Помощ! Рахит при четиримесечно бебе!!!

  • 12 245
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Тогава да не даваме ли толкава много капки?
Да не вярваме на лекарите,всъ6ност децата нямат рахит?
Не може да се започне лечение на състояние "Рахит" без да има съответните кръвни изследвания. Защо?
Защото се дава лекарство, което е особено по състав.
Просто белезите, въз основа на които казвате "имаме рахит" не са по само себе си белези на Рахит, без допълнителни изследвания...

# 16
  • Мнения: 129
И при малкия откриха начален стадий на рахит, но веднага ни пуснаха кръвни изследвания - от веничката, и резултатите бяха малко под нормата за калций, фосфор и др. Завишиха ни капките Вигантол на 4 дневно и пи ампули с калциев глюконат. Сега му давам само сутрин по 1 - 2 капки Вигантол.

# 17
  • Мнения: 7 640
4к. витД е твърде висока доза, наистина хипервитаминозата Д е много по-опасна от недостига му.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз срещу рахит трябваше да давам по 6 капки Вигантол няколко месеца. Какво му е токсичното?

# 19
  • Мнения: 7 640
хипервитаминозата Д е опасна, з-то принципно е много трудно обратима-натрупва се Са във вътрешните органи-бъбрец, сърце, кръвоносни съдове, бели дробове, роговица. Хроничната интоксикация се проявява след 6 мес. с намален апетит, епизади на повръщане, бавно наддаване, преждевременно затваряне на фонтанелата.
Острата интоксикация се изразява в сънливост, вялост, мускулни крампи, обезводняване, увеличено количество на урината, хипертония, запек, температура и пр.
Най-просто казано това е.

# 20
  • Мнения: 216
Повдигам темата за да кажа 4е направихме кръвни изследвания:


 калцй-2.40 ммол/л
 фосфор-1.96ммол/л
 алк.фосфатаза-239U/l

Според лекаря няма рахит и трябва да спрем 10к Вигантол.По4ивка от 2 м ,а после по 2к.

Как може да има кранио табес без рахит?
Добре 4е няма и белези на интоксикация!

# 21
  • Мнения: 8 585
Как може да има кранио табес без рахит?
Добре 4е няма и белези на интоксикация!
Точно това, което Ви писах по-горе-че без подробен и пълен поглед върху нещата не можете по два изолирани белега БЕЗ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ (изпотяване+ олисяване на тила и краниотабес) да кажем "има рахит".

Малко история:
*тези два белега бяха много цитирани в пред-лабораторната ера. С особен хъс ги рекламираха в съветската педиатрия като "абсолютно достоверни". Оттам влязоха и в нашата педиатрия като такива, въпреки, че с развитието на лабораторните методи на изследване, нещата бяха много конкретни и ясни->>Че нищо конкретно взети изолирано не значат и че имат ИЗОЛИРАНО малка диагностична роля. Но кой да чете достоверни източници в старата ни педиатрична школа? Преписваха и пишеха същите неща безкрай.
*Съвременните начини на отглеждане на децата и особено обогатяването на Адаптираното мляко с вит.Д даде значим напредък в цялата ситуация. Макар и недостатъчно като мярка (ААП и днес препоръчва даване на дневна доза Вит.Д като поддържаща), то все пак е голяма стъпка и почти изключва тежките форми, които се виждаха в миналото-например деца да не могат да седят стабилно на възраст 12-13 месеца или тежки рахитични броеници. Много се подобриха и условията на отглеждане на децата, както и храненето на кърмачките.
Междувпрочем една от причините за ранни захранвания бяха схващанията за профилактика на рахита.

# 22
  • Мнения: 2 171
След всичко изписано направо ме хваща яд на нашата педиатърка. Как да им вярва после човек и да е спокоен! Аз много се чудех какъв рахит ми измисли като си гледам детето колко е подвижно и здраво, но си мислех че като поставя такива диагнози е наясно. Аз не съм запозната с тази болест и самото й име ме плашеше много. Много ви благодаря, мили мами, за полезната информация.

# 23
  • Мнения: 7 640
добре Бърди, дай признаците на рахита и съответните промени на лабораторните показатели.

Общи условия

Активация на акаунт