Почивка на море

  • 13 753
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 7 242
Лекси, правилно ли съм прочела, че плажът е на 3 км. от хотела?! newsm78
преди да стигна до тази част, почти се бях навила за крапец, че много обичам тая пуста добруджа!
Ами горе -долу толкова. Ние бяхме с кола и не ни беше проблем. Пеша пътят е около 15 - 20 мин.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 868
и ние сме с кола, ама най обичаме като я паркираме при пристигането да не я виждаме до края на почивката. пък и като сме на плаж все някой се сеща, че иска нещо от стаята, а аз не съм особено отзивчив придружител.
не е за мен това място...

# 107
  • София
  • Мнения: 7 242
Е, пълно щастие няма hahaha
На Синеморец също е много хубаво, ама и там хотелите не са баш на плажа. Бяхме си наели етаж от къща за 60 лв. Оказа се, че на долния ет. няма никой и разполагахме с двор и барбекю само за нас. Много по-хубаво е отколкото на хотел, особено с малко дете.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6994&AlbumId=21449

# 108
  • Мнения: 510
Е, пълно щастие няма hahaha
На Синеморец също е много хубаво, ама и там хотелите не са баш на плажа. Бяхме си наели етаж от къща за 60 лв. Оказа се, че на долния ет. няма никой и разполагахме с двор и барбекю само за нас. Много по-хубаво е отколкото на хотел, особено с малко дете.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6994&AlbumId=21449
Лекси
Със снимките от плажа при Велека ми напълни душата,дъщеря ми има подобни...Не сме ходили там от две години,миналата като се разходихме до Синеморец-беше фраш и по-миналото-2004 също и все не стигахме до Велека,а палехме колата и се връщахме обратно на Каваците / Липите.

До Крапец има голяма вероятност да отидем,приятел има къща в Божаново,до Дуранкулак,много красиво и непокътнато изглежда  Simple Smile

# 109
  • Мнения: 2 550
Честно казано и аз като теб се чудех дали да взимаме Сашко с нас на море тази година...
Обаче като изчетох темата и вече съм сигурна, че ще е много приятно изживяване.
Аз съм го водила веднъж за 1 седмица, но тогава беше съвсем малък.

# 110
  • София
  • Мнения: 160
В отговор на Blondi /....хотел между Равда и Несебър.../ :
Миналата година ходих да гледам един там - казва се "Синята къща". Намира се в следващия залив след станцията на НСА. На брега е - първа линия, малък, чисто нов /от 06.2005/, със страхотни собственици /т.е.супер отзивчиви/, евтин е за първа линия, много спокойно е и морето е просто супер..... /чисто и топло/, миналата година там не те задължаваха да плащаш чадъри, шезлонги и др. - за тази - незнам, много са близо трите хотела на Велчев /ако ги знаеш/ и можеш да ходиш и до тях. Това лято съм се зарекла да прескоча дотам поне за един уикенд на спокойствие/миналата нямах време да остана нито една нощ/, стаите /само осем са/са големи /а какъв изглед имат стаите към морето - виж снимките!!!/, в хотела няма ресторант и не се предлага закуска - имат едно "Барче" пред хотела и това е ......, НО точно до тях в съседство /всъщност във всички останали хотелчета/ има много ресторантчета с прилични цени /специално ги гледах, докато пих биричка... Simple Smile , хотела има уговорка с "комшийте" да ползват при тях закуска и др. цената мин.година беше 1 Е за закуска, тази не знам/
такааа........  ето и линк към хотела да го видиш /нямат сайт - намерила съм го от обява, но не помня откъде/  http://www.southbulgaria.com/productdetails.aspx?id=288
, а телефона на ДОРА е 0888/715152 /така се казва собственичката - страхотно мило момиче, 22 годишна, много хубава и много скромна и отзивчива към гостите/. В този и в още един хотел съм влюбена : намира се до Спортпалас /"Трифон Зарезан"-преди Златни пясъци/, казва се БОНБОН - напълно отговаря на истината! Simple Smile , обаче работят само с ТУИ и Некерман и много рядко  имат "дупки"/свободни стаи/, също е евтин и хубав /стаята е около 50 лв. в топ сезон със закуска/, паркираш си колата в двора - влиза в цената, ползваш басейна - също влиза в цената, много чистят-всеки ден, оправят ти леглото и стаята, въобще се чувстваш като бял човек ...абе ......просто съм възхитена /а не се възхищавам лесно  Naughty/ и бих отишла пак /ако имам кога newsm78/ - за Бонбон ако има питащи ще пратя на мейл телефоните на управителката Нели.
...........Айде Чао.....че много се разписах....... и ми се приходи на моренце...... Joy

# 111
  • Мнения: 27 524
Честно казано и аз като теб се чудех дали да взимаме Сашко с нас на море тази година...
Обаче като изчетох темата и вече съм сигурна, че ще е много приятно изживяване.
Аз съм го водила веднъж за 1 седмица, но тогава беше съвсем малък.

Маро,да не си обръкала темата?  Mr. Green

# 112
  • Мнения: 27 524
Веселушке,мерси много.Обмислям още и аз.  Thinking
Фен съм на забутани селца,не на големи градове или препълнени курорти.Имам време,все някъде ще идем.И на мен ми се ходи много;

# 113
  • София
  • Мнения: 160
Мамчета, ето нещо интересно за морето :
в комплекс Белла Виста в Синеморец можете да ползвате ол инклузива без да спите там. На проявяващите интерес ще дам телефони и инфо по мейл.

# 114
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Да се изкажа и аз в полза на "Албена" - от как се е родила малката, като ходим на море лятото се изместваме все по-на север. По-миналата година татко и щерка бяха без мен за седмица през август в бунгало там, заедно с негова братовчедка и дъщеря й, които живеят в чужбина и се върнаха очаровани от спокойствието и възможността децата (тогава на 5 и 2г.) да играят без да се излагат на опасност от преминаващи автомобили. Миналата година ме навиха и мен, аз не бях ходила от гимназията -88г. По мои спомени, курортът като базова инфраструктура не се е променил много, с добрите и лошите последици от това. Вярно, доста от хотелите са реновирани, с басейни и т.н. Лично моето мнение е, че най-хубавото е в огромните свободни незастроени открити пространства и паркове. Напълни ми се окото със зеленина! Ние бяхме през юни (защото това ми е шансът за отпуск през лятото) в х-л"Орхидея" на ол инклузив (6 нощувки,2-ма + дете на 6г. - ок.560лв.) - не много луксозно, обновявано е преди ок.4 години, без климатик (не че трябва в този сезон), но спретнато, чистят всеки ден, два пъти седмично сменят бельото, храната е много разнообразна и в изобилие (практически от 8 до 23ч.можеш нон-стоп да набиваш, според челния опит на двама холандци,пребиваващи в х-л"Орхидея парк"). Безплатното пиене е само българско, но качествено. Персоналът беше много любезен, много се радваха, че има доста българи (иначе чужденците бяха основно французи и скандинавци). Хотелът е доста далеч от първа линия, но на 30 мин има рейсче до плажа. За плажа обикновено вземахме плодове и кифлички сутрин от ресторанта, без проблем може да си направиш и сандвич. Някой спомена за сокчета - какво пречи да заредиш едно стекче в "Метро" във Варна и да носиш от тях на плажа, ако цените те притесняват.
Освен големия ресторант, където е на шведска маса, има барбекю, мокър бар, пицария в "Орхидея парк" и ресторант "а ла карт", но последния препоръчвам само на страдащи от носталгия по стария "Балкантурист". Басейнът е голям, с детско отделение и с джакузи, чадър и шезлонги на територията му са безплатни, има детска и спортни площадки, анимацията за деца беше на 2 групи - за дребосъчета и за по-големи и се водеше на английски,френски, немски и български (на края постоянния контингент говореше направо на "лингва франка"). За сефте повечето българчета на възрастта на дъщеря ми се научиха да играят на "народна топка" (че къде да я пусна в града). Направи ни впечатление, че има доста начесто патрули от охраната на комплекса.
Ние много-много не сме обикаляли по-централната част, че не сме много по панаирите, но има разни въртележки, стрелбища и прочее, които ценово са като по южното Черноморие и повечето по-големи градове. Ходихме с рейс до Варна (май по 2лв.на човек беше) и се върнахме с такси (25лв. с лек пазарлък от центъра на Варна до хотела). Ако времето е лошо - кеф ти Варна, кеф ти Балчик, е, до Добрич не стигнахме - тази година, живот и здраве.
Има си кусури и "Албена", но на този етап, в този ни състав, това за мен е оптималното място за почивка.
 

# 115
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Ега ти дългия пост. Извинете ме за логореята! smile3555

# 116
Мили майки, дайте някакво предложение за почивка на морето с дете (дъщеря ми ще е на 1 годинка).

# 117
Мили майчици, ако можете да дадете някакво предложение за почивка на морето с едногодишно детенце (и ако може, разбира се да не е много скъпо) ще съм ви много благодарна.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Кажи все пак някакви изисквания и според теб какво значи не много скъпо,за да може да сме ти полезни

# 119
  • София
  • Мнения: 160
....и къде - на север или на юг

Общи условия

Активация на акаунт