мартенски бебета

  • 451
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте, аз отдавна съм във форумите, но незнам защо още не съм писала тук. Любомира е родена на 18.03.2005 година. Роди се преждевременно в края на седмия месец,но мисля че горе долу е догонила връстниците си в нервно психическо развитие. Преди два дни на консултацията ни измериха 8.600кг. и 68 см.
Мами, искам да знам, моля ви споделете с мен какво умеят вашите бебоци как се развиват. Защото аз много се притеснявам с моето бебе дали се развива правилно , тъй като знам че недоносените бебенца често имат проблеми.Ние пълзим само че по корем, изправя се от седнало положение права,но от легнало седнала само понякога се изправя сама и ако има за какво да се хване.Много обича да подскача като я държа права под мишниците или е в проходилката . В проходилката е като фурия.ВСе още не може да стои изправена сама без подкрепа, седи седнала вече стабилно,и все още няма игледи да проходи. Знае много неща кое къде се намира в къщи познава играчки, близките в семейството. Пищи и пее по цял ден и си говори постоянно вече удвоява сричките.Най новото е че се научи да показва с ръчички колко голяма ще порасне. Ами общо взето това е около нас. Как мислите изоставаме ли в нервно психическо и двигателно развитие.Докторите казват че все още трябва да я следя по коригираната възраст а тя е 8.5 месеца.Благодаря ви предварително и се надявам да не съм ви отегчила много ,но притесненията са ми големи. Забравих да кажа все още не може да пляска с ръце и да казва чао макар че постоянно и се показва

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Във Форума "Родени през 2005г." има тема "Мартенски джуджета помагат на мама да шета".Там пишем само майки на бебенца родени през март.Ако искаш заповядай там.Ще получиш повече отговори и можеш да задаваш всякакви въпроси.Всички мами са много мили и отзивчиви.Както виждам бебчето ти се развива съвсем нормално и моят син прави същите неща.До скоро в нашата-мартенска тема!

Общи условия

Активация на акаунт