Калина или Калия?

  • 8 215
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 943
Не съм срещала чак толкова Калини. Ама както и да е, въпрос на индивидуални усещания.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 474
Калина определено, винаги ми е харесвало, без оглед на това дали е популярно или не. Simple Smile  Peace

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Калина ми харесва повече .

# 18
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Калия. Не се сещам как изглежда цветето, но самото звучене на името ми харесва. И Калина не е лошо, но Калия ми харесва повече. Напоследък срещам не малко мънички Калини. Е, не е често срещано, колкото Виктория, но Калия е значително по-немасово, според мен.

# 19
  • Мнения: 198
Калина

И аз преди няколко месеца имах подобна дилема между други две имена, та в крайна сметка избрах по-масовото, но това, което хареса и на двама ни с таткото Peace Важно е според мен да харесва и на двамата родители Simple Smile По въпроса колко е масово - на мен сякаш спря да ми пука толкова. След като кръстих дъщеря си София, се появиха още 2 момиченца с това име на познати...Ами харесало им като го чули, това е. Като си е хубаво името няма как да не се харесва на повече хора Simple Smile Та Калина за мен лично е точно такова име - масово, защото е много хубаво:)

# 20
  • Мнения: 1 898
Камелия  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 326
Калина със сигурност.
Калия ми е от тези цветни имена, които много не стават за човешки  Rolling Eyes Като Перуника

# 22
  • Мнения: 239
И двете имена много ми харесват, но гласувах за Калия.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 797
Калина Peace

Колкото до цветето Калия - по-често на сватби съм го виждала, отколкото на погребения.

# 24
  • Мнения: 68
Калина, определено. Калия не ми харесва, звучи ми като име на долнопробна чалга "звезда", циганско ми е едно такова...
А защо не Калояна?

# 25
  • Мнения: 10
искаше ми се нещо по-нежничко от Калояна... А за Кайа какво мислите?

# 26
  • Мнения: 8 924
На мен Калояна ми харесва. Не го възприемам като женска форма на приетото за типично мъжко у нас Калоян. Като се има предвид откъде идва Калоян и какво означава, Калояна е приятно и мелодично име, с хубаво значение, не ми звучи никак грубо.
Кайа...  ще се въздържа.

# 27
  • Мнения: 68
На мен Калина повече ми харесва от Кайа.

# 28
  • BG
  • Мнения: 2 458
Не съм срещала чак толкова Калини.

И аз.

От мен - Калина. И в двата случая съкратено ще е Кали, но Калия ми е някак незавършено и размито.

За Кайа - харесва ми, но мисля, че по-добре би стояло Кая. Най-малкото, за да не си диктува името буква по буква, когато порасне и и попълват документи някъде.

# 29
  • София
  • Мнения: 650
А защо Кайа? Много е завъртяно с това "й".
Кая повече ми харесва.
Иначе от Калина и Калия - Калина  Wink

Общи условия

Активация на акаунт