Боя за коса - Вlondе 30- Клуб на блондинките

  • 97 667
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 75
А има ли такива, които ползват боята си без оксидант? Познавам едно такова момиче, което се боядисва  с 9 или 10ка без оксидант и действително се получава много хубав цвят. 

И с какво смесва ( разрежда ) боята ? newsm78

# 631
  • Мнения: 108
Не знам. Аз си представям, че изисква тубичката в някой съд и почва да се маца с четката. Simple Smile

# 632
  • Мнения: 75
Не знам. Аз си представям, че изисква тубичката в някой съд и почва да се маца с четката. Simple Smile

 Wink

За да променим цвета на косата в по-светъл е необходимо да трансформираме част или целия меланинов пигмент в кортекса в безцветна субстанция. За това ни е необходим химически разтвор....Меланинът не се отмива - той се променя химически , при това необратимо.

Химическите разтвори , които се използват за целта съдържат окисляващи съставки. Окисляващите съставки са в алкален разтвор и най- често използвания препарат с водороден прекис ( окислител ).
Той се прилага самостоятелно за изсветляване на тъмна коса или в комбинация с някакъв оцветител - за придаване на определен оттенък.

# 633
  • Мнения: 108
Значи мааалко е поизлъгала Laughing

# 634
  • Мнения: 75
Май , да.  Wink ... освен , ако не използва друг подобен препарат .

# 635
  • Мнения: 616
Или  маца на блондирана изгорена коса. Боите в наситени неестествени цветове като лилаво, синьо, и т.н. се използват така - без окислител, върху изрусена коса. Не се подпъхват под люспиците на косъма защото молекулитте на пигментите са прекалено големи, а го обвиват  отгоре със слой, и затова са толкова нетрайни. Ако косата е добре изгорена с блондора, люспиците са разрошени и поизгорени, и тогава се закрепят по-добре молекулите и става малко по-трайно.

# 636
  • София
  • Мнения: 6 840
Или се боядисва в близък до естествения цвят с оцветяващ шампоан или балсам. Wink

# 637
  • Мнения: 249
    Момичета, моля ви за съвет.

  Как да оправя екстеншъните на снимките? По-точно с каква боя и цвят?
https://lh5.googleusercontent.com/-9kYpfP_6UAQ/UMWl6gdpS8I/AAAAA … s512/IMG_0604.JPG

 Намазах се с Алфапарф 10.21 и 10.31

http://roshavka.snimka.bg/business/katalog-alfaparf.364045.11557732


http://roshavka.snimka.bg/business/katalog-alfaparf.364045.11557729


  Моята коса е със страхотен цвят, но екстеншъните останаха доста светли както е видно на първата снимка и доста по-сиви. Как да ги направя като моята коса?
  Очаквам с нетърпение вашите съвети Hug

 

Последна редакция: пн, 10 дек 2012, 11:06 от Ману

# 638
  • Мнения: X
   Момичета, моля ви за съвет.

  Как да оправя екстеншъните на снимките? По-точно с каква боя и цвят?
https://lh5.googleusercontent.com/-9kYpfP_6UAQ/UMWl6gdpS8I/AAAAA … s512/IMG_0604.JPG

 Намазах се с Алфапарф 10.21 и 10.31

http://roshavka.snimka.bg/business/katalog-alfaparf.364045.11557732


http://roshavka.snimka.bg/business/katalog-alfaparf.364045.11557729


  Моята коса е със страхотен цвят, но екстеншъните останаха доста светли както е видно на първата снимка и доста по-сиви. Как да ги направя като моята коса?
  Очаквам с нетърпение вашите съвети Hug

 
Разкарай ги! Mr. GreenИ без това много отдавна не са актуални! Peace

# 639
  • Мнения: 3 451
   Момичета, моля ви за съвет.

  Как да оправя екстеншъните на снимките? По-точно с каква боя и цвят?
https://lh5.googleusercontent.com/-9kYpfP_6UAQ/UMWl6gdpS8I/AAAAA … s512/IMG_0604.JPG

 Намазах се с Алфапарф 10.21 и 10.31

http://roshavka.snimka.bg/business/katalog-alfaparf.364045.11557732


http://roshavka.snimka.bg/business/katalog-alfaparf.364045.11557729


  Моята коса е със страхотен цвят, но екстеншъните останаха доста светли както е видно на първата снимка и доста по-сиви. Как да ги направя като моята коса?
  Очаквам с нетърпение вашите съвети Hug

 
Разкарай ги! Mr. GreenИ без това много отдавна не са актуални! Peace
Това е тъпо да ги разкара.Аз също слагам просто,защото косата ми адски бавно расте и най-дългото ми е било до раменете.Екстеншъна не е мода,а усещане!
Относно въпроса-аз не разбирам,ти като си боядиса косата,боядиса ли със същия нюанс екстеншъна?Аз съм си потъмнявала косата паралелно с екстеншъна.

# 640
  • Мнения: 3 675
Jassye, моят съвет е - подари ги на GodaiVa за Коледа!  Mr. Green  Laughing

Ох, извинете ме!  Blush

# 641
  • Мнения: 3 451
Jassye, моят съвет е - подари ги на GodaiVa за Коледа!  Mr. Green  Laughing

Ох, извинете ме!  Blush

Аз не виждам защо има нужда да се заяждате?Носете си със здраве хубавите коси,някои нямаме такива.Вие като чуете екстеншън се сещате за коса до г*за,предполагам?Моят е 3 пръста под раменете,на дали ще познаете ,че имам такъв ако не кажа.
Понякога се чудя как може да се спами,само,за да си злобеете.Пфф,страшни хора!

# 642
  • Мнения: 3 675
GodaiVa, моля те, успокой се! Моля!
Изобщо не се заяждам, а се пошегувах.
Виждала съм твои снимки и при теб наистина не си личи, че имаш екстеншъни, а и винаги са ти били добре боядисани.
Моята коса нито е чак толкова дълга, нито пък е кой знае колко красива и въпреки всичко не бих си сложила подобно нещо - не изпитва нужда и не ми се занимава, но на който му се носят - моля, да си ги носи, на мен не ми пречат.

# 643
  • Мнения: 3 451
GodaiVa, моля те, успокой се! Моля!
Изобщо не се заяждам, а се пошегувах.
Виждала съм твои снимки и при теб наистина не си личи, че имаш екстеншъни, а и винаги са ти били добре боядисани.
Моята коса нито е чак толкова дълга, нито пък е кой знае колко красива и въпреки всичко не бих си сложила подобно нещо - не изпитва нужда и не ми се занимава, но на който му се носят - моля, да си ги носи, на мен не ми пречат.
На мене ми е такава мечта дългата коса.Но моето си е ген-слаба,рядка,чуплива,тънка.Никога,ама дори и като дете не съм имала дълга коса  Sad Изобщо не ме удовлетворява екстеншъна,понеже не си е моята коса.А и съм нямала възможност с професионални продукти да се опитам да я съживя.Домашните маски,тривитаминоли и разни такива при мен не дават ефект.Сега заделих средства за проф. продукти и ще видим има ли чудо  Laughing

# 644
  • Мнения: 616
Коментират, защото екстеншъните от снимката не са добре преляти, и не само заради цвета, но и заради дължините. Моя съвет е първо да се посети фризьор с тях за да се етажират малко и оформят, така че да не стоят толкова изкуствено.

Общи условия

Активация на акаунт