С коя диета отслабнахте?

  • 33 764
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
НВД е супер, но в момента слабея с друга Wink

# 16
  • Мнения: 579
.............Т. нар. диети в краткосрочен план работят, отслабва човек, но ако не си изградиш нормален и здравословен режим на хранене, които можеш реалистично да спазваш винаги, то няма начин рано или късно да не си възвърнеш загубените кила. Хората, които непрекъснато са на "диети", или всъщност в дългосрочен план напълняват (болшинството), или стават скучни хранителни фашисти, които броят всяка хапка и са тревожно близо до някои хранителен проблем (анорексично или булимично поведение). Която и диета да избереш, да кажем за месец, тя няма да може да повлияе другите 11 месеца от годината.
(1) Хранителните навици, +(2) осъзнаването кое точно ни кара да преяждаме (скука, стрес, самосъжаление и т.н) и намиране на противодействие, са най-важни.

Браво Алиса,много добре казано.Бих могла само да добавя,че малко зависи и от гена все пак(лично мнение,разбира се).

# 17
# 18
  • Мнения: 666
 Поддържам фигурата си със спорт , това с диетите е пълна глупост ще гладуваш 2 седмици ще свалиш 10 кила и след 3 месеца ще ги качиш , със спорт свалянето на килограми става бавно , но сигурно

# 19
  • Мнения: 1 410
Пробвах една-две, но не става. Още на първата вечер ми се завива свят от глад и се натъпквам и си лягам. Сега съм се захванала да правя упражнения, но да видим  до кога ще е. По принцип не съм предразположена към напълняване и мисля, че ще успея да се справя и без диети.

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Отговорих "с друга".
Всъщност отслабнах с помощта на диетолог. На всеки 2 седмици се сменят хранителните режими. Смятам, че това е най- здравословния начин за отслабване (а и аз съм със здравословен проблем)!

# 21
  • Мнения: 310
НВД е супер, но в момента слабея с друга Wink

Каква?

# 22
Ще следя темата с интерес.
Досега не съм спазвала никакви диети,но ми се ще да започна с някоя.

Аз също проявявам интерес към темата защото имам някое-друго излишно килограмче. Проблема при мен е, че съм ангажирана с домакинството и отглеждането на бебенцето ми. Ако знаете как без много ангажименти мога да отслабна моля споделете тук.

# 23
  • Мнения: 1 269
Aз от двз дни вече съм си в България и с радост забелязах, че ми липсват 4 кила!!! Значи, от 26 декември до 18 януари, доста пътувах - от България до Сицилия, Италия, Гърция,  Австрия и Германия и ... без да гладувам съм се вталила! начина на живот явно си е казал думата! Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 2 857
диетолог

# 25
Може ли да ми кажете коя е тази диета НВД?

# 26
  • Мнения: 411
Искам да те питам при кой диетолог ходиш и дали си доволна.
Малко повече информация няма да ми бъде излишна. Благодаря.

# 27
  • Мнения: 3 611
Фенка съм на НВДто, защото успях за 2 месеца да сваля над десетина килограма с нея, без да оставам и за миг гладна.
Преди правех редовно и лунната, но тя ми действа само за задържане на вече смъкнатите килограми.

От днес съм отново на диета, защото след месец престой в БГ, макар и с нередовно ходене на фитнес, аз съм 4 килограма в повече.  badscale
За днес съм решила да си направя един очистителен ден само с чай, а от утре Напред! с НВД.  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 614
Лечебният глад на Лидия Ковачева - 10 дни- 7 кг ама сега нещо не съм много стриктна Sad

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не гласувах, защото съм ги правила почити всички изброени диети -без японската.
Обикновенно като се хвана на диета, я спазвам стриктно. Свалям около 5кг. за 10-14 дни, зависи от диетата.
Правила съм диетата Скарлдейлс (дано правилно съм го изписала) и диетата на Аткинс. Тази последната няколко пъти, защото за мен е приемлива, аз съм месоядка.
Преди 10г. съм ходила на дебелариум в Балчик. Много съм доволна, много спорт (упражнения), ходене, танци и разделно храненне. Свалих 4.5кг. за 2 седмици, но видимо около 8кг. После продължих извесно време на разделно, после започнах да си броя калориите за деня, правих лунната диета, първите 2 месеца след дебелариума свалих още 6кг., след това си определих един ден от седмицата (за мен понеделник) само на мин.вода (няколко месеца) и  до края на годината свалих общо 17-18кг. Задържах ги около 1-2г. и после пак се отпуснах и пак диети.

Общи условия

Активация на акаунт