ФЕВРУАРЧЕТА 2007

  • 37 463
  • 189
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 758
Ами при нас точно така стана с въпросната фея - от други деца беше разбрала и аз реших да не й развалям илюзията. Иначе и аз забелязвам напредък с ходенето по баирите - от миналата година издържа ходене по 4-5 часа, без особено мрънкане, а тази година дори ходи бързо, не се влачи както обикновено. Много се надявам да й харесва туризма и занапред, но ще видим.

# 166
  • Мнения: 255
Ако Ясен спомене за феята ще отричам до последно.  Simple Smile

# 167
  • Мнения: 341
Здравейте и от мен, включвам се весело по актуалните теми. Първото зъбче вече падна, при нас идва мишка, взима зъбчето и оставя паренце - метално та да е здраво новото зъбче. Мишката беше неизбежна щот при всички идва, нема нема дет се вика. Иво беше толкова въодушевен, че едва чакаше да му падне. В училище в началото много му хареса, но после дойде разочарованието, те щели да му казват кво да рисува и с какви цветове, амай работа. Но преглътна обидата и сега вече е добре. Напредъка е изумителен срича, аз се мъчих цяла година и нямаше ефект даже книгата държеше обратно, а сега за месец срича, много му се радвам. Имал и призшествие някакви от "големите" го били и влачили по тревата ама той се оправил сам, другите приятелчета го спасили и категорично отхвърли предложението ми за интервенция. Заяви ми гордо, че той можел да се оправи сам. За планината и ходенето - няма избор , живее в полите на алпите с баща лагерник. Още от миналата година го записахме в тази организация и лятото беше за първи път без нас на палатков лагер. В училище си избра планинарски кръжок, пъпвия поход отпадна заради лошото време от тогава вече седмица чакаме дъждът да спре.

# 168
  • Мнения: 255
roverandom, не останало, лек последен месец и безпроблемно раждане.  Simple Smile

# 169
  • Мнения: 758
Благодаря. Нямам търпение вече  Simple Smile
Яна вече без два предни зъба отдолу - много е смешна, но новите още не са се показали. Явно ще си ходи щърба известно време.

# 170
  • София
  • Мнения: 3 561
Хей, майки на първолаци, как сте? Как се справят децата?
Ние засега сме много доволни от Марти. Въобще не съжалявам, че го пуснахме на 6 и половина. Това, което най-много ме притесняваше - да не е физически и като умения за концентрация най-малкия, се оказа бял кахър. Средно висок е, има доста по-нисички 7-годишни. Много прилежен е с писането, а по математика даже му е малко скучно. В началото не се познаваше с никой, но вече си намери и нови приятели, така че за сега съм спокойна. От страничните занимания го записахме на футбол, баскетбол и шах, но все още търся и подходящи уроци по рисуване.

# 171
  • Мнения: 339
И Стоян е първолак, но тук е задължително от 6 навършени. Той тръгна с голямо желание,но след едно домашно от три страници което писа един цял следобед и желанието се изпари  Confused И той с математиката е без проблеми,но немския хич не го долюбва. Допълнително го записахме на Тенис и Български, където ходи с доста повече желание и бг буквите ги пише много по красиво от немските, които са печатни.

В тази връзка ако някой знае подходящи книжки за четене от първокласник нека сподели.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 715
Роро, ние ползваме всички бебешки книжки от типа "Кой с какво се храни", "Джуджето Гном" и други в стихотворна форма. Имат по няколко реда и по-едри букви. Така и така са налични.
Алекс ми чете понякога вечер, докато правя вечерята Laughing Или пък, когато аз чета, оставям за нея заглавията на приказките или на темите в някоя енциклопедия, примерно.

# 173
  • Мнения: 1 701
Нещо са бърникали форума и в "известия" ми излязоха всички всички възможни теми, в които съм писала.
От една седмица чета нашата тема от самото начало. От първите тестове, първите прегледи, кой му било лошо, кой какво усетил, първи покупки... толкова много вълнение. Simple Smile
Смях се, ревах.  Crazy
Как ми липсва всичко това!  Heart Eyes

# 174
  • София
  • Мнения: 1 715
Wish, мисля, че доста отдавна стана това с известията. Аз също сравнително скоро препрочитах разни неща, докато търсех моя стара публикация. Наистина е страхотно. И на мен ми липсва. Сега пиша повече (и все пак рядко) в темата за 6-годишните в предучилищна. Там се засичаме със sky  Heart Eyes
Можеш да надникнеш тук  Hug
И пак скоро рових във февруарския ни албум за един от бебешките колажи. И пак се чудих кога е било това.
Няма как. Променя се всичко, децата растат. Нови вълнения има. Времето е по-малко...
А, и вече ФБ информира за разни неща - основно снимки и РД Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 ное 2013, 11:59 от Simantro

# 175
  • Мнения: 341
Мило е да, и жестоко, все още помним как се е появило малкото мишле, а то вече тръгва само по своя път. Аз сега вадя дрешки за Нинка и така ми става мило като си спомня Иво къде ги е обличал, кога ги е носил. Растат, но пък и това си има добрата страна. СПИМ по цяла нощ, човека сам си ходи до тоалетна. Помага у дома, той чисти с прахосмукачката, сам си оправя леглото и прави пюре от картофи. А и вълненията не спират, пълни ми душата като вземе да срича, скоро беше нарисувал рисунка и собственоръчно написал "Обичам те мамо", така че едно хубаво вълнение заменя друго, само да са здрави и да растат щастливи.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 561
Аз смятам да си припомня вълненията ни. Днес видях  EFP

# 177
  • Мнения: 758
Леле, честито...Хайде започна се с третите деца.
Аз лично след толкова колебания за второ вече знам, че до трето няма да стигна. А, онези вълнения са ми много актуални в момента  Laughing. Учудващо е как толкова неща съм забравила, все едно съм имала бебе преди векове, а не само преди 6 години.

# 178
  • София
  • Мнения: 1 715
Аз смятам да си припомня вълненията ни. Днес видях  EFP

Браво! Много се радвам Simple Smile Лека и безпроблемна, с чуден резултат на финала!

roverandom, как я карате? Яна свикна ли?

# 179
  • Мнения: 2 922
Eха, green_dawn супер Simple Smile Много се радвам!

Общи условия

Активация на акаунт