Бебешка близнашка тема XXIII

  • 30 941
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 638
♥ Димяни ♥ Hug Поне е малкото зло, ще й изникне ново зъбче после. Аз на 7-8 години си счупих предния постоянен зъб, там вече няма оправия  Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 6 139
Димяни, моята мома ги счупи и двата горни. Поотделно. На мама кроткото момиче.  Mr. Green Ще чакаме постоянните.

# 47
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Дам и аз въпреки че бях кроткото дете в семейството съм чупила горен постоянен резец при падане от едно дърво  Mr. Green Добре че беше малко парче, но поне час ми пилиха горните резци  Sick сега е незабележимо и с голямо вглеждане  Sunglasses

# 48
  • Мнения: 192
Здравейте, имам близначки на 8 месеца. Налага се да оперират едната госпожица от херния. Дайте ми съвет как да постъпя с другото бебенце. Да го взема ли с мен в болницата или да го оставя, свеки да го гледа? Аз сама си ги гледам и не сме се делили. Кърмя ги. Те се хранят и с пюренца, но никога не е минавал цял ден без да се насучат.През ноща сучат по няколко пъти. От друга страна незнам как ще се справя в болницата. да не се наплаши нещо ако бият инжекции на сестра и и тя плаче. Моля ви дайте ми съвет! изпадали ли сте в такава ситуация?

# 49
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не съм изпадала в такава ситуация, желая ви бързо възстановяване и здраве.
Аз бих ги разделила, от гледна точка на това че едното ми дете ще бъде оперирано и ще се нуждае от пълноценна мама да го гледа по време на възстановяването и от много гушкане. Ако имаш замразена кърма може с нея да се храни второто бебе от баба вкъщи с шише за няколко дни. Това е мое мнение, ти направи и организирай нещата така както ги усещаш и ще си най-спокойна ми е съвета  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 6 139
very77, не бих взела и двете деца в болницата, а и е много вероятно изобщо да не пуснат второто. Оперираното бебе ще има нужда от грижа и гушкане. Не вярвам и да ви държат повече от 1- 2 дни в болницата, така че свекърва ти спокойно ще може да се справи. Успех и бързо възстановяване.  Hug

# 51
  • Мнения: 266
И моят съвет е да не вземаш второто бебе.Говори с лекарите и им обясни ситуацията,нека ти кажат приблизителното време на престоя в болница и така си организирай нещата по добре.За такъв тип операция мисля,че престоят ще е кратък.Стискам палци всичко да мине добре. Hug

# 52
  • Мнения: 151
very77, два пъти съм лежала в болница с близнаците ми, като само единия се е нуждаел от мед. помощ. Но понеже бяха много малки и изключително кърмени нямаше как да ги разделям. И в двата случая, обаче взимах със себе си и майка ми - кърмех двете бебета и обгрижвах болното, а майка ми гледаше здравото. В единия случай бяхме в частна болница и плащах престоя и на майка ми, а в другия случай - в държавната болница лекарите проявиха разбиране и майка ми остана с мен и децата. Говори с лекарите и обсъди всички възможни варианти и си реши кое ще е най-добре за всички ви  Peace.

Успех и дано операцията мине леко и бързо да оздравява детенцето!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 209
Да почерпя на патерица за нашият 2 рожден ден - тортите са а ла мен Simple Smile

и самите рожденици


Бързо оздравяване на всички  Hug

# 54
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Честито на порасналите сладури, желая им да са здрави и много да слушат  baloni

п.с. Тортите изглеждат страхотно Simple Smile

# 55
  • Мнения: 285
very77 Аз съм изпадала в такава ситуация но мойте не бяха кърмени Мади беше на 9 месеца когато изкара двустранна плевмония 10 дни бях в детско отделение , Ники я гледа майка ми ние живеем заедно нямаше проблем. 5 дни след като ни изписаха се наложи да влеза с Ники но за 3 дни много тежък вирус. Ако имаш замразена кърма могат да я дават на здравото бебе в къщи, според мен ще е трудно да се справиш сама с двете в болнични условия.

Loshana честит ви рожден ден много здраве и щастие им желаем   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 6 139
Loshana, да са живи и здрави!   bouquet Тортите са страхотни, браво на теб.

# 57
  • София
  • Мнения: 372
Loshana, да са ти здрави и усмихнати дечицата!
 
И тортите са супер!

# 58
  • Мнения: 3 638
Здравейте, имам близначки на 8 месеца. Налага се да оперират едната госпожица от херния. Дайте ми съвет как да постъпя с другото бебенце. Да го взема ли с мен в болницата или да го оставя, свеки да го гледа? Аз сама си ги гледам и не сме се делили. Кърмя ги. Те се хранят и с пюренца, но никога не е минавал цял ден без да се насучат.През ноща сучат по няколко пъти. От друга страна незнам как ще се справя в болницата. да не се наплаши нещо ако бият инжекции на сестра и и тя плаче. Моля ви дайте ми съвет! изпадали ли сте в такава ситуация?

very77, не съм изпадала в подобна ситуация и се надявам всичко да се разреши възможно най-бързо и успешно!  Hug
За разлика от останалите, аз мисля, че може би можеш да попиташ в болницата дали е възможно да вземеш и другото бебе. Все пак те са още много малки и са кърмачета и всяко едно от тях има нужда от майка си. Просто обсъди дали има начин да вземеш и другото бебе, колко дълъг ще е престоят и дали евентуално има възможност да сте в отделна стая. На тази възраст не мисля, че другото бебенце ще се травмира, а и ще бъде с теб, така че едва ли ще има проблем.  След като се кърмите и са били винаги с теб и ти се справяш сама с тях, това може да е вариант.
Просто като майка на близнаци, знам, че ще мислиш винаги и за двете си дечица, особено като са толкова малки  Heart Eyes
Друг вариант е да се разбереш със свекърва ти да води другото бебенце от време на време, за да се виждате и евентуално да го накърмиш. Просто това може да са алтернативи на раздялата.
При всички случаи се надявам престоят ви в болница да е възможно най-кратък!  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 856
Здравейте, имам близначки на 8 месеца. Налага се да оперират едната госпожица от херния. Дайте ми съвет как да постъпя с другото бебенце. Да го взема ли с мен в болницата или да го оставя, свеки да го гледа? Аз сама си ги гледам и не сме се делили. Кърмя ги. Те се хранят и с пюренца, но никога не е минавал цял ден без да се насучат.През ноща сучат по няколко пъти. От друга страна незнам как ще се справя в болницата. да не се наплаши нещо ако бият инжекции на сестра и и тя плаче. Моля ви дайте ми съвет! изпадали ли сте в такава ситуация?
Аз бях в болница с едното бебе когато бяха на месец и половина. Изцяло на кърма са и се цедях през цялото време, защото и оперираното бебе ядеше от шише. Бях във вип стая с хладилник, за да има къде да съхранявам кърмата. Мъжът ми беше с другото бебе в къщи,  а майка ми и брат ми идваха сутрин и вечер с хладилна чанта, за да вземат кърма (беше август с 38 градусови температури). Бях оставила и 15тина порции замразена кърма във фризера, които цедих цялата седмица преди операцията. Реално не стигнаха да замразените запаси, справихме се и така.
Все пак нашите бебета бяха само на месец и половина и може би отделянето от мен не са го усетили толкова силно, но с по-големи бебета може би е по-сложно.
П.С. Въпреки цеденето, с едно бебе в болницата бях като на почивка. Wink

Общи условия

Активация на акаунт