Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 559
Моите резултати бяха, че всичко с ембриона е нормално, т.е. няма генетични дефекти. Така не се знае каква точно е била причината за аборта. Предполагам, че 90% от резултатите са такива.
С лекарката ми обсъдихме възможните причини и изследвания, които може да се направят, за да се установи дали причината е в мен. Радвам се, че тя ми пусна имунологичните изследвания, защото тук ги правят само при повтаряем аборт, до който се надявам да не стигна.
Аз си мисля, че причината е една вирусна инфекция (грип), който ме тръшна в началото на бремеността.
Изводът за мен е да гледам само напред и да вярвам, че следващия път всичко ще е наред.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 473
Моите резултати бяха, че всичко с ембриона е нормално, т.е. няма генетични дефекти. Така не се знае каква точно е била причината за аборта. Предполагам, че 90% от резултатите са такива.
......
Аз си мисля, че причината е една вирусна инфекция (грип), който ме тръшна в началото на бремеността.
Изводът за мен е да гледам само напред и да вярвам, че следващия път всичко ще е наред.  Simple Smile

Това беше и при мен - няма реална причина за missed-а. Лекарката изказа съмнения, че най-вероятно при хромозомното деление плодът не е издържал и е загинал.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 123
Mилички и мойта хистология е готова-нямам моларна бременност!!! GrinningНяма и причини за аборта-така се е случило.
 Сега поне ми е по-спокойно,че е нямало мола.

# 18
  • Мнения: 218
Много се радвам, че резултатите са добри angels_zg. Един проблем по-малко. Успех и горе главата.  Hug

# 19
  • Мнения: 388
и моите резултати излязоха.
Отлепена плацента и ако беше я видяла лекарката ми това нямаше да се случи.
Мила angels_zg  Hugрадвам се, че не е мола.
Аз преди 10г. -първият ми кюртаж диагнозата ми беше мола или гроздовата бременност. От изследванията ми - била е нормална бременност.
Гинекологът ми сложи една питанка на изследването ми  и ми каза, че за него била Мола.
Ох  дано повече да няма кюртажи

# 20
  • Мнения: 357
Не са ми правили кюртаж, нито изследвания след това, тук не дават и лекарства за задържане..."така е трябвало да стане, природата си е свършила работата, по-добре така, успех следващия път" - такива ми ги нареди моята гинеколожка, мисля, че е права, сега съм със свито сърце, но се опитвам да гледам смело напред!

# 21
  • Мнения: 536
Момичета, аз едва днес си взех епикризата. Хистологичният ми резултат е:"Оточна компактна и спонгиозна децидуа на бременността" newsm78 Някой ще ми помогне ли с разгадаването? Praynig Аз ще питам и моята лекарка, но чак във вторник ще ходя...
Искам да изкажа и възмущението си от очевидно неверните неща в епикризата ми! Пише, че съм имала от 8 дни болки в корема, а аз нямах никакви! Да не говорим, че епикризата ми излезе 1 месец след като ме изписаха!...нямам думи!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 098
gushterche,мен като ме изписваха ми казаха след 10 работни дни да отида да си взема епикризата,и като отидох не беше готова,казаха на следващият ден,и така мина още една седмица.Дадоха ми телефон,на който мога да се обаждам и да питам дали ми е готова.Като казаха,че е готова отидох да я взема,и незнайно как пак я нямаше,полудях от нерви защото бях казала ,че в Шейново не искам кракът ми да стъпва,а се наложи почти всеки ден да съм там.Колко сълзи съм изплакала в тая болница,всеки път когато влизах в нея  Cry .И накрая ми намериха епикризата,ужас....,беше написана на ръка и толкова нечетливо,че се наложи дълго да се взирам в написаното за да мога нещичко да разчета.А то почти нищо,,не беше обяснено.А ,мойта гинеколожка като я видя и каза ,че това не е никаква епикриза и да вземат да се засрамят малко.Абе,ужас.

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Извинявайте, че ще пиша за епикриза за друго нещо, но по същество искам да кажа, че май докторите приемат епикризите за нещо ненужно.
Когато изписваха моето бебе - не пишеш нищо - добре, че неонатоложката, която го гледаше в МД беше мила и грижовна, та я молих да пише - та тя написа всички подробности - иначе не пишеше, че е бил на кис.палатка,  не пишеш, че са му прелбивали кръв, стафилококите се споменаваха бегло - въобще не пишеш с какъв антибиотик са го лекували.. БЕ нищо! Не знам за какво ги дават като в тях нищо по същество не пишат - изглежда обаче това е практика, независимо от случая!
Ох ядосах се и то много - особено в тези важни случаи и така тежки моменти поне да се помъчат да облекчат хората...

# 24
здравейте и аз правех на 11.03.06 мисед аборт но не са ми правили никакви изследвания.Казаха ми че плода се е деформирал и преди самият кюртаж си пуснах пълни изследвания.Опасяваха се от натравяне на кръвта.Бях вав нормите а след кюртажа ми казаха 4е плода е почнал да се разлага и много навреме са ме изчистили.А плода неможели да го изпратят на изследване защото е бил много малък.Какви са тези изследвания които вие сте си правели ?

# 25
  • Мнения: 1 210
Момичета, аз едва днес си взех епикризата. Хистологичният ми резултат е:"Оточна компактна и спонгиозна децидуа на бременността" newsm78 Някой ще ми помогне ли с разгадаването? Praynig Аз ще питам и моята лекарка, но чак във вторник ще ходя...
Искам да изкажа и възмущението си от очевидно неверните неща в епикризата ми! Пише, че съм имала от 8 дни болки в корема, а аз нямах никакви! Да не говорим, че епикризата ми излезе 1 месец след като ме изписаха!...нямам думи!

Аз затова не си тръгнах без епикриза от болницата. Казах - каквато такава. Искам моята епикриза. Хистологията ще е готова след 2 седмици. Но аз настоях. Обясниха ми, че това е първоначална епикриза, която по-късно ще допълнят с резултатите от хистологията.

Показах я на моя лекар, посъветва ме да си напиша оплакване и днес го занесох. Може и да има някакъв резултат. Надявам се да не го подминат просто ей така.

# 26
Здраевйте,момичета.
Днес най-накрая и аз си взех резултата от хистологичното изследване,и той е :
"Хориални въси с оток и фиброза на стромата"
Не знам какво ще да значи това и искам да ви попитам има ли някой с подобен резултат и какво беше обяснението на вашия лекар?
Целувам ви

# 27
  • Мнения: 1 065
днес и аз си видях най- накрая епикризата. изненада ме не резултата от хистологичното изследване, а данните от анамнезата- пишеше, че съм имала обилно кървене и съсиреци  newsm78. резултата от изследването го проверих направо в лабораторията преди две седмици- нарушена бременност и нищо повече. седмица преди да разбера имах херпес на устната, който дори е описан в епикризата, но явно не е той причината.

# 28
  • Varna
  • Мнения: 1 094
И аз днес си взех резултата от хистологията, т.е. още не съм защото не са написали епикризата(16 дни не са им стигнали Shocked), както и да е де-резултата е моларна (гроздовидна) бременност. CryМомичета какво ме чака от тук нататък?

# 29
  • Мнения: 2 379
Peta, прочетох какво си написала и се разтърсих малко, намерих тази статия:
Моларна (гр … 86;ст

Дано да ти бъде полезна и да отговори на някои твои въпроси.
Надявам се да се включи и нашата модераторка [desi], която е много осведомена по всякакви видове проблеми на бременността и умее да обяснява човешки.

Кураж Hug

Общи условия

Активация на акаунт