Раждане с цезарово сечение

  • 3 417
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Айде за енти път да се включа по темата секцио-наложи се, не съм го договаряла, но съм супердоволна, възстанових се бързо въпреки годинките, ако е правено от специалист-но проблема. И трябва да се слушат съветите и да се става и движение, движение....
Апропо, защо заради висок диоптър се прави секцио??? На времето беше само при глаукома??? Thinking

# 16
  • Мнения: 5 790
Няма нищо страшно. Аз също родих секцио заради очите и друго причини/не че исках да раждам по естествен път/ по време на цялата оперция си говорих глупости с анестезиолога и се смяхме на вицове. Не се усеща нищо, ако трябва пак да раждам, пак ще родя с операция. А за ставането и болката - то е индивидуално. Два пъти ставах от реанимация да ходя да пуша на терасата. Докторката там беше  #Crazy #Crazy #Crazy а то като не ме боли и ми е скучно.... Имаше едно момиче в една стая бяхме, тя родила естествено, ходех по 3 пъти на ден да й нося храната, че не можеше да се изправи.
Леко бременеене!

# 17
  • Мнения: 1 440
Аз също родих със секцио.Така се наложи,не го очаквах.
Самата операция изобщо не я усещаш.Боли като излезеш от упойката.После първото ставане е доста неприятно.Но станеш ли и тръгнеш,после е много по-лесно.
Всичко бързо се забравя.Остават само безбройните щастливи моменти със малкото съкровище.
Успех!И леко! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 7 640
Петя, изобщо не се плаши, защо те е страх?

# 19
Не се притеснявай от секциото, не е толкова страшно. Аз и двата пъти родих така и съм много доволна. Първият път беше с пълна упойка, вторият - със спинална. Разбира се, спиналната е за предпочитане. Болката след операцията се изтърпява и минава много бързо. Аз не спирах да се разхождам и изобщо не ми се стоеше в болницата. Grinning Успех и питай каквото те интересува! Grinning

# 20
  • Мнения: 1 555
Здравей  Simple Smile не се притеснявай въобще, аз след 18 часово опитване за нормално раждане накрая ми направиха спешно секцио с пълна упойка, да ти кажа, че ако знаех какво ме чака щях предварително да избера секцио  Peace , а и най-интересното беше че като излязох от пълна упойка все едно нищо ми нямаше, а другите момичета в стаята, които бяха съ спинална и епидурална ги болеше ужасно главата и не се чувстваха добре, но това си е строго индивидуално !

Леко Раждане и здраво бебче !  bouquet

# 21
  • Мнения: 49
мен пък ме беше страх от нормалното раждане. при секциото заспиваш /аз избрах пълна упойка/ събуждаш се и вече си майка. видях бебчето веднага след като излязох от упойка. страхотно е. болката изобщо не е болка за умиране Simple Smile

# 22
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Аз също родих с пълна упойка поради страх,късогледство,тесен таз и уж едро бебе.Изключително мн. ме беше страх,всичкия персионал в отделението се видяха в чудо с мен от кво толкова ме било истрах.Операцията мина без проблем,бебо беше добре,аз също.Болки,страх и темподобни всичко се забравя.   

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз раждах секцио заради очите.
Неприятни, и то малко, бяха две неща: 1. слагането на катетъра - лек дискомфорт усещаш, после също, но след операцията нищо не се усеща.
2. слагането на упойката. Аз раждах със спинална, през цялото време чувах и виждах всичко, беше ми интересно, дори и се обаждах от време на време.

По време на самата операция малко се чувствах като парче плат в ръцете на шивачи, но в никакъв случай не ми е било гадно.
Опитай се да се чувстваш така, че да ти е интересно и любопитно.

Като ме вкараха в реанимация бях много амбицирана бързо да се възстановя и почнах лека полека да си раздвижвам краката, а след 7-8 часа и да се поизправям до седнало положение. След 20 часа си станах и даже ме преместиха преди една друга мама, родила преди мен. Успяха и да ми се скарат, че съм бързала да ставам. Докато те изпишат си забравила, че си оперирана изобщо. Друг съвет: малко ще те попридърпва раната, обаче като се движиш из отделението се опитай да се изправяш. Ако се прегърбваш няма да те боли по-малко, а ще се възстановиш по-бавно.

Най е гадно да ти се докиха или пък да се смееш. Това последното с Бубанка много го упражнявахме и като че ли помогна за бързото възстановяване.

Кураж и здраво бебе ти пожелавам.

# 24
  • Мнения: 1 881
Спокойно, миличка, аз родих с цезарово и с риск да прозвуча еретично, съм адски доволна. Нито съм се мъчила, нито ме е боляло, нито съм се разкъсвала. Родих със спинална упойка, не се усеща абсолютно нищо, но си в съзнание. Като те пусне упойката, болката е като менструална...и то не от най-силните. Раздвижването е гадно, но за 3-4 дни минава, не е болка за умиране. След 2 седмици си бях като нова. Ако не си се ориентирала още за лекар, мога да ти препоръчам моя Simple Smile



Подписвам се с две ръце под този постинг, и при мен точно така протекоха нещата. И аз мога да ти препоръчам моя доктор Sunglasses

# 25
  • Мнения: 8 917
Присъединявам се към доволните от цезаровото и се чудя след като има по-хуманен начин на раждане и по-безопасен за бебчето, защо има толкова много желаещи за нормално раждане, но те си знаят. С две ръце ЗА! Mr. Green

# 26
  • Мнения: 218
аз също раждах секцио поради плацента превия и съм много доволна особено от това че бебко въобще не се мъчи при раждането, после болката от операцията се изпърпява и сигурно сто пъти по-лесно от едно нормално раждане newsm78

# 27
  • Мнения: 666
 Два пъти съм родила секцио и няма нищо страшно , не чувстваш болки възтановяваш се бързо, колкото до страха - нормално човешко чувство , надявам се да съм те успокоила

# 28
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Не се притеснявай предварително. Не е страшно, а като видиш бебето и всичко се забравя. Важното за бързото възтановяване е раздвижването. Ако имам трето дете, живот и здраве, пак със секцио ще родя.

# 29
  • Мнения: 447
И аз по спешност родих секцио и както другите са писали важно е движението за бързото възстановяване.

И нещо важно: искай да ти дават бебето да го кърмиш възможно по-скоро, веднага щом се почувстваш по-добре. Закъснението означава, че Бебо може въобще да не засучи, както се случи с мен.

Дори и това не е задължително. Дъщеря ми засука от раз,въпреки че започнах да я кърмя чак на седмия ден Peace

Общи условия

Активация на акаунт