Готвите ли със "запържване"?

  • 4 445
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
Готвя със запържване, но гледам колкото се може по-рядко.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз мисля, че ако се сипе вода в олиото, или олио във водата, то задушаването в тази смес не е вредно, защото мазнината не се сгорещава на повече от 100 градуса. Затова така приготвям предварителните " запръжки" ......Вредно е когато се пържи в чисто олио. Тогава мазнината достига до 300 градуса се образуват разни вредни неща.....освен това на книжката към един зехтин пишеше, че пърженето в зехтин не е вредно, но кой знае, нали си правят реклама, няма да напишат , че е вредно я.....

# 17
  • Мнения: 344
Ами и аз не пържа каймата а размесвам с малко вода и слагам на котлона да се задуши и бъркам непрекъснато като се изпари водата е готава.  Добавям си ориз или картофи зависи какво ще готвя.

# 18
Ами и аз не пържа каймата а размесвам с малко вода и слагам на котлона да се задуши и бъркам непрекъснато като се изпари водата е готава.  Добавям си ориз или картофи зависи какво ще готвя.

Точно така правя и аз, задушавам с вода, но не запържвам Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
И аз знам че запържването в зехтин не е вредно, но само в един вид зхтин, студенопресован и незнам какво там  newsm78  Докато бях бременна готвих само с такъв зехтин и едно вкуса не е същия като с олио и второ разорих татито  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 713
Аз мисля, че ако се сипе вода в олиото, или олио във водата, то задушаването в тази смес не е вредно, защото мазнината не се сгорещава на повече от 100 градуса. Затова така приготвям предварителните " запръжки" ......Вредно е когато се пържи в чисто олио.
И аз съм на това мнение.
Навремето, когато на майка ми са открили язва, баба ми си променя изцяло готвенето. Съответно и тя се е нау4ила да готви без запръжки и запържване. Аз също готвя като задушавам, но не слагам директно каймата във фурната, примерно. Става си даже много вкусно.

# 21
  • Мнения: 843
Ами и аз не пържа каймата а размесвам с малко вода и слагам на котлона да се задуши и бъркам непрекъснато като се изпари водата е готава.  Добавям си ориз или картофи зависи какво ще готвя.


  да, ама тогава се  губи аромата на пържена мръвка...Само се задушава.
  Понеже имам гастрит.. за да не пия лекарства след   кулинарните си  изцепки / мъжът ми няма никъкъв проблем/  Препичам каймата / замесена с подправки и лукче, престояла/
 на парти-грила/ и в микровелето става, но не е толкова пикантно, ароматно// , после раздробявам каймата с вилица  и хооп в манджичката.., мусаката, в пълнежа. Неповторим вкус-:-))

 Но когато ми се занимава.  Иначе Кавърдисвам на воля:-))

# 22
  • Мнения: 2 142
Мнооого, мноооого рядко, ако без това не може. И двамата със съпруга ми сме със слаби стомаси, пък и детето яде от нашата храна. Така, че като се замисля откакто се е родила не съм правила никакви запръжки. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 655
Нищо не "запържвам", никога заради детето, което хапва от нашите манджи.
Дори супите не застроивам. Тук мамите ме научиха, да пасирам половината плодове, а другата половина, да остават така. Става чудна гъста супа, без яйце.

# 24
  • Мнения: 5 299
Нищо не "запържвам", никога заради детето, което хапва от нашите манджи.
Дори супите не застроивам. Тук мамите ме научиха, да пасирам половината плодове, а другата половина, да остават така. Става чудна гъста супа, без яйце.
Аз точно за това се чудех newsm78 Заради малката май ще трябва да си променя навиците. Rolling Eyes Защото аз запържвам яко Confused

# 25
  • Мнения: 3 376
Аз понякога запържвам, понякога не. Важното е да ми е вкусно, но и не обичам тежките яденета. Виж обаче мъжът ми най-редовно вдига гири, когато яденето не е запържено, все повтаря, че иначе му е безвкусно Как да му обясня, че заради тия вредни навици на хранене ни е такава голяма разликата в килограмите:roll:

# 26
  • София
  • Мнения: 897
Правя си редовно запръжки така ми е по-вкусно.   smile3505

# 27
  • Мнения: 458
Никога не съм запържвала, не понасям миризмата, предпочитам да задушавам

# 28
  • Мнения: 1 999
Много рядко пържа в олио/зехтин! Whistling  Използвам само тефлонови тигани и тиган-скара и слагам по мъничко масло или сметана, когато има нужда от малко мазнинка Wink(зависи от яденето). Като цяло ядем повече задушени и печени на фурна неща.

# 29
  • Мнения: 1 951
Правя си редовно запръжки така ми е по-вкусно. 

и аz така  Embarassed само да добавя че докато живеех оЩе в България получавах киселини от zапръжки, но тук нямам такъв проблем

Общи условия

Активация на акаунт