Канадска есен - 52

  • 36 034
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Шемет , мерси за темата  Hug

# 16
  • Мнения: 57
Да ви следя Simple Smile

# 17
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Как процедирате като вали силно - носят ли чадъри децата в училище или дъждобрани?

# 18
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Как процедирате като вали силно - носят ли чадъри децата в училище или дъждобрани?
предполагам ще му дам чадър .. ама то вече май сняг ще вали, а за сняг - със зимното яке и шапка и толкоз

миналата година или тази беше пролетта , ходихме с чадър само, аз дори и ботуши за дъжд не взимам, нищо че са толкоз популярни тука; но може и да ми се наложи да взема ботуши за дъжд на пролет, че нали ще излиза през почивките, а двора е калища

# 19
  • Мнения: 5 713
С чадър.
Дъждобран и ботуши за дъжд не съм купувала досега.

# 20
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Все си мислех че от съображения за сигурност може да не позволяват някое от двете ако не и двете ...

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Чадър не мога да поверя на моето диване - облечен е с яке за дъжд, ботуши и ние нямаме, но май ще трябва да се сдобием с такива.

# 22
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Bibita,  за пералните - няма да те изхвърлят, ако имаш пералня, но ще ти кажат, че не трябва да я ползваш. Ние имахме проблеми заради пералните в нашия блок - тъй като са портативни, те теглят вода от чешмата на мивката - редовно нямахме топла вода и през няколко месеца минаваха на проверки дали някой има пералня. Никой не би разбрал., освен ако не оставиш да тече топла и студена вода през маркуча, докато пералнята не тегли вода, а е на центруфуга. Тогава студената вода отива към топлата през чучура и всички овисват без топла вода, докато не спреш кранчето. Така беше при нас, затова перях предимно на студена вода.
Нашите съседи ни наводниха 2 пъти с портативната си пералня. не искам да си спомням какво чудо беше. Не си признаха, че имат пералня.
В бетонен блок изолацията е много добра, няма да се чува центруфугата.
На нас са ни отказвали да наемем апартамент в дървен дуплекс, като видяха че съм бременна.
Asioula, в големите градове в САЩ проблем ли е придвижването без кола? Би трябвало да е точно обратното.

# 23
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Как процедирате като вали силно - носят ли чадъри децата в училище или дъждобрани?

ние вече години наред сме си с хубаво яке за дъжд, rainboots а от минала пролет и с rainpants се сдобихме - много са удобни!

# 24
  • Мнения: 26
Благодаря за новата темичка   bouquet

По единия въпрос на Asioula за транспортирането на куче,не съм го правила,но в бг работех във ветеринарна клиника.Изискването,за да превозиш куче в самолет са:международен паспорт,задължително актуална ваксина за бяс ,клетка с определени размери в зависимост от това колко е голямо кучето.Трябва да може спокойно да се върти вътре.И микрочип,като номера му се вписва в международния паспорт.Другото което се сещам е,че трябва да е обезпаразитено външно и вътрешно като препаратите отново се вписват в паспорта му.Това беше преди 2 години,не ми се вярва да са променени изискванията.
И забравих да допълня,че кучето се вози в каргото Simple Smile Все пак всяка авиокомпания си има някои допълнителни изисквания,така,че като купувате билети задължително питайте Simple Smile

# 25
  • Мнения: 49
И аз мерси за новата тема   bouquet

По темата за дъжда :и ние ходим с чадър ,когато вали.Ботушите за дъжд сме ги отсвирили Simple SmileЕдин път купих обу ги 2 пъти и това беше .Повече не купувам. Naughty


Благодаря за новата темичка   bouquet

По единия въпрос на Asioula за транспортирането на куче,не съм го правила,но в бг работех във ветеринарна клиника.Изискването,за да превозиш куче в самолет са:международен паспорт,задължително актуална ваксина за бяс ,клетка с определени размери в зависимост от това колко е голямо кучето.Трябва да може спокойно да се върти вътре.И микрочип,като номера му се вписва в международния паспорт.Другото което се сещам е,че трябва да е обезпаразитено външно и вътрешно като препаратите отново се вписват в паспорта му.Това беше преди 2 години,не ми се вярва да са променени изискванията.
И забравих да допълня,че кучето се вози в каргото Simple Smile Все пак всяка авиокомпания си има някои допълнителни изисквания,така,че като купувате билети задължително питайте Simple Smile


Само да вмъкна ,WithinTemptation ,предполагам няма да се разсърдиш Hug-за ваксината за бяс имаше изискване колко време преди полета  да е направена .Няма да казвам срок ,за да не заблудя някои,най-добре е да се пита ( в смисъл такъв  ,не може днес да се направи и кучето утре да лети).И мисля ,че всяка авиокомпания  в зависимост от породата  на кучето имаше изисквания за клетката.

# 26
  • Мнения: 26
Всяко уточнение е добре дошло  Hug Ваксината за бяс се слага всяка година и тях ги интересува да е все още актуална.Ние сме слагали ваксина и кучетата са пътували на другия ден.Но може би всяка клиника работи различно и всяка авиокомпания има различни изисквания със сигурност,така,че сигурно си права.Жената да се поинтересува подробно.А за клетката подкрепям,всички имат различни изисквания Simple Smile

# 27
  • Мнения: 49
Всяко уточнение е добре дошло  Hug Ваксината за бяс се слага всяка година и тях ги интересува да е все още актуална.Ние сме слагали ваксина и кучетата са пътували на другия ден.Но може би всяка клиника работи различно и всяка авиокомпания има различни изисквания със сигурност,така,че сигурно си права.Жената да се поинтересува подробно.А за клетката подкрепям,всички имат различни изисквания Simple Smile


С теб май ще се окажем колежки Simple SmileЗнам ,че бяс се прави всяка година  Simple SmileПри нас ,но говорим за време преди около 5 години обаче,имаше изискване паспорта на кучето освен от вет.лекар да е подпечатан от РВМС,или те издаваха някаква бележка -не помня вече..Та оттам имаше изискване и за ваксината за бяс да се поставя  известно време преди пътуване ,ако няма такава естествено .

Най-добре Asioula е да вземе да пита в някоя клиника и да получи актуална информация .Също в бгканада имаше няколко теми за транспорт на куче .

PS.Ти кога си завършила ?Може и на лични ,за да не спамим темата Simple Smile

# 28
  • Мнения: 130
Благодаря ви за отговорите, момичета! Мен по-скоро ме интересуваше техническата страна. как лети това куче затворено в багажника 10 часа? там не е ли студено и няма ли да се напишка, например. Тя си е едричка лабрадорка и клетката ще е доста голяма. какво става при смяната на самолетите? Взимаш ли я или си я пращат към другия самолет? Иначе медицинската страна ще питаме, а и вие ме ориентирахте. Общо взето, всички неща ги имаме така или иначе.

# 29
  • Мнения: 26
Еми лети,няма къде да ходи  Grinning Не е студено,те се съобразяват с това.Ако се напишка,ще стане в клетката много ясно Simple Smile При смяната направо го прехвърлят с другия багаж,но не съм много сигурна.Не искат бележка от РВМС вече или поне аз не си споням такова нещо  newsm78.Успех  Peace

Последна редакция: вт, 16 окт 2012, 16:00 от WithinTemptation

Общи условия

Активация на акаунт