Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 11

  • 44 638
  • 774
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 934
Дами имам един въпрос, прегледах темата, но не можах да намеря отговора.
Мъжа ми е с договор за управление /тоест управител на фирма/, това е по-различно от трудов договор. Може ли той да кандидатства за тази програма?  Това не е ли един вид само наето лице след като фирмата е ООД и той е един от съдружниците.

# 751
  • София
  • Мнения: 42
Дами имам един въпрос, прегледах темата, но не можах да намеря отговора.
Мъжа ми е с договор за управление /тоест управител на фирма/, това е по-различно от трудов договор. Може ли той да кандидатства за тази програма?  Това не е ли един вид само наето лице след като фирмата е ООД и той е един от съдружниците.
Може .

# 752
  • София
  • Мнения: 969
Искам да питам - посочените на 1 стр. Заявление и Декларация като се изтеглят на място в бюрото по труда ли се попълват или трябва да се попълнят и тогава принтират предварително?
Утре отивам да водя дъщерята в БТ в Младост, че и на двете ни е единствен свободен ден.
Вчера ходих да разуча опашката. Та там чакащите не пожелаха да ми отговорят на въпроса.

Моите бяха предварително попълнени на компютър и разпечатани. Приеха ми всичко. Само пишете датата в деня на подаване на документи и не забравяйте да направите копие на всички страници на дипломите си. В Младост е най-добре да се ходи следобяда след 16:30, тогава ще се чака най-малко. Успех  Peace

# 753
  • София
  • Мнения: 346
Приятелката ми работи в Транспортна болница и ми каза,че не може да кандидатства по програмата.Прочетох на първа страница,че По програмата могат да кандидатстват лица, наети по трудово правоотношение и самонаети без значение от сферата им на дейност. Лица, заети на служебно, трудово или приравнено на него правоотношение в държавната администрация, администрацията на органите за местно самоуправление, съдебната система, системите на народната просвета, Министерство на вътрешните работи и Министерство на отбраната НЕ могат да кандидатстват и да се обучават по "Аз мога повече".
Кажете ми,моля,може или НЕ може?

И мен ме вълнува същия въпрос - мога или не мога да кандидатствам, ако съм наета в администрацията на органите за местно самоуправление?

Ти със сигурност не можеш,защото си наета на работа в администрацията на органите за местно самоуправление Peace

# 754
  • Мнения: 0
можете ли да кажете какви са сумите за ваучерите по съответните категории обучения.

# 755
  • Мнения: 290
За Варна на ул.Бдин или на ул.Щипка се подават документи?
И ако някой има отзиви за доставчици  на обучение по немски език и сладкарство, моля да сподели!

# 756
  • Мнения: 5 539
можете ли да кажете какви са сумите за ваучерите по съответните категории обучения.
В общи линии:
обучение по чужд език - 300 часа - 700 лв.
проф. квалификация 2-ра степен - 600 (или беше 660?) часа - 1200 лв.
проф. квалификация 3 степен - 960 часа - 1800 лв.

# 757
  • София
  • Мнения: 423
можете ли да кажете какви са сумите за ваучерите по съответните категории обучения.
В общи линии:
обучение по чужд език - 300 часа - 700 лв.
проф. квалификация 2-ра степен - 600 (или беше 660?) часа - 1200 лв.
проф. квалификация 3 степен - 960 часа - 1800 лв.
Shocked Олеле
А какво става с 4-та степен проф. квалификация, че такава харесах за мъжа ми? И изобщо има ли там някаква особеност?

# 758
  • София
  • Мнения: 9 949
Понеже един от семейството ще трябва да се рег-ра като земеделски производители, след няколко опита да разбера дали може да се канд-ва по тази програма... днес от Агенцията по заетостта ми подтвърдиха, че може - сега пишели указания и от понеделник ще е в сила.
 Питаха ме дали може да се проследи в НАП казах им че се издава и Булстат.

Само, че за 1 семдица не знам дали ще стане цялата рег-я и до издаване на зелен картон (с Булстат). ooooh! То в последни дни ако се подадат документи кой знае кога ще се одобри кандидатът?! Thinking

Последна редакция: чт, 25 окт 2012, 15:59 от hakama

# 759
  • Мнения: 48
За Варна на ул.Бдин или на ул.Щипка се подават документи?
И ако някой има отзиви за доставчици  на обучение по немски език и сладкарство, моля да сподели!

Само на ул. Бдин 6 !

# 760
  • Мнения: 5 539
Може и изобщо да не бъде одобрен, ако свършат парите, Хакама!

# 761
  • Бургас
  • Мнения: 1 237
Подадох  Grinning
Относно дилемата с хорариума: предварително си бях попълнила две заявления едното за английски и другото за немски и директно обясних на служителката че в дипломата ми хорариумът по английски е над 400 часа какво да правя. Също толкова директно тя ми отговори да подавам заявлението с немски, тъй като няма да ме одобрят със сигурност, защото те предлагали 300 часа обучение, а аз вече съм минала в училище този брой часове и нямало повече какво да мога да науча.  ooooh! Колко само са компетентни и как имат отговор за всичко.  hahaha А като отида да си търся работници от БТ само знаят да вдигат рамене и да си топкат топката.  Crossing Arms

# 762
  • София
  • Мнения: 1 731
Shocked Олеле
А какво става с 4-та степен проф. квалификация, че такава харесах за мъжа ми? И изобщо има ли там някаква особеност?

Някъде из сайтовете пишеше, че за да караш четвърта степен - това беше само за някои отделни професии, ако не се лъжа - трябва да имаш някаква предварителна квалификация. Аз си го обясних, че (примерно) за капитан на кораб трябва да имаш подходящото образование и някакви други степени. Това са ми спомените, за съжаление бегли.  Blush


А хората, които възнамеряват да кандидатстват за обучение по език, освен хорариумите, трябва да съобразят и нещо друго: за не толкова популярните езици като английския има вероятност да не могат да избират от кое ниво да започнат - ще трябва да започнат от А и Б, което е губене на време, а и понякога доста досадно.

# 763
  • Мнения: 5 539
Аз и от английския, и от немския имам повече от 400 часа хорариум в дипломата, затова подадох за френски Laughing

# 764
  • Мнения: 3 895
Толкова ли е скъпо това обучение за SAP, звънях на АСАП, един ваучер покривал един модул, а той е само 50 часа.
Тук някой каза, че се занимава със SAP, ако може да сподели има ли смисъл от това обучение, ако не се занимаваш със SAP, просто така за обща култура и евентуално ако някога ти потрябва, и кой от модулите трябва да се избере за основа.

Общи условия

Активация на акаунт