козметиката на ТАЛОДЕРМА

  • 59 870
  • 435
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 291
Страницата се отваря нормално, отдолу, като трябва да натиснеш за да `прелистиш` Peace.Всички продукти се виждат, разположени на няколко страници.
Благодаря, разгледах я и си набелязах някои нещо, но там ги няма продуктите с ройбос. По-горе видях написаното за околоочния, но ако някой има повече информация нека я сподели  Praynig За каква кожа са подходящи, за каква възрасти т.н. Аз съм на 28 г., но вече виждам първите бръчки около очите, а кожата ми е...ужасна  Embarassed, чувствителна, по-скоро суха, но често се омазнява бързо  Cry

# 61
  • Мнения: 1 798
Беболини, за зоната около очите грижата трябва да е постоянна. Имам познати с много суха кожа, използващи околоочни хидр.гелчета още след 20-тата си година.
Аз почнах на 25 и с околооч. и с тези за по-специална грижа за кожата.Имам фини линийки около очите Close, но се надявам с мазилата да ги омекотя и да не стават по-дълбоки/след време ще станат, но поне да не е скоро/.
За този за очи с ройбос писах по-горе, върни се и виж по страниците.Много е добър. Peace

# 62
  • Sf
  • Мнения: 808
Също съм много доволна от продуктите на Талодерма! Особено от Емулсия № 5. Смятам да опитам и други неща, защото и сестра ми, която е дерматолог, ги препоръчва и използва ежедневно!  Peace
Искам да Ви замоля, когато започнете да работите върху разработката на шампоани, балсами и маски за коса, моля да вземете предвид една моя молба. Косата ми е гъста и независимо от сезона, поради адски чуствителния ми и лесно раздразним скалп, кожата на главата ми се зачервява, лющи и болезнено сърби, дори се получават и ранички. А когато се изпотя и потта попие, се появява отново сърбежи и зачервявания. Отдавна спрях да се боядисвам, щото тогава става още по-зле положението... Ползвала съм какви ле не реномирани марки, които облекчаваха положението, но щом свърши тубичката, всичко почваше отново или спираха да ми действат. Това казват било на нервна почва, но не било нерводермит, сестра ми ме води къде ли не, просто кожата ми е много чуствителна и раздразнитетална...
Четох във форума за зехтина и за хумата и лятото си правех редовно маски, но сега през зимата не ми се занимава и проблемът ми се възобнови.
Моля за съвет какво мога да ползвам от настоящите Ви продукти и евентуално предвиждате ли серии за чуствителен скалп.
Извинявам се за дългия пост, надявам се, Веси, да си имала търпението да прочетеш това и да ми помогнеш.
Благодаря предварително!!!!

Последна редакция: пт, 27 яну 2006, 16:33 от crossamaia

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
crossamaia, аз имам абсолютно същите оплаквания, но диагнозата ми е себореен дерматит. От години ползвам шампоани против пърхут. Единствените от които съм доволна са Хед енд шоудърс и Селсън Блу (последнаите 2 години бях изключително на този). Едва сега започнах отново да ползвам обикновен шампоани и маски, но се мажа със Себорал Форте (потърси темата някъде назад) и съм доволна от ефекта. Опитай, струва ми се че ще ти се отрази добре (м/у другото себорийния дерматит също се "възбужда" от нисък имунитет или на нервна почва)

# 64
  • София
  • Мнения: 9 483
Ето малко инфо за UVA/UVB лъчите, филтрите, защитата, фактора и пр. (за четящите английски) Simple Smile. Мисля, че е дадено съвсем подробно и ясно Wink:
http://www.cosmeticscop.com/learn/article.asp?PAGETYPE=ART&R … FER=SUN&ID=31

# 65
  • Sf
  • Мнения: 808
crossamaia, аз имам абсолютно същите оплаквания, но диагнозата ми е себореен дерматит. От години ползвам шампоани против пърхут. Единствените от които съм доволна са Хед енд шоудърс и Селсън Блу (последнаите 2 години бях изключително на този). Едва сега започнах отново да ползвам обикновен шампоани и маски, но се мажа със Себорал Форте (потърси темата някъде назад) и съм доволна от ефекта. Опитай, струва ми се че ще ти се отрази добре (м/у другото себорийния дерматит също се "възбужда" от нисък имунитет или на нервна почва)

Яна, мила, благодаря ти за отговора!!! А на мен светила разни в дерматологията ми казаха, че в такъв случай по-добре е да не се ползват противопърхотни шампоани, а по-скоро неутрални. Реших да се мия само с хума, пък да видим какъв ще е фектът. А за себорал форте изчетох много, благодаря!!! Купих си, намазах се, доста щипе, но после сякаш се успокои... Ох... Пък гледам, че пише бил и против косопад... То моята коса каква беше, а колко изпопада... Ма не от смях Simple Smile Селсън Блу си взех, че също четох хубави неща да него във форума, но нямаше голям ефект, а от Хед енд Шолдърс положението става още по-зле... Започвам да си мисля, че този шампоан тук в Бг не е оригинален...  newsm78
А да не ти казвам как подробно съм изчела Съветите за домашно разкрасяване  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Очаквам отговор от Веси, както и от други мами  и какво решение на проблема са намерили.
  bouquet

# 66
  • Мнения: 1 254
Цитат
  Simple SmileПривет,ако ми разрешите да се включа с малка поправка фактор 15 или дори по-голям може изобщо да не ви предложи никаква защита от УВА лъчите.УВА протекцията се осигурява от други филтри,които не се измерват по същия начин.Може да имате по-нисък или по-висок фактор който да има УВА защита.За да сте сигурни за увА търсете на етикета в състав:BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE -UV-A I, BENZOPHENONE-3UV-b +UVA ,DIS[color=][/color]ODIUM PHENYL DIBENZIMIDAZOLE TETRASULFONATE- UV A II, MENTHYL ANTHRANILATE [color=][color=]UV A II[/color][/color],СЪЩО Цинков Оксид и Титнов Диоксид-те са физични филтри и защитават и от УВА И УВВ.Много  се надявам да съм внесла светлинка в тунела.
Цитат

Благодаря за изпреварващо предоставената информация. С УВА защитата нещата стоят точно така. А Титаниевият диоксид по правило блокира на 100% проникването на слънчевите лъчи - отразява.

Всичко хубаво,
Веси.

# 67
Privet i ot men,
sledq otdavna temichkata za thalloderma. stana mi interesno i naistina iskam da vqrvam, che v Bulgaria moje da se proizvejda kachestvena kozmetika, osobeno imajki predvid, che prof. Penev se vodi naj-dobriqt dermatolog v severooiztocha Bulgaria.
Haresva mi, che ima mnogo naturalni ekstrakti.
Polzvala sym dosta neshta za tqlo na Thalloderma. A masajnite kremcheta sa velikolepni!!! Simple Smile)))))))
No sega se pitam kak stoqt neshtata s kozmetikata za lice. Pusto...i baba she stana i pak pypki i komedoni she imam s tazi mojta mazna koja. Kakvo mojete da mi preporychate ot seriite na Thalloderma? no mi se iska povechko neshta: gel za izmivane, kremche, maski, tonik?
nqkoj da gi e probval?  iska mi se da si vzema neshto ot taq kozmetika, shtoto e medicinska, shtoto ot tiq prehvaleni ot reklamite komersialni produkti nqmam mnogo polza.
mersi predvaritelno!!!  Laughing

# 68
  • Мнения: 1 254
Privet i ot men,
sledq otdavna temichkata za thalloderma. stana mi interesno i naistina iskam da vqrvam, che v Bulgaria moje da se proizvejda kachestvena kozmetika, osobeno imajki predvid, che prof. Penev se vodi naj-dobriqt dermatolog v severooiztocha Bulgaria.
Haresva mi, che ima mnogo naturalni ekstrakti.
Polzvala sym dosta neshta za tqlo na Thalloderma. A masajnite kremcheta sa velikolepni!!! Simple Smile)))))))
No sega se pitam kak stoqt neshtata s kozmetikata za lice. Pusto...i baba she stana i pak pypki i komedoni she imam s tazi mojta mazna koja. Kakvo mojete da mi preporychate ot seriite na Thalloderma? no mi se iska povechko neshta: gel za izmivane, kremche, maski, tonik?
nqkoj da gi e probval?  iska mi se da si vzema neshto ot taq kozmetika, shtoto e medicinska, shtoto ot tiq prehvaleni ot reklamite komersialni produkti nqmam mnogo polza.
mersi predvaritelno!!!  Laughing

Здравей  Simple Smile
Талодерма ти благодари за добрите думи!
Аз, освен, че работя в Талодерма, съм и ползвател на козметиката.
И аз съм тъй с лицето  Laughing - но едно е сигурно - като станем баби пак ще сме си тъй, ама поне няма да мазнеем като позабавят дейност мастните жлези  Laughing (евентуално де ...)
Та... бих ти предложила такава комбинация:
1. Тоалетно мляко или за мазна и смесена (с лавандула и репей), или за чувствителна кожа (с лайка и кестен). ВАЖНО!: независимо какво пише и не пише по етикетите на козметиката - тоалетното мляко винаги се изплаква с вода след почистване! Емулгаторите се свързват с нечистотиите и част от тях попиват обратно в кожата, ако не бъдат иплакнати.
2. Тоник за мазна и смесена кожа с Д-пантенол и екстракти от: Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъб и Бреза, вит. А и Е, без алкохол.
3. Крем мазна и смесена кожа - туба, 50 мл, конкрети от Роза и Лавандула, вит. А и Е, пчелен восък и Урея. Този крем много добре матира кожата и тушира възпаленията. можеш да използваш и като дневен, и като нощен.
4. Маска можеш да си забъркваш само от хума или да изпробваш маската за Акне и мазна кожа - тя е баш-медицинска Simple Smile
Добра кална маска също така имат Суисс Формула!
Simple Smile - избери си и ако се решиш - ще чакам отзвуци!
УСПЕХ!
Веси.  Wink

# 69
  • Мнения: 5 140
Аз не видях Хидратиращ крем ,но да попитам : има ли такъв?

# 70
  • Мнения: 1 254
Аз не видях Хидратиращ крем ,но да попитам : има ли такъв?

Здравей!  Laughing
Ами просто нямаме крем, който да не е хидратиращ  Grinning Това с наименованието хидратиращ нерядко е трик. Кожата във всички нейни състояние, възрасти и типове се нуждае от хидратация. Дори емулсиите ни за тяло (ЕУДЕРМОЛ) са с урея и млечна киселина, които влизат в естествения овлажняващ фактор на клетките на кожата.
От въпроса ти предполагам, че си с нормален или почти тип кожа. Ще ти изредя съставките на 2 наши крема:
1. Дневен за нормална до суха кожа - вит. А и Е, екстракти от Ружа, Розмарин, Маточина, Слез и масла - Жожоба и Гроздови семена.
2. Нощен за нормална до суха кожа - вит. А и Е, екстракти от Жълт кантарион, Розмарин, Маточина, Слез.
Ружа - действа омекотяващо и противовъзпалитено, ревитализира;
Розмарин - противовъзпалително и тонизиращо действие;
Маточина - възстановява кожния тургор, омекотява и тонизира кожата;
Слез - овлажнява и стяга кожата;
Жълт кантарион - стягащо епителизиращо и регенериращо действие.
Може би ще ти допаднат и кремовете с Ройбос - единият се води хидратантен. Продават се само в магазините на Лечител, понеже са разработвани за тях.

Ако съм те убедила да си купиш Талодерма   bouquet - ще се радвам да пишеш пак Simple Smile
До скоро.

# 71
  • Мнения: 5 140
Vesi - Thalloderma благодаря за инфото, аз отдавна съм се убедила тук от мамите за страхотната ви и евтина козметика, но не мога да стигна до халите за да си купя нещо. Но сега ще си направя едно списъче и тръгвам на пазар.
Благодаря отново и ви желая още успехи в работата ви, дори и свтовни!  bouquet

Като си купя нещо непременно ще пиша. Heart Eyes Hug

# 72
  • Мнения: 861
Веси, би ли казала къде във Варна се предлагат продуктите от серията Ройбос.Такива дрогерии Лечител нещо не се сещам да съм виждала. Навих се да пробвам околоочния гел, че моят свърши и вече трети ден съм без крем за около очи.

# 73
  • Мнения: 1 254
Vesi - Thalloderma благодаря за инфото, аз отдавна съм се убедила тук от мамите за страхотната ви и евтина козметика, но не мога да стигна до халите за да си купя нещо. Но сега ще си направя едно списъче и тръгвам на пазар.
Благодаря отново и ви желая още успехи в работата ви, дори и свтовни!  bouquet

Като си купя нещо непременно ще пиша. Heart Eyes Hug

Благодаря! Grinning
Евала за пожеланието със световните успехи  HugPraynig Дай Боже! В известен смисъл вече сме и извън България Simple Smile
чао за сега.

# 74
  • Мнения: 1 254
Веси, би ли казала къде във Варна се предлагат продуктите от серията Ройбос.Такива дрогерии Лечител нещо не се сещам да съм виждала. Навих се да пробвам околоочния гел, че моят свърши и вече трети ден съм без крем за около очи.

 Hug
Лечител имат предтавителни магазини на 2 места във Варна - на страничната уличка на Кукления театър, където има една закусвалня и бельо на Триумф! и на ул. Русе - зад синьото пазарче до козирката.
Предполагам се сети и за двата Simple Smile
чао за сега  Stop

Общи условия

Активация на акаунт