можел да направи и тъй като било много рано никой не можел да помогне в тази ситуация. Аз изподнах в страхотно отчаяние и депресия от това , което се случи. Няколко месеца по- късно  със съпруга ми си направихме всички възможни прегледи, тестове и всякакъв вид изследвания вкл. хормонални изследвания , както и спермограма  , оказа се ,че всико е наред и двамата сме абсолютно здрави и няма причина да нямаме детенце.Преди няколко дни 2 седмици след цикъла отидох при лекар на преглед и лекарката видя нещо на вагиналният видеозон , което приличаше на оплодена яйцеклетка ,но нищо още не можела да ми каже ,направи снимка и там се вижда едно кръгче с чертичка и точица по средата на снимката пише 1,34 предполагам мм, аз унемях и се разплаках ? Докторката каза ,че било още много рано и да не бързаме да се радваме трябвало да изчакаме датата на цикъла, което е след около 15 дни, аз не издържах и си направих днес  тест , който отново се оказа отрицателен , въпреки ,че знам , че е много рано, но имам на лице висока базална температура 37,10 вече втори ден, тяжест при яйчниците, като опъване , малко болки подобни на менструални, липса на апетит, раздразнителна съм , ту се смея , ту плача, много съм изплашена и незнам дали това е нашето бебче и ако е как ще го задържа ами ако отново го загубя, изпитвам панически страх , че пак нещо ще се случи ще прокървя  или че пак не съм бременна, не мога да преживея онзи ужас отново. Съжелявам ако Ви натоварвам, но това се оказа безкрайно  мъчение за мен затова се обръщам към Вас за помощ, съвет и препоръки. Моля Ви  !

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Здравей Radinka79,съжалявам за мъката и болката който изпитваш. На всички в този форум ни е трудно. Но трябва да ти кажа ,че 8 месеца опити не е много като време.Кои са
''всички възможни прегледи, тестове и всякакъв вид изследвания вкл. хормонални изследвания'' за който споменаваш и в каква клиника са направени?

# 2
  • Мнения: 8
Здравейте отново  в отговор на въпроса относно изследванията правихме аз : хормонални абсолютно всички хормони вкл. и тези по време на цикъла , кръвни тестове, хламидии, спермограми, вагинален видеозон, 3 D , 4D , ехограф и всичко това в чужбина в Норвегия в частна гинекологична клиника при Д-р Гюнхилд Берхейм , където уверявам Ви техниката е на най-високо ниво , лекарите също няма и не може да се прави никаква съпоставка с България с изключение на Майчин Дом Варна, там си правих абсолютно същите изследвания в Майчин Дом при Д-р Максим Яков , той е наш семеен гинеколог  и съм адски доволна от него , между другото изследванията при Д-р Яков бяха със същите резултати както и в Норвегия всичко в норма без отклонения.Ако желаете мога да ги сканирам и да ви ги покажа тук.

# 3
  • Мнения: 1 186
Радинка, първо се успокой, защото 8 месеца е нищо. хората с години се борят и не изпадат в отчаяние, а ти още преди година звучиш отчаяна и притеснена. това е добре, че повечето изследвания са ви добри, но не споменаваш за тест за проходимост на матъчните ти тръби, или т. нар. цветна снимка. ако и там се покаже проходими тръби и спермограмата ви е добра, е въпрос на време бебето да се появи, но ако резултата от снимката не е добър......трябва ви специализирана клиника по стерилитет. другото, което може да провериш и щитовидната жлеза или да направите тест за съвместимост. успех и спокойно, понякога пътя е трънлив към щестието.  Peace

# 4
  • Мнения: 8
Привет отново , щитовиднота жлеза е проверена там всичко е о.к  а цветна снимка не съм правила , но тук в чужбина ме гледаха на някакъв нов апарат като видеозон но с камера  , която вкараха вътре виждаше се като на филм всичко вътре и то цветно Simple Smile)) гледаха тръбите , яйчниците всичко отвътре и казаха, че всичко е нормално и наред и ,че няма  никакво място за притеснение и тревога ,но аз се тревожа и то много толкова много искаме детенце, че не мога да си представя как е възможно това при положение , че всичко е наред и, че и двамата сме здрави още да нямаме детенце къде е проблема незнам и не мога да разбера ходих даже и във Варна при Д-р Александров специалист по инвитро и той ми се изсмя а аз се разплаках той ме успокои, прегледа и каза че не съм за там и , че скоро щяло да стане  от тогава минаха почти 5 месеца и още нищо общо вече 10 месеца нищо а времето напредва и аз още повече се тревожа.

# 5
  • Мнения: 1 186
с тревоги няма да си помогнеш. аз лично бях в същото положение и бебето се появи след 8 години чакане. така, че гледай си живота и половинката, а природата и времето ще реши кога ще стане бебето.  Peace

# 6
  • Мнения: 8
Благодаря за милите думи от сърце.

# 7
  • София
  • Мнения: 16 691
Привет отново , щитовиднота жлеза е проверена там всичко е о.к  а цветна снимка не съм правила , но тук в чужбина ме гледаха на някакъв нов апарат като видеозон но с камера  , която вкараха вътре виждаше се като на филм всичко вътре и то цветно Simple Smile)) гледаха тръбите , яйчниците всичко отвътре и казаха, че всичко е нормално и наред и ,че няма  никакво място за притеснение и тревога ,но аз се тревожа и то много толкова много искаме детенце, че не мога да си представя как е възможно това при положение , че всичко е наред и, че и двамата сме здрави още да нямаме детенце къде е проблема незнам и не мога да разбера ходих даже и във Варна при Д-р Александров специалист по инвитро и той ми се изсмя а аз се разплаках той ме успокои, прегледа и каза че не съм за там и , че скоро щяло да стане  от тогава минаха почти 5 месеца и още нищо общо вече 10 месеца нищо а времето напредва и аз още повече се тревожа.
Радинка, без да искам да звуча грубо, но постовете ти звучат не като на 33-годишна жена, а като на 23- годишна. Явно ти от 3-тия месец на бебеправене посещаваш ин-витро доктори като Александров- нормално е да ти се изсмее, трябва да имаш минимум 1-1,5 год. опити без успех и тогава да изпадаш в паника. Аз лично за пръв път чувам с ехограф да може да се види проходимостта на тръбите- трябва да е доста тънък- като косъм, че да може да огледа тръбите отвътре. И при това положение защо в цял свят ще правят ЦС и лапароскопии. Нещо не си разбрала според мен! Направи си ЦС и успех!

# 8
  • Мнения: 17 995
........, но тук в чужбина ме гледаха на някакъв нов апарат като видеозон но с камера  , която вкараха вътре виждаше се като на филм всичко вътре и то цветно Simple Smile)) гледаха тръбите , яйчниците всичко отвътре и казаха, че всичко е нормално и наред и ,че няма  никакво място за притеснение и тревога ,но аз се тревожа и то много толкова много искаме детенце, че не мога да си представя как е възможно това при положение , че всичко е наред и, че и двамата сме здрави още да нямаме детенце къде е проблема незнам и не мога да разбера ходих даже и във Варна при Д-р Александров специалист по инвитро и той ми се изсмя а аз се разплаках той ме успокои, прегледа и каза че не съм за там и , че скоро щяло да стане  от тогава минаха почти 5 месеца и още нищо общо вече 10 месеца нищо а времето напредва и аз още повече се тревожа.

Ради, а в Норвегия, няма те ли специалисти по инвитро (които са различни от обикновените гинеколози), та до Варна опря?

# 9
  • София
  • Мнения: 16 691
Radinka79 най-учтиво те моля, да престанеш да ми пишеш ЛС с епитети от рода на "махленска селянка" и "пошли хора като в този форум", защото в противен случай ще бъдат информирани модераторите.
И щом според теб хората в Б-я се учат от ''форуми, снимки, филми и коментари на пошли хора от форума'', то не виждам ти какво търсиш тук, че искаш и съвет от същите тези наречени от теб "пошли хора" ooooh! ooooh! ooooh!

# 10
  • Мнения: 6 730
Не исках да вземам отношение по въпроса въпреки че от снощи ми лазите по нервите с един и същи пост в 3 различни теми. Днес, след като прочетох личното съобщение, което сте написала вече няма да мълча.
Изумена съм как човек, който идва от някъде си, иска мнение, помощ, съвет; има претенции на възпитан може да си позволи да използва подобни епитети и да обижда хора, които си казват мнението. Обиждайки форума, в който сте влязла и сте написали научно фантастичния си разказ ставате смешна. Съпоставяйки Норвегия и България, лекарите тук и там, техниката тук и там- още повече. Интересно ми защо не влезете с питанката си в някой норвежки форум? Зле сте с комуникацията ли или просто там не Ви отразяват и решихте да пробвате тук сред "селяни и пошли хора"?
Дали ще отидете в частен гинекологичен кабинет в Норвегия, България или Занзибар си е Ваша работа. За да е спокоен човек, че наистина нищо му няма се ходи в репродуктивна клиника. Там може да няма свръхмодерна камера, която да прожектира цветни филмчета, но по всяка вероятност има специалисти, които ще Ви поставят диагноза. А между другото има и една, която се казва неизяснен стерилитет, не знам дали сте я чувала.
Да се види оплодена яйцеклетка 15 дни преди датата на цикъла е меко казано несериозно твърдение, да се говори за "евентуален" спонтанен аборт, преди да ти е дошло още повече. Лекарят Ви не е бил "непочтителен", той просто Ви е казал това, което всеки нормален доктор би помислил.
Влизате във форум , в който хората се борят с години за мечтата си да имат дете! Как може хем да искате мнение, хем да не го приемате?! Вие сте си поставили диагнозата- нищо Ви няма. Пробвайте още няколко месеца и потърсете специалист.
П.П. А това как изглеждате и как се поддържате е последното нещо, което интересува някого тук  bouquet

# 11
  • Мнения: X
браво, напълно съм съгласа с теб.

Последна редакция: пт, 05 окт 2012, 22:12 от Анонимен

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Не е ли крайно време едни и същи потребители да спрат се подкукоросват и да обикалят темите като се изказват една след друга. Този подфорум се обърна на един голям спамо-чат. Преди години не посмях да се регистрирам и само четях, защото а си рекъл нещо, а компетентността те е погнала. И то една компетентност.  ooooh! Всеки може да си пише каквото иска, за гърнета, за къртици, за коланчета.....като ни ви отърва, просто подминете темата, но това да се обикалят темите сеир да има.  Stop  Stop

Вече ще информирам модераторите, защото на мен ми писна да чета едни и същи потребители по всички теми как се правят на остроумни. Аз предимно чета, много рядко пиша и то само ако темата ме интересува или мога да бъда полезна с информация. Това упражняване на красноречието от скука, трябва да се прекрати. Поне в този форум е крайно неуместно.  Stop

Общи условия

Активация на акаунт