Захранване на бебето след 4 навършени месеца

  • 86 680
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
Мария, мога да се съглася, че при определени условия и като цяло - по изключение, бебето може да бъде захранено след навършване на 4 месеца.
Но ти захранваш едва от 10 дни, а вече си дала картоф, морков, карфиол, спанак, праз лук, грах..... И не знам още какво.... Това са ужасно много неща за 10 дни. Нова храна се въвежда бавно и внимателно. Потърси в нета - има много информация за "правилото на четирите дни". Забави малко темпото.  Peace

# 16
  • Мнения: 8
Мария, мога да се съглася, че при определени условия и като цяло - по изключение, бебето може да бъде захранено след навършване на 4 месеца.
Но ти захранваш едва от 10 дни, а вече си дала картоф, морков, карфиол, спанак, праз лук, грах..... И не знам още какво.... Това са ужасно много неща за 10 дни. Нова храна се въвежда бавно и внимателно. Потърси в нета - има много информация за "правилото на четирите дни". Забави малко темпото.  Peace

Да, съгласна съм и точно това смятам да направя, може би малко прекалих и слава Богу няма проблем досега, просто мойто педи каза, че всяко пюре, което е за 4 плюс и е от магазина е подходящо и да не се притеснявам... Но сега прочетох доста по темата и ще забавя, днес ще дам само тиква, защото му харесва доста.

# 17
  • София
  • Мнения: 758
Аз съм привърженик на по - късното захранване. На тази възраст най - доброто е маминото мляко. Кебапчета ще има да яде цял живот, кърмаче пак няма да бъде. Но това е мое мнение. Щом вече си захранила, забави малко темпото. Въвеждай храна по 4-5 дни поне за да видиш дали няма реакция и въвеждай по - тежките храни по - късно.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Цитат
[quoteЗащо да не  е правилно??!! Масово бебетата се захранват след 4ти месеца, а нас са ни захранвали дори след 2ри месец...Аз също захраних на 4 месеца и 10 дни, тъй като сина ми имаше запек, не ходеше по 6-7 дни, ходихме по лекари и никой нищо не каза каква е причината, защо е така. В Пирогов дори ни пратиха, правиха му рентгенова снимка, ехограф и накрая му сложиха свещичка и пак нищо не казаха.Сега сигурно ще кажете, че ако не е кърмено ала бала, напротив кърмих до 4 месеца, докато беше само на кърма пак не акаше, като започнах да дохранвам с АМ също...От 3 месеца и половина давам плодови сокчета по 20-30 грама на ден, по препоръка на педито. Имаха ефект, но за няколко дни, после пак спря да ака. От 10 дни насам започнах захранването със зеленчукови пюрета и мога да кажа, че вече акаме всеки ден и нямаме никакъв проблем, за 5 дни заместихме обедното хапване с пюре. Пробвах пюретата на Хип, картофеното не струва, много е гъсто, не искаше и да го помирише, след това давах пак на Хип с картоф, морков и карфиол, страшно му хареса, на третия ден изяде бурканче от 125 грама, вече хапваме цяло бурканче от 190 грама. Мога да кажа, че пюретата на Сънвал са много хубави, много ги харесва, особено това, което е със спанак, картоф, праз лук и грах. Не го боли коремчето, имаше дребни пъпчици по челцето, но му минаха, може и да не са били реакция от захранването, а ново кремче, което купих и така....Така че аз съм с две ръце "ЗА" захранването след 4 навършени месеца. Смятам, че ако бебето е здраво, удвоило е килограмите от раждането и няма колики, няма никакъв проблем да започне захранването....
]
[/quote]
Ми извинявай че няма да се съглася с теб.Преди ден се нагледах на такива жестокости и такава сляпа вяра във всемогъщия педиатър  SickНе си виждала това и затова така говориш.Мамата буквално набутваше пюрето в гърлото до сливиците чак на КЪРМАЧЕТО,че чак ми се ревеше на мен като гледах как го измъчва.И то бяха близнаци-две мънички душици ревяха с цяло гърло от глад за мляко,а ''МАМА"ИМ набутва в устата пюре.Ми съжалявам - не е правилно.Децата бяха на 4 и половина месеца.Първо им дава мляко за 2 минути и после дръпва шишето и започва да завира лъжичката до сливиците.Детето се къса от рев,ма тя не та не,трябва да яде-та педката така казала Close Close Close Close CloseДетето плюе,тая събира и набутва.......как може така да тормози децата.Като я попитах защо не остави децата да се нахранят с млякото и после пюрето тя ми каза че после не искали.Ми не искат-няма да ядат,защо трябва да насилваме?Ма не то било правилно щото педито така казало  #2gunfire #Cussing outЯвно децата имат този рефлекс за избутване на всичко с езичето.Ма мамата бърза.Та това е на всяко ядене.И са ревове до БОГА.Честно нервите ми не издържаха и си тръгнах,ама така съжалявах тези душици малки....ревеше ми се после два дена.Та за захранването си е индивидуално,според детето.Наблюдаваш за симптомите че е готово.Моето го захраних на 6,като седеше стабилно седнал,не избутваше нещо което съм му дала от устата с език  Peace

Последна редакция: вт, 09 окт 2012, 20:54 от Vivi

# 19
  • София
  • Мнения: 650
Храненето насила е ужасно в която и да е възраст!

# 20
  • Мнения: 8

Ми извинявай че няма да се съглася с теб.Преди ден се нагледах на такива жестокости и такава сляпа вяра във всемогъщия педиатър  SickНе си виждала това и затова така говориш.Мамата буквално набутваше пюрето в гърлото до сливиците чак на КЪРМАЧЕТО,че чак ми се ревеше на мен като гледах как го измъчва.И то бяха близнаци-две мънички душици ревяха с цяло гърло от глад за мляко,а ''МАМА"ИМ набутва в устата пюре.Ми съжалявам - не е правилно.Децата бяха на 4 и половина месеца.Първо им дава мляко за 2 минути и после дръпва шишето и започва да завира лъжичката до сливиците.Детето се къса от рев,ма тя не та не,трябва да яде-та педката така казала Close Close Close Close CloseДетето плюе,тая събира и набутва.......как може така да тормози децата.Като я попитах защо не остави децата да се нахранят с млякото и после пюрето тя ми каза че после не искали.Ми не искат-няма да ядат,защо трябва да насилваме?Ма не то било правилно щото педито така казало  #2gunfire #Cussing outЯвно децата имат този рефлекс за избутване на всичко с езичето.Ма мамата бърза.Та това е на всяко ядене.И са ревове до БОГА.Честно нервите ми не издържаха и си тръгнах,ама така съжалявах тези душици малки....ревеше ми се после два дена.Та за захранването си е индивидуално,според детето.Наблюдаваш за симптомите че е готово.Моето го захраних на 6,като седеше стабилно седнал,не избутваше нещо което съм му дала от устата с език  Peace
[/quote]
Ех, разбира се, че първо се съобразих с това дали детето е готово, пробвах с лъжичка-две да видя дали избутва с езиче и се оказа, че му харесва пюрето, още първия път искаше още, но му дадох само няколко лъжички, за няколко дни заместих обедното хранене. Грешката ми беше, че му дадох различни пюрета, но слава Богу няма никаква реакция. На килограми вече е 8 на 4 месеца и половина, роди се 3.350. Да не говорим, че почти са му изникнали зъбки и като ни гледа да ядеме му течат лигите и само посяга и гледа с един жален поглед.. Ако той не искаше много ясно, че нямаше да му бутам в устата както тази майка с близначета, абсурд, това си е мъчение за детето.

# 21
  • Мнения: 3 114
Мъчение, което може да доведе до психологични проблеми.

# 22
  • Мнения: 42
моето /смятам горе-долу информирано/ мнение е ,че децата трябва да бъдат захранвани на различна възраст, всяко дете се развива по разли4ен на4ин /също както прохождат на разл. възраст, наддават разл. тегло и т.н./...... налице обаче трябва да са следните явления:
1. детето да държи стабилно изправена глава и да има контрол над движенията на врата си
2. вродения рефлекс за избутване на всичко "не течно" с ези4е да е изчезнал
3. детето да проявява интерес към храната
4. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е навършило 4 месеца
5. Храненето да не става насила /много е рисковано да храниш насила дете, може да окаже влияние върху храненето му за цял живот/
6. неутолим апетит, детето е гладно дори и след 8-10 кърмения на ден


въвеждането става постепенно, един продукт се въвежда за около седмица и според мен стремежа на майките за разнообразно меню трябва да се появи на дооооооста по-късен етап.  Peace

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 21:51 от borebore

# 23
  • Мнения: 3 114
Да допълня към т.5 - не само върху храненето, но и върху психиката и по-специално характера.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 178
Аз захраних на 4 месеца и 4 дена с домашно  пюре от ябълка и морков ( от нашата градина   chef ), първият ден 2 лъжички,вторият 4  и така до 50 грама  към 11 часа. След седмица предложих на бебо втора порция от 50 грама към 17 часа, добавям и 30 гр. АМ към пюрето, след това дохранвам бебо с кърма/АМ.  В края на 3-я месец предложих на бебо пресен сок от ябълки,морков,сливи, около 30 гр., преминах към пюретата защото бебо ревеше понякога от прясното сокче.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 570
Въобще не е изненадващо, че е ревял от сока - агресивен е към бебешкия стомах. Тема за соковете - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=455662.0

# 26
  • София
  • Мнения: 1 149
За мен всеки педиатър, съветващ да се дава сок на бебе, е за бой. То на голям човек не му действа добре плодов сок на стомаха, особено пресен, камо ли на бебе.

# 27
  • Мнения: 356
Не съм от най-компетентните, но от скромните ми познания за захранването си въвела достатъчно неща. Мисля, че 5 зеленчука са повече от разнообразни за малко.

# 28
  • Мнения: 170
Здравейте Simple Smile
Малkата ми бебка е на 4 месеца и 2 седмици  и преди седмица я захраних с тиква по препоръка на педито/вървим бавно, все още сме на тиква и картоф и яде около половин бурканче от 125 гр. наобяд..Все още имаме колики,или поне така мисля - извива назад гръбчето ,плаче силно,понякога чак пищи и след около 30-40 мин. започва да изкарва газове.В началото спеше по-спокойно,но от около месец започна да се буди много често , като най-често изплаква и след около 15 мин. започва пак да пръцка.Кърмя я на около 2.5 часа...
Роди се 3300 изписаха я 3100 , наа 4 месеца беше точно 6 килограма - само на кърма.
Проблемът е най-вече в изхождането - още от раждането ака  веднъж седмично,с много напъни,понякога по-гъстичко/все едно е дехидратирана/,понякога нормално / - давам и вода още от раждането/пие по около 50 мл на ден/.
Странното е,че дори и откакто почнах пюретата, проблема с изхождането остана...на 8 ми сме на консултация при педито...дали сме за гастроентеролог?Някой със сходен проблем или съвет?

п.с - давах и почти 3 месеца Био Гайа - без ефект при изхождането


# 29
  • Русе
  • Мнения: 178
Здравей Micah,
ние също имахме затруднения с акането в 3-я месец (4-5 дена без акане, пръцкаше много и  ароматно), по препоръка на педито пихме сиропче Лактулоза ( приема се сутрин след обилна закуска  Peace ), след 5-6 приема спря да ни действа.  Седмица и половина след въвеждане на плодовете проблемите с акането изчезнаха  Hug !

Общи условия

Активация на акаунт