Падат есенни листа, бебчо вече гука у дома! Септемврийки 2012

  • 25 797
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 773
Скай от ЗиЛана ли ще поръчвате?
Аз да питам, от тези слингове да не би да ми се прецака повече кръста? Малката вече си натежава доста. Мъжът ми вика, ако те заболи пак , 1 лв. няма да дам за масажи и инжекции   Mr. Green
За болката в гърдата- и аз я усещам точно като бодеж с игла. Едно дълбоко, тънко и гадно.

Белчето мнооого полезни линкове си дала, благодаря  Simple Smile

# 706
  • Мнения: 2 802
Белчето ... мерси много  Hug но така или иначе вече взех един за 10 лв. от кауфланд, защото освен за звук го ползвам и за коремчето му а и за подсушаване на интимните части след преобличане  Mr. Green, че ни е много чувствителна кожата и трябва да сме добре изсушени  Crazy

Иначе за побоя на гърдата ми  Mr. Green ние сме същите, но както казва Рошличка го прави или като е крив и има колики или като омекне цицата  Laughing

# 707
  • Мнения: 2 096
Скай от ЗиЛана ли ще поръчвате?
Аз да питам, от тези слингове да не би да ми се прецака повече кръста? Малката вече си натежава доста. Мъжът ми вика, ако те заболи пак , 1 лв. няма да дам за масажи и инжекции   Mr. Green
За болката в гърдата- и аз я усещам точно като бодеж с игла. Едно дълбоко, тънко и гадно.

Белчето мнооого полезни линкове си дала, благодаря  Simple Smile
Да! Ти си прецени,ако имаш проблеми с кръста, но все пак си разнасяш на ръце бебето, това ще те улесни много. Но ако имаш проблеми най-добре хич да не носиш.
 Белчето и аз мерси. Мъжът ми обаче ще те намрази  Mr. Green
ФЕЙТ недей да подсушаваш със сешоара. Много е вредно. Мъжките тестиси трябва да се държат на студено. Дори памперсите се водят вредни, че претоплят тестисите и могат да причинят стерилност в зряла възраст. Какво остава за сешоара. Аз подсушавам гънките с тензухени пелени. Подушаваш и оставяш на въздух няколко минути. Водата за къпане също не трябва да е много топла, по скоро телесна температура. Влади обича по топла, но я държа само една идея по топла от на Нико. Просто при момчетата това е много важно.

# 708
  • Мнения: 7
фейтче мерсиии  Hug много хубави снимки направи Калинка,както винаги Peace

# 709
  • Варна
  • Мнения: 773
Вчера носих дребното малко повече и тази сутрин кръста ми се обади. За това си мисля, че слинга ще ме натоварва и ще си докарам проблеми.

# 710
  • Мнения: 2 096
Щом го носиш слинга ще те облекчи.. не те навивам, да не си помислиш. Просто с него не се усеща теглото на бебето. Но друго  си е да си спи в количка или  легло. Както съм забелязала обаче - Ева не е от този модел. Тъй че купи си ще те улесни. Ще спестиш от инжекции и масажи.

# 711
  • Мнения: 437
Lillya и на нас ни изписаха Вигантол - за профилактика. Аз си говорих с педиатърката и се разбрахме, че ще го давам само, когато няма слънце  Simple Smile
Ние обичаме да сме голи и рита като тръгна да слагам памперса! Сега се поносихме голички и от кеф опикахме паркета  Laughing
Barbera не знам как ще е като натежат - ние сме вече 5кг и отгоре - сигурно към 5300 и по час и нещо нямам грижи - опората на гърба е стабилна! А модела го дават и за доста по-тежки деца, но и аз нямам проблеми, а при теб ако си имаш грижи с кръста ще е хубаво само да пробваш, както sky* ти  писала
Качих снимки на слинга - принципно трябва да е малко по-повдигнато бебче; тук сме след 1-часова разходка.

ro6li4ka и на мен ми е много любопитно за това плуване - тук в София мисля, че има, а и трябва да допроуча - а и си е разход та ще преценим като стане ясно

Evvaa ако е за един път да видиш опитай да цедиш на ръка - става по-бавно, но е по-добро от помпа!

# 712
  • Мнения: 1 446
Момичета,моята половинка попринцип спи много леко,но тези звуци помагат за заспиване и при възрастни.Ние вече повече от седмица спим непробудно на прахосмукачката Mr. Green.
Отначало може да ви се стори абсурд да заспите,но пробвайте да слушате 10-15 минути Joy

Слингове може да видите и тук
http://www.facebook.com/#!/SlingComfort

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 7 402
Здравейте Simple Smile Ние сме добре, но вече и ние имаме повръщане на фонтан /отзад на гърба ми, докато го чаках да се оригне/. Доста се уплаших... Като цяло при всяко повръщане се плаша много /да не се задави/. И все го тупам по гръбчето... Нали знаете като започнат да повръщат децата да не ги вдигате изправени. След като повърнат кърмите ли ги веднага или изчаквате едно определено време, че снощи повърна и после рева, че е гладен. А ме е страх да не повърне пак и изчаквам малко.
Искам да ви попитам момичета дали вашите бебчета като ги сложите да ги кърмите се кривят и блъскат гърдата с ръчички, а в същото време да са гладни. Толкова ми омръзва на моменти, че се каня да почна да се цедя и да му давам така, но ми се ще да си хапва от гърдата /въпреки,че едното ми зърно вече е с отхапана част  ooooh!/.
И още нещо като го преобувам и преобличам плаче толкова много и с толкова яд все едно идва края на света... Чак се чудя колко може да му е неприятно на това човече тези процедури и пея и на маймуна се правя и биба тикам не вършат работа. Има ли и други такива инатливи? Или може да е нещо друго?
На нас педиатърката ни предписа Вигантол /което е витамин Д3/ има ли и други, които го приемат? Аз съм октомврийско бебе и майка ми каза, че чак след като дълго време не ми се е затворила фонтанелата са ми предписали Д3, а сега за моето бебче направо с това започват, че се притесних.



Защо ?

# 714
  • Мнения: 217
Lillya и ние сме като вас бие ме, че даже ме и дере, а уж съм му изрязала ноктите #Crazy все едно котка ме е драла  ooooh! Първите седмици ме прегръщаше и гушкаше гърдата, пък сега с ръката отпред удря, а с другата отзад щипе  Whistling,какво толкова стиска не мога а разбера. Все трябва да се хване, ама като ме хване на голо за кожата  #Cussing out звездички виждам.
Ками, Лефакса ми го взема една приятелка от Германия. Първо ми подари едно ново шише, което й останало от нейното бебе и ми хареса, че като го дам на малкия и почва едно пръцкане, все едно с калашник стреляш и се облекчава милото. Вечер като го свие коремчето- давам лефакса и заспива милото след поредната бомбена атака  Joy Ефекта се вижда веднага- поне при нас е така. Иначе имам чувството, че й той запича, но пък по този повод давам Биогайа.

# 715
  • Мнения: 2 096
Бре! Този бял шум вълшебен. Заспа за 5 мин. Владко вечер го хваща нервата. Кара се на гърдата, дърпа и пак захапва настървено. Дори мисля, че не е гладен в този момент, а ги ползва за успокение. Но с шума се успокои много лесно. Както подозирах обаче, Белче мъж ми те намрази от сърце и душа. Не му понася. изнесе се докато го приспя.
А аз днес си имам едно мноооогоо добро дете. Спа три пъти и за пръв път направи сън от 3 часа следобяд. Душичка мамина! Само така да ме изненадва! След вчерашния тежък 24 часов мартон на ръце и без сън, днешния ден ми дойде дюшеш.
Поколоко, подавай пръст да стиска.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 773
Евата след като рева пак в Морската днес, спи от 17 часа . Събуди се в 20 часа, хапна малко и пак заспа. Чакам я да се събуди и да я преместя в спалнята, защото спи в шезлонга в хола. Другият вариант е да я оставя там и мъжа ми като се върне от бар най-вероятно пийнал ,да се натъкне на изненада. Оставам му едно шише с мляко и се заключвам в спалнята  Mr. Green Майтап разбира се Wink  Каква нощ ме чака чак не ми се мисли  Tired
Приготвих си на лаптопа шумовете от Белчето , че ще ми трябват тази вечер

# 717
  • Мнения: 0
Най-накрая откраднах няколко минути,за да драсна два реда  Simple Smile.
 Нямам време да ви чета назад,а не съм влизала в Интернет от дни  ooooh!. Ние с Петър сме добре, мина ни първата консултация и за две седмици сме наддали 0,800кг ,което много ме зарадва Simple Smile.Ние сме без сериозни колики,вечер даваме Инфакол и всичко е ок, детенце си е кротко,рядко плаче, нощем започвам да го оставям да спи докато огладнее и правим 5-часови паузи Party.
 Момичета не знам как намирате време да пишете,аз все нещо имам да правя и едва смогвам, хем мъжа ми помага много Simple Smile. Гледам да втъквам и голямата в помощта и да не се чувства изолирана,засега се справяме чудесно. Все още се дохранваме,но кърмата ми не стига за съжаление. В събота ще правим погачата- я да ви попитам спомням си,че се разчупваше погачата над главата на бебето и майката- знае ли някой от вас кой трябваше да я разчупва и трябва ли да се казва нещо? Thinking
Pecata, виждам, че не са ти отговорили, затова се включвам.
Питката се чупи над главата ви от две жени с живи родители. Чупи се над бяла кърпа, слагат се на високо. Докато жените чупят питката казват пожелания за детето на глас.
Д- Цветанова и аз ползвам Мустелата и прави чудеса.
За шишета- ние сме с Dr Browns, страхотни са. С Авент се изнервя от биберона им,харесва и Томи Типи, но не толкова. Помпата ми е Авент ръчна;) доволна съм.
Пак заспивам:) изчетох ви;))

# 718
  • Мнения: 2 096
Други ритуали има ли за погачата на 40те дни. Че съм забравила.
Барби, слагай една пелена на шезлонга. Хем ако върне няма да го цапа (пиколоко това и за теб), хем като заспи, хващаш пелената като люлка и прехвърляш на леглото. Ама изчакай дълбок сън и пусни шума  Mr. Green Heart Eyes
И един сутрешен поздрав от мен:

СМЕЛА
 Някога сред клоните се гушех-
да озобвам едрите черници,
приказки и песнички да слушам
 до насита от листа и птици.

Някога на камъка се качвах,
плискаше ме слънчевото злато
 и мечтаех-с пръчката си мачта,
да досегна облаче крилато.
Някога се втурвах към вълните
 и люлеех тъмните си плитки
 и сама си виках шеговито.
Ти сега зелени клони яхаш
 и черници недозрели хрупаш,
гледам те и си помислям плахо-
всяка клонка може да се счупи.
Ти сега на камъка заставаш,
лъсва детско загоряло рамо,
гледам те и нещо ме задавя-
хлъзгав е и грапавият камък.
Ти сега към прилива пристъпваш
 и повдигаш дрешката си мокра,
гледам те и цялата изтръпвам-
знам морето колко е дълбоко.
Свидно мое,слабичко момиче,
гледам те,от страх ръце преплела,
гледам те ,но дума не изричам-
нека бъдеш смела

Последна редакция: пт, 19 окт 2012, 08:12 от sky*

# 719
  • Мнения: 217
Добро утро :*
Ние след малко ще бягаме на консултация Simple Smile
Скайче аз му слагам пелена на шезлонга, но само под главичката, хем много връща, хем много му пада косата  Whistling
Обикновено не стига повръщането до шезлонга, но има случаи, така се изкривява и като го повърне като фонтан  ooooh! потича даже и по пода  Whistling
П.С. Тенкю за поздрава  Hug

Общи условия

Активация на акаунт